توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 389346
با موسوی ملاقات نداشتم/ به احمدی‌نژاد نیاز داریم/ واکنش به اظهارات مصباحی مقدم درباره نقش آیت الله مصباح
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۳
رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری تاکید کرد: از زمان حصر تا کنون هیچ ملاقاتی با آقایان موسوی و کروبی نداشته ام.

به گزارش ایسنا، محمدرضا باهنر صبح امروز (سه شنبه) در نشست خبری خود با خبرنگاران، درباره اینکه از او نقل شده بود به کروبی و موسوی پیشنهاد داده فعالیت سیاسی نداشته باشند و از حصر بیرون بیایند اظهار کرد: یا من درست صحبت نکرده ام یا درست منعکس نشده است. من هیچ ملاقانی از زمان حصر تاکنون نه با آقای موسوی نه با آقای کروبی داشته ام و هیچ ضرورتی هم احساس نمی کنم، ضرورت هم احساس کنم، معلوم نیست کسانی که حصر کرده اند اجازه بدهند یا نه. من نگفتم شخصا پیامم را به آنها رسانده ام بلکه من پیامم را رسانه ای به آنها رسانده بودم و پیام هایم معمولا رسانه ای است.

وی در پاسخ به سوالی درباره برخورد دوگانه اصولگرایان با مساله فیش های حقوقی نجومی و املاک نجومی تصریح کرد: فساد، فساد است و فرقی نمی کند چه کسی فساد را انجام دهد هرکس باشد باید با او برخورد شود. متاسفانه هم ما و هم رسانه عادت کرده اند خیلی مسائل را ترجمه سیاسی کنند که این از نظر ما محکوم است. فساد قطعا یک مساله ملی، فراجناحی و فرا سیاسی است.

باهنر اضافه کرد: متاسفانه رد پای بعضی از فسادها در خیلی از آدم های وابسته به همه جناح ها پیدا می شود، اما در برخورد با فساد نباید دیدگاه سیاسی داشته باشیم. البته ممکن است بعضا برای انتخابات تیرهایی در تاریکی رها شود و افکار جامعه را به هم بزند که این کار یک مقدار بداخلاقی است و فساد چه در شهرداری و چه در دولت دهم و چه در دولت یازدهم، قوه قضائیه، بازرسی کل کشور و هر جای دیگر اگر پیدا شود، حتما باید با آن برخورد شود و جناح های سیاسی در برخورد با فساد که متاسفانه به شکل موریانه به جان کشور افتاده باید یکسان برخورد کنند.

باهنر ادامه داد: طبیعی است اگر یک اصولگرا فساد کند، من به عنوان یک اصولگرا ناراحت می شوم اما به معنای این نیست که افشاگری نکنم چراکه هرکس به هر صورتی دستی در بیت المال دارد و سوء استفاده می کند باید با او برخورد شود. چیزی که شائبه ایجاد می کند این است که ممکن است برخی ها در آستانه انتخابات بداخلاقی کنند و تا مساله ثابت شود، انتخابات بیاید و بگذرد و بهره برداری سیاسی از آن صورت گرفته باشد.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره قرارداد FATF، بیان کرد: درباره این قرارداد دو مصوبه در مجالس هفتم و نهم وجود دارد که بحث مبارزه با تامین مالی تروریسم را مطرح می کند. مساله مبارزه با پول شوئی مقوله ای است که سال ها در کشور درباره آن بحث داشته ایم و بالاخره در مجلس هفتم و نهم قرار شد این کار انجام شود. ما در دنیا به خیلی از مجامع بین اللملی پیوسته ایم و عضو هستیم. هر کدام از این مجامع فرصت ها و تهدیداتی دارند مهم این است که مدیریت اجرائی و دیپلماسی کشور آنقدر قدرتمند و به روز باشد که بتواند از کوچکترین فرصت ها استفاده و بزرگترین تهدیدها را دفع کند.

وی افزود: مثلا ما در سازمان ملل متحد عضو هستیم اما بسیاری از مصوبات آنجا را قبول نداریم ولی این دلیل نمی شود که از آنجا بیرون بیاییم. ما باید در دنیا زندگی کنیم و به مقررات بین المللی احترام بگذاریم. FATF هم مستثنی نیست. ما به کنواسیون مبارزه با پول شوئی می پیوندیم اما در برخی مصداق ها مشکل داریم. مثل اینکه ما بعضی نهضت ها را آزادی بخش می دانیم و آنها تروریسم می دانند یا برعکس آن که ما رژیم صهیونیسیتی را تروریستی می دانیم و بارها گفته ایم هر حمایتی که منجر به نابودی آن رژیم شود انجام می دهیم.

باهنر اضافه کرد: ممکن است در زمینه این قرارداد تجدید نظرهایی داشته باشیم و بهترین راه این است که این معاهده به مجلس برود. حواشی آن کنار گذاشته شود و با حفظ منافع ملی به آن بپیوندیم.در مجلس هفتم دولت را مکلف کردیم که موارد پیشگیرانه پول شوئی را جلو ببرد که این مساله خیلی خطیر است مجلس و سایر نهادها باید به آن دقت کند که از فرصت های آن استفاده و تهدیدهای آن را دفع کنیم اما به هرحال نمی توانیم این قرارداد را ده ها سال به عقب بیندازیم. من با کلیت قرارداد مشکلی ندارم اما در مصادیق آن بحث هایی وجود دارد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری، در پاسخ به این سوال که مصباحی مقدم گفته برای همگرایی در انتخابات آینده نیازی به ائتلاف به آیت الله مصباح یزدی نیست تاکید کرد: ما درباره همگرایی و همدلی جبهه اصولگرایی یا به قولی جبهه انقلابیون نیاز به رای همه افراد در کشور داریم. پس به رای افرادی مثل آقای مصباح یزدی هم احتیاج داریم، اما زمانی که شاکله سازمانی تعریف می کنیم رده بندی هایی وجود دارد. ما معتقدیم مجموعه اصولگرایان می توانند حول محور جامعه روحانیت مبارز تهران جمع شود. ما برای رای و وحدت به همه نیاز داریم . ما برای محوریت هرچه تعداد افراد بیشتر باشد وحدت با مشکل مواجه خواهد شد. ما به نظرات آیت الله مصباح یزدی حتما نیاز داریم اما محور وحدت ما جامعه روحانیت مبارز تهران است.

وی همچنین درباره اینکه مصباحی مقدم گفته دوره احمدی نژاد تمام شده و قوه قضائیه باید با او برخورد می کرد، یادآور شد: زمانی ما می گوییم به آقای احمدی نژاد و دوستانش نیاز نداریم که این اشتباه است اما زمانی ممکن است بگوئیم به او به عنوان نامزد انتخابات نیاز نداریم که این بحث دیگری است. حتما هنوز معلوم نیست کاندیدای نهایی اصولگرایان چه کسانی هستند. احتمالا نظر آقای مصباحی مقدم این بوده که اگر الان کسی بیاید خودش را به عنوان کاندیدای اصولگرایان تحمیل کند، وقتش نیست.

وی اضافه کرد: ما زمان رای گرفتن به رای راستی ها، چپی ها و حتی کسانی که به عنوان متهم در زندان هستند، احتیاج داریم و از رای هیچ شهروند در قید حیاتی بی نیاز نیستیم. یعنی دقیقا همان جمله تعیین کننده‌ای که مقام معظم رهبری فرمودند حتی اگر کسی نظام را قبول ندارد بیاید و رای بدهد. رسیدگی به تخلفات افراد هم بحث جداگانه ای است. از طرفی، آقای مصباحی مقدم فعلا سخنگوی جامعه روحانیت مبارز است و سخنگوی ما نیست و اینگونه نیست که الان من همه حرف ایشان را در اینجا تایید کنم.
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۴:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۲:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۱۷:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۱:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۱۰:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۲۲:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۷ ۱۸:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۲ ۱۱:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۲ ۰۰:۱۳
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۵ ۱۵:۴۸
 
 
کلمات کلیدی : محمد رضا باهنر+حصر+سران فتنه+رفع حصر+مصباحی مقدم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.