نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425543
سناتورهاي جمهوري خواه و دموكرات خواستار تحقیق درباره حمله سایبری روسيه شدند/ ايران و چين هم متهم به دخالت در انتخابات آمريكا شدند!
بخش خبري الف، 29 آذر 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۳
جنجال های تدارک دیدن برگزاری مراسم تحلیف دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا در واشنگتن با جنجالی دیگری آمیخته شده است که در پی انتشار گزارش اطلاعاتی آمریکا درباره نقش هکرهای اینترنتی مسکو  برای حمایت از ترامپ - با دستور ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه- به راه افتاده است.

طی روزهای گذشته مساله دخالت روسیه در انتخابات آمریکا نیز از سوی دموکراتها و همچنین باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا و همچنین سازمان سیا مطرح شده است. بررسی این ادعا از سوی تعدادی از نمایندگان جمهوریخواه کنگره نیز مورد حمایت قرار گرفته است.

در تازه ترين اقدام چهار سناتور آمریکایی روز یکشنبه تشکیل هیئتی تحقیقاتی از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات را به منظور تحقیق درباره ادعاهای دولت آمریکا درخصوص تلاش روسیه و دیگر کشورهای خارجی برای حمله سایبری در خلال انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواستار شدند.

چارلز شومر سناتور آمریکایی از نیویورک و رهبر آتی اقلیت دموکرات سنا گفت: وی و جک رید دیگر سناتور دموکرات به همراه جان مک کین و لیندسی گراهام سناتورهای جمهوریخواه در نامه ای مشترک تشکیل چنین هیئتی را رسما درخواست خواهند كردند.

شومر در یک کنفرانس خبری در نیویورک گفت: واقعیت این است که آنها سیستم سیاسی ما را برای نفوذ بر نتیجه انتخابات هک کردند و اینطور که به نظر می‌رسد این یک موضوع جدی است. وی تاکید کرد که تشکیل یک کمیته برای بررسی این مساله ضروری است و این بررسی باید شامل احتمال نفوذ هکری چین و ایران نیز باشد.

سخنگوی میچ مک کانل نیز در واکنش به ارسال این درخواستها گفته است که آنها را مورد بررسی قرار خواهند داد.

روز جمعه باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا نیز ادعای دخالت روسیه در انتخابات آمریکا از طریق هک کردن ایمیل‌های حزب دموکرات و رئیس ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون را تکرار کرد. شبکه بی بی سی نیز روز شنبه از قول هیلاری کلینتون گزارش داد که وی مداخله روسیه در انتخابات را در شکستش در انتخابات موثر می‌داند.

احتمالاً کنگره آمریکا پس از تعطیلات سال نو میلادی، جنجال های هک شدن سیستم انتخاباتی آمریکا توسط روسیه را بررسی کنند. با وجود این که به تازگی ترامپ دخالت روسیه در انتخابات  آمریکا را محکوم کرد اما قبل از آن، ترامپ به شدت از دستگاه اطلاعاتی آمریکا که این دخالت را بر ملا کرده بود، به شدت انتقاد کرده بود.

صحبت درباره دخالت روس ها درانتخابات آمریکا امنیت ملی آمریکا را تضعیف می کند

اين در حالي است كه کلین کانوی مشاور ارشد ترامپ گفت صحبت درباره دخالت روس ها در نتیجه انتخابات آمریکا امنیت ملی آمریکا را تضعیف می کند.

کانوی گفت اینکه برخی از مقامات انتخاباتی تلاش می کنند از موضوع هک کردن روس ها برای تغییر در نتایج انتخابات در آمریکا بهره برداری کنند مایه تاسف است.

وی افزود به نظرم این موضوع، دموکراسی ما را نسبت به مسائل دیگر تضعیف می کند و من از اختلافی که این هفته بین اردوگاه رئیس جمهور اوباما و اردوگاه هیلاری کلینتون روی داد، مبهوت شدم. شما شاهد این موضوع هستید که جاش ارنست اقدامات قابل توجهی از تریبون کاخ سفید انجام می دهد و آنچه به ما در رابطه با دونالد ترامپ می گوید کاملا موهن است.

کانوی تصریح کرد شما شاهد این موضوع هستید که رئیس جمهور اوباما در آخرین کنفرانس خبری خود گفت روسیه ایمیل های ما را هک و در انتخابات دخالت کرده و یا حتی او گفت این کشور نتایج انتخابات ما را تغییر داده است.رئیس جمهور اوباما می داند که چگونه برنده انتخابات ریاست جمهوری شود. او دو بار این کار را انجام داده است. او این کار را در ایالت هایی چون میشیگان و تنها با اختلاف ده رای انجام داد. ما هم در این ایالت برنده شدیم. او این کار را با برنده شدن در ایالت هایی چون ویسکانسین انجام داد.

وی درباره گزارش سازمان های اطلاعاتی آمریکا در رابطه با هک کردن سیستم انتخاباتی آمریکا گفت مدرک کجاست؟چرا زمانی که مقامات سازمان سیا به کنفرانس خبری کاخ سفید درباره امور اطلاعاتی دعوت شدند از رفتن به آنجا امتناع کردند؟ به جای این کار آنها با رسانه ها مصاحبه می کنند. این موضوع امنیت ملی ما را زیر سئوال می برد. این موضوع عملیات های اطلاعاتی ما را زیر سئوال می برد.چرا شما این کارها را انجام می دهید.

مشاور ارشد ترامپ گفت رئیس جمهور منتخب در جریان آخرین امور اطلاعاتی قرار می گیرد. من محرم اسرار وی در این رابطه نیستم اما اجازه بدهید بر روی این موضوع تاکید کنم اگر برنان رئیس سازمان سیا و دیگران شواهدی درباره هک شدن انتخابات آمریکا دارند باید این شواهد را به مردم آمریکا نشان دهند.آنها باید این کار را انجام دهند.آنها زمانی که کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان از آنها برای ادای توضیحات دعوت می کند باید این اطلاعات را در اختیار آنها قرار دهند اما همانطور که می دانید این جلسه یک جلسه ای است که در پشت درهای بسته برگزار شد و این موضوعی حیرت انگیز و آزاردهنده نیست زیرا شما اطلاعات مطرح شده در این جلسه را نمی توانید در اختیار رسانه ها قرار دهید. اگر مدرکی وجود دارد اجازه بدهید که ما آن را ببینیم.

کیسینجر: شکی نیست که روس ها ما را هک می کنند

هنری کیسینجر وزیر خارجه اسبق آمریکا گفت: همه می توانند از توانایی هک کردن برخوردار باشد.احتمالا هر سرویس اطلاعاتی می تواند قلمرو اطلاعاتی کشورهای دیگر را هک کند.اما دقیقا چه فردی چه کاری را انجام می دهد.این می تواند بخش بسیار حساس اطلاعات باشد.این موضوعی است که صحبت درباره آن بسیار دشوار است زیرا هیچ فردی نمی خواهد تا وسعت همه کارهایی را که انجام می دهد،دیگران بفهمند.

وی افزود:شکی ندارم که روس ها ما را هک می کنند و من هم امیدوارم که ما هم در آنجا آنها را هک کنیم.اینکه شما چه استفاده ای از آن می کنید خواه اینکه استفاده دشمنانه ای باشد این موضوع می تواند به مشکلی بین المللی بدل شود.

وی درباره ولادیمیر پوتین گفت: او مردی خوش مشرب است و توجه زیادی به تاریخ روسیه دارد.او توجه زیادی به منافع ملی روسیه دارد.او ویژگیهای منحصر به فردی دارد.

وزیر خارجه اسبق آمریکا افزود: مسئله هویت روسیه برای وی(پوتین) بسیار مهم است زیرا در نتیجه فروپاشی کمونیسم روسیه سیصد سال از تاریخ خود را از دست داد.مسئله ای که هم اکنون وجود دارد این است که در چه ذهن آنها(روس ها) برای رساندن روسیه به عظمت گذشته‌اش می گذرد و این مشکلی است که ما پیش از این با آن روبرو نبوده ایم.

بیشتر آمریکایی‌ها خواستار تعویق جلسه الکترال‌ها برای تعیین نهایی رئیس جمهور هستند

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که بیشتر مردم آمریکا خواستار به تعویق افتادن جلسه الکترالها هستند که قرار است روز دوشنبه برگزار شود.

روزنامه هافینگتون پست براساس نتایج نظرسنجی موسسه یوگاو گزارش داد که بیشتر آمریکاییها خواستار به تعویق افتادن جلسه الکترالها در سراسر آمریکا تا مشخص شدن مساله دخالت روسیه در روند انتخابات این کشور هستند.

جلسه الکترال کالج برای تعیین نهایی رئیس جمهور بعدی آمریکا قرار است روز دوشنبه در سراسر کالج های انتخاباتی آمریکا برگزار شود.

براساس نتیجه نظرسنجی یوگاو، 52 درصد مردم آمریکا خواستار به تعویق افتادن جلسه الکترالها هستند. این نظرسنجی یک نتیجه عجیب دیگر هم دارد و آن این است که 46 درصد آمریکائیها خواستار این هستند که نمایندگان الکترال کالج به رای سنتی و ایالتی خود پشت کرده و به غیر از دو کاندیدای اصلی به یک کاندیدای سوم رای بدهند.

براساس گزارشها، این اتفاق یک بار در سال 1836 رخ داده که طی آن 23 نماینده الکترال ایالت ویرجینیا با رای به یک کاندیدای ثالث نتیجه انتخابات را تغییر داده بودند.
 
کلمات کلیدی : جمهوریخواهان + ترامپ + پوتین + آمریکا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۸:۲۰:۵۹
دموکرات ها هم مثل مریدان ایرانی شان تحمل شکست نداشتند! بریزید تو خیابونا!( عارف: تفکر اصلاح طلبی جهانی شده!!) (4072426) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۸:۲۸:۳۲
هر حکومتی ادعا کنه که کشورهای دیگه در انتخاباتم دخالت می کنن بی شک حکومتی بی عرضه است. و دولت امریکا هم ثابت کرد که به جرگه کشورهای بی عرضه که مشکلاتشون رو به خارج نسبت میدهند پیوسته است و این جز ضعف و زبونی دولت امریکا چیز دیگری رو نمیرسونه (4072437) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۸:۳۶:۴۴
خودشون در تمام انتخابات دنیا جنگ روانی راه می اندازند حال مزه کار خود را میکشند (4072451) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.