توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439043
کوربین: رفتارهای می، چک سفیدامضا به ترامپ است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۸
رهبر اپوزیسیون انگلیس با انتقاد از سفر نخست وزیر به واشنگتن و دیدار با رئیس جمهور آمریکا گفت دولت انگلیس چک سفید امضا به دولت آمریکا می‌دهد و انگلیس را به بنگاهی برای معاملات کم‌ارزش تبدیل می‌کند.

به گزارش فارس، در جلسه پرسش و پاسخ پارلمان بریتانیا در مناظره تندی میان رهبر اپوزیسیون و نخست وزیر، سفر دولت به آمریکا مورد انتقاد قرار گرفت.

به گزارش شبکه خبری آی تی‌وی، «جرمی کوربین» رهبر اپوزیسیون بریتانیا ضمن دفاع از راهپیمایی‌های مردمی علیه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا گفت «ترزا می» نخست وزیر هم باید از این راهپیمایی‌ها حمایت می‌کرد.

در واکنش به این سخنان خانم می گفت که خوشحال است که اندکی بعد از تحلیف رئیس جمهور آمریکا وی را ملاقات می‌کند. خانم می این مساله را نشانه‌ای از «عمق روابط ویژه میان دو کشور» دانست.

ترزا می در پاسخ به اعتراض کوربین گفت که ترسی از صحبت با ترامپ و طرح مسایلی که به نظرش مناسب نیست،‌ ندارد.

کوربین در ادامه گفت چطور ممکن است روابط ویژه میان بریتانیا و آمریکا برقرار باشد در حالی که کسی رئیس جمهور آمریکا شده که گفته در همه چیز آمریکا را در اولویت نخست قرار می‌دهد و مردم هم باید تنها کالای آمریکایی بخرند.

کوربین در ادامه انتقادات گفت، با چنین شرایطی خانم می در واقع به آمریکا چک سفید امضا می‌دهد و بریتانیا را به یک بنگاه معاملاتی کم‌ارزش تبدیل می شود.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، ترزا می، جرمی کوربین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.