توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 290444
اسرائیل توافق هسته‌ای را عامل قدرت یافتن حزب‌الله لبنان می‌داند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۱
یک روزنامه کویتی در گزارشی با اشاره به توافق هسته‌ای ایران و غرب اعلام کرد که پس از این توافق، حمایت‌ ایران از محور مقاومت همچون حزب‌الله افزایش می‌یابد و این چیزی است که موجب نگرانی تل‌آویو شده است.

به گزارش مهر، روزنامه کویتی «الرأی» در گزارشی نوشت: قدرت یافتن حزب الله لبنان در زمینه های مختلف، حجم عظیمی از نگرانی های بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل از تصویب توافق هسته ای ایران و غرب در کنگره آمریکا را تشکیل می دهد.

این روزنامه می نویسد: پس از امضای توافقنامه هسته ای میان ایران و کشورهای ۱+۵ اسرائیل خود را در معرض تهدید می بیند، زیرا بر این باور است که حمایت هایایران از گروه های مقاومت همچون حزب الله لبنان و گروه های مقاومت در فلسطین افزایش خواهد یافت.

بر اساس گزارش این روزنامه، ایران با وجود اینکه در طول ۳۵ سال گذشته همواره تحت شدیدترین تحریم های مالی و اقتصادی بوده است، اما هیچگاه از حمایت های گسترده خود از گروه های مقاومت در لبنان و فلسطین دست نکشید و این بدان معناست که پس از توافق هسته ای ـ که مسلّما قدرت نظامی ایران افزایش خواهد یافت ـ حمایت های آن از مقاومت نیز بیشتر خواهد شد.

این روزنامه کویتی تصریح کرد: با توجه به اینکه پس از توافق هسته ای، روسیه تسلیحات استراتژیک خود را در اختیار تهران قرار خواهد داد، بدون شک باید منتظر قدرت یافتن بیش از پیش حزب الله در لبنان و جهاد اسلامی در فلسطین بود؛ مسأله ای که خواب را از چشمان اسرائیل و نخست وزیر آن ربوده است.

روزنامه الرأی در ادامه گزارش خود آورده است: اکنون که اسرائیل همه چیز را برای خود از دست رفته می بیند، تمام تلاش خود را برای قانع کردن کنگره آمریکا برای دادن رأی منفی به توافق هسته ای ایران متمرکز کرده است؛ این در حالی است که در آن سوی میدان نیز، حزب الله لبنان برای مقابله با هرگونه تهدید نظامی از سوی تل آویو مشابه آنچه که در جنگ ۳۳ روزه اتفاق افتاد، در آمادگی کامل به سر می برد. زیرا این احتمال وجود دارد که در شرایط کنونی اسرائیل برای نجات خود از منجلاب هر سناریویی را مد نظر داشته باشد.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.