توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 446460
ترامپ: مجبور نیستم برنامه‌ام درخصوص ایران را علنی کنم
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۸
رئیس‌جمهور آمریکا گفت که اگر برنامه‌ای برای مواجهه با ایران داشته باشد، آن را علنی نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا در یک نشست خبری در کاخ سفید در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌های دولت درخصوص ایران، کره شمالی و روند مبارزه آمریکا با تروریسم در خاورمیانه، گفت که وی قصد ندارد از پیش برنامه‌های دولت در این زمینه را اعلام کند.

بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی کاخ سفید، ترامپ گفت: من مجبور نیستم درباره این‌که می‌خواهم چه کاری با کره شمالی انجام دهم، توضیح ارائه کنم. من همچنین مجبور نیستم درباره برنامه‌ها در قبال ایران توضیح دهم. می‌دانید چرا؟ زیرا آنها نباید بدانند. شما نیز در نهایت از پرسیدن این سوال خسته خواهید شد.

در هفته‌های اخیر تنش میان ایران و آمریکا افزایش یافته است و واشنگتن چند شخص و شرکت را به اتهام ارتباط با برنامه موشکی ایران در فهرست تحریم قرار داد.

ترامپ در بخش دیگری از سخنانش در این نشست خبری به تکرار ادعاهای غرب و آمریکا علیه ایران پرداخت و گفت: ما علیه ایران تحریم‌هایی جدید وضع کردیم، کشوری که از دولت قبل استفاده کرد و بزرگترین حامی تروریسم است. ما تا زمانی که این مسئله حل نشود، از تلاش دست برنمی‌داریم و تاکنون نیز حل نشده است. این توافق(هسته‌ای) بدترین توافقی است که تا به حال دیده‌ام.

رئیس جمهور آمریکا همچنین از فرمان پیشین خود درباره محدودیت‌های ویزا برای اتباع چند کشور مسلمان، از جمله ایران و بررسی سختگیرانه‌تر اعطای ویزای آمریکا دفاع کرد و گفت که هفته آینده فرمانی جدید در این باره صادر خواهد کرد تا امنیت شهروندان آمریکایی را بیشتر و بهتر تامین کند.

ترامپ روز جمعه ۸ بهمن ماه در فرمانی به طور موقت صدور هرگونه ویزا برای شهروندان هفت کشور ایران، سوریه، عراق، لیبی، یمن، سودان و سومالی را به مدت ۹۰ روز به حالت تعلیق درآورد .یک هفته پس از آن جیمز روبارت، یک قاضی فدرال در شهر سیاتل واشنگتن به شکایت وکلای ایالت رسیدگی کرد که مدعی بودند، این دستور موجب ضرر به ایالت واشنگتن می شود. با رای این قاضی فرمان اجرایی ترامپ لغو شد و به این ترتیب همه محدودیت‌های تعیین شده در آن برداشته شد. این اقدام، واکنش دولت ترامپ را در پی داشت
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ ۲۳:۵۵
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۱۳:۵۱
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۴:۴۳
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۵ ۱۷:۱۵
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۵ ۱۶:۰۶
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۵ ۱۴:۴۳
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۳ ۱۷:۵۴
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۲ ۱۷:۰۱
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۱ ۲۱:۳۹
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۹ ۲۳:۰۷
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ+ایران+جنگ با ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته