نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 303944
بیانیه سامانتا پاور درباره آزمایش موشک عماد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۵
سامانتا پاور نماینده آمریکا در سازمان ملل در ادامه ادعاهای مقامات این کشور درباره آزمایش موشک عماد، بیانیه‌ای درباره «نقض آشکار» قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت سازمان ملل توسط ایران منتشر کرد.

به گزارش فارس، نماینده آمریکا در سازمان ملل در بیانیه‌ای آزمایش موشک عماد توسط ایران را نقض قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت خواند و بر لزوم پاسخگویی به این نقض تاکید کرد.

نوزدهم مهرماه موشک دوربرد «عماد»، نسل جدید موشک‌های بالستیک ساخت وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران با موفقیت آزمایش شد. عماد، نخستین موشک دوربرد ایران با قابلیت هدایت و کنترل تا لحظه اصابت به هدف است.

به گزارش پایگاه اینترنتی نمایندگی آمریکا در سازمان ملل،‌ سامانتا پاور نماینده واشنگتن در این سازمان بیانیه‌ای را درباره آزمایش موشک عماد توسط ایران منتشر کرد که متن کامل آن به شرح ذیل است:

«بیانیه درباره فعالیتهای شورای امنیت در پاسخ به آزمایش اخیر موشک بالستیک ایران

من در شورای امنیت موضوع شلیک موشک بالستیک با برد متوسط توسط ایران در ۱۰ اکتبر را که ذاتا توانمندی حمل سلاح هسته‌ای را دارد، ‌مطرح کردم. قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت سازمان ملل از ایران می‌خواهد که "هرگونه فعالیتی در رابطه با موشکهای بالستیک قادر به حمل سلاحهای هسته‌ای از قبیل آزمایشها با استفاده از فناوری موشک بالستیک» انجام ندهد. با توجه به این موضوع، این شلیک و آزمایش تحریک‌آمیز، یک نقض آشکار دیگری از تحریمهای سازمان ملل بود؛‌ من تاکید کردم که آمریکا این اقدام را موضوعی جدی می‌داند و ثبات منطقه را تضعیف می‌کند.

با توجه به نگرانی بین‌المللی درباره این نقض با توجه به نقضهای گذشته، امروز فرانسه، آلمان، آمریکا، آمریکا و پادشاهی متحده(بریتانیا) گزارشی مشترک درباره این آزمایش به کمیته تحریم‌های ایران در شورای امنیت ارائه کردند. ما از کمیته می‌خواهیم با حمایت مستقل پنل کارشناسان سازمان ملل، این موضوع را سریعا بازبینی کرده و اقدام مقتضی را توصیه کند.

آمریکا همچنان به تاکید خود بر شورای امنیت برای پاسخگویی موثر به هرگونه نقضهای آینده قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل ادامه خواهد داد. اجرای کامل و قدرتمندانه همه تدایبر و اقدامات مربوطه سازمان ملل حساس و حیاتی است و حیاتی باقی خواهد ماند».
 
کلمات کلیدی : موشک عماد+آزمایش موشکی+آمریکا
 
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۱۷:۵۲:۱۰
محض اطلاع دلواپسان عزیز و سایت الف اونها گفتن نقض قطعنامه 1929 نه 2231 واین هم بخاطر اینه که هنوز روز اجرایی برجام و قطعنامه 2231 شروع نشده.حالا اقایان فرق این دو قطعنامه را میتونید بفهمید.هروز که میگذرد به حقانیت حرفهای تیم مذاکره کننده بیشتر پی میبریم (3275798) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.