نظر منتشر شده
۴۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 189546
آقای جلیلی شما دیگر چرا؟!
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۱۴
یکی از علاقمندان به سایت، با  ارسال نامه ای به پست الکترونیکی سایت، نسبت به مناظره روز گذشته گلایه کرد.
شرح این نامه به صورت زیر می باشد:

من تا دیروز قصد صد در صدی داشتم برای رأی دادن به آقای سعید جلیلی، زیرا او را اخلاقی ترین، حزب اللهی ترین و پایبندترین فرد به منافع انقلاب می دانستم. اما دیروز او در مناظره اش، تمام باورهای مرا به هم ریخت.

من از یک نیروی حزب اللهی معتقد به نظام و انقلاب و آرمان های شهدا انتظار نداشتم برای آن که در یک مناظره سیاسی حرفی برای گفتن داشته باشد، پرونده های محرمانه کشور را روی دایره بریزد که بله در جمهوری اسلامی، در سال های قبل، در سمیرم و سبزوار و ایذه و فیروزآباد، بین مردم و نیروی های نظامی و انتظامی درگیری به وجود امد و چند نفر از مردم کشته شدند.آیا این که در ۳۴ سال از عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی،در چند جا هم به عللی ناآرامی ایجاد شده و چند نفر هم کشته شده اند، باید دستاویز دبیر حزب اللهی شورای عالی امنیت ملی باشد برای رأی آوردن؟

آن هم بدون این که توضیح داده شود که در آن شهرها واقعا چه اتفاقی افتاده و ماجرا چه بوده است؟ آیا متهم کردن نظام به کشتن مردم بدون ذکر اصل قضیه و حتی بدون اعلام این که ممکن بوده خطایی از یک یا چند مامور جزء بوده، و بدون ذکر شهدای احتمالی ماموران پلیس با دغدغه های پاسداری از نظام همخوانی دارد؟!

آیا هزینه کردن از رهبری در مناظره که بله! ایشان فلان پاراف را زیر گزارش محرمانه نوشتند درست بود؟ آیا آن گزارش و پاراف رهبری، سند محرمانه نبود؟ آیا محرم سیاست هسته ای ایران این گونه رازداری و امانتداری می کند؟

ظرفیت داشتن خیلی مهم است. یک رزمنده، یک نیروی ارزشی، یک حزب اللهی، هرگز و هرگز برای دست یاقتن به قدرت، نظام و انقلاب را زیر سوال نمی برد و رازهایی که به عنوان امانت در دست او هستند را وسیله رأِی آوری نمی کند.

این اشتباهی بود که محمود احمدی نژاد در انتخابات قبلی کرد و امروز می بینیم کسی که این همه به او امیدوار بودیم درست در همان راه طی شده ای قدم می زند که پیشتر احمدی نژاد پیمود و دلسوختگان نظام و و انقلاب و ولایت را نقره داغ کرد.
ای کاش این مناظره هرگز پخش نمی شد تا باورهای ذهنی ام این گونه به هم نمی ریخت. آقای جلیلی دلمان را شکستید.
منبع: شریان نیوز
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۲۲:۰۶:۵۴
هرآدم خوب قرار نیست مدیر خوبی هم باشد حال آن که آقای جلیلی از روی ورقه احمدی نزاد می نویسد با آن که می ببیند ایشان در اداره کشور تجدید یا شاید رد شده باشد (1413616) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۲۲:۱۴:۲۶
منم به شدت از این کارش ناراحت شدم، تا دیروز می گفتم خیلی خوب آدم با تقوایی هرچند خیلی تبحر و تخصص بالایی نداره ولی امروز نمره اخلاقی پایینی گرفت. حیف از انسان سالمی چون او. (1413650) (alef-9)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۲۲:۲۷:۳۲
جناب جلیلی بالاخره مرام بگم بگم خود را رو کرد (1413700) (alef-9)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۲۲:۲۹:۲۰
این انتقاد حرف دل خیلی هاست. من هم اصلا همچین انتظاری از آقای دکتر نداشتم. (1413707) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۲۲:۳۲:۲۵
استعداد احمدی نژاد شدنش بلاست. (1413722) (alef-9)
 
احمدی
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۲۲:۳۲:۴۷
خدا رو شکر که پرده از نیت و تفکرش برداشته شد.
اصلا من وقتی واکنش دکتر ولایتی که مشاور رهبری هستند را دیدم فهمیدم که آقای جلیلی چه هزینه هایی را به نظام تحمیل کرده و میخواهد بکند. (1413723) (alef-9)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۲۲:۳۴:۴۳
متهم! كردن نظام به كشتن شهروندان؟!!!؟
نه بابا اصلا رخ نداده اين موضوع كه. (1413737) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۲۲:۳۹:۴۹
آقای جلیلی از رهبری خرج نکردند.
ایشان گفتند که نوار مذاکرات پیاده شده و خدمت رهبری تقدیم شده است . این معنیش خرج از رهبری نیست.
احتمالا مناظرات را خوب گوش نمی کردید. (1413762) (alef-9)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۲۲:۴۱:۱۳
جونم سی رضایی (1413772) (alef-9)
 
فرزند جانباز
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۲۲:۴۲:۳۸
هیچ گاه فکر نمیکردیم مرد جنگ این گونه دامن از دست بدهد... جنگ و مردی و مردانگی کجا و این طمع قدرت کجا.... دکتر جلیلی , دیروز دل هم رزمت را شکستی...اگر آقای احمدی نژاد برای کسب قدرت آبروی افراد را زیر پا گذاشت , شما برای کسب قدرت, با آبروی نظام معامله کردید.شما که خود را اصول گرا می نامید و این همه دم از آن میزنید , دیروز به کدام اصول پایبند بودید!! خواهشا اندکی از اصولتان را به جای بیان کردن با عمل نشان دهید. تنها اصول گرایی را به شعار شناخته اید. کدام اصل اصول گرایی اجازه میدهد که اینگونه از همه ی امور نظام سخن بگویید... چه کسی می دانست در فلان جا کسی سالهای گذشته اعتراض شده و مردمی کشته شده اند.... خدا رحم کرد مناظره تمام شد وگرنه احتمالا فیلم مذاکراتتان هم نمایش می دادید و مو به مو از همه چیز می گفتید... طمع قدرت تا چقدر....شما چه فرقی با آقای احمدی نژاد دارید..استبداد به رای و فقط حرف خود را قبول داشتن در سخنانتان موج میزد...مگه شما عقل کل هستید و یا از همه ی امور اطلاع دارید که هر کسی حرفی میزد شما فورا بگویید اشتباه است ( که البته امروز هم در خیلی خبرگزاری ها به سخنان شما که از بی آگاهی بود و در حالت محترمانه ه گاف های شما پرداختند)
آقای جلیلی مردانگی به این نیست که پای مصنوعیتان را به رخ بکشید , مردانگی به این است که بدن پدرم پر ترکش جنگ هست و هیچ کس نمی داند چه شبهایی را صبح کرده است ...... آقای جلیلی خیلی برایتان احترام قائل بودم ولی با مناظره ی دیروز شما نشان دادید که نه تنها در سطح رئیس جمهور نیستید بلکه در حد یک مستخدم دبیرستان هم نیستید چرا که مستخدم مدرسه هم محرم راز امور مدرسه و راز دار آن هستند و البته یکی دیگر از نقایص آقای احمدی نژاد نمایان شد که کسی مثل شما را به دبیر شورای امنیت ملی کشورمان کرده است.آقای جلیلی با کمال افتخار می گویم که هر چقدر از شما طرفداری کرده ام به همون میزان از این به بعد در آگاهی بخشی به مردم در جهت اخلاق دیکتاتور مآب شما و اصولگرایی ساختگیتان از هیچ کوششی دریغ نمیکنم..درود بر روح پر فتوح امام و شهدا و سلام به آقایان حدادعادل و ولایتی که با اصل را نظام دانستند و با پختگی تمام عمل کردند. (1413781) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۲۲:۴۲:۵۰
جلیلی در بهترین ححالت باز هم! هندوانه در بسته است!
ما به احمدی نژاد دوم رای نیمدهیم! (1413782) (alef-9)
 
وحید
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۲۲:۴۴:۴۶
دوست من اشتباه نکن این جزء اسرار محرمانه نیست چرا که تقریبا همه میدونستن حالا شما نشنیدید چ ربطی داره!!!!!!!!!!!!!!!!! (1413793) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۲۲:۵۰:۵۸
مردم هیچگاه باور نمی کنند خاتمی دستور کشتار مردم را صادر کرده باشد پس اتهام مستقیما متوجه نظام است (1413811) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۰۹:۳۵:۴۸
برادر عزیز اگر همین کار را آقای روحانی یا بقیه انجام می دادند باعث افتخارطرفدارانشان هم بود، در ضمن حرفهای آقای ولایتی به نوعی افشای اسرار و باز کردن بحث هسته ای نبود؟ (1415201) (alef-9)
 
بي طرف
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۰۹:۳۷:۴۲
بازم خدارو شكر.
عزيزم دلت بشكنه خيلي بهتر از اينه كه بخواد پس فردا مثل اين يكي بزنه سر و كله و دست و پا و هرچي داشتيم بشكنه و مارو سر يه سفره ي بي نون بزاره و بره. (1415205) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۰۹:۳۹:۰۱
بصیرتی که حضرت آقا میگویند یعنی همین..یعنی اینکه خودت را فدای نظام کنی واز خودت خرج کنی .یعنی اینکه از آبروی خودت خرج کنی.نه مثل این آقا که برای به به دست آوردن یک مقام از موقعیت شغلی خود استفاده نابجا کند.خدا به ملت رحم کند که این آقا رییس جمهور شود.دیگر باید منتظر بدتر از این بود.... (1415211) (alef-9)
 
علی رضا
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۰۹:۳۹:۱۰
سلام علیکم
اخلاقی ترین، حزب اللهی ترین و پایبندترین فرد به منافع انقلاب
برای ریاست جمهوری کافی نیست تجربه هم نقش خیلی مهمی ایفا میکند دیگر وقت آزمون و خطا نیست در دهه 4 انقلاب اسلامی
بیایید با رای هایمان به کشورمان خیانت نکنیم. (1415213) (alef-9)
 
سید حسین
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۰۹:۴۴:۲۶
واقعا اگر قرار باشد دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور هم ، صلاحیت تشخیص ابراز مطلبی را نداشته باشد پس چه کسی این قابلیت را دارا میباشد؟این مطلب را بدور از هرگونه هوادارای اعلام میکنم ولی واقعا فکر نمکنید در این خصوص ایشان (که خود دبیر شورای عالی امنیت ملی هستند)بهتر از هر شخصی صلاحیت تشخیص اعلام یا ابراز مطلبی را دارا میباشند . (1415241) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۰۹:۵۳:۴۹
با سلام
این اطلاعاتی که آقای جلیلی دادند اطلاعات آشکار بود، ماجرای سبزوار در 11 شهریور 1380 در روزنامه ایران منتشر شده بود، و ماجرای سمیرم در 27 مرداد 1382 در تلکس خبرگزاری ها قرار گرفته بود. (1415291) (alef-9)
 
موسی
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۰۹:۵۷:۰۰
نظربنده کاملا برعکس شما قبلا میخواستم به یکی دیگه رای بدم ولی الان به ایشان رای میدهم چون آقای جلیلی به درخواست عارف فقط مصداق بیان کردند (1415307) (alef-9)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۰:۱۵:۰۵
دوست عزیزوبه قول خودت هوادارحزب الله آیافقط سعیدجلیلی بودکه حرفهای آنچنانی زد؟ انهایی که سال 88 نظام رامتهم به قتل وخونریزی وتجاوز و تقلب کردندچه؟؟!! آنهایی که سکوت معنادارپیشه کردندچه ؟؟ آنهایی که درمجلس ختم آدم زنده شرکت کردندچه ؟؟ آنهایی که دراین چندروزه تبلیغات ریاست جمهوری آنهمه سیاهنمایی کردندکه گویی این نظام جزبدبختی وفلاکت هیچ ثمری نداشته چه؟؟ (1415395) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۰:۱۸:۱۴
من خیلی جدی مناظره ها رو دنبال نکردم ولی آقای جلیلی سه تا سوتی بد داد. یکی بحث توافق با سولانا که حرف آقای ولایتی و رضایی درست بود، یکی مطلبی که توی کتاب البرادعی بود که حق با آقای روحانی بود، یکی هم بحث آقای لویت بود که ایشون مشاور ارشد رییس جمهور فرانسه و یکی از چهره های برجسته سیاسی فرانسه بودن ولی آقای جلیلی اصرار داشتن که یه کارشناس ساده بوده!اگه ایشون رییس جمهور بشن چی میشه!!! (1415413) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۰:۲۹:۰۸
اشكالي نداره. شما به دكتر جليلي راي نديد. چندان فرقي هم نمي كند. (1415476) (alef-9)
 
سید
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۰:۳۲:۳۹
سلام اقای نویسنده این متن با نظرت اصلن موافق نیستم حق هر جا باشه گرفتنیه ... قرار نیست هر کی بیاد یه چیزی بهت بگه شما هم چیزی نگی چی شد ک جلیلی این حرفا رو زد؟ شما برگردین به پشت ماجرای حرفای اقای جلیلی اسناد های محرمانه روزی افشا خواهد شد در ضمن بیان این مسئله خیلی هم خوب شد ک مردم بدونن چ اتفاقاتنی میافته ک ما ازش بی خبریم یه عده نیان هی یه مسئله رو تو سر دیگرون بزنن. با تشکر (1415497) (alef-9)
 
darvishe
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۰:۳۹:۴۱
با سلام
نظرات حضرتعالی برای خودتان محترم ، لطفا از این حرمت شکنی های برنامه ای دست بردارید برادر جلیلی از منطق و گفتمان دقیق برخوردار است و نیاز بود که به خودشیرینی ولایتی پاسخ داده شود و اینکه مقام رهبری با سعه صدر اور کشور را رصد و کنترل می نمایند چیز بسیار مطلوبی بود که گفته شد و معنای خرج کردن از رهبری را ندارد و برخلاف نظر شما مردم به گرفتاری های داخلی نظام حتی در مسائل حساس نیز پی می برند که برخی ها چطور صندلی و دنیای روی آن را چطور می خواهند حفظ نمایند (1415526) (alef-9)
 
غريبه
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۰:۴۲:۰۰
برخلاف اين آقا من اصلا طرفدار آقاي جليلي نيستم ولي ازش ممنونم كه بعضي مسائلو گفت. من به عنوان يه ايراني حق دارم بدونم تو كشورم چه اتفاقايي افتاده. و دوباره خحيلي ازش ممنونم كه اخلاق انتخاباتي رو كاملا رعايت كرد و مثل احمدي نژاد زياده روي نكرد.
نميدونم چرا رويكرد همه سايت هاي سياسي و خبري تشبيه جليلي به احمدي نژاد و تخريب چهره ايشونه. واقعا تاسف داره (1415540) (alef-9)
 
دانشجو
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۰:۴۳:۱۲
ـ آقای دکتر برنامه شما برای اداره کشور چیست؟
ـ آزاد کردن ظرفیتها
ـ کدام ظرفیتها؟
ـ ظرفیتهای مختلفی که در کشور وجود دارد.
ـ خوب در چه زمینه هایی؟
ـ در هر زمینه ای که ظرفیتی برای آزاد شدن وجود داشته باشد.
ـ این ظرفیتها را چگونه آزاد خواهید کرد؟
- با استفاده بهینه از فرصتها
ـ کدام فرصتها؟
ـ هر فرصتی که برای آزادسازی ظرفیتها وجود داشته باشد. (1415548) (alef-9)
 
آزاد
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۰:۴۵:۰۱
سلام
از متن شما خيلي واضح است كه اين يك كار سياسي است و شما از ابتدا هم از مخالفان جليلي بوده ايد. دكتر جليلي سئوالات واضحي داشتند كه نامزدها از پاسخ به آن ها طفره رفتند:
1- گفتگوهاي انتقادي و هنر ديپلماسي اي !!! كه منجر به صدور دو حكم جلب براي رئيس جمهور وقت شد و به اخراج سفرا منجر گرديد.
2- ساده لوحي مدعيان تجربه ديپلماسي در معامله آقايان با ساركوزي و پوتين با يك وعده سرخرمن كه در ازاي تعليق آني فعاليت هسته اي اين دو با ساير اعضاي 5 + 1 براي لغو تحريم ها در آينده صحبت كنند.
3- ستاره دار شدن دانشجويان در زمان اصلاحات
4- بي تدبيري در بحران هاي اجتماعي و امنيتي در زمان اصلاحات كه ابتدا به صورت كلي بيان شد و بعد كه عارف مصاديق خواست مصاديق آن اعلام شد.

اما آقايان به جاي پاسخ به سئوالات روشن ؛ سعي كرداند حاشيه ها را پررنگ كنند. عناويني نظير چماقدار و تكرار اتهام بي پايه بيانيه و اعلام مواضع كردن در مذاكرات هسته اي تنها براي فرار از پاسخ به سئوالات روشن بود.
اين متن نيز دقيقا همان مسير را دنبال مي كند و ادعاي طرفداري اوليه از جليلي توسط نويسنده تنها اضافه كردن يك فضاي احساسي به ترفند فرار از پاسخگويي است. به جاي اين بازي ها به سئوالات روشن جليلي پاسخ دهيد. (1415555) (alef-9)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۰:۴۶:۵۹
باور ذهنی که اینجوری و با این چیزا بهم بریزه همون بهتر که به هم بریزه (1415565) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۰:۵۰:۰۲
قربونت بشم جلیلی یک تندرو است و این طیف سیستمشون افشاگریه مثل احمدی نژادمون (1415577) (alef-9)
 
عبدالله
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۱:۰۸:۴۱
علاوه بر موضوع فوق می خواهم مطلب دیگری را اضافه کنم. ایشان در خصوص آقای رفسنجانی به دو مورد حکم بازداشت اشاره کردند. اما ایشون دقیقا می دانند که دو مورد چیست. یکی در مورد موضوع میکونوس و دیگری در مورد موضوع آمیا در آرژانتین. اتفاقا هر دو موضوعاتی است که از سوی صهیونیسم و آمریکا به نظام جمهوری اسلامی ایران وارد شده و مورد هجمه قرار گرفته و باز هم مظلومیت نظام است و ربطی به ایشون نداره. با این سخنان اتفاقا ایشان آب به آسیاب دشمن ریختند. (1415648) (alef-9)
 
اقبال
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۱:۲۴:۲۰
گل گفتید قربان اما ظاهرا هدف وسیله را توجیه می کند آنهم برای برادران ارزشی (1415744) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۱:۲۴:۴۰
دل ما را ولایتی شکست که فکر میکردیم واقعا اصولگراست اما رفت تو تیم سازش کارها (1415749) (alef-9)
 
محمد صادق
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۱:۲۶:۴۵
شما وقتی اینقد شناختت کم بود چطور به نتیجه صد در صد در مورد ایشون رسیده بودی. در نامه شما صداقت دیده نمبسه! (1415760) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۱:۲۸:۵۲
سلام دوست عزیزم
چرا می فرمایید "ای کاش این مناظره هرگز پخش نمی شد تا باورهای ذهنی ام اینگونه به هم نمی ریخت"؟
خدا را شاکر باشید که ایشان را الآن شناختید. باور بفرمایید که ایشان اگر انتخاب شوند وضع مملکت از این بدتر خواهد شد. ایشان شاید دارای روحیه انقلابی باشند ولی توانایی لازم و بصیرت مورد نیاز را ندارند. شما سعی کن که اشتباه84 و 88 را تکرار نکنی و نگذار دیگران هم تکرا کنند. (1415767) (alef-9)
 
کاوه
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۱:۴۲:۰۴
ای وای
چقدر تحت تأثیر قرار گرفتیم
اشکمان درآمد و واقعاً دلمان شکست
مطمئنم الف هم خیلی دلش شکسته که این نامه رو منتشر کرده. (1415857) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۱:۴۳:۲۸
برادر عزیز ناشناس آخه اگر جواب نمی داد طرف مقابل فکر می کرد بر حق است و باید همچنان بر طبل تو خالیش (دروغ) بکوبد . و احتمال می دهم این مطلب را نیز مخالفان ایشان گفته اند به زبان فردی مثل این آقا. (1415865) (alef-9)
 
hadi
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۱:۴۵:۳۱
باید آقای جلیلی قبل از نامزدی، از سمت دبیر شورای عالی امنیت ملی استعفا میداد. زیرا غربی ها هم که ادامه مذاکرات را به بعد از انتخابات موکول کردن، منتظرند که:
1 - اگه آقای جلیلی رأی نیاورد، یعنی اکثریت مردم با ایشان نیستند. پس چنین کسی نمیتواند از حق مسلم همه مردم ایران دفاع کند!!
2_ اگر رآی بیاورد، به هر تعدادی که مخالف او بوده و به او رأی نداده اند، با حق مسلم هسته ای ایران مخالف هستند. پس به عنوان نمایندة 75 میلیون ایرانی، در دفاع از حق ملی ایران ناتوان و ضعیف خواهد بود.
در این میان ، غربیها به راحتی میتوانند آقای جلیلی را از صحنه خارج کنند و حق مسلم ایران ضایع شود.
نتیجه: 1- آقای جلیلی از سمت دبیری شورای عالی امنیت ملی استعفا دهد و یا از ادامه نامزدی انصراف داده و با قدرت از حق مسلم هسته ای ملت ایران به عنوان یک امانت گرانبها دفاع کند.
2- جبهه پایداری که خود را عقل کل و قیم مردم ایران دانسته و ادعای بررسی همه جانبه در شناخت اصلح را کرده، باید این موضوع را تشخیص میداد و سراغ گزینه ای غیر از دکتر جلیلی میرفت.
3- ارجاع نامزدی غیر کاشناسی دکتر جلیلی – حد اقل به دلایل مذکر – به شورای فقهی جبهه پایداری برای صدور حکم حجت شرعی، شأن و منزلت فقه و فقاهت را مخدوش کرده و آن را به استفادة ابزاری برای اغراض سیاسی و جناحی تبدیل ساخته است.
امام بیان، امیر مؤمنان علی علیه السلام ، چه به حق فرمود و به تأسی از آن حضرت، مقام معظم رهبری مد ظله العالی بارها چه هوشمندانه تذکر داد که: و لایحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصبر والعلم بمواضع الحق.
ولایی بودن حکم میکند که دکتر جلیلی و حامیان اصلح ایشان با حجت شرعی، به فرمایشات مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین علیه السلام در روز دوشنبه 6 خرداد مراجعه کنند و خود با شاخص های اصلح که بیان فرمودند، تطبیق دهند.
امیدوارم بینی و بین الله اگر خود را در این اندازه ها نمی بینند، انصراف دهند تا عاقبت بخیر شوند.
باید آقای جلیلی قبل از نامزدی، از سمت دبیر شورای عالی امنیت ملی استعفا میداد. زیرا غربی ها هم که ادامه مذاکرات را به بعد از انتخابات موکول کردن، منتظرند که:
1 - اگه آقای جلیلی رأی نیاورد، یعنی اکثریت مردم با ایشان نیستند. پس چنین کسی نمیتواند از حق مسلم همه مردم ایران دفاع کند!!
2_ اگر رآی بیاورد، به هر تعدادی که مخالف او بوده و به او رأی نداده اند، با حق مسلم هسته ای ایران مخالف هستند. پس به عنوان نمایندة 75 میلیون ایرانی، در دفاع از حق ملی ایران ناتوان و ضعیف خواهد بود.
در این میان ، غربیها به راحتی میتوانند آقای جلیلی را از صحنه خارج کنند و حق مسلم ایران ضایع شود.
نتیجه: 1- آقای جلیلی از سمت دبیری شورای عالی امنیت ملی استعفا دهد و یا از ادامه نامزدی انصراف داده و با قدرت از حق مسلم هسته ای ملت ایران به عنوان یک امانت گرانبها دفاع کند.
2- جبهه پایداری که خود را عقل کل و قیم مردم ایران دانسته و ادعای بررسی همه جانبه در شناخت اصلح را کرده، باید این موضوع را تشخیص میداد و سراغ گزینه ای غیر از دکتر جلیلی میرفت.
3- ارجاع نامزدی غیر کاشناسی دکتر جلیلی – حد اقل به دلایل مذکر – به شورای فقهی جبهه پایداری برای صدور حکم حجت شرعی، شأن و منزلت فقه و فقاهت را مخدوش کرده و آن را به استفادة ابزاری برای اغراض سیاسی و جناحی تبدیل ساخته است.
امام بیان، امیر مؤمنان علی علیه السلام ، چه به حق فرمود و به تأسی از آن حضرت، مقام معظم رهبری مد ظله العالی بارها چه هوشمندانه تذکر داد که: و لایحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصبر والعلم بمواضع الحق.
ولایی بودن حکم میکند که دکتر جلیلی و حامیان اصلح ایشان با حجت شرعی، به فرمایشات مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین علیه السلام در روز دوشنبه 6 خرداد مراجعه کنند و خود با شاخص های اصلح که بیان فرمودند، تطبیق دهند.
امیدوارم بینی و بین الله اگر خود را در این اندازه ها نمی بینند، انصراف دهند تا عاقبت بخیر شوند. (1415882) (alef-9)
 
hadi
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۱:۴۸:۰۴
دکترجلیلی! شما خیلی آدم خوبی هستی ، ولی برای نفر دوم نظام مقدس جمهوری اسلامی ساخته نشدی!!
مثل اینکه یه آدم بسیار متدین و مستجاب الدعوه ای را به خلبانی هواپیمای پهن پیکر با هزار مسافر بگذارند!!
اگه کسانی به شما تکلیف شرعی هم کردند: اولا از کجا که اینها در مسائل حاکمیتی تکلیف شناس باشند.
ثانیا خداوند به شما عقل داده و شما خوب میدانید که از عهدة این کار سنگین بر نمی آیید!!
ثالثا و نتیجه: زحمت خود و مردم را رضایت ندهید. هر چند برخی را خوش نیاید!
از همه اینها گذشته، با حمایتهای تابلو داران، معلوم میشه شما همان ادامه دهندة دولت احمدی نژاد هستید و همان افراد در کابینة شما جا خواهند گرفت!!!!! (1415909) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۱:۴۸:۵۸
خوب بود، اما این ((ای کاش)) آخر رو خراب کردید دوست عزیز.
شما باید خوشحال باشید که باور غلطی که داشتین شکست و آگاه شدید که به یه گزینه دیگه رای بدید. (1415914) (alef-9)
 
بنده خدا
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۱:۵۲:۰۶
الف دست از این کارها بردار..... (1415945) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۲:۰۱:۵۶
از اينجاها معلوم ميشود كه نامزد دولت است چرا كه عين احمدي نژاد ميره از يه جاهايي كه هيشكي خبر نداره ازين اخبارها مياره تا طرفشو تخريب كنه.

راستي دقت كردين براي تخريب روحاني از كتابش سند آورد و اصلا مردم رو متوجه به تاريخ گفته ها نكرد و فقط خواست روحاني رو تخريب كنه. (1416031) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۲:۲۸:۳۵
جناح شما هشت ساله دل ملتي را شكستند كه صداي شكستكي اش گوش فلك را كر مي كند كاش قبلا هم اينگونه به موقع به خود مي آمديد تا اينقدر هزينه نمي داديم (1416231) (alef-9)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۲:۳۱:۱۲
مناظره زنده یعنی همین که پته هر فرد و سوتیش او را برای دیگران روشن می کند ، اگر همین مناظرات زنده نبود درک نمی کردیم که اکثر آقایان فقط روی برگه کاغذ خوب می گویند و خوب می نویسند ، ولی در عمل آنگونه که می گویند توان اجرایی ندارند . (1416250) (alef-9)
 
بیطرف
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۲:۴۷:۰۵
آقای جلیلی نمیخواست چیزی روی دایره بریزه تا رای جمع کنه !! قضیه این بود که عارف از بگیر و ببندها در دولت اصولگرایان صحبت کرد و جلیلی هم در نقد سخن وی گفت که در دولت اصلاحات هم بگیر و ببند بوده اینجا بود که عارف گفت میشه مثال بزنید و برای حرفتون مدرک بیارید جلیلی هم مدرک آورد دیگه !! اگه چیزی نمیگفت هم که میگفتید حرف الکی میزنه و حرفی واسه گفتن نداره و فقط تهمت میزنه .... (1416382) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۲:۵۱:۲۷
متن جالب بود به جز پاراگراف آخر. برادر عزیز ، مثل معرفی است که میگوید " تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد" برو خدا رو شکر کن که قبل از تصمیم گیری حقایق را دریافتی. چرا می گویی "ای کاش این مناظره هرگز پخش نمی شد تا باورهای ذهنی ام این گونه به هم نمی ریخت" برو و شاکر باش که به حقیقت رسیدی. از خدا بخواه همیشه چشمت را به حقایق باز کند نه اینکه حقایق را نبینی تا ذهنت آشفته نشود. (1416419) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۳:۲۱:۵۸
اقای جلیلی بااین اظهارات دل منافقین ملعون
راشادکردند. (1416676) (alef-9)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.