توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 45804
تشريح جزييات تاسيس دانشگاه فرهنگيان
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۸۸ ساعت ۱۴:۵۷
وزير آموزش و پرورش با اشاره به جزييات تاسيس و نحوه فعاليت دانشگاه فرهنگيان كه اخيرا در شوراي عالي انقلاب فرهنگي تصويب شده است، گفت: در حال حاضر دارالفنون را به عنوان ستاد مركزي اين دانشگاه قرار داده‌ايم و هر كدام از شعبات مراكز تربيت معلم و آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي كشور كه واجد استانداردهاي آموزش عالي كشور باشند به شعبات دانشگاه فرهنگيان تبديل مي‌كنيم.

به گزارش ايسنا، دكتر عليرضا علي احمدي روز گذشته در حاشيه همايش «هم‌انديشي سرآمدي آموزش، فرصت‌ها، چالش‌ها و تحولات» در جمع خبرنگاران با اشاره به تصويب تشكيل دانشگاه فرهنگيان در شوراي عالي انقلاب فرهنگي، اظهار كرد: براي كمك به ارتقاي حرفه معلمي و فرهنگيان و تامين بخشي از نيروهاي سرآمد و مورد نياز آموزش و پرورش كشور اعم از بخش دولتي و غيردولتي دانشگاه‌ بزرگ فرهنگيان با تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي و تعيين هيات امناي آن شكل گرفت.

وي افزود: اين دانشگاه مراكز تربيت معلم و آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي برتر موجود در كشور را در بر مي‌گيرد و علاوه بر ستاد مركزي در تهران، در سراسر كشور نيز شعبه خواهد داشت و در حوزه آموزش‌هاي تخصصي در مقاطع تحصيلات تكميلي و كارشناسي فعاليت مي‌كند.

به گفته وي برنامه‌هاي پژوهشي، خلاقيت و نوآوري از ديگر فعاليت‌هاي اين دانشگاه خواهد بود.

وي درباره اعضاي هيات علمي دانشگاه فرهنگيان، تصريح كرد: اساتيد اين دانشگاه از بين افراد داراي مدرك PHD كه در حال حاضر در آموزش و پرورش حضور دارند و داوطلباني كه شرايط ويژه دانشگاه فرهنگيان را قبول كنند، تامين مي‌شود.

علي احمدي ادامه داد: دانشگاه فرهنگيان مانند دانشگاه تربيت مدرس كه براي تربيت استاد براي دانشگاه‌ها تاسيس شد، براي تربيت معلم، دبير و مربي براي آموزش وپرورش شكل گرفته است.

وي با اشاره به دانشجويان اين دانشگاه، تصريح كرد: از اين پس برترين‌ فارغ‌التحصيلان دانشگاه فرهنگيان و مراكز تربيت معلم به استخدام آموزش و پرورش در مي‌آيند.

وي در رابطه با سرانجام دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي خاطرنشان كرد: اين دانشگاه عمدتا در حوزه رشته‌هاي فني مهندسي و علوم پايه با تاكيد بر تحصيلات تكميلي و دانشگاه فرهنگيان با اولويت رشته‌هاي علوم انساني، علوم اجتماعي و هنر فعاليت خواهد داشت.

وي افزود: با اين اقدام، رقابتي نيز بين مراكز تربيت معلم و موسسات فني و حرفه‌اي براي رساندن خود به استانداردهاي لازم آموزش عالي ايجاد خواهد شد.

علي احمدي در خاتمه خاطرنشان كرد: براي ايجاد شعبات اين دانشگاه مجوز شوراي گسترش آموزش عالي كشور كسب شده است.
 
Share/Save/Bookmark
 


 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته