نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 404447
پایان کار گزارشگر مزدور با اتهام‌های تکراری
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰
«احمد شهید» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران که ماه پایانی مأموریتش را می‌گذارند، روز چهارشنبه آخرین گزارش خود در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران را منتشر کرد.

او در این گزارش هم به سبک گزارش‌های قبلی هرچند نوشته است که گام‌های مثبتی در ایران برداشته شده، اما در عین حال به تفصیل تهران را به نقض حقوق بشر متهم کرده است.

وی در این گزارش 27 صفحه‌ای، مدعی نقض حقوق اقلیت‌ها، روزنامه‌نگاران و زنان در ایران شده و نوشته است که افراد از حق آزادی بیان، حق تجمع و دسترسی عادلانه به دادگاه محروم هستند.

وزیر خارجه سابق مالدیو که در سال 2011 به عنوان نماینده سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران تعیین شد، ماه آینده جای خود را به «عاصمه جهان‌گیر» پاکستانی می‌دهد.

آقای شهید در حالی به مأموریتش پایان می‌دهد که بارها از سوی مقامات ایرانی به اتکا به گزارش‌های ثابت‌نشده مخالفان جمهوری اسلامی، عدم رعایت بی‌طرفی و نادیده گرفتن پروتکل‌های استاندارد گزارش‌دهی متهم شده است.
 
 
کلمات کلیدی : گزارشگر حقوق بشر ، احمد شهید
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۴:۵۰:۱۸
زمانیکه به او اجازه ورود به ایران داده نشود از همان ابتدا مجبور میشود گزارشش را ببر اساس اطلاعات خارج از ایران تهیه کند . نفر بعد هم اگر امکان تحقیق در داخل کشور را نداشته باشد نباید انتظار بیش از این داشت . (3980647) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.