توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507849
واکنش مشاور نخست‌وزیر عراق به سفر هاشمی شاهرودی به این کشور
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۳
مشاور نخست وزیر عراق در واکنش به سفر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به این کشور، گفت: عراق حال و هوایی خاص پیدا کرد چرا که بعد از سال‌ها دیدگانمان به دیدار آیت الله هاشمی شاهرودی از علمای برجسته جهان تشیع روشن شد.

به گزارش ایسنا، در جریان سفر آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی به عراق، حسین شهرستانی مشاور نخست‌وزیر عراق و از سران حزب الدعوه که برای دیدار با او به محل اقامت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته بود، در جمع خبرنگاران گفت: امسال رویدادی بزرگ و به یاد ماندنی برای عموم مردم به‌ویژه نسل اول مبارزان، شاگردان و علاقمندان شهید محمدباقر صدر رقم خورد و عراق حال و هوایی خاص پیدا کرد چرا که بعد از سال‌ها دیدگانمان به دیدار آیت‌الله هاشمی شاهرودی از علمای برجسته جهان تشیع روشن شد.

وی افزود: حضرت آیت‌الله هاشمی شاهرودی از مفاخر علمی ایران و جهان اسلام و برجسته‌ترین شاگرد شهید محمدباقر صدر است و دوستی من با ایشان به ارتباطمان با شهید صدر برمی‌گردد زیرا آیت‌الله شاهرودی در واقع وصی علمی آن شهید بزرگوارند.

وزیر نفت سابق عراق همچنین گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران، چهره‌ای برجسته بودند و پس از درگذشت ایشان، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام به عهده آیت‌الله شاهرودی گذاشته شده است که  از مفاخر علمی ایران و جهان اسلام، از نوابغ حوزه نجف و از رجال خبره مذهبی، علمی و سیاسی جهان اسلامند و بدون شک در جایگاه ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز همچون گذشته منشأ برکات فراوان برای ملت ایران خواهند بود.

گفتنی است اقشار مختلف مردم کربلا که از سفر آیت‌الله هاشمی شاهرودی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و محسن رضایی، دبیر این مجمع به کربلا مطلع شده بودند، به محل اقامت ایشان آمده و با آنان دیدار کردند که از جمله  شخصیت‌های مطرح در این میان می‌توان به آقایان عقیل الطریحی استاندار کربلا، دکتر حسین شهرستانی مشاور نخست وزیر عراق، شیخ زهیری مشاور نخست وزیر، نصیف جاسم رئیس شورای استانی کربلا  به همراه ۲۷ تن از اعضای شورای استانی کربلا، سرتیپ قیس محمداوی فرمانده عملیات فرات اوسط، سرتیپ احمد زوینی فرمانده پلیس کربلا، مازن یاسری مدیر شهرداری‌های استان کربلا و مسئولان گروه‌های سیاسی و هیئات مذهبی کربلا اشاره کرد.
 
کلمات کلیدی : هاشمی شاهرودی،مجمع تشخیص مصلحت نظام، سفر به عراق، محسن رضایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.