نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 418848
شکایت برخی نمایندگان از دادستان مشهد بخاطر لغو سخنرانی مطهری
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۸
سخنگوی کمیسیون اصل نود از اعلام وصول شکایت ۱۰ نفر از نمایندگان مجلس از دادستان مشهد به‌دلیل نحوه عملکرد این مقام قضایی در موضوع لغو سخنرانی نایب رییس مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش ایلنا، بهرام پارسایی با اشاره به ورود کمیسیون اصل نود مجلس به‌منظور بررسی ماجرای لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد، اعلام کرد: در پی لغو سخنرانی نایب رییس مجلس در مشهد، شکایتی درباره نحوه عملکرد دادستان مشهد با ۱۰ امضاء تقدیم هیات رییسه کمیسیون اصل نود شده است.

او با بیان این‌که کمیسیون اصل نود، نقطه‌قوت نظارتی مجلس بر قوای سه‌گانه است، گفت: باتوجه به این‌که این شکایت یک روز پیش از تعطیلی مجلس به کمیسیون ارائه شد، شکایت صرفاً ازسوی هیات رییسه کمیسیون اعلام وصول شد و ادامه روند پیگیری این شکایت به هفته آینده و پس از تعطیلات مجلس موکول شد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به جوسازی برخی رسانه‌ها علیه نامه حمایتی نمایندگان از علی مطهری اعلام کرد: متاسفانه گروهی سعی کردند با حاشیه‌سازی، اصل قضیه که کاری بزرگ و ارزشمند و در راستای ارتقای جایگاه نمایندگان مجلس بود، زیر سوال ببرند و با انتشار امضاها در برخی رسانه‌ها سعی در خدشه‌دار کردن این اقدام داشتند و این درحالی بود این افراد جرات انتشار متن بیانیه‌ را نیز نداشتند.

نماینده اصلاح‌طلب مردم شیراز در مجلس یادآور شد: بنابر بررسی‌هایی که روز گذشته صورت گرفت، متوجه شدیم این بیانیه به امضای ۱۴۷ نفر از نمایندگان رسیده و این درحالی است که باتوجه به این‌که در حال حاضر ۲۸۶ نماینده در مجلس حضور دارند و ۴ نفر از نمایندگان به‌دلایل مختلف از حضور در مجلس بازماندند، قرائت بیانیه بنابر قانون به نصف به‌علاوه یک امضاء، یعنی ۱۴۴ امضاء نیاز داشت و همچنین حدود ۱۰ تا ۲۰ نفر از نمایندگان که در آن جلسه حضور نداشتند، طی تماس‌هایی با دوستان، خواستار امضای بیانیه شده بودند.

پارسایی از رسانه‌ها درخواست کرد اخلاق حرفه‌ای را زیرپا نگذارند و از دامن‌زدن به فضای دوقطبی در جامعه خودداری کنند و اعلام کرد: رسانه‌ها مراقب باشند وارد بازی افرای نشوند که از تهیه بیانیه در دفاع از جایگاه نمایندگی عصبانی هستند و همچنین از انسجام حاکم بر مجلس احساس نارضایتی می‌کنند تا بتوانیم با حفظ آرامش از اقتدار و جایگاه نمایندگان دفاع کنیم و احیاناً بهانه‌ای به بهانه‌جویان ندهیم.
 
کلمات کلیدی : علی مطهری+لغو سخنرانی
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۰۹ ۱۸:۳۳:۲۹
اقایان نماینده مجلس دلار 3900 رو رد کرده شما گیر دادین به یه لغو سخنرانی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4040514) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۰ ۰۰:۴۲:۰۲
شما دلواپسام که همش به دلار فکر می کنین (4041007) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۹-۱۰ ۰۰:۴۲:۱۸
عزیزم هرکاری جای خودش حالا دلار گرون شده پس فردا زیارت امام رضا هم نریم دیگه چون دلار گرون شده

جیگرم ..اسفالت خیابون جای خود ..نان جای خود .مصونیت نماینده جای خود قاچاق هم جای خودش .نماز شب جای خود نماز صبح هم جای خود (4041008) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۹ ۱۹:۳۶:۲۷
قانون برای همه یکسان است (4040606) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.