توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 232141
«نگاهی نو به جهانی شدن»؛ جوزف ای استیگلیتز, ترجمه مسعود کرباسیان؛ نشر چشمه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۹
«نگاهی نو به جهانی شدن» /
جوزف ای استیگلیتز /
مترجم: مسعود کرباسیان /
نشر چشمه، چاپ سوم ۱۳۹۳ /
شمارگان ۱۲۰۰ نسخه /
۴۱۵ صفحه، ۲۰۰۰۰ تومان /

****

اما به این مسئله در دنیای امروز، چه به شکل جهانی شدن نگاه کنیم و چه به شکل جهانی کردن، واقعیتی است اجتناب ناپذیر که باید با آن روبه رو شویم و البته روبه رو همه شده ایم. پس در گام نخست باید توهم توطئه را کنار بگذاریم و بدون پیش فرض های قطعی و انعطاف ناپذیر به درکی درست درباره ماهیت آن برسیم، شاخص های تاثیرگذارش را بشناسیم و نسبت خود را با آن تعریف کنیم.

با چنین ضرورتی است که اهمیت کتابی همچون «نگاهی به نو به جهانی شدن» اثر جوزف ای استیگلیتر بیش از پیش جلوه گر می شود. این را هم ناگفته نگذاریم که جهانی شدن وجوه مختلفی دارد، هم در حوزه سیاست نمود آن آشکار است، هم در حوزه فرهنگ و هم اقتصاد و... بنابراین گذشته از اشتراکات آن و بررسی جهانی شدن با رویکردی فراگیر و کلی نگرانه، ضروری ست این بحث را با اقتضائات خاص هر حوزه، دوباره مورد بررسی و تحلیل قرار داد. چنانچه نویسنده کتاب حاضر جهانی شدن را از دریچه اقتصاد جهانی هم به دقت نگریسته است.

کتاب «نگاهی نو به جهانی شدن» علاوه بر مقدمه مترجم و پیشگفتار نویسنده در ده فصل نوشته شده است، ۴۱۵ صفحه دارد . این کتاب مهم که برای نخستین بار در سال ۱۳۸۶ منتشر شده، امسال در شمارگان ۱۲۰۰ نسخه تجدید چاپ شده است.

نویسنده کتاب حاضر جوزف ای استیگلیتز یکی از اقتصاد دانان بزرگ معاصر و صاحب تالیفات کلیدی گوناگون در این حوزه است که نشر چشمه پیش از این کتاب «تجارت منصفانه برای همه» را به همین قلم و همین مترجم منتشر کرده است، جوزف ای استیگلیتز همچنین در رشته اقتصاد برنده جایزه نوبل سال ۲۰۰۱ نیز بوده است.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«نگاهی نو به جهانی شدن»؛ جوزف ای استیگلیتز, ترجمه مسعود کرباسیان؛ نشر چشمه