نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485240
کشور در مرز خاموشی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۱
ایسنا نوشت: پیک مصرف برق در حالی روز گذشته از مرز ۵۰ هزار مگاوات گذشت که سال گذشته چنین رقمی برای بار مصرف در نیمه‌های تیر اتفاق افتاده بود.

به دنبال تداوم گرمای هوا به‌ویژه در مناطق جنوب و جنوب شرق کشور پیک مصرف برق در روز گذشته (سه‌شنبه) از مرز ۵۰ هزار مگاوات گذشت.

گزارش‌ها حاکی از این است که روز چهارشنبه ۲۴ خردادماه رکورد پیک مصرف برق استان خوزستان چند هفته زودتر از مدت مشابه سال گذشته شکسته شد و از مرز ۷۸۸۰ مگاوات گذشت.

پیک مصرف برق در روز گذشته با ثبت عدد ۵۰ هزار و ۹۰ مگاوات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۶۸۵ مگاوات افزایش داشته است.

گزارش‌ها از مبادلات برق نیز نشان می‌دهد که کل مبادلات برق در روز گذشته برابر با یک ۱۸۰۶ مگاوات بوده که سهم صادرات از این میزان ۱۲۸۱ مگاوات، و سهم واردات ۵۲۵ مگاوات بوده است.گفتنی است، میزان مصرف برق صنایع نیز برابر با ۳۹۸۶ مگاوات بوده که اندکی نسبت به روز گذشته کاهش نشان می‌دهد.
 
کلمات کلیدی : خاموشی برق +پیک مصرف برق+برق
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۳:۵۳:۴۴
مطالب مطرح شده در چهار پاراگراف اول در مورد توان الکتریکی است و به درستی واحد آن مگا وات درج گردیده است . در پاراگراف آخر بحث در مورد انرژی است و واحدها مگا وات ساعت است . (4436266) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۵:۴۸:۰۹
پس چی شد این نیروگاه اتمی بوشهر که ملت اینقدر برایش هزینه داد؟ قدر یه باتری قلمی برق تولید کرده؟ (4436424) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۶:۳۲:۰۸
کولر های گازی پر مصرف بلای جان صنعت برق (4436468) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۶:۴۷:۲۷
کولر های کم مصرف باید جایگزین کولرهای کنونی شود فعلا اراده ای بر اینکار نیست استفاده از انرژی های نو در کشور باید محقق شود (4436495) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۲۳:۳۹:۳۷
چرا اینقدر بی عرضگی و نا کار آمدی را با متهم کردن مردم درپر مصرفی توجیه می کنند
کله خطه شما و شمال غرب تابجال در امسال بخاطر خنکی هوا کمتریم مصرف برق را داشته اند پس این حضرات توجیه گر چرا مردم را متهم می کنند ؟
اگر خوزستان مصرف بالای داشته بخاطر گرمای بیش از حد عوضش مصرف کم شمال باید جبران آن را می کرد
مگر اینکه اینها مثل سالهای قبل مقدار متنابهی از برق را به همسایگان فروخته باشند ولی بخواهند دوسویه مردم را تحت فشار قرار بدهند تا لا پوشان خطای همیشگی خود را بکنند
یعنی هم پول اضافه خوبی از مردم بگیرند و هم خاموشی ها را به گردن مردم بیندازند و خودشان را بی تقصیر (4436995) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.