توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508109
توافق روسیه و چین بر تعامل به شیوه مناسب با کره شمالی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۵
روسای جمهور روسیه و چین بر تعامل به شیوه مناسب با کره‌شمالی به توافق رسیدند.

به گزارش تسنیم، خبرگزاری چین اعلام کرد که رؤسای جمهور روسیه و چین درباره تعامل به شیوه مناسب با کره‌شمالی به توافق رسیدند.

همچنین اسپوتنیک خبر داد که روسیه و چین درباره پایبندی به هدف خلع سلاح هسته‌ای در شبه جزیره کره تاکید کردند.

منابع خبری روز یکشنبه پس از اعلام وقوع دست‌کم دو زمین‌لرزه در نزدیکی سایت هسته‌ای کره شمالی واقع در شمال شرق این کشور، از اقدام پیونگ‌یانگ برای انجام ششمین آزمایش هسته‌ای خود خبر دادند.  

ابتدا سازمان زمین‌شناسی آمریکا اعلام کرد که زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 6.3 در مقیاس ریشتر را در این منطقه ثبت کرده است. دولت کره جنوبی گفت به نظر می‌رسد این زمین‌لرزه ناشی از انجام آزمایش هسته‌ای بوده است.

پس از آن، مرکز لرزه‌نگاری چین اعلام کرد زمین‌لرزه دومی با قدرت 4.6 در مقیاس ریشتر را به فاصله هشت دقیقه پس از زمین‌لرزه اول به ثبت رسانده است که احتمالاً ناشی از انفجار بوده است.

در ژاپن، وزیر خارجه این کشور در جمع خبرنگاران تأیید کرد که این زمین‌لرزه  ناشی از آزمایش هسته‌ای بوده است.  نخست‌وزیر «شینزو آبه» گفت کشورش یک آزمایش هسته‌ای دیگر را تحمل نخواهد کرد.

همزمان، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی می‌گوید رئیس‌جمهور این کشور اعضای شورای امنیت ملی خود را برای نشست اضطراری فرا خوانده است.
 
 
کلمات کلیدی : روسیه+چین+کره شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.