نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456846
بانک‌ها حامی تولید نیستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۲
معاون خانه صنعت، معدن و تجارت کشور گفت: در این چند سال اخیر مقام معظم رهبری اقتصاد را محور نامگذاری سال‌ها دانسته‌اند که این نامگذاری‌ها بر اساس نیاز کشور به داشتن اقتصادی غیر وابسته به خارج است.

بیژن پناهی زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: این بدین معنی است که اگر می‌خواهیم کشوری قوی داشته باشیم، تقویت قوه نظامی به تنهایی کافی نیست بلکه می‌بایست از نظر اقتصادی خود را در برابر دشمنان واکسینه کنیم و راه حل هم این است که با تقویت تولید داخلی خودکفا شویم و برای جوانان شغل ایجاد کنیم.

وی افزود: باید بدانیم واردات کالاهای مشابه تولید داخل، اشتغال در کشور را از بین می‌برد و خرید کالای خارجی یعنی اشتغال برای خارجی‌ها. بنابراین برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، رفع موانع تولید مهمترین اولویت مسئولان ۳ قوه کشور است و همه باید کمک کنند تا تولیدکننده با کمترین مشکل کار کند.

پناهی زاده تصریح کرد: متاسفانه مجلس و دولت تاکنون نتوانستند خیلی خوب عمل کنند زیرا تولیدکنندگان بسیار تحت فشار هستند و واقع بینانه این است که سیستم بانکی کشور در جهت حمایت از تولید گام برنمی‌دارد و حامی این بخش نیستند و تولیدکنندگان زیر فشار بانک‌ها کمر خم کرده‌اند.

وی عنوان کرد: هیج جای دنیا سود تسهیلات بانکی این چنین نیست و لازم است که ۳۰ هزار میلیارد تومان با نرخ سود بانکی ۸ درصد فورا به بخش تولید تزریق شود و نیز جرائم کمرشکن بانکی، مالیاتی و تامین اجتماعی در اسرع وقت حذف شود و تمام ارکان دولت باید یکصدا به حمایت از تولید بیایند.

پناهی زاده تصریح کرد: در بخش معدن که مقام معظم رهبری نیز اشاره کردند، بسیار ضعیف در کشور عمل شده است و باید بگویم بعضی ادارات مانند محیط زیست و منابع طبیعی تعامل سازنده با معدنکاران نداشته‌اند که این موضوع یکی از دلایل عدم توفیق بخش معدن است زیرا در اینگونه ادارات مرتبط با معدن، کارهای سلیقه‌ای انجام می‌شود و با تعامل این ادارات با معدنکاران قطعا بخش معدن فعال‌تر خواهد شد.

دبیر کارگروه ویژه اقتصاد مقاومتی بخش خصوصی کشور اظهار کرد: ما امسال در کارگروه ویژه اقتصاد مقاومتی بخش خصوصی کشور تصمیم گرفته‌ایم نام کسانی که در حمایت از تولید گام برنمی‌دارند را به مردم اعلام کنیم و دیگر تعارف تمام شد.
 
 
کلمات کلیدی : تولید ملی+نظام بانکی+اقتصاد مقاومتی
 
محمد
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۰۰:۱۰:۴۱
اینهمه یهو تزریق بشه تا رکورد اختلاس رو یه نفر بشکنه آره؟ (4219093) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.