نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469040
فردی که دنبال تجارت و صاحب شرکت خصوصی است چرا وزیر آموزش و پرورش شده؟
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۵
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در واکنش به فعالیت‌های اقتصادی وزیر آموزش وپرورش تصریح کرد وزیری که از نظام تعلیم و تربیت هیچ چیز نمی‌داند و دنبال فعالیت اقتصادی و تجارت است؛ برود وزیر تجارت شود چرا وزیر آموزش و پرورش می‌شود؟

سیدحسین نقوی‌حسینی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در خصوص اتهامات وارده به وزیر آموزش و پرورش مبنی بر داشتن فعالیت‌های اقتصادی  و مغایرت داشتن این موضوع با وظایف تعلیم و تربیت، اظهار داشت: بنده روز رأی اعتماد به وزیر آموزش و پرروش در مجلس این پیش‌بینی‌ها را کردیم و این مطالب را خدمت نمایندگان مجلس بیان کردم.

وی ادامه داد: وزیری که 7، 8 شرکت خود و خانواده‌اش دارند و فعالیت‌های اقتصادی می‌کنند، آن سابقه سیاسی‌اش است و این سابقه اقتصادی متعلق به خانواده فرهنگیان نبوده و آشنا با کار آموزش و پرورش نیست. 

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس افزود: چنین فردی که حالا به لحاظ خانواده نیز همه می‌دانند و اعضای خانواده تقریباً همه خارج از کشور هستند و رفت و آمد می‌کنند،چنین شخصی چگونه می‌خواهد سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی را به دانش‌آموزان یاد دهد و نظام تعلیم و تربیت اسلامی ـ‌ ایرانی را دنبال کند.

نقوی حسینی تأکید کرد: چنین فردی چگونه می‌خواهد آرمان‌های انقلاب اسلامی را در حوزه تعلیم و تربیت به منصه ظهور برساند؛ حال مجلس به او رأی اعتماد داد و متأسفانه وی وزیر آموزش و پرورش شد و از سوی رئیس‌جمهور به مجلس معرفی شده و رأی اعتماد گرفت و به این مسائل توجه نشد.

وی یادآور شد: در هفته و روز معلم یک دفعه خانواده بزرگ فرهنگیان و یک میلیون و 100 هزار معلمی که حق‌التدریس آنها پاداش پایان خدمت و حق فعالیت تمام‌وقت آنها پرداخت نمی‌شود این موضوع را شنیدند.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به نارضایتی فرهنگیان از وضع موجود گفت: دو روز گذشته خانم معلمی به بنده پیامک داد که 6 ماه فعالیت تمام وقت داشته‌ام و در حال حاضر برای دو میلیون تومان معطل مانده و نمی‌دانم چه کار کنم و  گریه می‌کرد که چرا حق ما را نمی‌دهند؛ حال این فرهنگی گفت اگر بنده نیاز نداشتم به صورت تمام‌وقت کار نمی‌کردم.

نقوی حسینی متذکر شد: در چنین شرایطی که معلمان تحت فشار هستند و واقعاً دخل آنها پاسخگوی خرجشان نیست، یک دفعه می‌شنوند دختر وزیر آموزش و پرورش تجارت لباس می‌کند؛ آن هم لباس خارجی، حال بگوییم این قاچاق نبوده و قانونی بوده است .

وی تأکید کرد: اولاً لباس خارجی که داخل دوخته می‌شود قاچاق است حال قانونی نیز مجوز داده باشند و از طریق گمرک نیز آمده باشد خلاف کرده‌اند؛‌چرا که 80 درصد قاچاق متأسفانه از طریق گمرک وارد می‌شود.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس بیان داشت: معلمان یک دفعه خبری می‌شوند که دختر وزیر آموزش و پرورش تجارت لباس خارجی می‌کند و آن را با قاچاق می‌آورد؛ حال چه حسی به معلمان دست می‌دهد و چه حسی در دانش‌آموزان به وجود می‌آید و مردم که قضاوت می‌کنند.

نقوی حسینی با انتقاد از وضعیت آموزش و پرورش ابراز داشت: این چه وزارت و چه وزیری است که از تعلیم و تربیت و از نظام آموزشی هیچ چیز نمی‌داند و دنبال فعالیت‌های اقتصادی و تجارت است؛ خودش شرکت‌هایی  دارد و یا عضو هیأت مدیره و یا مدیرعامل این شرکت‌ها است.

وی اضافه کرد: واقعاً‌ تأثر و تأسف همه فرهنگیان شده است؛ چرا که تا حالا مشکل مالی داشتند و حالا مشکل عزت دارند.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در پاسخ به این پرسش که به نظر شما آیا قوانین در این خصوص مشکل دارد با توجه به اینکه این موضوع توجیه می‌شود که کار غیرقانونی نشده است، تصریح کرد: اولاً‌ اینکه مسئولی که مسئول نظام تعلیم و تربیت کشور را می‌پذیرد باید خودش اول منزه از همه این مسائل بوده و مزین به آداب،سکنات و وجنات اخلاقی و دینی باشد. 

نقوی‌حسینی خاطرنشان کرد: وقتی خود کاسب‌کار است، خب برود وزیر تجارت شود و چرا وزیر آموزش و پرورش شده است؛ دوم اینکه بگوییم همه این فعالیت‌ها قانونی است بالاخره وقتی برای نمونه بنده مسئولیتی را می‌پذیرم باید بخشی از حقوق قانونی خود را نیز پذیرا باشم؛ چرا که بنده نماینده هستم، شاید قانون به بنده اجازه دهد کاسبی کرده و تجارتخانه بزنم اما باید ببینیم به دلیل اینکه نماینده ملت هستم نباید این کار را انجام دهم.

وی افزود: سومین موضوع این است که مگر رهبر معظم انقلاب ابتدای امسال از تریبون عمومی و در آستان قدس رضوی نفرمودند  زمانی که در داخل کشور جنس تولید می‌شود نباید از خارج وارد شود.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس عنوان کرد: حال آیا در کشور پوشاک تولید نمی‌شود؛ در نتیجه گمرک خلاف کرده است و 80 درصد قاچاق از گمرک می‌آید و گمرک متخلف بوده و باید جلوی این کار را بگیرد.

نقوی‌حسینی افزود: گمرک خلاف قانون مجوز می‌دهد و به چه دلیل قانون را رعایت نمی‌کند و باید تولیداتی که داخل کشور نیز تولید می‌شود از خارج وارد شود و کارگاه‌ها و کارخانه‌های دوزندگی ما تعطیل شوند.
۱۳۹۶/۰۳/۲۰ ۱۳:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۵ ۱۰:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۱ ۰۸:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۰ ۱۲:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۱۷:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۱۵:۱۷
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۶ ۰۸:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۵ ۱۵:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۴ ۲۳:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۴ ۱۳:۵۰
 
 
کلمات کلیدی : تجارت، دانش آشتیانی+ گمرک+گمرک + کالای قاچاق + دختر وزیر
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۰۰:۵۷:۳۹
خب با حقوق وزارتی زندگیش نمی‌گذرد! (4316626) (alef-11)
 
ت
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۰۶:۱۰:۵۴
وزرا در داشتن تعداد بیشتر شرکت با هم مسابقه گذاشتن ،یکی چند ده شرکت داره و ثروت هزار میلیاردی و اون یکی وارد کننده پوشاک و تعطیل کننده تولید داخل ... . .اگر صداقت دارید تمام افراد کابینه ثروت و شرکت های خود و بستگان درجه یک خود را نظیر کشورهای توسعه یافته این هفته اظهار کنید ببینیم کابینه دولت مستضعفان چقدر در میان مضییغه هستند ....و چقدر در مشکلات اقتصادی با مردم همدردند ...و اینکه در صورت نامعقول بودن تعداد سفرهای بانکی حسابها ...ثروت مردم را پس بدید .... (4316893) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۰۶:۳۵:۱۵
یعنی این نماینده ها وزرا و مقامات و.....هیچ کاسبی دیگه ای ندارن ؟!
پول خونه ها و ماشینها و...شون رو با همین حقوق در آوردند؟ (4316917) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۰۶:۵۱:۴۲
این بنده خدا که قانونی کار کرده و عوارض و گمرک اجناس هم پرداخت کرده .ای کاش شما در اون هشت سال با آون همه واردات بیرویه وبی حساب و کتاب یک جمله میگفتی! !!!این رفتار فقط حب و بغض است (4316939) (alef-11)
 
احمد رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۰۶:۵۹:۵۳
شما خودتان به او رای اعتماد دادید و در مسند وزارت نشاندید. (4316952) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۰۷:۳۳:۵۰
تار و پود اقتصاد کشور دلالی و واسطه گری است حالا این یک مورد چشم گیر شده؟ (4317025) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۰۸:۱۷:۲۲
وزرای دولت محرومین و مستضعفین رو دیدیم چیکار کردن (4317155) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۰۸:۲۵:۴۱
لابد وزیر تجارت هم که ایده وارد کردن مدیر داره باید بشه وزیر آموزش و پرورش! (4317184) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۰:۰۱:۵۷
چون كه يه وزير صنعت معدن وتجارت داريم وبه هيچ وجه هم حاضر نميشه از مسند وزارت پايين بياد بنابراين اين بنده خداهم مجبوره بره وزير آموزش وپرورش بشه افتاد حالا؟ (4317547) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۰:۵۲:۵۳
خب کسیکه بساز-بنداز هست چرا وزیر بوده و چرا همان سودا را در سر میپروراند؟ (4317776) (alef-13)
 
کمال
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۵:۴۷:۵۱
از اونهایب که اینو وزیر معرفی کردند باید پرسید، اونهام شرکت جرمند. (4322389) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.