نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457845
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: دولت به‌جای رفتارهای پوپولیستی گزارش عملکرد بدهد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه بی‌شناسنامه خواندن افرادی که منتقد دولت  هستند در شأن نظام نیست، گفت: مردم به کارنامه اجرایی دولت نمره قبولی نمی‌دهند.

به گزارش تسنیم، محمدمهدی زاهدی امشب در دیدار با اعضای شورای جبهه مردمی انقلاب اسلامی در گیلان با اشاره به اظهارات اخیر روحانی در سفر به گیلان مبنی بر اینکه عده‌ای به مردم می‌گویند رأی شان در سال 92 اشتباه بوده است، اظهار داشت: مردم همان مردمی هستند که نمره قبولی به کارنامه اجرایی دولت نمی‌دهند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: ایشان مردم را بی‌بصیرت تلقی می‌کنند و حتی یکی از وزرای کابینه گفته است "برخی رسانه‌ها دست به سیاه نمایی می‌زنند" که استفاده از این نوع ادبیات و بی‌شناسنامه خواندن افرادی که منتقد دولت  هستند در شأن نظام نیست.

وی با اشاره به اینکه عمکرد دولت توسط مردم رصد می‌شود گفت: اکثریت قریب به اتفاق وعده‌های دولت که افزون بر 446 وعده بود هنوز تحقق نیافته و این کارآمدی دولت را زیر سئوال می‌برد.

زاهدی با بیان اینکه دولت به‌جای رفتارهای پوپولیستی گزارش عملکرد بدهد عنوان داشت: نقدها به عملکرد دولت حاصل  واقع گویی و واقع گرایی است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: جمنا جبهه مردمی انقلاب اسلامی است که هدف اعضای آن انجام فعالیت‌های انقلابی و تربیت نیروی ارزشی وفادار به جریان انقلاب است که با برنامه‌ریزی به انتخابات ریاست جمهوری مرتبط می‌شود تا در صحنه‌های مختلف کشور موثر عمل کند.

وی با اشاره به اینکه نیاز نیست اعضای این جبهه اصولگرا باشند ابراز داشت: بر اساس مرامنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، راه برای حضور موثر همه دوستداران و حافظان نظام و انقلاب باز است.

زاهدی با بیان اینکه جمنا همانند هرمی است که دارای قاعده و پایه ای ویژه است اظهار داشت: اساس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی بر قاعده استوار است و اگر قاعده و پایه کنار کشیده شود کل هرم فرو می‌ریزد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه نقش قاعده هرم فوق العاده اساسی است و مردم هستند که این جبهه را به پیش می‌برند افزود: دو نوع مسئولیت وجود دارد؛ مسئولیت قاعده و پایه و مسئولیت شورای مرکزی و کاندیداهای جبهه مردمی.

وی با اشاره به اینکه در همه مراحل چه قبل، چه حین و چه بعد از انتخابات باید به نیروهای مردمی در قاعده هرم جمنا توجه داشت گفت: نباید فردگرایی در این حرکت مردمی وجود داشته باشد و اگر فردی بر منیت شخصی خود تاکید کند این من شیطانی و نفس اماره است.

زاهدی با بیان اینکه باید منیت‌ها را کنار بگذاریم و همه باهم در جهت تحقق اهداف انقلاب پیش برویم افزود: سمت‌های مختلفی در طول سال‌ها در کشور داشتم و در دو  دوره تصدی  وزارت علوم سعی کردم آرمان‌های نظام و مقام معظم رهبری را دنبال کنم و هزاران جوان با انگیزه را وارد فضای علمی دانشگاه کردم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تدوین نقشه جامع علمی کشور مورد تایید مقام معظم رهبری در دوره تصدی در وزارت علوم، خاطرنشان کرد: ICS پایگاه استنادی اطلاعات علوم  جهان اسلام و راه اندازی جشنواره فارابی و توسعه فضاهای دانشگاهی از جمله دستاوردهای آن زمان بود.

وی با اشاره به اینکه کشور دچار مشکل بزرگی در حوزه فرهنگ و اقتصاد و آسیب‌های اجتماعی است اذعان داشت: از مقام معظم رهبری در سخنرانی‌ها مایه می‌گذاریم اما به‌گونه‌ای رفتار می‌کنیم که مخالف اهداف نظام است.

زاهدی با تاکید بر اینکه من باید تبدیل به ما شود و همه با هم باید کشتی انقلاب را جلو ببریم اظهار داشت: باید از نیروهای کارآمد انقلابی در پبشبرد اهداف نظام بهره برد چرا که مطالبه مقام معظم رهبری است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعلام داشت: اولویت اقتصادی باید خروج از رکود باشد و با تزریق نقدینگی کافی و علم و دانش به صنایع بزرگ می‌توان به این مهم دست یافت و بهره‌وری را افزایش داد و بدهی بزرگ دولت به بانک‌ها باید پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه  باید روی شرکت‌های دانش بنیان سرمایه گذاری کرد گفت: در مبحث فرهنگی با چالشی بزرگ روبه‌رو هستیم و 256 شبکه تلویزیونی فارسی زبان در حال فعالیت علیه بنیان خانواده و فرهنگ ما هستند که در این راستا باید سند مهندسی فرهنگی کشور را فعال کرد.

زاهدی با بیان اینکه آقای روحانی در زمینه سند مهندسی فرهنگی کشور که تصویب شده و خواست مقام معظم رهبری بود چرا تاکنون حتی یک جلسه و یا نشستی در این راستا در طول فعالیت خود برگزار نکرده است گفت: سند مهندسی فرهنگی، هم‌افزایی سازمان‌های مرتبط با فرهنگ را به همراه دارد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها باید عملی شود و عرصه تئاتر و هنر انقلابی کشور باید مورد توجه قرار گیرد چرا که گاهی هنرمندان اسلامی و انقلابی منزوی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه علمی باید اقتدار علمی ایجاد شود چرا که راهی جز این نداریم ابراز داشت: 51 طرح کلان ملی در کشور مطرح شد و حتی یکی در این دولت به ثمر ننشست.

زاهدی با بیان اینکه سفارتخانه‌های ما باید دارای حالت دیپلمات انقلابی باشند عنوان کرد: تعامل ما با دنیا ذیل اقتدارمان معنا می‌یابد و باید از حوزه اقتدار با کشورهای جهان صحبت کنیم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: نگاه ما به اقتصاد باید کلان باشد و تمامی امکانات مالی و منابع و استعدادهای طبیعی کشور با آمایش سرزمین در حوزه تولید لحاظ شود و رانت‌خواری و بی‌عدالتی و درآمدهای نجومی باید در سایه شفافیت اقتصادی در کشور از بین برود.

وی با اشاره به اینکه شفافیت اقتصادی موجب توسعه اشتغال پایدار می‌شود افزود: در حوزه درمان، تعرفه‌ها 4 برابر شده و در این راستا 10 هزار میلیارد تومان کسری بودجه ایجاد شد در حالی‌که اولویت بهداشت و درمان باید روی پیشگیری می‌بود.

زاهدی با اشاره به اینکه باید نظام ملی نوآوری در کشور ایجاد شود  خاطرنشان کرد: بودجه دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم 12 درصد افزایش یافت اما بودجه وزارت بهداشت 31 درصد افزایش یافته است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:  سند 2030 هیچ رویکرد انقلابی، فرهنگی، مذهبی و دینی ندارد و ما کاملاً با آن مخالفیم و  سند 2030 به طور کامل نشأت گرفته از لیبرالیسم و سکولاریسم است.
 
کلمات کلیدی : محمدمهدی زاهدی + نقد دولت + دولت روحانی
 
Japan
۱۳۹۶-۰۱-۱۱ ۱۴:۳۷:۲۶
مردم اگه منم به این دولت نمره بالاتری نسبت به دولت قبل میدم. نمره این دولت اگه 10 باشه نمره شماها که منفی 10 هم نیست (4224693) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.