نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 318506
قیمت مصوب هندوانه شب يلدا اعلام شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۱
رئیس اتحادیه بارفروشان با بیان اینکه کشت محصول هندوانه در جنوب کشور مطلوب است گفت: عرضه این محصول به مناسبت شب یلدا آغاز شده است و بالاترین قیمت برای هندوانه با کیفیت ۳ هزار و ۵۰۰ تومان در هر کیلوگرم است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سیدمحسن محمودی در مصاحبه با رادیو اقتصاد با بیان اینکه بهترین روش تنبیه گرانفروشان ، صرف فعل نخریدن است، گفت: اگر شهروندان مشاهده کردند که قیمت ها به میزان غیرمعقولی افزایش یافته است می توانند به سامانه های نظارتی و این اتحادیه اطلاع دهند تا برخورد لازم شود.

وی افزود: کشت محصول هندوانه در جنوب کشور زیاد است و تا یک ماه آینده محصول تازه وارد بازار خواهد شد.

محمودی با بیان اینکه هندوانه و پس از آن انار بیشترین میزان مصرف را در شب یلدا دارد، گفت: انار، پرتقال، لیموشیرین و آجیل برای مراسم شب یلدا استفاده می شود.

محمودی یکی از دلایل کمبود هندوانه شب یلدا را بارش تگرگ در شهرستان میناب
اعلام کرد و گفت: با توجه به ارزان بودن هندوانه در تابستان ؛ در انبارها هم کمتر ذخیره نشده است.

حسن خدنگی مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی هم گفت: هر کیلوگرم هندوانه در مزارع هزار تا هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می شود و علاوه بر تأمین نیاز داخلی ، صادرات هم داریم.

وی با بیان اینکه سالانه بیش از چهار میلیون تن هندوانه در ۱۴۳ هزار هکتار تولید می شود ، افزود: ۷۰ درصد این محصول در هرمزگان ، فارس و جنوب کرمان برای عرضه در بازار آماده شده است.

خدنگی اضافه کرد: بخش زیادی از هندوانه مورد نیاز شب یلدا، در استان های هرمزگان، خوزستان، بوشهر، جنوب کرمان و فارس تامین می شود و البته بخشی از هندوانه ها نیز مربوط به سردخانه ها می شود که برای عرضه در بازار شب یلدا، نگهداری شده و البته امسال این نوع هندوانه کمتر است.
مدیرکل دفتر سبزی و صیفی وزارت جهاد کشاورزی گفت: هرکیلوگرم هندوانه در بازار با قیمت هایی بیش از ۲۳۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان به فروش می رسد.
 
کلمات کلیدی : شب یلدا+هندوانه
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۳:۱۶:۵۰
دغدغه مملکت کمبود هندوانه!! اونوقت اون یارو میخواست بره دنیا رو مدیریت کنه (3400906) (alef-11)
 
پیراسته فر
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۳:۵۵:۴۳
این مصوبه ازصبح اول دیماه قابل اجراست! (3400990) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۰:۱۷:۱۲
عمرا اگر بخريم (3401028) (alef-11)
 
فرهاد
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۱:۰۲:۱۱
در کشورهای توسعه یافته و اروپایی در شب اول ژانویه و کریسمس یا در سایر جشنهای ملی قیمت ارزاق و مایحتاج مردم ارزان میشود تا حتی مردم کم درآمد هم شاد و خوشحال در کنار خانواده جشن بگیرند ولی در ایران برعکس این کار عمل میشود.سودجویان برای سود بیشتر قیمت اجناس را گران میکنند ولی متاسفانه نهادهای نظارتی و قضایی با گرانفروشان برخورد نمیکنند. (3401071) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۸:۱۸:۴۳
هندوانه نخرید ، نخرید ، نخرید ..........تا جیب یک مشت دلال و میدوندار پر نشود. (3401336) (alef-11)
 
الماسی
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۱:۰۹:۲۹
من از ایرانی های عزیز میخواهم که خریدن هندوانه در شب چله را تحریم کنند تا دلالان وسو استفاده کنندگان به سزای فرصت طلبی خود شان برسبندبابا به قران اینها همش خرافات است که باید شب چله هندوانه سر سفره باد قدیمها خوب هیچی بلد نبودند زندگی ساده وبخور ونمیری داشتند وچون خیل بیکار بوده اند از روی جهل وبرای سرگرمی خودشان این خرافات را رواج داده اند روزها وشبها همه مثل هم روز وشب خدا هتند وهر اتفاقی هم که بخواهد بیفتد حتما می افتد واین خرافات نه باعث جلوگیری از اتفاق میشود ونه باعث وقوع اتفاق پس یک بار دیگز خواهش میکنم دست از ای خریدهای بی خودی که فقط باعث خالی شدن جیب مردم وپر شدن دلالها وسودجویان میشودبردارید ،،یا مثلا عید نوروز این چه مسخره بازی است که افراد ضعیف عید نوروزبرایشان شده کابوس کاش اصلا عید نورزی درکار نبود این هم یکی دیگر از خرافات وولخرجیهای گذشتگان ما دست بردارید ازاین خرافات تا این مردم بدبخت کمی راحت باشند ،، (3401912) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.