نظر منتشر شده
۱۲۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 378041
گفت‌و‌گوی زنده تلویزیونی رئیس‌جمهور؛
اظهارات روحانی درباره نتایج اجرای برجام، بدعهدی آمریکا، فیش های حقوقی، نرخ تورم، رکود در کشور و ...
بخش خبری الف، ۱۲ مرداد ۹۵
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری سه شنبه شب در گفت وگویی تلویزیونی با مردم، مهم‌ترین مسائل روز کشور در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، منطقه‌ای و بین‌المللی را تشریح کرد.گزیده سخنان دکتر روحانی به این شرح است:
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۸
رئیس جمهور با بیان اینکه در نوروز ۹۵ به مردم وعده داده که شاهد سال بهتری خواهیم بود، گفت که امروز در این باره بسیار امیدوارتر از روز اول سال ۹۵ است.

امروز نسبت به داشتن سالی بهتر امیدوارترم
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در گفت‌وگوی تلویزیونی امشب خود با اشاره به اینکه دولت در سال ۹۴ با مشکلات زیادی همراه بود، اظهار کرد: مذاکرات با فراز و نشیب پیش رفت و در ۲۶ دی ماه ۹۴ اجرای آن آغاز شد؛ از سویی به خاطر کاهش بی‌سابقه قیمت نفت فشار اقتصادی برای مردم وجود داشت.

وی افزود: من امیدوار بودم امسال سال گشایش‌ها باشد و هر روز که پیش می رویم با کمک مردم و سایر قوا بتوانیم قدم‌های موثرتری برای سربلندی و رفاه مردم برداریم. اکنون من نسبت به روز اول سال ۹۵ بسیار امیدوارتر هستم.

روحانی با اشاره به اوضاع امنیتی منطقه اظهار کرد: دولت این افتخار را دارد که در طول این سه سال و در چهار ماهه اول امسال در کنار قوای مسلح و همت مردم یک آرامش و ثبات بی‌نظیری را ایجاد کند. ایران همواره منطقه ثبات بوده و در امنیت و ثبات کشورهای همسایه هم تأثیرگذار است.

روحانی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: گرچه ما هنوز آمار اولیه از سه ماه اول سال در زمینه شد اقتصادی نداریم اما همه علائم به ما می‌گوید حرکت کشور رو به جلو است. من بسیار امید دارم به هدف رشد ۵ درصدی دست پیدا کنیم. علائم هم این را به ما می‌گوید. یکی از این علائم مصرف برق در بخش صنعت است که در چهار ماه اول امسال ما شاهد رشد ۴.۲ درصد در مصرف برق در صنعت بودیم که این علامت به معنای حرکت کشور در مسیر توسعه است. از سویی ما در این چهار ماهه اول سال شاهد این هستیم که ۴۶۱ هزار نفر نسبت به پارسال بیشتر در تأمین اجتماعی بیمه شده‌اند. این هم یکی دیگر از علائم رشد کشور است.

رئیس دولت تدبیر و امید در ادامه با تأکید بر اینکه در صادرات غیرنفتی هم یک حرکت بسیار خوبی را شاهدیم تصریح کرد: در چهار ماهه اول سال ۹۵ میزان صادرات ما ۱۳.۴ میلیارد دلار و واردات ما ۱۲.۹ میلیارد دلار بوده است. در واقع صادرات از وادرات پیشی گرفته است. البته واردات کالاهایی مصرفی بد است که در داخل مشابه آن تولید شود والا واردات قطعات برای تولید خوب است. مسیر حرکت کشور هم به سمت مسیر مثبت اقتصادی است.

رئیس جمهور همچنین درباره تلاش‌های دولت برای مبارزه با قاچاق گفت: طبق آماری که از مسئولان مربوط به من رسیده در یک سال گذشته آمار قاچاق کاهش یافته و به رقم ۱۵ میلیارد رسیده است. در این زمینه باید نیروهای مسلح و مرزبانی تلاش بیشتری بکنند و زمانی که ما به سمت دولت الکترونیک حرکت کنیم بهتر می‌توانیم با قاچاق مبارزه کنیم. عزم دولت در مبارزه با قاچاق جدی است و البته سایر قوا و نیروهای مسلح هم باید به کمک دولت بیایند.

برجام سایه شوم تهدید را از سر مردم برداشت
حجت‌الاسلام حسن روحانی در ادامه گفت و گوی زنده تلویزیونی خود با مردم در خصوص بدعهدی‌های آمریکا در مسیر اجرای برجام گفت: ما وقتی در برابر طرف خارجی قرار می‌گیریم باید یک جور حرف بزنیم یعنی کمبودها، کاستی‌ها و اهمال آن‌ها را به رخشان بکشیم و وقتی با مردم حرف می‌زنیم باید طرف دیگر قصه را نیز برای‌شان توضیح دهیم.

وی افزود: طرف مقابل ما اهمال‌هایی داشته است ، اما در عین حال برجام فضای خوبی در کشورمان به وجود آورده است.

رئیس جمهور کشورمان با سپاس از مسئولین نفتی کشور اظهار کرد: مسئولان در این حوزه کار بزرگی انجام دادند و تولیدات صادرات نفتی و میعانات بسیار بالا رفت و تقریباً به شرایط قبل از تحریم بازگشتیم که این آمادگی از قبل از اجرای برجام ایجاد شده بود و امروز ما با آمار و ارقام خوبی در این رابطه مواجه هستیم.

روحانی با نشان دادن نموداری از آمار و ارقام تولیدات و صادرات نفت خام در ۱۰ ماهه اول سال ۹۴ و پس از آن خاطرنشان کرد: تولیدات و صادرات ما چیزی حدود یک میلیون بشکه در عرض چهار ماه افزایش داشته است که این رقم بسیار خوبی است.

وی افزود: یکی دیگر از آثار برجام علاوه بر افزایش فروش و تولیدات نفت خام و میعانات این است که آن‌ها تا دیروز به ما تحمیل می‌کردند که چقدر باید بفروشیم و به چه کشورهایی باید صادر کنیم و فروش داشته باشیم، اما امروز این عزت را داریم که هر تعداد بشکه و با هر ارزی که خواستیم فروش و صادرات داشته باشیم و این از لحاظ سیاسی و انقلاب در جهت استقلال کشور بسیار مهم و قابل توجه است؛ چرا که می‌توانیم در برابر قدرت‌های بزرگ این‌گونه ایستادگی کنیم.

رئیس جمهور کشورمان یادآور شد: امروز ۴۰۰ بانک خارجی با ما در ارتباط هستند و تعدادشان روز به روز بیشتر می‌شود و دوران پسابرجام فرصت خوبی را برای دسترسی به اموالمان در کشورهای دیگر، در حوزه بیمه، کشتی‌رانی و فروش نفت فراهم کرده است.

روحانی همچنین تصریح کرد: اگر شرایط قبل از برجام و مذاکرات دولت یازدهم و توفیقاتی را که به دست آمده را ببینیم، شاهد خواهیم بود شرایط این گونه بود که باید فقط یک میلیون بشکه نفت می‌فروختیم و با تصویب تحریم‌ها به مرور زمان این مقدار ، ۲۰ درصد کاهش پیدا می‌کرد. در عین حال شرایط دسترسی به اموالمان هر روز سخت‌تر می‌شد، کشورها سخت‌گیری می‌کردند و در حوزه‌های دیگری همچون پتروشیمی، فلزات گرانبها و خودرو هم نمی‌توانستیم صادرات داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه مهم‌ترین اثر برجام این بود که سایه شوم تهدید از بالای سر ما دفع شد، ادامه داد: شش یا هفت قطعنامه علیه ما تصویب کرده بودند و شرایط طوری بود که هر لحظه ممکن بود یک جنگ و یا آتش ناخواسته در کشور ما ایجاد شود. اما با تصویب برجام ایران‌هراسی از بین برده و تهدید از سر ما برداشته شد.

روحانی خاطرنشان کرد: توفیق ما در برجام لطف ۱+۵ نبوده و مردم با ایستادگی، مقاومت، اتحاد و با هدایت رهبر شجاعشان حقشان را بازستاندند پس لطف کسی نبوده بلکه در سایه‌ی این مقاومت ما به پیروزی رسیدیم البته از ابتدا گفتیم که دنبال برد ـ برد هستیم و طرف مقابل هم احساس پیروزی می‌کند.

رئیس جمهور کشورمان تأکید کرد: آن‌ها امروز می‌گویند ما آن‌ها را از ساخت بمب دور کردیم. بگذار دلشان خوش باشد چرا که با فتوای مقام معظم رهبری ما اصلاً دنبال ساخت بمب هسته‌ای نبودیم، بنابراین مهم‌ترین مسئله احقاق حقوقمان است که به آن دست پیدا کردیم و در بسیاری از زمینه‌ها شرایط بهتری برای مردم فراهم شده است.

اگر در برجام حسن نیت رعایت می‌شد چه بسا در موضوعات دیگر هم مذاکره می‌کردیم
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی درباره اجرای تعهدات طرف مقابل در برجام گفت: اگر طرف مقابل به تمام تعهدات خود عمل می‌کرد، ما شرایط بهتری داشتیم. اکنون قطعاً سنگ‌اندازی‌هایی توسط کسانی که با اصل برجام مخالف بودند انجام می‌گیرد. برخی کشورهای منطقه از روی کودک‌صفتی خود و همچنین رژیم صهیونیستی مخالف برجام‌اند و سنگ‌اندازی می‌کنند. کنگره و جمهوری‌خواهان نیز این اقدامات را انجام می‌دهند و دولت آمریکا مجبور است برخی مصوبات آن‌ها را وتو کند.

وی گفت: همانطور که رهبری فرمودند اگر طرف مقابل به تعهدات خود عمل می‌کرد هم به نفع منطقه و هم به نفع خودش بود. رهبری گفتند برجام یک آزمایش برای طرف مقابل بود. اگر آمریکا با حسن نیت برجام را رعایت می‌کرد و جلوی سنگ‌اندازی‌ها و کندکاری‌ها را می‌گرفت، چه بسا به طرف مقابل اعتماد می‌کردیم و در یک موضوع دیگر با آن‌ها مذاکره می‌کردیم که مذاکرات به نفع آن‌ها، ما و منطقه بود اما متأسفانه آن‌ها این آزمایش را به خوبی انجام ندادند. ما باید حواسمان هم جمع باشد.

رئیس دولت یازدهم در ادامه با تأکید بر اینکه برجام حاصل وحدت و انسجام ملی، همکاری همه قوا، حمایت مردم و رهنمودهای رهبری بود خاطرنشان کرد: امروز هم برای استفاده از فرصت به وجود آمده باید در کنار هم باشیم تا اگر دیدیم طرف مقابل می‌خواهد بدعهدی کند همه مقابل او بایستیم.

روحانی درباره دستاوردهای برجام تصریح کرد: برجام در برخی مسائل همانند صادرات نفت و گاز، کشتیرانی، بیمه و نقل و انتقالات پول خیلی خوب اجرا شد، بعضی‌ جاها مثل فعالیت بانک‌های بزرگ به کندی پیش رفت و در برخی مسائل دیگر مثل نقل و انتقالات ذخایر و یا تبدیل ذخایر ما به ارز کم و بیش مشکل وجود دارد اما روند کلی این گونه است که گشایش‌های بیشتری پیش روی ماست.

روحانی در ادامه این گفت‌وگو در پاسخ به پرسشی درباره فعالیت دولت برای مبارزه با فساد و فیش‌های نامتعارف گفت: فیش‌های حقوقی حرکت خیری بود. در این موضوع افراد با نیات مختلف فیش‌های حقوقی را دنبال کرده بودند اما این مسئله در نهایت به نفع کشور و مردم ما شد و در مسیر درست برخورد با فساد و شفافیت قرار گرفت. در این بین نقش فضای مجازی هم بسیار موثر بود. برخی دنبال فیلتر شبکه‌های مجازی بودند اما تأکید دولت یازدهم بر استفاده از فضای مجازی بود زیرا بیش از ۶۰ درصد مردم برای تفریح و سرگرمی از فضای مجازی استفاده می‌کنند و ۲۰ تا ۳۰ درصد مردم برای اخبار، اطلاعات یا مسائل علمی از این شبکه‌ها بهره می‌گیرند. مردم ما هوشیار و بیدار هستند و با آگاهی خود نمی‌گذارند فضای مجازی مورد سوءاستفاده عده‌ای قرار بگیرد.

به گفته رئیس جمهور باید از فضای مجازی به نفع کشور استفاده کرد و دولت به دنبال ساخت شبکه اطلاعات ملی است.

رئیس دولت تدبیر و امید همچنین با بیان اینکه اساس مسئله در فیش‌های حقوقی شفافیت و دسترسی مردم به اطلاعات است تأکید کرد: در مبارزه با فساد، رانت، سوءاستفاده و قاچاق باید همه کنار همدیگر باشیم و این مسئله را جناحی نکنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در رابطه با فیش‌های حقوقی به این مسئله رسیدم که در موضوع امور استخدامی و اداری یک معاونت جداگانه تشکیل بدهم که با حکم امروز من سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان امور اداری و استخدامی ایجاد شد. ما باید به تشکیلات‌مان سامان دهیم تا از فساد دور شویم نه اینکه اجازه دهیم فساد رخ دهد سپس به مقابله با آن برویم.

روحانی تشکیل نهادهای عمومی غیردولتی و قوانین مربوط به حقوق و دریافتی را ریشه‌های فیش‌های نامتعارف دانست و گفت: متأسفانه شکاف‌ها و استثناهایی در قانون مربوط به دریافتی‌ها وجود داشت که موجب سوءاستفاده شد. از سویی نهادهای عمومی غیردولتی هم تحت کنترل دولت نبود. اولین باری که مسئله دریافتی‌های نامتعارف در دولت مطرح شد زمانی بود که مقررات بودجه اجرایی ۹۵ در دولت طرح شده بود. آن‌جا بحث شده بود که عده‌ای حقوق نامتعارف می‌گیرند و از وام‌های نامتعارف بهره می‌گیرند که البته همانجا مقررات خوبی در دولت وضع شد اما همزمان با آن مسئله فیش‌های حقوقی در جامعه مطرح شد و معلوم شد برخی حقوق‌ها در چارچوب متعارف نیست.

وی ادامه داد: بندهایی مثل پاداش، کارانه یا رفاهیات در حقوق‌ها آمده بود یا اینکه برخی هیئت مدیره‌ها برای خودشات تصمیم می‌گرفتند که من گفتم لایحه شفافیت و ذی‌نفعان تهیه شود تا این مسئله تکرار نشود.

روحانی با بیان اینکه ما متوجه شدیم برخلاف انصاف دریافت‌هایی انجام شده است، اظهار کرد: تصمیمات خوبی در این زمینه شروع شد. همه قوا و رهبر انقلاب هم کمک کردند و در نهایت شورای حقوق و دستمزد میزان حقوق را مشخص کرد. البته لازم است بگویم کارمندان از این مسئله کاملاً مبرا هستند. در این زمینه حقوق آن‌ها کاسته نمی‌شود و این‌ها همه شایعه است. ما چند هزار مدیر دولتی و غیردولتی داریم و آنهایی که حقوق نامتعارف داشتند به یک درصد مدیران هم نمی‌رسند. بنابراین تخلفات عام نبود اما مهم بود.

رئیس جمهور همچنین تأکید کرد: تخلفات به وسیله سوءاستفاده از قانون بوده و این پول‌ها برمی‌گردد و اگر فسادی هم انجام شده به قوه قضاییه معرفی می‌شود. دولت به این موضوع حساس است و در مقررات جدید دولت، بحث حقوق و فوق‌العاده مطرح نیست بلکه به مجموع دریافتی بازمی‌گردد که از حدی بالاتر نرود.

قرار است سود تسهیلات ۱۸ درصد و سود سپرده‌ها ۱۵ درصد باشد
رئیس جمهور کشورمان در ادامه گفت و گوی زنده تلویزیونی خود بامردم گفت هدف نظام در سیاست‌ها

رئیس جمهور کشورمان در ادامه گفت‌وگوی زنده تلویزیونی خود با مردم گفت: هدف نظام در سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی این بود که بخش‌های غیرضروری که ضرورتی ندارد، تصدی آن‌ها بر عهده دولت باشد به مردم واگذار شود اما اجرای بد اصل ۴۴ بسیاری از این مسائل و فسادها را به وجود آورد؛ چرا که بسیاری از این واگذاری‌ها به بخش‌های عمومی بود و بخش بزرگی از فساد همین جا رقم خورد.

وی ادامه داد: بخش بسیار کمی از این واگذاری‌ها به بخش خصوصی واقعی داده شد و تلاش ما این است که این واگذاری‌ها به درستی انجام گیرد. اقتصاد باید به خود مردم واگذار شود، باید دست بخش خصوصی را باز بگذاریم و موانع را از جلوی پای آن‌ها برداریم. دولت باید حامی بخش خصوصی باشد. چارچوب‌ها و امنیت را برای آن‌ها تعیین و تأمین کند، بنابراین اگر مدیریت ما دقیق باشد ریشه بسیاری از مفاسد خشکانده خواهد شد.

روحانی همچنین درباره اقدامات دولت برای رونق بیشتر تولید داخل اظهار کرد: ما برای اینکه در بخش تولید کشور را در مسیر رونق قرار دهیم نیاز به سرمایه داخلی، سرمایه خارجی، بودجه دولت و یا حمایت بانک‌ها داریم.

وی با بیان اینکه بودجه دولت محدود است و نمی‌تواند تحولات بزرگ را ایجاد کند تصریح کرد: سرمایه داخلی نیز بدون کمک بانک‌ها نمی‌تواند اثرگذار باشند بنابراین بانک‌ها باید متحول شوند و ما بسته‌ای تحت عنوان لایحه اصلاح امور بانکی تقدیم مجلس کردیم که می‌تواند منشاء تحول باشد. طبق آن تسهیلات ارائه شده توسط بانک‌ها بیشتر و در عین حال نرخ سودها کمتر می‌شود و دولت در این زمینه با بانک‌ها در حال مشورت و رسیدن به تفاهم است.

رئیس جمهور کشورمان خاطرنشان کرد: قرار است سود تسهیلات ۱۸ درصد و سود سپرده‌ها نیز ۱۵ درصد باشد و چون تورم کاهش پیدا کرده این کار شدنی است.

روحانی همچنین گفت: از سال ۹۲ و با روی کار آمدن دولت یازدهم روند کاهش مداوم تورم را شاهد بودیم. پیش‌بینی ما این بود که در سال ۹۶ به تورم یک‌رقمی برسیم اما امسال تورم ۹.۵ درصد شد و ما در این مسئله شرایط خوبی را ایجاد کردیم.

وی در رابطه با این‌که برخی تحلیل‌ها کاهش تورم را در کنار تشدید رکود ارزیابی می‌کنند اظهار کرد: سال ۹۳ ما یک بار توانستیم از رکود عبور کرده و به رشد ۳ درصد برسیم، اما در ادامه راه قیمت نفت کاهش پیدا کرد و سال ۹۴ با مشکلاتی رو به رو شدیم. اما ان‌شاءالله امسال رشد ۵ درصد را خواهیم داشت و می‌توانیم از رکود هم عبور کنیم که این کار نیازمند تشدید سرمایه‌گذاری و رشد فناوری دارد. در مجموع من سال خوبی را در بخش کشاورزی و صنعت می‌بینم و حرکت‌های خوبی در چارچوب اقتصاد مقاومتی انجام شده است.

روحانی یادآور شد: تلاش می‌شود که امسال ۳۶ پروژه بزرگ و عظیم به ثمر و نتیجه برسد و ان‌شاءالله بیش از ۱۰ سد در کشور تکمیل می‌شود. باید بدانیم اگر در برجام به نتیجه برسیم یا نرسیم راه ما اقتصاد مقاومتی است و باید اقتصادی درون‌زا و برون‌گرا داشته باشیم. شفافیت جزو همین چارچوب اقتصاد مقاومتی است و اگر همه ابعاد آن اجرا شود قطعاً تحول بزرگی رخ خواهد داد.

نباید آبروی مردم توسط رسانه‌ها و تریبون‌ها خدشه‌دار شود
رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه برجام زمینه را برای تحقق اقتصاد مقاومتی احیا می‌کند، اظهار کرد: اکنون در کشور ۲۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان فعال شده‌اند. در جلسه‌ای نماینده جهاد دانشگاهی می‌گفت آنقدر شرکت دانش‌بنیان وجود دارد که نمی‌دانیم که با کدامشان پس از برجام کار کنیم. درواقع یکی از گشایش‌های برجام دریافت فناوری جدید است و برجام زمینه را برای اقتصاد دانش‌بنیان فراهم کرده است.

روحانی با اشاره به اینکه هدف ما رونق اقتصادی و اشتغال جوانان است خاطرنشان کرد: در کشور ۱۱ میلیون تحصیل‌کرده دانشگاهی داریم و جزء ۵ کشور اول دنیا در زمینه فارغ‌التحصیلان مهندسی هستیم. ۴۷ درصد جمعیت کشور بین ۱۵ تا ۴۰ سال است. بیکاری جوانان تحصیل‌کرده بار زیادی بر دوش ما گذاشته است.

روحانی افزود: در یک سال اخیر ۲۵۰ نفر از تحصیل‌کردگان مقاطع دکترا و بالاتر به ایران بازگشته‌اند و روند بازگشت مغزها به کشور آغاز شده است.

رئیس جمهور با اشاره به دستورش برای اصلاح استخدام کشوری خاطرنشان کرد: نحوه استخدام به گونه‌ای است که فقط پسران جذب می‌شوند اما من گفتم ما به دنبال شایسته‌سالاری هستیم و جایی که هر دو جنس بتوانند فعال باشند نباید تفاوتی بین دختران و پسران وجو داشته باشد. در زمینه آموزش و پرورش هم دستور دادم اجبار دانش‌آموزان وجود نداشته باشد و هدایت انجام شود. درواقع نباید یک فرد برای ۱۰۰ دانش‌آموز تصمیم بگیرد. البته باید یک چارچوب و مقرارت برای هدایت تحصیلی داشته باشیم تا سلیقه‌ای عمل نشود.

روحانی در ادامه این گفت و گو با اشاره به در پیش بودن المپیک گفت: المپیک آنقدر مهم بود که خودم به بدرقه ورزشکاران رفتم و قول‌هایی که به ورزشکاران داده بودیم را عملی کردیم. اهتمام دولت توسعه ورزش قهرمانی و ورزش عمومی است و طبق آمار ورزش عمومی از ۹ به ۲۱ درصد افزایش یافته است. تعداد ورزشکاران المپیکی ما نیز نسبت به دوره قبل بیشتر شده و امیدواریم در المپیک ورزشکاران برای کشور افتخارات خوبی به دست آورند. ورزش برای سلامت مردم و غرور ملی خیلی مهم است.

رئیس جمهور با بیان اینکه یکی از وعده‌های من احیای اخلاق بود اظهار کرد: از ابتدای دولت یک چارچوب اخلاقی برای همه مسئولان آماده کردیم و همه هم به آن قسم خوردند. ضعف اخلاق یکی از ریشه‌های آسیب‌های اجتماعی و شکاف در جامعه است.

روحانی افزود: رعایت مسائل اخلاقی موجب ایجاد امنیت می‌شود نباید آبروی مردم توسط رسانه‌ها و تریبون‌ها خدشه دار شود. حتی اگر فردی در دادگاه محکوم شود حق نداریم به آن توهین کنیم. ما حق نداریم به هموطنان خود توهین کنیم. خداوند گفته است اگر کسی به مومنی اهانت کند به خدا اعلام جنگ شده است اما در جامعه ما به راحتی توهین انجام می‌شود و با کلماتی مجهول شنیده شده یا گفته شده تهمت‌هایی زده می‌شود.

وی افزود: ما باید کاری کنیم که اگر کسی اخلاق را زیر پا گذاشت و هتاکی کرد منزوی شود و گوش شنوایی برای او وجود نداشته باشد. باید دولت در این زمینه کار بیشتری انجام دهد و باید در سایه اخلاق و احترام به یکدیگر عمل کرده و به سهولت آبرو و حیثیت مردم را به تاراج نگذاریم.

به گفته رئیس جمهور هزینه‌های مختلفی در دستگاه‌های مختلف برای مسائل فرهنگی اختصاص داده می‌شود اما بهتر است این پول به معلمان داده شود چرا که آن‌ها بهتر می‌توانند کار فرهنگی انجام دهند.

با اجازه مقام معظم رهبری ۸ میلیارد دلار برای معضل آب از صندوق توسعه برداشت می‌کنیم
حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در بخش پایانی سخنان خود با مردم در برنامه زنده تلویزیونی درباره معضلات محیط زیستی و برنامه‌های دولت برای آن‌ها گفت: در کنار مسائل مهمی همچون سیاست خارجی و برجام، ایجاد آرامش و ثبات در اقتصاد و فعالیت در زمینه‌ی سلامت، یکی از اولویت‌های بسیار مهم ما مباحث محیط زیستی و آب بود و دیدیم که اولین مصوبه دولت یازدهم در ارتباط با احیای دریاچه ارومیه بود.

وی ادامه داد: در سفری که به ارومیه داشتم بسیار خوشحال شدم که دیدم آب این دریاچه تثبیت شده و چند سانتی هم بالا آمده البته هنوز بسیار کار دارد اما از خطر حتمی دور شده است.

رئیس جمهور کشورمان خاطرنشان کرد: ما همواره برای رسیدن به وضعیت محیط زیست در تلاش هستیم و در عین حال در رابطه با مشکلات بنزین و گازوئیل نیز کارهای زیادی انجام شده است. در سال ۹۲، ۴۳ درصد سوخت نیروگاه‌های کشور از سوخت مایع بود اما امسال به ۹ درصد رسیده و سال گذشته هم این رقم به ۱۸ درصد کاهش یافته بود که همه این ها گوشه‌ای از فعالیت‌های دولت در زمینه محیط زیست است.

روحانی با بیان اینکه آب مسئله‌ای حیاتی است تصریح کرد: اگر دیر بجنبیم برای تأمین آب آشامیدنی برخی شهرها در آینده‌ی نزدیک دچار مشکل جدی خواهیم شد که واردات آب یکی از راه‌حل‌ها است. در عین حال ۱۲۵هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی در سال گذشته به روش آبیاری‌های نوین تجهیز شده است.

وی در پایان گفت: شیرین کردن آب دریاها و مهار آب‌های مرزی نیز از دیگر راه‌حل‌ها است که با اجازه مقام معظم رهبری ۸ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مسئله آب‌ برداشت می‌کنیم. در برنامه ششم توسعه نیز یکی از اولویت‌های اصلی ما آب و محیط زیست است.
 
کلمات کلیدی : روحانی+گفت و گوی تلویزیونی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۲:۰۱:۲۶
صحبت هاي تكراري و خسته كننده، (3862937) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۰۰:۴۱
باز هم دستاوردسازي هاي خيالي! جلوگیری از جنگ و...., شما طبق وعده هاتان, تحریم را لغو کنید, نگران سایه جنگ نباشید , (3863013) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۰:۲۳:۰۴
بهتر نیست در رابطه با کارهایی که کرده تو این 4 سال حرف بزنه بجای اینکه از کارهایی که تو توهم و تخیلش هست سخنرانی کنه همون حرف های تکراری احمدی نژاد همون امارها و همون حس خوب اینده ایرانی مسخرس واقعا (3863176) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۰:۲۸:۳۲
از دولت میخواهیم که مسیر را ادامه دهد هر چند بدخواهان و کینه توزان نخواهند

ما مردم از دولت خود حمایت میکنیم

برجام اغاز راه رشد و بالندگی ایران است (3863184) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۱:۰۸:۱۲
ما كه نفهميدم چي كفت. از بانك ملت و فريدون و سرخه ها هم كه هيچ. (3863248) (alef-3)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۱۳:۱۲
به قول عمل کردن مهم است نه قول دادن (3863031) (alef-1)
 
سعید راد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۲۱:۱۵
بی انصافی نکنید، یک تفاوتی با قبل داشت، یک عقب نشینی یواشکی از دفاع های جانانه و شعارهای پرطمطراق نسبت به برجام داشت. تا دو سه ماه آینده دو قدم دوقدم از دفاع از برجام عقب نشینی میکنه نزدیک انتخابات هم میگه اصلا برجام تقصر دولت قبل بود چون جلیلی مذاکرات را با اشتون شروع کرده بود ما هم مجبور شدیم ادامه اش بدهیم ظریف را فرستادیم تا با جان کری مذاکره کند، و برجام هم مثل مسکن مهر از اول یک کار مزخرفی بود. (3863058) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۲۳:۱۵
کاش مجری بهش یادآوری می کرد که شما الان سال سوم ریاست جمهوری خودتون رو میگذرونید و الان دوره تبلیغات قبل از انتخابات نیست که آرمان گرایانه صحبت میکنید. (3863064) (alef-1)
 
تئو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۰:۴۱:۱۶
متاسفانه بعد از 40 سال ما نتوانستیم سیستمی ارایه دهیم که مجری های توانا پرورش دهیم و این مجری های توانا بتوانند حرف دل مردم را بزنند
خدا وکیلی این سوالات مردم بود؟ همین ؟اگر این دو مجری نبودند چه فرقی میکرد (3863704) (alef-3)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۲:۲۰:۱۶
شما که باید بدونی سوالات اول چک میشه هر سوالی رو نباید بپرسن
وگرنه ریاست جمهوری با خبر نگار خاصی موافقت میکنه
البته همین ها رو اول تایید گرفتن از دفتر ریاست (3863939) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۲۳:۵۱
میگه اقتصاد مقاومتی ولی وزیرش داره کلی نخبه ی دانشگاه نفتی و نابود میکنه . پتانسیل داخلی اصلا براس مهم نیست (3863067) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۲۴:۰۲
درس اخلاق حسن روحانی هم اکنون شبکه یک سیما (3863068) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۲۴:۱۸
رای بعدی من فقط دکتر روحانی... (3863070) (alef-1)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۰:۳۵:۳۵
راي بعدي من قطعا دكتر احمدي نژاد (3863191) (alef-3)
 
امیری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۲:۴۹:۴۹
قبلا تصور میشد در انتخابات،احمدی نژاد یا جلیلی یا ... 4% رای داشته باشند، ولی الان نسبت 378 روحانی به 13 احمدی نژاد چند چند میشه؟!! (3864057) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۳:۲۰:۱۰
انهایی که به احمدی نژاد رای می دهند اهل اینترنت نیستند که بیان مثبت ومنفی بدن تو دلت رو به این چیز ها خوش نکن واقعیت چیز دیگری است (3864175) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۶:۰۵:۳۴
بیش از ده برابر اختلاف ! (3864658) (alef-3)
 
پدرام
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۰:۴۰:۵۳
متاسفانه یه عده فقط حرف خودشون رو میزنن و قبول ندارن اشتباه کردن. کاری شونم نمیشه کرد. (3863200) (alef-3)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۹:۲۲:۰۹
اصلا!!!!!!!!!!! (3863541) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۳:۳۷:۳۱
روحانی تک دوره ایست . (3864237) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۰:۰۱:۵۵
ایشان قطعا اولین رئیس جمهور 4 ساله خواهند بود (3863143) (alef-3)
 
فضول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۵:۳۵:۲۴
حیف اسمتو ننوشتی که بعد از انتخابات حالتو بپرسم! (3864576) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۰:۵۹:۱۴
روحانی متشکریم .. طی سه سال تونستی ایران را بقول دوستمون از ته چاه کمی بالا بکشی (3863223) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۲:۱۹:۳۴
این آقا که فقط همیشه امیدواره و با این کلمه همه رو سر کار گذاشته (3863937) (alef-3)
 
محمدجعفر
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۶:۰۶:۳۵
یعنی اینکه قیمت اجناس بالا نرفت هیچ شد؟
زمان دولت قبل صبح بیدار میشدی تخم مرغ شده بود سه برابر.
چقدر ما بی انصافیم.
حداقل اگر ارزان نشد،گران هم نشد.دلار مثل دولت قبل یهو ده برابر نشد. (3864661) (alef-3)
 
مشکین نقاب
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۲:۰۱:۳۷
با این توضیحاتی که رئیس جمهور داد باورم شد توی قلب اروپا زندگی میکنم. خدا خیرت بده آقای روحانی. خیلی تاثیر خوبی توی روحیه م داشت. (3862938) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۰۸:۵۷
پرچمت که میگه واقعا هم تو قلب اروپا زندگی میکنی! (3863021) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۰:۰۷:۰۱
پرچمش بخاطر فیلترشکن هست (3863624) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۱:۴۵:۵۷
استفاده از فيلترشكن يه زماني جرم نبود؟؟؟ (3863851) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۵:۳۶:۵۹
طرفداران احمدی نژاد مثل ایشون میدونند که چطوری قانون را دور بزنند! (3864581) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۲۳:۲۶
دفاع قاطع ریس جمهور از دستاوردهای برجام
تاکید بر ادامه فعالیتهای رسانه های مجازی حتی با وجود فشارها
در مجموع قابل قبول بود (3863065) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۲۳:۴۰
اگر اونجا بودم میگفتم ممنون که مردم رو از یارانه ها بی نیاز کردید.ممنون که به وعده 100روزه عمل کردید.ممنون سه سال از عمر مملکت رو بجای بها دادن به کار و کارگر و ذخایر داخل به مذاکراتی پرداختید که نتیجش الان هیچی به هیچی.راستی اقای رییس جمهور حالا که برجام امضا شد آب شرب جنوب کشور و روستاها هم حل شد؟ (3863066) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۹:۵۲:۰۹
شما چهار میلیون بیشتر نیستید پس زور زیادی نزنید . (3863596) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۵:۵۱:۱۷
جوجه را کی میشمارند ؟ انتخابات بعدی (3864615) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۲:۰۱:۳۷
خدا کنه که صادقانه حرف بزنه (3862939) (alef-1)
 
Denmark
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۲:۰۴:۳۴
یعنی یه پا احمدی نژاد برداشته ، یه پا روحانی گذاشته ، دقیقا به سبک محمود گزارش داد ، یه جوری گزارش داد که انگار تمام مملکت گل و بلبله ، فقط آمار و نمودار و شکلای خوشگل نشون داد، خدایا میرسه روزی مردم دیگه نگرانی معیشت نداشته باشن؟؟ روزی میرسه به جای نون مردم دغدغه پیشرفت رو لبه دانش داشته باشن؟؟؟ روزی میرسه دیگه نگاه ما حداقلی نباشه؟؟؟ (3862947) (alef-1)
 
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۱۰:۴۳
یادت رفته وقتی از احمدی نژاد سوال میشد و جوابی نداشت،میگفت "من از شما سوال میکنم" (3863025) (alef-1)
 
دودی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۸:۰۶:۴۳
من یادم میاد. هر کسی روشی داره. اون اونطوری می پیچوند این اینطوری. (3863427) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۲۴:۱۱
من یک کارمند هستم . اوضاع زندگی من در این دولت بمراتب بهتر از دولت قبل شده. البته میدونم برای قشر بازار آزاد شرایط فعلا" سخته. ولی امیدوارم شرایط هر روز بهتر بشه.
علیرضا (3863069) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۴۱:۵۴
شما جز هیات مدیره بانک یا صندوق توسعه ملی نیستی که وضعت نسبت به دولت قبل بهتر نشده (3863103) (alef-3)
 
نظام 2 برره
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۰:۴۹:۰۴
مطمئنی شما مدیر نیستی؟! (3863211) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۱:۰۶:۵۰
ساعت کار مفید کارمندها در کشور چقدره؟؟؟؟

مشاغل آزاد چقدره؟؟؟ (3863244) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۴:۳۳:۲۲
شما احیانا کارمند دفتر ریاست جمهوری نیستی؟ (3863353) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۹:۳۷:۵۳
خوش بحال شما کارمندای دولت ، پول نفت فقط صرف حقوقهای نجومی و ته مانده ای هم به کارمندان جز داده میشه اما من کارگر بخش خصوصی چکار کنم؟ (3863569) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۹:۳۹:۵۹
تو کارمند کدام ارگانی؟من هم کارمندم ولی دارم زیر فشار زندگی له میشم تو حتما از اون فیش نجومیها هستی از اون کارمندای خاص! (3863574) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۰:۲۳:۰۰
اینو نگی چی بگی

تو کارمند دولت نیستی ، اگر بودی می دانستی که در دولت قبل 22 ماه حقوق می گرفتنی ولی الان آخر ماه با سلام صلوات دارن حقوق می دهند!؟!؟!؟!؟!؟!؟ (3863655) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۱۳:۴۵:۱۹
کجا کارمیکنی .///صندوق توسعه یاهیات مدیره (3872035) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۰:۵۵:۲۰
یا فیش نجومی بگیر هستی یا اصلاً کارمند نیستی ؛
گرانی اقلام ، افزایش جزئی حقوق ، دیگه رمقی برای کارمند نگذاشته (3863737) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۰:۵۸:۱۲
من هم یک کارمند هستم ولی اوضاع زندگیم به مراتب بد تر از دولت قبل شده . خوب که چی (3863744) (alef-3)
 
حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۱:۵۴:۲۲
تو کدوم اداره کار میکنی. منم کارمندم. بیام اداره شما؟ (3863867) (alef-3)
 
امیدی
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۲:۳۱:۰۷
شما عضو ستاد بودی!!!!

خوب بالاخره باید دم اهل ستاد را دید چون امسال باز با همه شون کارررر دارند (3863982) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۴:۵۳:۰۳
منم کارمند نیستم ، برای دیگران کار میکنم و طبقه متوسطم ولی نسبت به قبل راضی ترم (3864471) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۲:۰۷:۰۱
2تا کنایه به این, 2کنایه به ان گروه, تعریف از برجام, و خداحافظی! (3862951) (alef-1)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۲:۰۷:۴۸
شما امیدوارید که به رشد ۵ درصد برسیم، نشد هم نشد دیگه،.. نگذاشتند، نخواستند، همین بود توان ما... مگر امیدوار نبودید در سال اول وعده‌ها اجرا شود، حالا نشد و سال چهارم هستیم ، عوضش دستور دادیم آمار تعلق و روده اقتصادی اعلام نشود... نشد دیگه!!! (3862952) (alef-1)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۲:۱۴:۱۳
ان شاالله...
امیدوارم امسال حال هممون بهتر بشه ... (3862962) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۲:۲۴:۲۳
اهمال!؟ بفرماييد اصلا اجرا نكرده! (3862973) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۲:۲۴:۳۱
من که احساس میکنم کاملا خوب شدم وقتی گفتار درمانی ایشان را گوش دادم . ایکاش هفته ای یکبار ایشان بر بالین ما حاضر میشدند . (3862974) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۲:۳۷:۲۴
جلوي نقض عهد با قاطعيت مي ايستيم! كي و با كدام ابزار!؟ اگر در اجرای تعهدات عجله نمی کردید, می شد الان, ان ها را تحت فشار قرار داد, (3862983) (alef-1)
 
سینا
United States
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۲:۵۵:۴۹
آقای روحانی ما را به خیر شما امیدی نیست..

به احتمال زیاد شما رئیس جمهور یک دوره ای هستید (3863011) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۲:۳۸:۳۴
در انتخابات آینده با قاطعیت تمام به حسن روحانی رای میدم. (3863336) (alef-3)
 
سجاد روشن چسلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۲:۴۲:۵۴
من هم با قاطعیت تمام به ایشون رای می دم (3864035) (alef-3)
 
رضا
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۰۴:۴۶
رشد اقتصادی امسال حداقل پنج درصد خواهد شد، آقای روحانی گفت مصرف برق خیلی زیاد شده، بنظرم که آمار رشد اقتصادی رو کم گفت،تواضع دارن به خدا ،خیلی حال کردم واقعا خوشحالم (3863016) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۰۵:۰۵
درست است که وضعیت مملکت صفر است
ولی فراموش نکنیم که آقای روحانی آن را از ته چاه در آورد (3863017) (alef-1)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۰:۰۵:۰۹
با همین حرفهای ساده لوحانه خوش باشید. (3863153) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۵:۵۶:۲۱
یا خودت خیلی ساده لوحی که فکر میکنی مملکت ته چاه نبوده یا اینکه ته چاه بودن مملکت برات نفع داشته (3864629) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۱:۰۷:۲۳
پس گشایش صد روزه دروغ بود؟؟؟؟ (3863245) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۱:۴۹:۰۴
آخه جالب اینه که هیچکس نمیخواد بگه چجوری رفتیم ته چاه! (3863301) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۹:۵۷:۴۷
افتخار میکنم که اصلا به صحبتهای رئیس جمهور گوش ندادم (3863606) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۰۶:۵۴
البته اقای نوبخت که مدیر سازمان برخورد کننده با فیش های حقوقی هستند گفتن که صفدر حسینی ذخیره انقلاب و امانت دار بزرگ هستند.پس گوش کردن به حرفای شما ارزش نداره و در عمل نظر مردم براتون ارزش نداره (3863020) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۰:۳۸:۵۷
کسی که سال ۹۴ و ۵ ماه قبل از این قضایا ما به التفاوت حقوق رو داوطلبانه به خزانه برگردونده و سه بار از رییس جمهور و معاونانش درخواست هم ترازی حقوقش رو میکنه حتما امانت دار خوبی هست (3863196) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۱۲:۲۹
صحبتهای تکراری و بنفش!
جناب روحانی به جای توجه به افزایش حقوق مدیران، کارانه پزشکان، وام خودرو سازان، آزاد سازی بلیط هواپیما ، افزایش قیمت بنزین، قطع یارانه کارمندان و کارگران مالیات دهنده به فکر موارد زیر باشید
1-اشتغال ولی در دوران شما ارج و پلی اکریل و ایرانیت و ... تعطیل شد
2- کاهش هزینه درمان و کارانه پزشکان و افزایش امکانات درمان و بیمارستانی ولی در آموزش و پرورش شما برای ایجاد انحصار در پزشکی پذیرش دانش آموز تجربی را محدود کردید !!! خسته نباشید
3- افزایش کیفیت و تنوع خودرهای تولید داخل و کاهش قیمت خودروهای خارجی - ولی شما با دادن وام 25 میلیونی به خودروسازان بر علیه کمپین افزایش کیفیت و کاهش قیمت وارد شدید !آیا موثر شد ؟آیا رکود رفع شد ؟آیا کیفیت خودرو بالا رفت ؟آیا اشتغال افزایش یافت و...
4- کاهش هزینه های مسکن و افزایش قدرت خرید مردم- شما علیرغم وعده ای که دادید ـآیا تونستید قدرت خرید مردم را افزایش دهید ؟
5- قطع یارانه ثروتمندان - شما به جای این کار یارانه کارمندان و کارگران مالیات دهنده را که در بانک اطلاعتی بود قطع کردید
6- حفظ محیط زیست و مقابله با آلودگی هوا و...- آتش سوزی پیاپی جنگلها و پتروشیمی ها و کشته شدن حیوانات و محیط بانها هم در این دوران بی سابقه بود- خیلی خسته نباشید
7- ایجاد آرامش در جامعه - وزاری شما مثل آقای نعمت زاده و هاشمی و ... با حرفها و توهین به مردم و ... خیلی جامعه را آرام کردند - آقای روحانی حقوق کارگران کمتر از پزشکانه؟!! این است صحبت وزیر بهداشت
8 - توجه به اقشار ضعیف - وزاری شما به ویژه وزیر میلیاردر شما از سیاستهای سوسیالیستی و بیمه نمودن نیازمندان ابرار نارضایتی کرد ولی نکته مهم اینه که از بس سیاست سوسیلیستی اجرا کردید الان منردم در فقر هستند اگه سیاست لیبرالیستی دنبال کنید چی میشد
آقای روحانی به خاطر همه کارهایی که بر عکس انجام دادید ممنونم در انتخابات ما هم بر عکس جبران می کنیم (3863028) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۰:۱۴:۴۴
آخه عقل کم مگه هر کی میره تجربی قراره پزشکی قبول بشه!! (3863166) (alef-3)
 
میر کامران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۲:۰۰:۵۱
شما حرفاتون درسته اما واقعا" همه مواردی که گفتید و صدها موردی که نگفتید با عکس عمل کردن درست میشه؟
ایکاش روحانی کاندید نمیشد و ایکاش تائید صلاحیت نمیشد تا من و شما میدیدیم که امروز چه بر سر داشتیم!
ونزوئلای امروز یک آئینه تمام قد از حال و روز امروزمان میشد و چه بسا که بدتر. (3863314) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۱۲:۴۸
راستی قضیه اخوی ایشان که توهمه جا دخالت داشتن و رفقای همشهریشون چی شد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3863030) (alef-1)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۱۹:۲۶
رشد 5 درصدی ؟! ما هم امیدواریم ، اما بر خلاف شما آگاه هستیم با این مدیران اقتصادی و مالی امکان رسیدن به این آرزو محال است :) (3863051) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۳۲:۵۹
با همین مدیران جلوی تورم 40 درصدی رو گرفت! (3863088) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۳۹:۲۵
رشد منفی 6 را فراموش کردی؟ (3863099) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۱۹:۳۰
دمش گرم (3863052) (alef-1)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۱:۳۰:۱۹
دمش گرم گرمه !! من وشما خبر نداریم !!! (3863277) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۱۹:۵۶
از ساعت نه و نیم ده امشب فهمیدم خوشبخت ترین آدم روی زمین بودم خودم خبر نداشتم
خدا پدر و مادر صدا و سیما بیامرزد (3863053) (alef-1)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۲۵:۰۷
من که معنی سال بهترو رو نمی فهمم. یعنی چی امسال سال بهترییه؟برای کی سال بهتره؟چطوری؟ (3863072) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۵۴:۲۹
اینجا ایران هس یا سوییس
اینایی که رییس جمهور گفتن احتمالا برای سویی هست

فقط حرف و حرف و حرف
و تقریبا هیچ (3863128) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۵۸:۴۵
حرف های کمی و کسل کننده و رویایی گویی در فرانسه زندگی میکنیم (3863136) (alef-3)
 
زارعی مرودشت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۲۳:۵۹:۵۸
فقط وقتمون رو با شنیدن حرفهای رییس جمهور تلف کردیم از جواب دادن به تاثیر برجام در زندگی مردم طفره رفت و جواب سربالا داد نرخ تورم پایین هست چون رکود هست (3863139) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۰:۰۲:۳۷
رهبر انقلاب بارها نسبت به بدعهدي آمريكا هشدار داده بودند. (3863146) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۰:۰۴:۵۳
دریغ از یک برنامه !
هیچ وزارت خانه ای برنامه ندارد! آنوقت آقایان در فکر خروج از رکود هستند. (3863152) (alef-3)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۰:۲۳:۴۹
خدا قوت پهلوان ،خسته نباشی دلاور (3863178) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۰:۳۰:۴۰
اگه اجازه بدن و حاشیه درست نکنن ، کشور در ارامش بهبود پیدا میکنه . ولی متاسفانه تفکرات جناحی بر ملی ارجحیت پیدا کرده (3863186) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۰:۳۲:۳۴
درود بر روحانی عزیز و فهیم باز هم صحبت های ایشان پر از امید و نشاط بود ۰ سپاسگزارم (3863188) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۰:۳۴:۴۷
رای من بازهم روحانی. (3863190) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۰:۵۵:۰۱
روحانی مچکریم (3863218) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۱:۰۰:۱۹
بهتر از اون 8 میلیارد بر داشت 4 میلیاردش برای ایجاد اشتغال هزینه بشه (3863226) (alef-3)
 
مالک
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۱:۰۲:۴۴
فکر کنم یادمون رفته که ساعت 4 صبح برا یک دونه مرغ یخ زده به صف میشدیم وتا ساعت 12 عم نوبتمون نمیشد.یا با کارت ملی دو کیلو برنج تاریخ مصرف گذشته بمون میدادن البته همیشه سیب زمینی داشتیم (3863235) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۶:۰۶:۲۰
جناب مالک با وجود اینکه هیچ کدام از دولتمردان گذشته و حال را هرگز در حال خدمت صادقانه به مردم ندیده ام , اما به شکرانه پول نفت اوضاع اینچنین نبوده که شما می گوئید . (3864660) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۱:۰۸:۴۱
تا با دنیا سر مسائلی که به ما اصلا مربوط نیست درگیریم همینه. (3863249) (alef-3)
 
از پارس آباد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۱:۲۵:۰۵
مجری آخر برنامه گفت تا ذهنم یاری میده شما قول داده بودید اخلاق و اقتصاد را رونق ببخشید که رییس جمهور با اندک مکثی درباره اخلاق به صورت آرمانی و دل بخواهی جواب داد ولی در مورد اقتصاد یک کلمه هم حرفی نزد !!!!!و مجری آقای حیدری هم انگار نه انگار سوالی طرح کرده و مردم منتطر هستند!؟!!. (3863270) (alef-3)
 
Sweden
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۲:۳۲:۳۵
در دوران رکود رشد تورم نزولی هست پس کار مهمی نکردید! دولت قبل 850 میلیارد دلار را بر باد و در جیب این و ان گذاشت و این دولت هم پولی نبود که اگر بود همان اش بود و همان کاسه ..... (3863335) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۵:۵۵:۵۹
آنوقت این پولی که شما گفتی و پنجاه تا هم اضافش کردی مملکت خرج نداشت نه ؟ (3864628) (alef-3)
 
محسن
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۴:۲۳:۳۵
از امروز دلواپس ها دوباره شروع به گیر دادن به روحانی برا مصاحبه میشند (3863352) (alef-3)
 
omid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۶:۱۷:۲۵
همه چی آرومه،همه زیادی خوشبختن... (3863363) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۷:۰۴:۱۱
رئیس جمهور گرامی
با کمال احترام
حداقل برای بنده حقیر بجز سلام و علیک اول ، باور مابقی حرفهای شما غیر ممکن بود.
با تشکر (3863378) (alef-3)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۸:۴۹:۰۸
مملکت به قول اقای توکلی فساد ورانت خواری داغونش کرده (3863491) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۲:۳۸:۵۷
آقاي روحاني از ٨٠٠ مليارد سرخه ها نگفتي؟؟؟ (3864013) (alef-3)
 
سعيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۹:۵۱:۱۲
خدا قوت پهلوان،
نرمش قهرمانانه فقط مربوط به برجام بود ،روحاني عزيز در خصوص اوضاع داخلي نياز به برخورد فعالانه است با كساني كه چوب لاي چرخ دولت شما مي گذارند . ما به جنابعالي راي داديم تا وضعيت داخلي را پس از هشت سال دوره پر از تلاطم حكومت آقاي احمدي نژاد كمي سامان دهيد و مي دانم بسيار مشكل است بنظرم خيلي مماشات مي كنيد . (3863594) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۰:۰۲:۲۴
درود بر روحانی که محکم ایستاده است و رای دهندگان هم پشت سرش هستند. (3863610) (alef-3)
 
سرچهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۰:۱۴:۱۵
صد رحمت به احمدی نژاد (3863632) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۱:۱۵:۲۰
آخی شما چقدر از اقتصاد سر در میاری آخه ؟ (3863778) (alef-3)
 
سیاهو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۰:۱۵:۳۱
منتظریم 96 احمدی نژاد بیا وضعیت درست بشه (3863635) (alef-3)
 
Denmark
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۴:۱۳:۴۶
منتظر 96 و 1400 و 1404 بمونید اگر زندگی شما بدتر نشد چقدر ساده اید (3864353) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۶:۱۳:۱۲
منظورت افتضاح بود دیگه؟ (3864682) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۰:۴۵:۵۲
تو این 3 سال قیمت ها افزایش خاصی نداشته- حتی خانه 20 درصد ارزان شده
و یه آرامش نسبی برای همه ایجاد کرده و تورم زیر 10 درصد شده....خدا کمکشون کنه تا بقیه مسائل مملکت رو هم حل کنند.

حالا مقایسه کنید زمان احمدی نژاد که هرروز قیمت ها بالا می رفت مثلا شیر 800 تونی شد 2200 تو 2 سال و خانه تو تهران2تا3 برابر شده بود..... دلار نبود و مردم تو صف سکه خریدن و فروختن و....هر روز استرس و نگرانی فردا چه بلای سر مردم می آید. (3863719) (alef-3)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۰:۴۸:۰۷
هرچقدر سیاه نمایی کنید و دستاوردهای دولت روحانی را انکار کنید و رویای بازگشت امثال احمدی نژاد را بپرورانید باز شکست خواهید خورد . ما به روحانی رای می دهیم. وی کشور را از فروپاشی کامل اقتصادی نجات داد. (3863722) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۲:۰۹:۳۶
درود بر تو (3863907) (alef-3)
 
جعفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۰:۴۸:۱۳
انشاالله اردیبهشت 96 از مردم کوچه و بازار که بسختی زندگی میکنند و سه ساله فقط وعده توخالی میشنون ،جوابشونو میگیرن (3863723) (alef-3)
 
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۱:۰۶:۲۱
از مردم سوال کنید وضع معیشت شان تغییری کرده بعداز بر جام...کار دولت فقط شعار شعار.... (3863761) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۱:۱۳:۰۹
مخاطبم اون عزیزانی هستن که میگن آقای احمدی نژاد بیاد شرایط بهتر میشه : این همه گرانی ، تورم ، چند برابری قیمت دلار و سکه ، چند برابری کالاها و اقلام مصرفی مردم ، بس نبود ؟؟؟ دوباره میخواهید برگردید به اون دوران ؟؟؟ (3863772) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۱:۵۱:۳۷
آره برگردیم به اون دوران بهتر از این دوران کلید زنگ زدس (3863862) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۲:۱۱:۵۴
واقعا باید بحال این افراد که هنوز طرفدار احمدی نژاد هستند گریست. و تاسف خورد (3863918) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۶:۱۶:۴۹
موافقم. انشالله که اکثریت مردم درکشان بالاست و دوباره احمدی نژاد رئیس جمهور نخواهد شد. (3864691) (alef-3)
 
امید
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۱:۲۷:۰۸
تاحالا نرفتم رای بدم.اما خدا وکیلی اینبار به این مرد با شعور رای میدم. (3863797) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۱:۵۱:۱۱
درود بر دکتر احمدی نژاد (3863860) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۴:۵۹:۲۷
منفی (3864490) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۴:۰۷:۴۸
جناب روحانی پاشنه آشیل شما وزیر کشور و وزیر ارشادتون است بیدار شوید جناب روحانی (3864331) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۵:۳۵:۱۶
احمدی نژاد یک مملکت در وضعیت خوب را تحویل گرفت با صندوق ذخیره ارزی پر ولی موقع تحویل یک مملکت در وضعیت خیلی بد رو تحویل داد با صندوق ذخیره ارزی خالی .
خداوکیلی یکم فکر کنیم آیا احمدی نژاد خوب بود؟ (3864575) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.