۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 99544
دهقان: بودجه سازمان ملی جوانان خلاف شرع و غیرقانونی است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۱۶
بخش خبری الفیک روز پس از تذکر علی لاریجانی به رئیس جمهور درباره اجرای قانون و تشکیل وزارت ورزش، امروز نیز یک عضو هیئت رئیسه مجلس به نحو دیگری بر اجرای قانون و مصوبه مجلس تاکید کرد.به گزارش الف،محمد دهقان با اشاره به تاخیر دولت در ایجاد وزارت ورزش و جوانان گفت: در حال حاضر تصرفات سازمان ملی جوانان و تربیت بدنی در بیت المال وجاهت شرعی و قانونی ندارد.وی تاکید کرد: ما انتظار داریم دولت به قانون پایبند بوده و هر چه سریعتر قانون مصوب مجلس و شورای نگهبان را اجرا کند.هم اکنون در کشور مرجعی غیر از مجلس برای قانون گذاری نداریم و قوه مجریه نیز به خاطر اجرای قانون وجاهت یافته است، لذا قانون برای همه لازم الاتباع بوده و باید هر چه سریعتر از سوی دولت به اجرا درآید.عضو هیئت رئیسه مجلس در رابطه با  شکل لایحه ارائه شده برای بودجه سال 90 در رابطه با دو سازمان ادغام شده جوانان و تربیت بدنی گفت: دولت در لایحه خود بودجه را به شکل سابق ارائه کرده است ولی مجلس قطعا آن را تغییر داده و تا زمانی که وزیر برای این دو سازمان معرفی نشود تخصیص بودجه بدان وجاهت قانونی ندارد.گفتنی است روز گذشته رئیس کمیته تربیت بدنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم اجرای قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان از سوی دولت از ارسال نامه تذکر آمیز رئیس مجلس به رئیس جمهور در این باره خبر داد.سید جلال یحیی زاده رئیس کمیته تربیت بدنی مجلس شورای اسلامی درپاسخ به این سئوال که مجلس عدم معرفی وزیر برای وزارت ورزش و جوانان را چگونه ارزیابی می کند و تاکنون چه اقدامی انجام داده است، گفت: متاسفانه دولت هیچ عزم جدی برای معرفی وزیر ورزش و تشکیل این وزارتخانه ندارد و در 7 سال گذشته نیز هیچگاه سازمان تربیت بدنی تا به این اندازه در مقابل مجلس عدم پاسخگویی نداشته است.وی با تاکید بر اینکه همه نمایندگان از عدم پاسخگویی سازمان تربیت بدنی ناراضی هستند، گفت: متاسفانه در چند ماه اخیر وضعیت بسیار بدتر شده است و کسانی که در این سازمان مسئولیت دارند به دلیل اینکه احساس می کنند ساختارها تغییر کرده است و وزیر  باید پاسخگو باشد ، هیچ پاسخی نمی دهند.یحیی زاده یاد آور شد : بیستم فروردین ماه آخرین مهلت دولت برای تشکیل وزارت ورزش است و مجلس از راهکارهای نظارتی و تذکرات برای اجرایی شدن این قانون استفاده می کند.گقتنی است محمود احمدي نژاد چندی پیش در حاشيه جلسه هيات دولت در پاسخ به سوالي درباره مصوبات اخير مجلس شوراي اسلامي درباره تشكيل وزارت جوانان و اظهار داشت: بعضي از مواردي كه مجلس تصويب كرده، راه را براي سياستگذاري و برنامه‌ريزي دولت مسدود . در اين موضوع به نظر مي رسد تصميم گيري يك مقدار عجولانه بوده است.پیش از این نیز رئیس جمهور در نامه ای به یک مقام عالی رتبه ادغام سازمان های تربیت بدنی و ملی جوانان را غیر کارشناسی قلمداد و در خصوص عدم اجرای آن کسب تکلیف کرده بود که این نامه بدون پاسخ ماند.تشکیل وزارت ورزش و جوانان 13 دیماه سال 89 در مجلس تصویب شد و معاون اول رئیس جمهور در همان تاریخ در مصاحبه با خبرنگاران گفت: دولت به تصویب طرح ادغام سازمان های تربیت بدنی و ملی جوانان و تشکیل وزارت ورزش و جوانان در مجلس انتقاد دارد اما به قانون عمل خواهد کرد. 
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
مرتضی
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۱۸:۴۰:۲۳
مجلس! آسوده بخواب که احمدی نژاد بیدار است. (426729)
 
علی
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۹:۰۶:۴۳
بالاخره ما نفهیمیدیم که دولت و مجلش قصد کوچک کردن دولت و کمک کردن وزارت خانه ها را دارند یا زیاد کردن آن را!
از یک طرف تصویب می شود که خصوصی سازی و کوچک کردن دولت و از طرفی وزرات خانه جدیدی تاسیس می شود با دو معاونتی که هیچ سنخیتی با هم ندارند.

از یک طرف وزارت جهاد کشاورزی با مازاد نیرو و کارشناس مواجه بوده و حدود ده هزار کارشناس کشاورزی را در قالب بخش خصوصی به عنوان ناظر و شرکتهای خدمات فنی و مشاوره ای ساماندهی کرده که بصورت خودکفا و بدون وابستگی به دولت برای خود دارای در آمد بوده و به بخش خدمت می کنند و بساری از فعالینتهای بخش دولتی به آنها سپرده شده و از طرفی مجلس به یکباره و بدون اعلام نیاز وزارت جهاد کشاورزی دولت را مکلف به استخدام این ده هزار نفر می کند.
آخر مگر این وزارت خانه حسابدار و کارشناس حقوق و کامپیوتر و امثال آن نمی خواهد؟ حسابدار اداره ما در این وزارت خانه بازنشسته می وشد ک از دو ماه دیگر هیچ نیروئی برای حسابداری نداریم و از طرفی تعداد کارشناس مازاد در اداره با توجه به خصوصی سازی انجام شده هرز می روند.
عجب حکایتی است کار این مجلس و دولت!!!!!! (427001)
 
محمد مالک
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۲:۰۰:۳۳
با سلام نام مقام عالیرتبه چیست (427107)
 
عباس
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۹:۲۹:۴۰
برگي ديگر از بي قانوني هاي دولت....
و اين داستان همچنان ادامه دارد....... (427282)
 
پيشكسوت ورزش--تورو خدا بزارين اسم من محفوظ باشه
۱۳۹۰-۰۱-۲۰ ۱۵:۰۸:۳۸
تو رو خدا كمك كنين.ورزش دارهاز بين ميره.اگر اقاي دكتر احمدي نژاد ميدونست تو ورزش چه افتضاحي هست و همش دروغ ميگن همين لحظه مديريت ورزش رو عوض ميكرد!!!!!تا حرف ميشه ميگن حماسه گوانجو.بابا يكي نيست به اين اقايون بگه كه همين حرف نشون ميده از ورزش چيزي نميدونن!!چون نتايج گوانجو مربوط به حداقل 4 سال قبل. شما برين از كارمندان ورزش بپرسين.همه از هين مدير مغرور و خودخواه متنفرن.پس تو رو خدا اقاي دكتر شما كه انقدر به ورزش اهمييت ميدي ... بزار وزارتخانه بشود..يا علي.. (427766)
 
علی علیپور
۱۳۹۰-۰۱-۲۰ ۱۸:۰۷:۴۸
این مجلس یکی از فعال ترین مجلس بعد از پیروزی انقلاب است . چرا که بار ها ثابت کرده .در استیضاح وزرا و در نقد دولت هیچگونه چشم پوشی و اغماض نکرده است . حتی اکثریت شان اصولگرایند و جانب عدالت را کا ملا رعایت می کنند. نه مانند مجلس دوره 6 که مملکت را با یک بحران مواجه ساختند . (427871)
 
كارمند سازمان تربيت بدني
۱۳۹۰-۰۱-۲۱ ۱۱:۳۸:۱۹
باسلام.خدا پدر اين اقائي كه خودشو معرفي نكرده بيامرزه.اقا بخداتا حالا نشده اين اقاي رئيس يه بار پيش كارمنداي سازمان بياد.همه تصميمهاي ورزشو خودش با رئيس دفترش ميگيرن.اقاي رئيس جمهور تو رو خدا يا اين اقا رو برش دار يا بزار وزارتخانه تكليفش معلوم بشه.ما هم ميدونيم كه ورزش و جوانان با هم به سختي جفت ميشن.ولي مطمئنم شما از پسش بر ميائي.خدا قوت (428123)
 
رضا
۱۳۹۰-۰۱-۲۲ ۱۲:۰۷:۲۳
اقا سلام بنده هم با هين پيشكسوت موافقم (428463)
 
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته