نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476349
مقاله ی روزنامه واشنگتن پست درباره سفر اخیر ترامپ
عربستان حامی تروریست، ایران در حال مبارزه با تروریست/هر حمله تروریستی که در غرب صورت می گیرد، به نوعی مرتبط با عربستان سعودی است
بخش سیاسی الف، 6 خرداد 96
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۳
يك روزنامه آمريكايي با تاكيد بر اينكه عربستان ترامپ را بازي داده است، نوشت: رياض منبع گسترش تروريسم و سرچشمه باورهاي اعتقادي داعش است.
.
به گزارش شبکه خبر، روزنامه آمريكايي «واشنگتن پست» در گزارشي با انتقاد از سفر رئیس جمهور امریکا به برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس و عقد قراردادهای تسلیحاتی با آنها، عربستان را پشتیبان تروریست های تکفیری دانست اما همزمان تلاش کرد با تکرار واژه "اسلام" و "اسلامی" خواندن گروه های تروریستی، رویکرد اسلام ستیزانه حاکم بر رسانه های غربی-صهیونیستی را ادامه دهد.
 
واشنگتن پست در این گزارش با اين عنوان كه «عربستان سعودي چطور دونالد ترامپ را بازي داد»، نوشت بمب گذاري هفته اخير در منچستر انگليس يكي ديگر از يادآوري هاي وحشتناك و نفرت انگيز اين موضوع بود كه تهديد تروريسم افراط گرايي همچنان در جريان است.*عربستان كانون گسترش تروريسم

بر اين اساس، سفر « دونالد ترامپ» رئيس جمهور آمريكا به خاورميانه دوباره نشان داد كه چطور عربستان كه مركز و كانون گسترس اين تروريسم است، موفق به گريز و فرار از پاسخگويي شده است و در حقيقت، ترامپ به عربستان سعودي يك پاس آزاد و دست آزاد در منطقه داده است.

واشنگتن پست نوشت كه حقايق مشخص هستند. عربستان سعودي 5 دهه است كه نسخه كوته بينانه و خشك و رياضتي و غير قابل تحملي از اسلام ارائه كرده است كه اساسا در هيچ جاي ديگر از جهان اسلام به كار گرفته نشده است. «اسامه بن لادن» سعودي بود همانطور كه 15 نفر از 19 نفر عامل حملات تروريستي 11 سپتامبر در آمريكا نيز سعودي بودند.

بر اساس گزارش واشنگتن پست، همانطور كه ايميل افشا شده از سوي «هيلاري كلينتون» وزير امور خارجه سابق آمريكا نشان مي دهد در طول سال هاي اخير عربستان سعودي در كنار كويت حمايت هاي مالي و لجستيكي مخفيانه اي براي داعش و ساير گروه هاي افراط گرا در منطقه فراهم كرده اند.

واشنگتن پست با اشاره به اينكه اتباع سعودي دومين گروه بزرگ جنگجويان خارجي داعش را تشكيل مي دهند و طبق برخي محاسبات اين سعودي ها هستند كه بيشترين سهم را در عمليات هاي تروريستي در عراق دارند و اينكه پادشاهي عربستان در يك اتحاد ضمني و مخفيانه با القاعده در يمن به سر مي برد، نوشت داعش باورهاي اعتقادي خود را از عربستان سعودي مي گيرد.

بر اساس اين گزارش، پول عربستان سعودي در حال تغيير شكل دادن به اسلام اروپايي است و همانطور كه اخبار افشا شده نهادهاي اطلاعاتي آلمان  نشان مي دهد، سازمان هاي خيريه اي كه ارتباطي بسيار نزديك با دفاتر دولتي عربستان سعودي، قطر و كويت دارند، در حال تامين بودجه مساجد، مدارس هستند كه بتوانند از طريق آنها، نسخه اي غير قابل تحمل و حاوي عقايد كهنه از اسلام را در سراسر آلمان منتشر كند.

*ايران در حال مبارزه با گروه هاي تروريستي است

اين روزنامه نوشت كه ترامپ در طول سفرش به عربستان سعودي، ضمن سخنراني اش درباره اسلام، هيچ اشاره اي به دولت عربستان كه به تروريست ها پناهگاه و كمك مالي و موقعيت هاي اجتماعي براي استخدام گيري عضو مي دهد، نداشت و بدون اشاره به كشور ميزبان خود، به ايران پرداخت.
بر اساس اين گزارش، بسيار نادرست است كه ايران را منبع ترور جهادي ناميد. بر اساس تحليل داده هاي تروريسم جهاني، بيش از 94 درصد از مرگ و ميرهاي صورت گرفته توسط تروريسم اسلامي از سال 2001 ميلادي تاكنون، توسط داعش، القاعده و ساير گروه هاي افراطي انجام شده اند و ايران در حال مقابله با اين گروه هاست نه اينكه به آنها دامن بزند.

*حملات تروريستي انجام شده در غرب، با عربستان در ارتباط هستند

واشنگتن پست نوشت كه تقريبا هر حمله تروريستي كه در غرب صورت مي گيرد، به نوعي مرتبط با عربستان سعودي است و واقعا هيچ كدام از آنها ربطي به ايران ندارد.

اين روزنامه نوشت ترامپ در حاليكه رويكرد عربستان سعودي در برابر تروريسم را اتنخاب كرده است كه اين رويكرد، هرگونه تقصير را از پادشاهي عربستان دور مي كند و تقصيرها را به گردن ايران مي اندازد.

سعودي ها مذاكره كنندگان بي تجربه و ناآزموده ترامپ را غرق معاملات تسليحاتي و كمك هاي مالي به صندوقي از بانك جهاني كردند كه «ايوانكا ترامپ» دختر رئيس جمهور آمريكا آن را حمايت مي كند. به طور خلاصه مي توان گفت كه سعودي ها ترامپ را بازي دادند.

آمريكا در حال حاضر سياست خارجي عربستان سعودي را به كار گرفته است كه شامل مجموعه اي بي امان از جنگ عليه شيعيان و متحدان آنها در سراسر خاورميانه مي شود. اين نوع سياست خارجي، واشنگتن را در يك درگيري فرقه اي دائمي و بي پايان گرفتار مي كند و بي ثباتي ها در منطقه را دامن مي زند و روابط آمريكا با كشورهايي مانند عراق را پيچيده مي كند.

اين روزنام آمريكايي نوشت كه مهم ترين موضوع اين است كه اين سياست خارجي از سوي دولت ترامپ، هيچ نقشي در بررسي تهديدات مستقيم و ادامه دار عليه آمريكايي ها ندارد و به نظر مي رسد كه عربستان سعودي را در اولويت قرار مي دهد و نه آمريكا را.
 
کلمات کلیدی : واشنگتن پست+عربستان سعودی+حملات تروریستی در اروپا+حامیان تروریسم
 
سمرقند و بخارا را
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۴:۵۷:۱۰
بر خلاف نظر مسئولان ما ، من معتقدم که عربستان داره آمریکا رو میدوشه (4394710) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۸:۱۷:۱۳
دوره ی وهابیت تمام شده
امریکا داره اخرین دوشیدنها رو انجام میده و بعد اینا رو دور میندازه (4395022) (alef-3)
 
حسینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۴:۵۸:۴۳
آمریکا از عربستان حساب میبره (4394711) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۵:۲۵:۴۴
ایران باید از سیاست عرب زده خودش فاصله بگیره و به دنبال جذب سرمایه خارجی و ایجاد اشتغال باشه (4394767) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۶:۴۰:۵۴
چرا فقط آمریکایی ها از اونور دنیا بیان و عربستان رو بدوشن ؟
ما مگه بلد نیستیم ؟ (4394900) (alef-3)
 
کارمند اداره کار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۶:۴۳:۰۲
قول میدم این دولت تا 1400 ؛ 150 تا شغل هم نتونه ایجاد کنه (4394905) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۶:۴۴:۰۰
بذار ما امسال بریم حج بعدا از سیاست عرب زده خودش فاصله بگیره (4394908) (alef-3)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۰۰:۳۰:۰۶
غرب زده؟؟
فکر‌کنم تنها در داخل ایران همچبن فکری میکنن
و تمام کشورهای عربی ایران رو ضد عرب میدونن (4395429) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۸:۴۴:۰۷
عجیب اینجاست که روحانی که مدعی رابطه و لبخند با دنیاست هنوز نتوانسته با عربستان یک رابطه مبتنی بر حفظ منافع دو طرف برقرار کنه
روحانی و دولت کنونی در این 4 سال نشان دادند که بجای نزدیکی به کشورهای همسایه با بستن قراردادهای بی معنی صنعتی با پژوه ، سیتروین، خرید هواپیما و .... با افزایش صادرات می خواهد خود را بعنوان شیرده غربی ها معرفی کند و از این طریق جذب سرمایه کند
جناب آقای روحانی از کمی به مردم و جوانان تکیه کن و با باور تولید ملی سعی در احیای تمدن ایرانی - اسلامی تلاش کن (4395064) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۲۲:۲۹:۴۸
بنظر من بهترین کاری که در مقابل آمریکا میشود کرد کار حساب شده و متمرکز بر روی افکار عمومی انهاست نمونه اش همین مقاله و امثال این. (4395319) (alef-11)
 
فارسانی
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۱۰:۵۹:۲۶
تعامل با دنیا بهترین راه منزوی کردن امثال عربستان میباشد تنها کسانی که میخواهند ما ایرانیان را از بین ببرند همین وهابیون هستند .با دنیا باید با سیاست برخورد کرد تجربه به مانشان داده از دیوارسفارتها بالا رفتن چیزی عاید ملت مانکرده است باید قوی بود وهمزمان با دنیا روابط خوبی ایجاد کنیم ومهمتر از همه اینها وحدت مسئولین است. (4395797) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.