نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 334247
هزینه معیشت ماهانه خانوار کارگری اعلام شد
نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار گفت: هزینه معیشت هر نفر روزانه پنج هزار و ۲۴۵ تومان اعلام شده است که اگر آن را برای چهار نفر در نظر بگیریم این مبلغ ۲۷.۶ درصد حداقل دستمزدی است که انجمن های صنفی کارگران برای آنها در نظر گرفته است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۱
 اصغر آهنی ها نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار با بیان اینکه هر سال نشست های کارشناسی با حضور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کارگران و کارفرمایان تشکیل می شود گفت: اکنون نیز ستاد تعیین دستمزد کارگران فعال است.

وی افزود: یکشنبه هفته آینده در کمیته کارشناسی نظرهای کارگران و کارفرمایان جمع بندی می شود و این جمعبندی به شورای عالی کار ارسال خواهد شد.

آهنی ها گفت: سبدی که انجمن های صنفی کارگران برای دستمزد آنها تعیین کرده دستکم دو میلیون و 150 هزار تومان است و این سبد تاکنون نهایی نشده است زیرا کارفرمایان نیز در حال تعیین سبد دستمزد برای کارگران هستند.

وی افزود: سبد دستمزد کارفرمایان برای کارگران تاکنون قطعی نشده است و تصمیم گیری ها درباره عدد و رقم باید منطقی تر باشد.

آهنی ها گفت: هزینه معیشت هر نفر روزانه پنج هزار و 245 تومان اعلام شده است که اگر آن را برای چهار نفر در نظر بگیریم این مبلغ 27.6 درصد حداقل دستمزدی است که انجمن های صنفی کارگران برای آنها در نظر گرفته است.

وی افزود: 70 درصد اقتصاد ایران دولتی است و صنایعی که خصوصی است بین 10 تا 40 درصد سهم نیروی انسانی را شامل می شود.

آهنی ها گفت: در حالی که صنایعی مانند نفت، گاز و پتروشیمی در اختیار دولت است نباید بر اساس دستمزد کارگران این بخش ها میانگین دستمزد تعیین شود زیرا در تصمیم گیری ها انحراف ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه دولت باید مسائل و مشکلات کارفرمایان و کارگران را حل کند افزود: به عنوان نمونه یکی از کشورها برای کاشی و سرامیک صادراتی ایران 160 درصد تعرفه در نظر گرفته است اما این تعرفه برای کاشی و سرامیک ایتالیا، چین و اسپانیا 15 درصد تعیین شده است.

آهنی ها گفت: چرا کسی از دولت درباره افزایش 12 درصدی حقوق کارمندان سؤال نمی کند؟
کلمات کلیدی : شورای عالی کار
 
حامد
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۰:۰۸:۲۱
در منبع این خبر که برنامه شبکه خبر بوده فقط نماینده کارفرمایی فرمایش فرمودند؟ نماینده کارگری چیزی نگفتن؟ الف جان! چرا یکطرفه (3563901) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۰:۱۵:۳۲
20هزار تومان برای خانواده 4 نفره؟ یعنی 600 هزار توان در ماه؟ فقط اجاره میشه 600 هزار تومان. (3563912) (alef-11)
 
آشنا
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۰:۳۰:۰۹
در سال 1390 حقوق یک کارگر اگر 500000 تومان بود دلار حدود 1000 تومان بود و پس از آن دلار شد بیش از 3000 تومان این یعنی ارزش حقوق کارگر به یک سوم و دریافتی با دلار کمتر از 200 تومان شد و در عوض اجناس در بازار به طبع دلار سه برابر گردید پس در این جا ارزش واقعی دستمزد کمتر از 200 تومان یک کارگر در مقابل سه برابر شدن اجناس چه توجیه اقتصادی دارد که مسئولین چند سال است برای ده درصد و بیست درصد افزایش حقوق کارگران بحث های بی نتیجه میکنند ؟ ریشه رکود همین است اما مسئولان که شکمشان سیر است به این مقوله هیچ توجهی ندارند (3563954) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۱:۴۸:۵۷
این که چیزی نیست. طرف ماشین زیر پاش یک ملیارد و نیم می ارزه. گمرک معتقده باید تعرفه اش را بگیرد تا بتواند درآمد زایی کند و در طرف دیگر ماجرا کارگرانی هستن که دریافتی مناسب ندارن و در خیابان شاهد تردد این هیولاها باشن (3564181) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته