نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497300
سونامی نمایندگی‌های غیرمجاز خودروهای وارداتی در راه است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۵
شواهد حاکی از آن است که هیچ نظارت مدون و مستمر بر نمایندگی های خودروهای وارداتی صورت نمی گیرد و موارد متعددی وجود دارد که برخی خود را نمایندگی رسمی یک برند جهانی در ایران معرفی کردند در حالی که در واقعیت کذب بوده است. این شرکت های خودروساز جهانی در مکاتبات خود با مسئولان ایران رسما اعلام نموده اند که هیچ نمایندگی در ایران ندارند.

 در دوران پسابرجام یکی از تحولات اقتصاد ایران حضور خودروهای متنوع خارجی در کشور بوده است به طوری که شاهد رونق بازار خودروهای خارجی در قالب پیش فروش در داخل کشور هستیم. ورود خودروهای مختلف وارداتی که به لحاظ قیمتی و کیفیت جذاب می باشند سبب شده بازار پیش فروش و خرید خودروهای وارداتی رونق خوبی بیابد. پیشنهادهایی که در برخی از مواقع بسیار وسوسه انگیزند و با مبالغ پایین پیش پرداخت مردم را به سمت خود جذب می نمایند.

این در حالی است که شواهد حاکی از آن است که هیچ نظارت مدون و مستمر بر نمایندگی های خودروهای وارداتی صورت نمی گیرد و موارد متعددی وجود دارد که برخی خود را نمایندگی رسمی یک برند جهانی در ایران معرفی کردند در حالی که در واقعیت کذب بوده است. همچنین اخیرا تعداد قابل ملاحظه ای از شرکت های خودروساز جهانی که برند می باشند در مکاتبات خود با مسئولان ایران رسما اعلام نموده اند که هیچ نمایندگی در ایران ندارند. متاسفانه این اتفاقات در حالی صورت می گیرد که صرفا مسئولان مربوطه به توصیه و هشدار بسنده کرده اند.

در این باره سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از تمام متقاضیان خرید خودروهای وارداتی خواسته است از هرگونه انعقاد قرارداد پیش خرید خودرو و پرداخت وجه به شرکت‌هایی که نمایندگی رسمی از شرکت خودروساز خارجی ندارند، اکیدا خودداری کنند. این اطلاعیه در حالی است که در حال حاضر تنها تعداد محدودی از شرکت‌های واردکننده خودرو به ایران دارای نمایندگی رسمی از خودروسازان خارجی هستند و اکثر قریب به اتفاق آگهی‌های فروش اقساطی و پیش فروش خودرو از سوی شرکت‌های متفرقه، واسطه‌ها و دلالان این بازار منتشر می‌شود.

حتی مسئولان قضایی نیز خبر از هجمه بالا شکایات از برخی نمایندگان غیرمجاز خودروهای وارداتی داده اند. در سال گذشته عباس جعفری دولت آبادی - دادستان تهران، اعلام کرده بود که 1500 نفر علیه مدیران شرکت نگین خودرو آفتاب طرح شکایت کرده‌اند و پلمب این شرکت نیز با دستور مقام قضایی و به دلیل تخلفات بی‌شمار و با هدف جلوگیری از تخلفات بیشتر صورت گرفته است.

در همین باره تعداد بسیاری از کاربران پردیس خودرو از تخلفات برخی از نمایندگی ها از جمله داتیس خودرو که اخیرا خود را نماینده رسمی شرکت ولوو در ایران معرفی کرده است، خبر داده اند و عنوان کردند که این شرکت نه تنها طبق تعهدات خود، خودروها را تحویل نداده بلکه از پس دادن پول نیز سرباز زده است. در تماس های متعدد، مسئولان این شرکت حاضر به پاسخگویی به سوالات و شبهات نبودند. جالب تر این است که پیش از شرکت داتیس خودرو  یکی از نمونه ها نماینده سابق شرکت ولوو بوده است که خود را نماینده شرکت ولوو در ایران معرفی نموده بود و از این طریق توانست مبالغ هنگفتی از مردم دریافت کند و سبب اختلاس نماید.


منبع: پردیس خودرو
 
کلمات کلیدی : واردات خودرو+نمایندگی خودروهای خارجی
 
مشتری سابق داتیس خودرو
United States
۱۳۹۶-۰۵-۱۲ ۰۰:۴۶:۵۶
- از اطلاع رسانی سایت الف در مورد شرکت های غیر مجاز واردات خودرو- که این روز ها کمتر مورد توجه مسئولین نظارتی هستند - سپاسگزارم (4501317) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.