نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 366360
صربستان ۳ - ایران یک/ شکست نزدیک و بازی درخشان
تاریخ انتشار : شنبه ۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۰
تیم ملی والیبال ایران در ششمین دیدار خود در رقابت های لیگ جهانی والیبال مقابل صربستان قرار گرفته است.

به گزارش تابناک، تیم ملی والیبال ایران در ادامه رقابت های لیگ جهانی والیبال و در ششمین بازی مقابل صربستان قرار میگیرد. تیمی که در مرحله دوم میزبانی رقابت ها را عهده دار شده و حالا میزبان ایران است. صربها در این دوره پرقدرت ظاهر شده اند و با ۵ پیروزی صدرنشین رقابت ها هستند و ایران هم با ۵ امتیاز، در رده نهم جدول رده بندی قرار گرفته است.

تیم ملی ایران هم پیش از این سه باخت و دو برد کسب کرده است. مردان لوزانو دو بار به برزیل و یک بار به آمریکا باختند و سپس تیمهای بلغارستان و آرژانتین را شکست دادند و هم اکنون ۵ امتیاز دارند.

صربستان در پنج دیدار قبلی اش به پیروزی رسید. آنها تیم های روسیه، لهستان، برزیل و بلغارستان(۲بار) را شکست داده اند و جالب اینکه حتی یک امتیاز را هم از دست نداده اند.

ترکیب ایران: سعید معروف، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، محمدجواد معنوی‌نژاد، سید محمد موسوی، عادل غلامی و مهدی مرندی
ست اول / ایران ۱۶- صربستان ۲۵

صرب‌ها که امسال آمار بسیار خوبی در خط سرویس داشتند مقابل ایران هم در این فاکتور درخشیدند و ملی‌پوشان ایران را تحت فشار قرار دادند. با این حال شاگردان لوزلنو، در امتیاز دهم که دفاع خوب معنوی‌نژاد و محمودی برای ایران کسب شد نتیجه ۱۲ بر ۱۰ به سود صربستان را روی تابلو داشتند. شاگردان گربیچ با سرویس‌های عالی خود نتیجه بازی ۱۴ بر ۱۰ کردند تا لوزانو درخواست وقت استراحت کند و مانع ایجاد اختلاف بیشتر شوند.

صرب‌ها اجازه ندادند اختلاف امتیاز کم شود و در امتیاز ۱۶ بر ۱۲ تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند؛ در ادامه هم زرینی جایگزین معنوی‌نژاد شد. شاگردان گربیچ که از حمایت هواداران خود هم بهره می‌بردند تا آخرین لحظه تلاش می‌کردند تا امتیازی را از دست ندهند. هرچقدر صرب‌ها در زدن سرویس خوب بودند، ملی‌پوشان ایران به راحتی سرویس‌ها را از دست می‌دادند. در امتیاز ۲۱ بر ۱۶ به سود صربستان لوزانو بازهم درخواست وقت استراحت کرد تا نکاتی را به شاگردانش تذکر بدهد، اما این ست با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به سود صرب‌ها خاتمه پیدا کرد.

ست دوم: صربستان ۲۴ - ایران ۲۶

شاگردان لوزانو در امتیاز ۴ بر ۳ از حریف پیش افتادند. زرینی که از ابتدای این ست جایگزین معنوی‌نژاد شده بود با سرویس‌های کم نقص خود توانست نتیجه بازی را ۶ بر ۳ کند تا گربیچ مجبور شود درخواست وقت استراحت فنی کند. با توجه به اینکه صرب‌ها خودشان بهترین سرویس‌ها را در این تورنمنت می زدند، حالا اسیر سرویس‌های خوب دریافت کننده با تجربه تیم ملی ایران شدند. گربیچ، سرمربی صربستان زمانی که داور مسابقه امتیاز هشتم را به ایران داد درخواست بازبینی مجدد صحنه کرد که البته درخواست وی درست بود .

بازی پراشتباه صرب‌ها نتیجه ۱۱ بر ۷ به سود ایران را رقم زد . حمزه زرینی دراین ست یکی از بهتری‌های ایران بود توانست با حرکات خوب خود اختلاف امتیاز را به ۵ برساند تا بازهم گربیچ احساس خطر و درخواست وقت استراحت کند. صرب‌ها در ادامه با سرویس‌های جهشی خود اختلاف را به عدد یک رساندند و نتیجه بازی ۱۳ بر ۱۲ به سود ایران شد سپس در امتیاز ۱۴ بر ۱۴ همه چیز بازهم مساوی شد. تیم‌ها در امتیاز ۱۶ بر ۱۵ به سود ایران به وقت استراحت فنی دوم رفتند.

حمله عالی از محمودی و در ادامه سرویس کم نقص عبادی‌پور نتیجه بازی را ۱۹ بر ۱۷ به سود ایران کرد، اما زمانی که داور مسابقه امتیاز ۲۰ را به ایران داد گربیچ درخواست بازبینی مجدد کرد، اما نظر وی درست نبود و نتیجه بازی ۲۰ بر ۱۷ به سود ایران شد. تلاش دو تیم پایاپایی ادامه پیدا کرد و در امتیاز ۲۴ در حالیکه می توانستیم برنده آسان ست باشیم با کم دقتی بازهم بازی به تساوی کشیده شد. در ادامه محمد فلاح هم برای ایران برای زدن سرویس به میدان آمد و در نهایت این ست با نتیجه ۲۶ بر ۲۴به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

ست سوم: صربستان ۲۵ - ایران ۱۸
تیم ایران عادت بد باختن و با اختلاف واگذارکردن ست سوم مسابقات امسال بیگ جهانی را ترک نکرد هرچند این بار رگه هایی از تلاش و انگیزه بازیکنان لوزانو دیده شد. تیم ایران چندین بار فاصله های زیاد را در این ست با زحمت بسیار جبران کرد. اختلاف چهار امتیازی در همان ابتدای ست که به نتیجه ۸ بر ۴ به سود میزبان در تایم فنی اول انجامید ، باعث ناامیدی بچه های ایران نشد.

تیم ایران در امتیاز ۱۰ بر ۶ با همین فاصله پیش رفت و در امتیاز ۱۴ خودش را به سه امتیازی صرب های صدرنین رساند. سپس نوبت به هنرنمایی صرب ها رسید که بار دیگر با سرویس ها خط حمله ایران را از کار بیندازند اما در امتیاز ۲۱ برای صربها این پسران لوزانو بودند که چهار پوئن متوالی گرفتند و خود را تا امتیاز ۱۷ بالا کشیدند و اگر بدشانسی روی دو توپ نبود این فاصله نزدیک تر هم می شد اما با به ثمر رسیدن این امتیازات برای حریف، لوزانو هم مسابقه را رها کرد تا شانس تیمش را در ست چهارم امتحان کند.

ست چهارم: صربستان ۲۵ - ایران ۲۱

دو تیم از همان امتیازات نخست پایاپای پیش رفتند و تیم ایران برای گرفتن ست و حداقل یک امتیاز این بازی عزم خود را جزم کرده بودند. وقت فنی اول این ست حساس به سود ایران با نتیجه ۸ بر ۷ رقم خورد. در ورود مجدد به زمین این بازی نزدیک تا امتیاز ۱۰ برای دو تیم ادامه بافت اما صرب ها با دو سرویس و دفاع خوب ۱۲ بر ۱۰ پیش افتادند. بلافاصله ایران با دو سرویس عالی زرینی و سرعتی زن جدید خود فلاح جبران کرد و حتی ۱۳ بر ۱۲ پیش افتاد.
شاگردان لوزانو در ادامه وقت استراحت دوم را هم با یک امتیاز برتری به سود خود ثبت کردند تا نشان دهند برای بردن دومین ست از صدرنشین سراپا انگیزه هستند. در بازگشت به زمین صرب ها دو پوئن پیاپی گرفتند و سپس با وقت فنی لوزانو این امتیازات برگشت و دو بار در امتیازات ۱۹ و ۲۱ دو تیم مساوی شدند. دو سرویس بی نقص صرب ها بازی را ۲۳ بر ۲۱ کرد. دو سرویس بعدی صرب ها هم به ثمر نشست تا بازی برخلاف چیزی که میلیون ها ایرانی توقع داشتند تمام شود.
 
کلمات کلیدی : والیبال+ایران+صربستان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۶ ۰۰:۳۵:۰۸
چیزی از ارزشهای بازیکنان ما کم کرد؟ (3784049) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.