توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495249
افشاگری نامزد ترامپ برای تصدی وزارت دادگستری
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۱
روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد: «برایان بنچووسکی» گزینه ترامپ برای ریاست بخش کیفری در وزارت دادگستری آمریکا فاش کرده که وی قبلا برای «آلفا بانک» روسیه کار می کرده است.

به گزارش ایرنا، نیویورک تایمز نوشت: بنچووسکی در نامه ای به کنگره آمریکا این مساله را فاش کرده است. آلفا بانک یکی از بزرگ ترین موسسات مالی روسیه است که مالکان آن ارتباطاتی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دارند.

این نامه 19 ژوئیه (28 تیرماه) به کنگره نوشته شده و به روئیت نیویورک تایمز رسیده است. ترامپ در ماه ژوئن بنچکووسکی را به عنوان گزینه ریاست بخش کیفری در وزارت دادگستری آمریکا معرفی کرد. وی قرار است امروز (سه شنبه) در جلسه استماع در کمیته قضایی سنا حاضر شود.

بنچکووسکی از مقامات وزارت دادگستری در دولت بوش بود و در حال حاضر برای شرکت حقوقی Kirkland & Ellis کار می کند. آلفا بانک سال گذشته در مرکز تحقیقات پیرامون ارتباط ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه قرار داشت. کارشناسان رایانه به اطلاعاتی دست یافته بودند که نشان از ارتباط میان یک سرور مرتبط به «سازمان ترامپ» با سرور مرتبط به آلفا بانک داشت.

گزارش ها درباره این اطلاعات به شایعات درباره وجود یک کانال پشت پرده دامن زد. به گفته مقامات فعلی و سابق دولت آمریکا، اف.بی.آی در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده بود که ارتباطات میان سرورهای آلفا بانک و ستاد انتخاباتی ترامپ، مخفیانه نبوده است. سرورهایی که به سازمان ترامپ وصل بوده توسط یک شرکت بازاریابی به نام «سندین/ Cendyn» کنترل می شد. این شرکت در زمینه تبلیغات برای هتل ترامپ ایمیل هایی فرستاده است.

بنچووسکی به کمیته قضایی سنا اعلام کرده بود که وی به دلیل توافقی که در زمینه محرمانه نگه داشتن اطلاعات کرده بود، نمی توانست همکاری خود با آلفا بانک را افشا کند. اما توانسته است موافقت بانک را برای استثنا قائل شدن در این باره جلب کند.

وی در نامه ای به کمیته قضایی سنا نوشت: کارکنان شما خاطرنشان کردند که شاید کمیته مایل باشد سوالاتی درباره واقعیت و میزان کار من برای آلفا بانک بپرسد.

روز جمعه «ویت دینه» از همکاران شرکت Kirkland & Ellis و از مقامات سابق دولت بوش در نامه ای به کنگره آمریکا اعلام کرد که شایعات درباره اینکه آلفا بانک مسیر ارتباطی مخفی میان نزدیکان ترامپ و دولت روسیه بوده است را رد کرد.

افشاگری بنچووسکی درحالی است که تحقیقات وسیعی درباره ارتباطات نزدیکان ترامپ با روس ها جریان دارد. دیروز دوشنبه جارد کوشنر داماد ترامپ در کنگره درباره تماس هایش با مقامات روس شهادت داد. وی گفت که با روس ها دیدار داشته است اما قصد تبانی نداشته است.

همچنین روزنامه نیویورک تایمز اخیرا فاش کرد دونالد ترامپ جونیور پسر ارشد رئیس جمهوری آمریکا سال گذشته پس از آنکه ترامپ به عنوان کاندیدای نهایی حزب جمهوری خواه در انتخابات 2016 معرفی شد، با یک وکیل روس دیدار کرد تا از وی اطلاعات «مخربی» درباره رقیب پدرش هیلاری کلینتون بگیرد.
مایکل فلین مشاور امنیتی ملی ترامپ نیز چندی پیش به دلیل افشا شدن خبر دیدارهای وی با سفیر روسیه در آمریکا استعفا داد.
 
کلمات کلیدی : افشاگری، ترامپ ، تبانی ، روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.