توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400243
اعطای وام بانک صادرات ایران به مددجویان
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۷
بانک صادرات ایران تا پایان شهریورماه در راستای انجام تکالیف و رسالت‌های اجتماعی و همگامی با دولت تدبیر و امید بیش از ٢ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی به معرفی‌شدگان کمیته‎امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی پرداخت کرده است.

به گزارش ایسنا، این بانک به منظور حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه و مددجویان نهادهایی همچون کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی که در بند (ج) تبصره ١٦ قانون بودجه سال٩٤ به آن تاکید شده، مبلغ ٢ هزار و ٤٥ میلیارد ریال تسهیلات را در قالب عقد قرض‌الحسنه برای ایجاد اشتغال پایدار به معرفی‌شدگان دو نهاد یادشده اختصاص داده است.

همچنین این بانک تسهیلات لازم را برای اشتغالزایی، مشاغل خانگی و خود اشتغالی حدود ١٧ هزار واحد اقتصادی را در بخش‌های صنعت، کشاورزی، خدمات پرداخت کرده و تا پایان مردادماه امسال نسبت به پرداخت مبلغ یک هزار و ٦٠١ میلیارد ریال تسهیلات به معرفی‌شدگان کمیته‌امداد و ٤٤٣ میلیارد ریال به مددجویان معرفی شده از سوی سازمان بهزیستی اقدام کرده است.

این بانک برای اجرایی کردن بخشنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با هدف ایجاد رونق اقتصادی و به کارگیری ظرفیت و توانمندی بخش‌های مختلف تولیدی، اختصاص اعتبار به بنگاه‌های کوچک و متوسط را در دستور کار خود قرار داده است.

عملکرد بانک متبوع در این بخش بیانگر پرداخت ١٢ هزار و ١٩٣ میلیارد ریال به یک هزار و ٢٢٧ بنگاه بوده که اقدام راهگشای بانک در این زمینه نقش بسزایی در افزایش اشتغال و رونق اقتصادی در سراسر کشور دارد.

فتاح رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری با این بانک با تقدیر از مساعدت و همراهی بانک صادرات ایران در ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به جامعه هدف سازمان متبوعش گفت: کمیته امداد با دریافت تسهیلات از بانک صادرات توانسته تاکنون ۱۱۵ هزار طرح اشتغالزایی ایجاد کند که منجر به خودکفایی و خروج ۷۵ هزار مددجو از چرخه حمایتی این نهاد شده است.
 
کلمات کلیدی : اعطای وام +بانک صادرات + مددجویان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.