نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 377745
گرانترین غذاها و نوشیدنی های دنیا
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۵
آیا تا به حال کنجکاو شده اید که گران ترین کاپ کیک جهان چند است؟ قیمت یک بطری آب چه طور؟


به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از تلگراف، نیازی نیست دیگر فکر کنید. شرکت لوتولند، فهرستی از گرانبهاترین غذاها و نوشیدنی های جهان را گردآوری کرده است.

این فهرست شامل گران قیمت ترین بطری آب دنیا به نام «آکوا دی کریستالو تریبیوتو مودیگلیانی» به قیمت ۴۱۳۳۵ پوند است که بطری آن از طلای ۲۴ عیار دست ساز ساخته شده و از اثر هنرمند ایتالیایی به نام «آمدیو کلمنته مودیگلیانی» الهام گرفته شده است.

ارزان ترین قلم موجود در این فهرست، برایتان ۵۱۸ پوند آب می خورد و «دکادنس دور کاپ کیک» نام دارد که با ورقه های طلا تزئین شده است.

دومین مورد گران این فهرست، دسر شکلات تخم مرغی شکلی است که در هتل «لیندث هاو کانتری هاوس ویندرمییِر» سرو می شود.

در سال ۲۰۱۱، یک وعده دسر تهیه شده توسط سرآشپزی به نام «مارک گیلبرت» که از چهار نوع شکلات اعلای بلژیکی، ژله، برگه های طلای خوراکی و خاویار تزئین شده به سبک تخم مرغ های عید سرو می شد، به قیمت رکورد شکن ۲۲ هزار پوند فروخته شد.

اگر ۳۴۴۵ پوند اضافی هم داشته باشید، می توانید طعم گران قیمت ترین برگر دنیا در لاس وگاس را هم بچشید.

این وعده غذا که «فلوربرگر» نام دارد، توسط سرآشپز «هوبرت کلر» تهیه می شود. این وعده غذایی حاوی گوشت گاو ویگیو، جگر چرب، قارچ خوراکی موسوم به ترافل سیاه و سس ترافل است که در کنار نوشیدنی آن، حدود ۱۷۳۰ پوند می شود.

هتل وستین در نیویورک، پنیر خامه ای ترافل سفید و نان حلقه ای ژله ای کشمشی مزین به گل های شکری و ورقه های طلایی خوراکی را در جام کریستالی ۲۰۵ پوندی برایتان سرو می کند. این رستوران افشا کرده که ماهی دست کم یک بار، این وعده را می فروشد.

اگر در فصل قارچ ها در مالت به سر می برید و نمی توانید ۱۶۷۰ پوند جیبتان را نگه دارید، می توانید ترافل سفید و پیتزای طلا را امتحان کنید.

این پیتزا فقط از اکتبر تا می عرضه می شود، از موزارلای بوفالوی ارگانیک، ورقه های طلای خوراکی ۲۴ عیار و ترافل های سفید تشکیل شده است. در منوی این وعده غذایی نوشته اند: «این فقط یک پیتزای معمولی نیست، بلکه نشانه ای از جانب خدا و بزرگی اوست.» شاید هم نشانه ای باشد که به ما می گوید: ساده لوح را به راحتی می شود تیغ زد.
 
کلمات کلیدی : غذا+نوشیدنی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۰۰:۳۸:۱۳
بطری آب !!! (3860929) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۰۴:۳۱:۱۳
مگر احمق هستیم طلا بخوریم؟ (3861069) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.