توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502646
اسکات تیلور: ترامپ برای رهبری ناتوان است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۰
نماینده جمهوریخواه ایالت ویرجینیای آمریکا ترامپ را به دروغ گویی متهم کرد و گفت که او با همسان شمردن برتری طلبان سفید پوست این کشور با مخالفان آن ها در جریان خشونت های شارلوتزویل عدم قابلیت خود در کشورش را به اثبات رسانده است.

به گزارش ایرنا اسکات تیلور روز چهارشنبه اظهارات روز گذشته ترامپ در جمع خبرنگاران را نشانه ناتوانی او برای رهبری آمریکا دانست.
وی در گفتگویی تلویزیونی با شبکه خبری سی ان ان خود داری ترامپ از محکوم کردن قاطع کوکلاکس کلان ها و نازی ها را بشدت مورد انتقاد قرار داد و در واکنش به اظهارات ترامپ که طی آن گروه های نژاد پرست و برتری طلب سفید پوست این کشور را با مخالفان آن ها یکسان توصیف کرده بود، گفت: هیچ وجه تشابهی میان این دو گروه از مردم آمریکا و جود ندارد و افزود که آمریکا با شنیدن سخنان دیروز ترامپ روز بدی را گذرانده است.

این نماینده جمهوریخواه و تفنگدار دریایی سابق آمریکایی بار دیگر ترامپ را به اشتباهی بزرگ در همسان شمردن این دو گروه متهم کرد و گفت که رییس جمهور آمریکا باید سفید پوستان را عامل خشونت چند روز پیش می دانست و این اشتباه بزرگ ترامپ، نشان از ناتوانی او برای رهبری آمریکا است.

ترامپ که روز یکشنبه تعمدا از محکوم کردن سفید پوستان برتری طلب این کشور که تظاهرات خشونت آمیز روز شنبه در شارلوتزویل را رهبری می کردند خودداری کرده بود روز سه شنبه زیر فشار انتقاد جناح های مختلف سیاسی کشورش ناگزیر به محکوم کردن علنی این گروه ها شد اما ساعاتی بعد مواضع قبلی خود در این رابطه را تکرار کرد و این بار گفت که هر دو طرف خشونت های روز شنبه یعنی برتری طلبان سفید پوست و معترضین به آن ها به یک اندازه در این وقایع مقصر بوده اند.

این اظهارات ترامپ بار دیگر او را آماج حملات انتقادی طرفداران هر دو حزب این کشور قرار داد و سبب انزوای بیشتر او در محافل سیاسی و کاهش محبوبیتش در میان مردم آمریکا شد.
 
کلمات کلیدی : اسکات تیلور+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.