نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 316643
مخالفت اتحادیه اروپا با محدودیت پیشنهادی روادید آمریکا
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۵
سفیر اتحادیه اروپا در آمریکا گفت: این اتحادیه با محدودیت پیشنهادی روادید آمریکا مخالف بوده و مشغول رایزنی با سناتورهای کنگره آمریکا در ارتباط با این طرح است.

ایرنا نوشت: دیوید اوسالیوان، افزود: اتحادیه اروپا با طرح تصویب شده در مجلس نمایندگان آمریکا که می تواند سفر به ایالات متحده را برای دارندگان گذرنامه های ۳۸ کشور اکثرا اروپایی محدود کند، مخالف است.

وی که با پایگاه خبری بی بی سی صحبت می کرد، افزود: من وهمکارانم در حال رایزنی با نمایندگان کنگره آمریکا هستیم به امید این که نظرات و ملاحظات اتحادیه اروپا مد نظر سناتورهای آمریکایی قرار گیرد.

وی اظهارکرد:فعالیت دیپلماتیک ما به این امید است که دیدگاه مان درمیان چند نسخه متفاوت که ازاین طرح وجود دارد لحاظ شود. یادآوری کرده ایم که به خاطر این توافق لغو روادید است که میلیون ها اروپایی هر سال به آمریکا سفر می کنند و به همان تعداد هم آمریکایی به اروپا می روند.درنتیجه نباید با نگاه سخت گیرانه این رفت و آمد را مشکل کنیم. این دقیقا همان چیزی که تروریست ها می خواهند.'

طرحی درمجلس نمایندگان آمریکا تصویب شده است که بر اساس آن تعهد آمریکا به لغو نیاز به اخذ روادید برای ۳۸ کشور عمدتا اروپایی دچار تغییر و محدودیت می شود.

براساس این طرح شهروندان این کشورها که بعد ازیک مارس ۲۰۱۱ به سوریه، عراق، ایران و سودان سفر کرده باشند نمی توانند بدون روادید به آمریکا بروند.به علاوه شهروندانی که تابعیت دوگانه این چهار کشور را دارند هم باید برای سفر به آمریکا ویزا بگیرند.
 
کلمات کلیدی : منع سفر به ایران+محدودیت سفر به ایران
 
آریابان
۱۳۹۴-۰۹-۲۱ ۱۳:۴۹:۴۹
این سیاست سرگردنه ای امریکا (البته برای ما !!!) و البته بسیار هم هوشمندانه (برای منافع ملی اش!!!) باعث میشه همون تک و توک گردشگر موردی آلمانی کهنسال !!! هم که ما داشتیم عطای دیدار از ایران را، به لقای دشواری بیسابقۀ دریافت ویزا از آمریکا ببخشند ؛ (3382653) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۱ ۱۵:۳۶:۵۸
خوب این امریکاییهای عوضی هم برای اروپا هم باید ویزا بگیرند (3382811) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۱ ۲۰:۲۴:۰۴
آخه كي ميره اروپاي گدا گشنه تا وقتي كه ميتونه تو آمريكا زندگي كنه. (3383229) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۱ ۱۵:۵۶:۲۷
روحانی = اعتبار پاسپورت (3382836) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۱ ۱۵:۵۶:۵۵
چرا عربستان تو این لیست نیست؟ مگه ام التروریست نیست؟ (3382840) (alef-13)
 
بیگی
۱۳۹۴-۰۹-۲۱ ۲۰:۱۰:۳۹
مسخره ترین قانون بعد از قرون وسطی..عرب ها ترور میکنند ایران مجازات میشود... بیش از ضربه به ایران خودشان را در دنیا مسخره میکنند. (3383207) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.