نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469103
موگرینی: آمریکا درحال از دست دادن رهبری‌اش در جهان است / اروپا می‌تواند جایگزین شود
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۵
رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن انتقاد از سیاست خارجی غیرقابل پیش بینی آمریکا در دوران ریاست جمهوری ترامپ گفت: اتحادیه اروپا می‌تواند به شریک اصلی روسیه،‌ هند و چین تبدیل شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در جریان یک جلسه پرسش و پاسخ در کنفرانسی در فلورانس در پاسخ به این سوال که "آیا غیرقابل پیش بینی بودن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به وی در پرداختن به مساله کره شمالی کمک می‌کند، یا خیر"، گفت: برخی اوقات شما می‌توانید با این روش جلو بروید و شگفتی بیافرینید اما برخی اوقات هم شکست می‌خورید و زمانی برای جبران ندارید. روش اروپایی اینطور نیست.

درپی تصمیم دولت واشنگتن در بمباران پایگاه هوایی در سوریه در ماه گذشته میلادی و همچنین استقرار نیروهای آمریکایی در نزدیک سواحل کره شمالی،‌ موگرینی گفت که اتحادیه اروپا به دنبال رویکردی با انعطاف بیشتر است.

وی ادامه داد:‌ چیزی که برای اتحادیه اروپا درست است الزاما نمی‌تواند برای شرکای ما در ناتو و آمریکا درست باشد. ما به خوبی می‌دانیم که تهدید امنیتی در جهان وجود ندارد که بتوان آن را با ابزار نظامی از میان برد. در جریان سفر اخیرم به پکن، دهلی نو و مسکو متوجه شدم که همگی آنها به دنبال یک اتحادیه اروپای قوی هستند و تمایل دارند تا در تمامی زمینه‌های اقتصادی، تجاری، امنیتی و توسعه بشری و همچنین آب و هوا و سیاست خارجی با ما همکاری داشته باشند.

وی گفت: آنها به دنبال همکاری با اتحادیه اروپا هستند نه به این خاطر که همیشه ما را دوست داشته‌اند بلکه به این خاطر که ما باید از یک روند پویا و قابل پیش بینی و درست استفاده کنیم. اروپا می‌تواند فضایی را اشغال کند که توسط واشنگتن اشغال شده است. این یک فرصت برای اتحادیه اروپاست و اتحادیه اروپا می‌تواند به عنوان یک شریک برای تمامی طرف‌ها در جهان نقش آفرینی کند و در آنجاهایی که واشنگتن نتوانسته موفق شود، به پیروزی دست پیدا کند.
 
کلمات کلیدی : اتحادیه اروپا + فدریکا موگرینی + آمریکا
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۰:۱۸:۱۰
اروپا بدون انگلیس نمیتواند خانم موگرینی. (4317611) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۲۱:۴۸:۴۷
خانم موگرینی!!! جهان دیگر کودک قاصر نیست که اروپا را و کیل وصی سرنوشت خود قرار دهد.
بهتر است برای تحقق و دوام صلح و امنیت و نظم سالم در جهان اروپا فکر قیمومیت بر جهان را از سر بیرون کند.
اگر اروپا در انسان دوستی صادق است به تاریخ و نتایج قیمومیتهای جهانی سابق بنگرد و درس عبرت بیاموزد.
قطعا مردم اروپا شیفته ی درگیر شدن در سومین جنگ جهانی نیستند. (4320472) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.