توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430501
توافق محرمانه ریاض-آنکارا و «منصور هادی»
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۶
یک مسئول اطلاعاتی یمن گفت: طی توافق محرمانه‌ای بین رئیس جمهور فراری یمن و آنکارا و با هماهنگی سعودی‌ها، 157 تروریست که از حلب گریخته بودند با هواپیمای ترکیه‌ای به فرودگاه عدن رسیدند تا در جبهه فرامرزی یمن مستقر شوند.

به گزارش فارس، سرلشکر محمد انور محمود البشری، یک مسئول اطلاعاتی یمن اظهار داشت: عربستان در پی شکست های متوالی در جبهه های داخلی و خارجی صدها تروریست و مزدور را از سوریه به یمن فرستاده است.

وی افزود: تروریست ها در اولین نوبت توسط یک هواپیمای ترکیه ای به فرودگاه بین المللی عدن رسیدند تا با به دست آوردن هر پیروزی میدانی به نفع عربستان در یمن، اعتماد آمریکا به رژیم آل سعود را بازگردانند.

البشری به نقل از منابع اطلاعاتی در استان عدن یمن تاکید کرد: قریب به یکصد و پنجاه و هفت تروریست داعش و القاعده که طی روزهای گذشته از حلب سوریه به ترکیه گریختند دیروز با یک هواپیماهای ترکیه ای به فرودگاه بین المللی عدن رسیدند.

این مسئول اطلاعاتی یمن گفت: انتقال تروریست ها به یمن در چارچوب معامله ای بین رژیم های آل سعود و ترکیه با منصور هادی انجام شده تا گروه های تروریستی تحت عنوان نیروهای مقاومت در چندین استان مستقر شوند.

البشری افزود: هواپیمای ترکیه ای متعلق به شرکت هواپیمایی اطلس گلوبال بود که از فرودگاه ترکیه بلند شده و قرار بود برای انتقال ده ها نفر از زخمی های مزدوران سعودی در استان تعز و انتقال آنها برای درمان به ترکیه، خالی و بدون مسافر به فرودگاه عدن برسد اما با یکصد و پنجاه و هفت سرنشین از افراد مسلح گروه های تروریستی که از اتباع کشورهای مختلف و بیشترشان عربستانی بودند در عدن به زمین نشست.

بنا به افشاگری اخیر رسانه های یمنی، رژیم سعودی ماموریت دفاع از اراضی جنوب عربستان شامل جیزان، نجران و عسیر را به فرماندهان مزدور منصور هادی و ژنرال الاحمر فرمانده نظامی شاخه حزب الاصلاح واگذار کرده که آنها هزاران نفر از اهالی استان های جنوبی یمن را برای حفاظت از مرزهای سعودی به هر طریق تهدید و تشویقی به خدمت گرفته اند.

به گفته مسئول اطلاعاتی یمن، قرار است صدها عنصر تروریستی که از سوریه به یمن می رسند در جبهه های مختلف داخلی و فرامرزی مستقر شوند.

البشری تاکید کرد: رژیم آل سعود توافقی را با ترکیه و رهبران برجسته حزب الاصلاح یمن برای انتقال تروریست های حلب به جبهه های جنوب عربستان شامل جیزان، نجران و عسیر منعقد کرده و مراحل بعدی اعزام این تروریست ها از سوریه به یمن ادامه دارد.

رسانه های یمن هم با اشاره به خبر سرنگونی یک بالگرد آپاچی عربستان توسط نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در نجران و همچنین 2 هواپیمای شناسایی سعودی از ورود سامانه دفاعی جدید به عرصه نبرد مرزی رزمندگان یمنی با اشغالگران و مزدوران سعودی خبر دادند.
 
 
کلمات کلیدی : عربستان + یمن + منصور هادی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.