توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 312601
پیشنهاد کامرون به ترکیه و روسیه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۲۶
یک سخنگوی نخست وزیری انگلیس عصر روز سه شنبه گفت که دیوید کامرون ضمن گفت وگوی تلفنی با داوود اوغلو نخست وزیر ترکیه، خواهان مذاکره مستقیم مسکو و آنکارا در ارتباط با حادثه سرنگونی هواپیمای روسی شده است.

این سخنگو در بیانیه ای گفت: دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس قاطعانه از دولت های روسیه و ترکیه می خواهد به طور مستقیم درخصوص سرنگون شدن هواپیمای روسی در نزدیک مرز سوریه مذاکره کنند.

به گزارش ایرنا، وی افزود: کامرون با قاطعیت احمد داود اوغلو نخست وزیر ترکیه را تشویق کرده است که اطمینان دهد تماس های مستقیم بین ترک ها و روس ها بر سر این مساله برقرار خواهد شد.
به گفته وی، کامرون خواهان آن است که آنکارا و مسکو با گفت وگوهای مستقیم از هرگونه تشدید وخامت اوضاع بر سر این مساله جلوگیری به عمل آورده و مانع از تکرار چنین حوادثی در آینده شوند.
وزارت امور خارجه انگلیس نیز پیشتر ضمن 'بسیار جدی' توصیف کردن حادثه سرنگونی هواپیمای روسی در صبح روز سه شنبه در نزدیکی مرز سوریه گفت که لندن از نزدیک جزئیات این اتفاق را پیگیری می کند..
مقامات ترکیه گفته اند که در ساعت ۹:۲۰ صبح روز سه شنبه، ( به وقت محلی )، دو فروند هواپیمای اف ۱۶ این کشور، یک فروند هواپیمای جنگی سوخوی روسیه را در منطقه مرزی سوریه با ترکیه در لاذقیه، هدف قرار داده و سرنگون ساخته اند.
به گزارش منابع انگلیسی، ترکیه اعلام کرده این حادثه پس از هشدارهای مکرر به هواپیمای روسی مبنی بر نقض کردن حریم هوایی ترکیه رخ داده است.
این در حالی است که وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلام کرد جنگنده این کشور از زمین و هنگامی که در ارتفاع شش هزار متری و در آسمان سوریه در پرواز بود توسط ترکیه هدف قرار گرفت، اما دو خلبان آن موفق شدند از آن به بیرون بپرند.
سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ( ناتو) نیز در بیانیه ای تأیید کرده است که شورای این سازمان ساعت ۵ عصر امروز ( سه شنبه به وقت محلی) به درخواست ترکیه در بروکسل جلسه فوق العاده تشکیل می دهد تا آنکارا بتواند هم پیمانان خود را در مورد سرنگون کردن هواپیمای نظامی روسیه در مرز سوریه مطلع کند.
مقام های ناتو عنوان می کنند که اوضاع را به دقت تحت نظر دارند و با مقامات ترکیه در تماس دائم هستند.
 
کلمات کلیدی : روسیه+ترکیه+سوخو+هواپیمای روسی+کامرون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.