توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485808
تلاش کنگره آمریکا برای افزایش ساخت ناوهای جنگی این کشور
تاریخ انتشار : جمعه ۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۹
بدنبال درخواست ساخت هشت ناو جنگی از سوی رئیس جمهوری آمریکا در بودجه مالی سال 2018 این کشور، یک کمیته فرعی کنگره در تلاش است با افزودن پنج ناو جنگی دیگر بر شمار ناوها بیافزاید.

به گزارش ایرنا، تارنمای خبری 'واشنگتن اگزماینر' با انتشار این خبر افزود: در درخواست ارائه شده رئیس جمهوری آمریکا در بودجه مالی سال 2018 ساخت هشت ناو جنگی مطرح شده بود که با اضافه شدن ساخت پنج ناو جنگی دیگر به این درخواست، کنگره تلاش دارد تا به فوریت شمار مجموع ناوهای جنگی را به 355 فروند ناو جنگی برساند.

به گزارش این تارنمای خبری، 'راب ویتمن (Rob Wittman) نماینده ایالت ویرجینیا و رئیس کمیته فرعی خدمات ارتش کنگره آمریکا دراین باره گفت که قانون 'اختیارات دفاع ملی' را تقویت کرد و درخواست ساخت هشت کشتی جنگی از سوی دولت را بالا برد و بر آن ساخت پنج کشتی جنگی دیگر افزوده شد.

واشنگتن اگزماینر افزود: کنگره در طرح ارائه شده خواستار ساخت یک رزمناو، دو کشتی رزمی ساحلی، یک کشتی جنگی دو منظوره آبی خاکی و یک کشتی پشتیبانی پایگاهی شده است.

این درحالی است که در طرح بودجه نظامی درخواستی رئیس جمهوری آمریکا یک ناو هواپیمابر، دو فروند رزمناو، دو زیردریایی و شماری کشتی رزم ساحلی گنجانده شده است.

این رسانه آمریکایی نوشت: افزوده شدن پنج فروند کشتی جنگی دیگر از سوی کنگره آن را به قانونی تبدیل می کند که نیروی دریایی آمریکا نباید کم تر از 355 فروند کشتی جنگی داشته باشد.

درهمین حال 'جو کورتنی' نماینده مجلس نمایندگان از ایالت 'کنتیکت' درباره افزودن پنج فروند کشتی جنگی دیگر بر تعداد کشتی های جنگی درخواست شده از سوی کاخ سفید، گفت: شمار 355 فروند کشتی جنگی مبتنی بر تحلیل های استراتژیک نه یک خواسته بلکه یک امر موجه است.

واشنگتن اگزماینر گزارش داد: نیروی دریایی آمریکا درحال حاضر 276 فروند کشتی جنگی دارد که از آنها بعنوان 'کشتی های قوای قابل اعزام نبرد' نام برده می شود.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + کنگره آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.