نظر منتشر شده
۴۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477500
تغییرات مدیریتی در دانشگاه آزاد؛
ولایتی: عزل میرزاده تصمیم آیت‌الله هاشمی بود/ دلایل برکناری رییس دانشگاه آزاد/ پاسخ های میرزاده به ولایتی: اگر فاسد بودم چطور می‌خواستید درخواست تمدید چهارساله ریاست مرا بدهید؟
بخش خبری الف، 9 خرداد 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۸
در پی تغییرات مدیریتی در دانشگاه آزاد اسلامی، عده‌ای روند این تغییرات را زیر سوال برده و آن را دارای ابهام دانسته‌اند. پیرامون این موضوع و چرایی و چگونگی تغییرات انجام شده با دکتر علی‌اکبر ولایتی رئیس هیئت موسس این دانشگاه گفت‌وگو کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

آقای دکتر روند تغییر و تحولات در دانشگاه آزاد از کجا شروع شد؟

پس از انتصاب اینجانب از سوی مقام معظم رهبری به عنوان رئیس هیئت موسس و انتخاب من به عنوان رئیس هیئت امنا، در مسائل متعدد و پیچیده وارد شدم که این مسائل شامل فسادهای مالی نیز می‌شد. ابتدا تلاش من بر آن بود که به صورت مسالمت‌آمیز این معضلات حل شود. لذا به آقای میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابت فسادهای مالی موجود در دانشگاه آزاد تذکراتی داده شد.

این مفسده‌های مالی در زمان مرحوم هاشمی‌رفسنجانی به ایشان گزارش داده شده بود؟

این فسادهای مالی از زمان حیات مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مطرح شده بود. آقای علی‌محمد نوریان که دبیرکل هیئت موسس هستند و از سوی مرحوم هاشمی‌رفسنجانی به سمت بازرسی منصوب شده بودند این موارد را مطرح کرده بودند و بنا به شهادت برخی از اعضای هیئت موسس و امنا ( که در صورت لزوم اسامی آنها را خواهم گفت) قرار بود آقای میرزاده عزل شود. اگر لازم شد نام بعضی از مدعیان امروز که خبر تصمیم مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی مبنی بر عزل میرزاده را حضورا به اینجانب گفتند را خواهم گفت. وقتی آیت‌الله هاشمی‌ گزارش این مفسده‌ها را شنیده گفته بود که برخورد با فرد مورد نظر پس از انتخابات صورت گیرد.

چه مشکلاتی از جانب این فرد پیش آمده بود؟

بخشی از مشکل اصلی در این میان دخالت فرزندان آقای میرزاده در امور دانشگاه ‌آزاد و دخالت آنها در انعقاد قراردادهای مالی کلان است که اسناد همه اینها موجود است. حتی اظهارات بعضی از روسای واحدهای دانشگاه آزاد موجود است که با امضا و خط خود در این‌باره نوشته‌اند.

می‌توانید برای ما نمونه‌ای از این موارد را بگویید؟

مثلا فرزند آقای میرزاده از برخی روسای واحدها خواسته است که با شرکت خاصی قرارداد انعقاد کنند و آن فرد زیر بار نرفته و مغضوب آقای میرزاده قرار گرفته است. گزارش‌های متعدد و مستدل مبنی بر این فسادها موجود است.

شما به ایشان درباره این موارد تذکر ندادید؟

از تاریخ نصب اینجانب به سمت رئیس هیئت موسس، بنده به طور مکرر با آقای میرزاده مکاتبه کرده و به صورت حضوری به او تذکر دادم که معاملات و قراردادهای کلان بدون اطلاع اینجانب و مشورت با افراد صاحب‌نظر و مصلح منعقد نشود. از جمله این قراردادها شراکت در یک کارخانه داروسازی به مبلغ بیش از دویست میلیارد تومان بود که به محض اطلاع گفتم که باید متوقف شود.

برای جلوگیری از بروز این مفسده‌ها چه تدبیری اتخاذ شد؟

قرار بر این شد که بنده نماینده‌ای معرفی کنم. بنده آقای دکتر رهایی رئیس سابق دانشگاه امیرکبیر را معرفی کردم که در جلسات تصمیم‌گیری برای انعقاد قراردادها حضور داشته باشد و هر معامله‌ای که ایشان به صلاح ندیدند متوقف شود تا رسیدگی در مورد آن صورت گیرد. پس از این بود که آقای میرزاده نامه‌ای برای من نوشتند و در آن نامه این رسیدگی‌ها را که برای جلوگیری از بروز مفاسد بود دخالت‌های غیرقانونی نامیدند. ایشان در آن نامه گفته بودند که هیئت موسس و هیئت امنا اجازه ورود در کارهای اجرایی دانشگاه را ندارند. در این میان شواهد متعدد مبنی بر فسادهای موجود در معاملات به اینجانب می‌رسید.

می‌توانید نمونه‌ای از آن موارد را بگویید؟

بله. از جمله رئیس دانشگاه اسلامشهر شرحی نوشت و همچنین حضورا برای اینجانب بیان کرد. او گفت که هیئت تصمیم‌گیر در دانشگاه‌آزاد به وی ابلاغ کرده‌اند که زمینی را به مبلغ بیش از ۵۰ میلیارد تومان برای پارکینگ دانشگاه از یک خانواده خاص و مقیم خارج کشور خریداری نماید. او با آنها وارد معامله می‌شود و پس از چانه‌زنی بسیار این مبلغ را به ۳۶ میلیارد تومان کاهش می‌دهد. در این میان از سوی وکیل آن خانواده به او پیشنهاد می‌شود که ۱۰ درصد معامله را به عنوان رشوه بگیرد و به همان مبلغ بیش از ۵۰ میلیارد رضایت بدهد که وی زیربار نمی‌رود و معامله را لغو می‌کند. حال بگذریم از اینکه دانشگاه آزاد اسلامشهر آیا به چنین زمینی در این مقیاس و با این قیمت آن هم برای پارکینگ نیاز دارد یا نه؟!

شما برای برطرف کردن این مشکلات چه راهی در پیش گرفتید؟

اینجانب چاره‌ای ندیدم جز اینکه به مسئولیت خود عمل کنم و لذا طبق ماده ۱۱ اساسنامه بر اساس درخواست ۴ نفر از هیئت امنا (در حالی که ۳ نفر کافی بود) جلسه فوق‌العاده تشکیل دادیم. در این جلسه تمام ۹ نفر اعضای هیئت امنا حاضر بودند. دستور جلسه، رسیدگی به همین مفاسد مالی بود. در این جلسه آقای علی‌محمد نوریان دبیرکل هیئت موسس که منصوب آیت‌الله هاشمی بود چند نمونه از فسادهای مالی ثابت‌شده مدیریت دانشگاه آزاد را با اسلاید مدارک (که شامل ۶ زونکن بود) نشان داد. دو وزیر محترم بهداشت و علوم مطالب خودشان را بیان کردند و برای شرکت در جلسه هیئت دولت جلسه را ترک کردند. تعداد هیئت امنا به ۷ نفر رسید. بر پایه اساسنامه، اکثریت برای تشکیل جلسه کافی است. لذا جلسه ادامه یافت. با توجه به گزارش دبیرکل هیئت موسس، اینجانب به عنوان رئیس هیئت امنا تصمیم گرفتم که پیرامون عزل یا ادامه کار آقای میرزاده رای‌گیری انجام شود. ۵ نفر از ۷ نفر اعضای حاضر در جلسه ابتدا به استعفای ایشان در مدت یک هفته و سپس عزل وی در صورتی که استعفا ندهد رای دادند.

واکنش آقای میرزاده چه بود؟

آقای میرزاده اعلام کرد که از فردا به دانشگاه نخواهد رفت. پس از آن آقای میرزاده و یک نفر دیگر از اعضا جلسه را ترک کردند. با وجود رفتن آنها هنوز اکثریت حاضر بود و اساسنامه هم می‌گوید که اگر اکثریت حاضر رای دهند رای آنها قانونی است. لذا اگر از پنج نفر باقی‌مانده حتی ۳ نفر هم رای می‌دادند به سرپرستی آقای نوریان کافی بود، در حالی که هر پنج نفر به ایشان رای دادند و امضا کردند که برای نخستین‌بار در تاریخ دانشگاه آزاد رای و امضای حاضران ثبت شد و اگر لازم شد در همین روزنامه منتشر می‌کنیم. اقدام دیگری که در آن جلسه صورت گرفت نصب حسابرسی «مفید راه‌بر» بود،  چرا که در طول ۳۵ سال گذشته هیچ حسابرسی مستقلی از دانشگاه آزاد صورت نگرفته بود و هر چه بوده حسابرسی داخلی بوده است. این اقدام را انجام دادیم تا جلوی مفسده‌های مالی گرفته شود. در همان ابتدای نصب حسابرسی «مفید راه‌بر» موارد زیادی از اشکالات مالی مطرح شده است. روز گذشته نیز آقای نادریان رئیس حسابرسی «مفید راه‌بر» با نشان دادن تعدادی اسلاید از وجود اختلالات مالی بسیاری در دانشگاه آزاد گزارش داد. ان‌شاءالله نتیجه حسابرسی‌های مفید راه‌بر به قوه قضائیه تحویل داده خواهد شد.

بودجه دانشگاه آزاد از شهریه دانشجویان که اغلب آنها از قشر مستضعف هستند فراهم می‌شود و حیف و میل آن گناهی نابخشودنی است.

به گزارش ایسنا، حمید میرزاده رییس سابق دانشگاه آزاد اسلامی به این ادعاهای ولایتی پاسخ داد.

در پاسخ پنج‌بندی میرزاده که پایگاه خبری «دیده‌بان ایران» آن را منتشر کرده، آمده است:

«علیرغم اینکه در پاسخ به اتهامات مشابه که در جلسه موسوم به هیات امنا مورخ ۳/ ۲/ ۱۳۹۶ دانشگاه مطرح شد پیش‌تر طی دو فقره نامه جداگانه در تاریخ‌های ۲/ ۳/ ۱۳۹۶و ۶/ ۳/ ۱۳۹۶ عنوان آقای دکتر ولایتی و برای اجتناب از رسانه‌ای شدن موضوعات مطروحه، با ارسال توضیحات و مستندات اقدام کرده‌ام معهذا چون ایشان بدون توجه به توضیحات و مستندات ارسالی نسبت به تکرار اتهامات مذکور اما این بار از طریق رسانه‌ها اقدام کرده‌اند، لاجرم مجبور شدم مراتب زیر را برای تنویر افکار عمومی اعلام دارم:

۱. در مورد قرارداد دانشگاه با شرکت داروسازی بیوسان فارمد زیرمجموعه شرکت دارویی برکت وابسته به ستاد اجرایی حضرت امام (ره) که ایشان به عنوان یکی از مفاسد اقتصادی در دانشگاه مطرح کرده‌اند، اولا هیچگونه قراردادی با این شرکت در زمان تصدی اینجانب منعقد نشد و موضوع خرید سهام آن شرکت به دلیل اینکه جزو شرکت‌های سود ده بود و صورت‌های مالی آن شرکت به وسیله موسسه حسابرسی مفید راه‌بر به مجمع عمومی صاحبان سهام گزارش شده بود و  با توجه به اینکه طبق مصوبه هیات امنا مرکزی مورخ ۱۸/ ۱۲ /۱۳۹۵ (که در آن روز هیات امنا حد نصاب قانونی را داشت)، با امضای آقای دکتر ولایتی به عنوان رئیس هیات امنای دانشگاه به اینجانب ابلاغ شده، دانشگاه باید در سال ۱۳۹۶ بالغ بر ۹۸۳۲ میلیارد ریال از محل فعالیت‌های اقتصادی درآمد غیر شهریه داشته باشد، فلذا براساس پیشنهاد کمیته اقتصادی شورای اقتصاد دانشگاه و طرح موضوع در چهل و پنجمین جلسه شورای اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه مورخ ۲۱/ ۱۲/ ۱۳۹۵ قرار شد در صورت تایید کارشناسان رسمی و تقویم و ارزیابی شرکت مذکور، مراتب به شورای اقتصاد دانشگاه اعلام شود تا در صورت تصویب قطعی شورا و سودده بودن شرکت مذکور و صرفه و صلاح دانشگاه، قسمتی از سهام آن شرکت، توسط واحدهای سود ده دانشگاه با نظارت دفتر حقوقی و خزانه‌دار دانشگاه خریداری شود که صورتجلسه شورای اقتصاد دانشگاه در همین خصوص در پرونده شورای اقتصاد موجود است و رسانه‌های محترم جمعی می‌توانند آن را همراه با مدارک پیش‌گفته مطالبه کنند. نهایتا چون گزارش تقویم و ارزیابی شرکت دارویی بیوسان فارمد تا زمان مسئولیت بنده در دانشگاه یعنی ۲/ ۲/ ۱۳۹۶ به شورای اقتصاد دانشگاه نرسید فلذا اقدامی برای خرید سهام شرکت مذکور اصولا به عمل نیامد. حالا معلوم نیست فساد این قضیه کجاست؟

۲. در مورد گزارش رئیس واحد اسلامشهر که از قول ایشان اعلام شده از نامبرده به اجبار خواسته شده زمینی را به مبلغ ۵۳ میلیارد تومان برای حل مشکل پارکینگ آن واحد خریداری کند. این موضوع  کاملا دروغ و کذب و قلب حقیقت است. سابقه اولیه خرید زمین مذکور به پیشنهاد و نامه شماره ۱۰۴۵۴۵ مورخ ۲۷/ ۸/ ۹۱ خود رییس واحد اسلامشهر یعنی قبل از تصدی اینجانب در دانشگاه بازمی‌گردد که مساله مذکور پس از چندین نوبت طرح در کمیسیون معاملات و در نهایت به دلایل مختلف منجر به صدور مجوز برای خرید ملک فوق‌الذکر نشده است. در این فرایند و در سال ۹۴ اینجانب طی یک نوبت و در هامش مکاتبات مرتبط اعلام نموده‌ام «ضرورت خرید این زمین با این مبلغ بسیار بالا که به قرار اطلاع بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان است چیست؟» و در نوبت دیگر در همین سال و پس از بررسی مساله علیرغم تایید معاونت عمرانی و کمیسیون معاملات دانشگاه، اجازه خرید زمین مورد تقاضا را ندادم و کتبا مخالفت نموده و خطاب به معاون اداری و مالی دانشگاه نوشتم «خرید زمین واحد اسلامشهر پیشنهادی رییس واحد به مبلغ بسیار زیادی است که صلاح نمی‌دانم این مبلغ بار مالی به دانشگاه تحمیل شود. از دستور کمیسیون معاملات خارج کنید.» در ادامه و علیرغم اعلام عدم موافقت اینجانب با مصوبه کمیسیون معاملات، رئیس واحد اسلامشهر  مجددا و طی نامه شماره  ۹۷۹۷/ ۹۵/اس مورخ ۱۳/ ۳/ ۱۳۹۵ راسا به عنوان معاون عمرانی دانشگاه تقاضای خرید زمین را داده  و طی چندین فقره مکاتبه اصرار و تاکید به خرید آن داشت. حتی در این روند اعلام نمود که فروشنده را راضی نموده است که قیمت ثمن معامله را به نحو قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد که اینجانب عدم موافقت خود را مجددا و کتبا اعلام و به این شرح به معاون عمرانی دانشگاه ابلاغ کردم: «تاریخچه دانشگاه آزاد اسلامی تامین زمین توسط مردم و اغلب به صورت هبه بوده یا نهادها به قیمت ارزان واگذار کرده‌اند. پرداخت مبلغ ۵۳ میلیارد تومان یا حتی کمتر برای این کار را قبول ندارم. رییس واحد راه حل مناسب‌تری پیدا کند.» جالب توجه اینکه برخی ایادی ذینفع با تحریک بعضی ساکنین و مردم اسلامشهر و جمع‌آوری امضا به عنوان رئیس فقید هیات امناء و هیات موسس دانشگاه مبنی بر اینکه خودروهای دانشجویان و کارکنان واحد اسلامشهر باعث اذیت و آزار مردم محل شده است سعی در ایجاد فشار روی اینجانب برای خرید زمین مذکور به بهانه کسب رضایت مردم برای تامین پارکینگ خودروها داشتند که بنده از طریق مرکز بازرسی دانشگاه در جریان این امر قرار گرفتم که به من گفتند پیگیری مستمر خرید این زمین توسط رئیس واحد اسلامشهر بودار است. خوشبختانه از ایراد خسارت به دانشگاه جلوگیری کردم و اصولا برای خرید زمین مذکور مجوزی از طرف اینجانب نه تنها صادر نشد بلکه با مخالفت بنده از دستور جلسه کمیسیون معاملات دانشگاه خارج و مراتب کتبا توسط دبیر کمیسیون مذکور به رئیس واحد ابلاغ شد. حالا باید معلوم شود که پشت پرده پنهان اصرار به خرید این زمین چه منافعی برای چه کسانی بوده که از تصمیم اینجانب ناراحت و ناراضی و خشمگین هستند؟! مستندات مراتب مذکور را طی نامه مورخ ۲/ ۳/ ۱۳۹۶ برای آقای دکتر ولایتی و بعضی از اعضای هیات امنای دانشگاه فرستادم و رسانه‌های محترم می‌توانند آن مدارک را مطالبه کنند.

۳. آقای دکتر ولایتی در مورد دخالت فرزندان اینجانب در امور دانشگاه و اعلام دخالت آنها در قراردادهای کلان دانشگاه اعلام کرده‌اند که اسناد آن موجود است و فسادهای مدیریت دانشگاه ثابت شده است. اولا از آقای دکتر ولایتی می‌خواهم اسناد این فسادهای ادعایی را به اطلاع عموم برسانند، ثانیا بنده پیشنهاد می‌دهم ایشان و اینجانب در حضور مدیران دانشگاه و مدعیان و ارباب جراید و اصحاب رسانه‌های جمعی مناظره‌ای در سالن فرهیختگان دانشگاه در سازمان مرکزی داشته باشیم تا معلوم شود آیا این مواردی که مطرح کرده‌اند واقعیت دارد یا ساخته و پرداخته آن دسته از روسا و مدیران واحدهایی است که یا به خاطر فساد مالی و تخلفات اداری و آموزشی برکنار شده‌اند و همانها با تحریک و تمشیت بعضی اشخاص که تحمل موفقیت‌های دانشگاه در ۴۳ ماه مدیریت اینجانب را نداشتند، مرجع دادن اطلاعات دروغ و قلب واقعیت‌ها به ایشان بوده‌اند؟ ثانیا فرزندان بنده هیچگونه دخالتی در امور دانشگاه و قراردادهای کلان آن نداشتند و اصولا کلیه امور مالی و اداری و خدماتی و اقتصادی و معاملاتی دانشگاه در چارچوب آیین‌نامه‌های مالی و معاملاتی و مصوبات هیات امنا و کاملا شفاف بوده و هیچکس نمی‌تواند خلاف آن عمل کند. این کلی‌گویی و توهین و تهمت و نقل قول از افرادی است که به خواسته‌های ناحق خود در دانشگاه نرسیدند و توسط همان اشخاص ساخته و پرداخته شده است و متاسفانه آقای دکتر ولایتی مرتبا آنها را تکرار می‌کنند. متاسفانه ایشان با معزولان ما بیشتر از خود بنده که مسئول دانشگاه بودم جلسه و وقت می‌گذاشتند. البته بنده و فرزندانم حق  دفاع در خصوص این تهمت‌ها را برای خود محفوظ می‌داریم و گفتنی‌هایی در این خصوص و چرایی طرح این گونه موارد دارم که در اطلاع‌رسانی بعدی اعلان خواهم کرد که چه اشخاصی حتی در حیات مرحوم آیت‌الله هاشمی در تحولات اخیر دانشگاه و قبل از آن هیزم‌کشی و فتنه‌انگیزی و جعل واقعیت کردند و ذهن آقای دکتر ولایتی را نسبت به اینجانب بدبین ساختند.

۴. در جلسه موسوم به هیات امنا در تاریخ ۲/ ۳/ ۱۳۹۶ گفتم و برای آقای دکتر ولایتی نوشتم اگر بنده خدای ناکرده اهل سوءاستفاده و فساد بودم باید رفتارم با شما کاملا متفاوت می‌بود. برخلاف وظیفه‌ام عمل می‌کردم و  به شما دروغ می‌گفتم و با تملق و چاپلوسی که متاسفانه سکه رایج این روزها شده،  پست خودم را حفظ می‌کردم تا فارغ از منافع دانشگاه به سوءاستفاده ادامه دهم زیرا آدم سوءاستفاده‌گر به هر قیمتی سعی در ماندن دارد! کما اینکه در خصوص نصب آقای کلانتری به جای آقای طاها هاشمی در جلسه با حضور آقای محمدیان مطرح شد که اگر نصب ایشان را بپذیرم در شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ۴ سال دیگر و برای  تداوم مدیریت بنده نظر اعضای شورا را جلب خواهند کرد. اما به خاطر اینکه این موضوع خلاف اساسنامه دانشگاه بود این پیشنهاد شیرین را نپذیرفتم! حالا سوال اینجاست چطور اگر بنده فاسد بودم شما می‌خواستید برای مدیریت ۴ سال دیگر اینجانب از شورای عالی انقلاب فرهنگی رای بگیرید؟! وقتی شما در جلسات مکرر و مخصوصا در جلسه ۳ /۲ /۱۳۹۶ پاسخ‌های مستند و مقاومت مرا دیدید گفتید این اتهامات هنوز ثابت نشده، همه آنها  به کنار، اصلا من با تو نمی‌توانم کار کنم! و افزودید در صورتی می‌توانید رئیس دانشگاه بمانید که من هر چه گفتم بپذیرید، هر که را گفتم عزل کنید و هر که را گفتم نصب کنید و هر کاری گفتم انجام دهید و اختیاری نداشته باشید. بنده هم عرض کردم پس تکلیف اختیارات و وظایف رئیس دانشگاه که در مواد ۱۳ و ۱۴ اساسنامه بدان تصریح شده و اداره امور دانشگاه و عزل و نصب مدیران به رئیس دانشگاه محول شده چه می‌شود؟ که آقای دکتر ولایتی گفتند من کاری به اساسنامه ندارم. در حالی که در حکم مقام معظم رهبری عنوان هیات موسس دانشگاه برای انتصاب ایشان به سمت رئیس هیات موسس، معظم له بر تکمیل هیات امنا و هیات موسس دانشگاه از طریق هیات‌های مذکور و شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح شده که خود نشانگر پذیرش  اساسنامه دانشگاه است که خود مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

5. قبل از رسانه‌ای کردن این موضوعات توسط آقای دکتر ولایتی بنده برای اجتناب از رسانه‌ای شدن آنها و در خصوص تحولات اخیر در دانشگاه و اقدامات خلاف اساسنامه و مصوبات هیات امنا مرکزی، توسط ایشان و صدور احکام برای اشخاص مختلف و دخالت در امور اجرایی دانشگاه در تاریخ ۶/ ۳/ ۱۳۹۶ گزارشی خدمت دفتر مقام معظم رهبری و دو گزارش در تاریخ ‌های ۱۹/ ۲/ ۱۳۹۶ و ۲/ ۳/ ۱۳۹۶ خدمت دفتر مقام محترم ریاست جمهوری و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی تقدیم کرده‌ام که امید است مطمح نظر و رسیدگی قرار گیرد.
 
کلمات کلیدی : دانشگاه آزاد، میرزاده،ولایتی برکناری میرزاده
 
هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۰۹:۴۶
آقای ولایتی کِی قصد بازنشستگی دارند ؟! (4401276) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۲۸:۳۱
همون موقع که خاندان ........قصد بازنشستگی داشته باشن.... (4401351) (alef-13)
 
آبدارچی دانشگاه آزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۵۱:۵۵
خاندان ..... جوون هستند آخه (4401395) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۵۷:۵۵
خاندان متشکل از نسل های متوالی است. زمان بازنشستگی برای خاندان معنی ندارد. اگرهم داشته باشد چگونه با زمان بازنشستگی یک فرد قابل قیاس است؟ (4401406) (alef-13)
 
Ukraine
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۱۵:۳۱
خوب آن خاندان هم بازنشسته شوند. مگر کسی مخالف است. ایشون یک سوالی را مطرح کرده جوابش حرف شما نیست (4401466) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۶:۴۳:۲۴
📝 حكم دادن غیرقابل پیش بینی رهبر برای رياست هيات موسس دانشگاه آزاد اسلامی، حتی بی نگاه به آنكه چه كسی انتخاب شده، اولين نشانه‌ی آن است كه حكومت ديگر لزومی نمی‌بيند دانشگاه آزاد حياط خلوت اطرافيان آيت الله هاشمی رفسنجانی باشد.

🔻ملاحظات به حقی كه تاكنون نسبت به هاشمی، به دليل سابقه‌ی مبارزاتی و سياسی وی وجود داشت، ناخودآگاه پيرامون او را هم دربرمی گرفت و اطرافيان هاشمی هم از مزايای این ملاحظات نظام برخوردار می شدند و اينگونه بود كه آنان پشت اعتباری كه هاشمی رفسنجانی هميشه برای نظام داشت، پنهان شده و دانشگاه آزاد يا مجمع تشخيص مصلحت عملاً حياط خلوت هايی براي اين افراد به شمار می‌رفت. حال با درگذشت او آنچنان كه قابل پيش بينی بود، كم كم اين ملاحظات حذف می‌شود. نظام ملاحظه ی یکی از نیروهای اصلی و موثر خود را می کرد که دیگر در قید حیات نیست و دلیلی برای تمدید این ملاحظات وجود ندارد.

🔻 می‌توان در مورد اين هم نوشت كه علی اكبر ولايتی عهده دار پستی شده كه برخی‌ها خوابش را برای حسن خمينی ديده بودند و حالا حتماً احساس جالبی ندارند؛ اما موضوع، فراتر از افراد است. در نگاه اول، مهم نيست چه كسی را رهبری معظم انتخاب كرده‌اند؛ مهم اين است كه انتخاب كرده‌اند. همين فاعليت انتخاب، پيام‌های خاص خودش را به آن‌هایی كه بايد، می‌رساند (4401755) (alef-13)
 
بانو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۴۶:۲۰
ایشان متولد 1324 هستند . فعلا هستند. (4401384) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۴۶:۲۴
هر وقت ریشه کسانی رو که در دانشگاه آزاد فرزندانشون رو همه کاره کردن ! زدن بازنشسته میشن ! (4401385) (alef-13)
 
شهروند .....
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۲۵:۲۸
با سلام انتخابات خواستار تغییر شدند مردم مدیر نجومی بگیر نمی خواهند مردم محیط سالم دانشگاهی جهت رشد و تعالی را خواستار شدند مردم پدر سالاری را نمی خواهند مردم با با مردم باند بازی و جناحی بازی نمی هواهند در یک کلام مردم افذاد پاک دست و عاشث خدمت می خواهند مردم خواهان تغییر هستند جوانان فعال و هدا جو در مسند قرار گیرند مردم به جوانان حاذق خود اطمینان دارد مردم سند 2030 را نمی خواهند نسل نو افکار نو و پویا را می خواهند مردم میگویند بابا سن بازنشستگی هم هست لذا کار دکتر ولایتی خواست مردم و جوانان و دانشجویان و اساتید و والدین افرادی که دانشجو هستند می باشد و ولایتی دمت گرم ادامه بده کارت را که من طرفدار هستم و خواهان تغییر بینادی در ساختار فرسوده و نا توان آموزشی کشور هستم (4401512) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۳۰:۵۴
دورود بر ولايتي

احسنت بر شجاعت ت (4401533) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۴۲:۱۴
فعلا که کار ولایتی بودار به نظر میرسه!!

اگر میرزاده نامه نداده بود فکرمیکردم ولایتی انقلابی عمل کرده!
حالا نمیشه قضاوت کرد که ولایتی آیا از عهده افراد لانه کرده در دانشگاه آزاد برخواهد آمد یا خیر؟! (4401579) (alef-13)
 
حسینی کلشتری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۴۲:۴۶
متاسفم که شما به عنوان یک هیات علمی دانشگاه چشمتون رو روی این همه مشکلات دانشگاه آزاد که از سال ها پیش مطرح بوده بستین (4401581) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۵۲:۵۳
دوست عزیز طرف با 70 سال سن الان رئیس جمهور شده، طرف با 73 سال سن وزیر شده منتهی بعضی ها لرزش دست ها را پشت قائم می کنند (4401610) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۱۲:۰۹
فقط مناظره و رو در روى دروغگو و راستگو مشخص ميكند (4401286) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۱۲:۲۳
باید از تصمیمات دکتر ولایتی حمایت کرد . تا کی دانشگاه آزاد و منابع مالی گسترده ان باید تحت نفوذ برخی ها که به خانواده رفسنجانی وابسته هستند باشد ؟ (4401287) (alef-13)
 
بنده خدا . اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۳۷:۲۹
بعد از تهمت ها به مرحوم هاشمی رفسنجانی اکنون نوبت بستگانش است.
اگر فساد و سواستفاده ای شده است تنها مرجع رسیدگی قوه قضاییه است.
تا زمانیکه حکم قضایی صادرنشده است همه مبرا از فساد هستند.
اعتراض سیدحسن خمینی درست است.
قبل از اثبات جرم نباید نامبرده را با اتهام فسادعزل میکردند. (4401368) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۰۲:۱۷
هیچکدام از حرفهای آقای ولایتی مستدل و با ارائه مدرک نیستند در حالیکه تمامی حرفهای آقای میرزاده مستدل و با مدرک کتبی و شماره نامه هستند این که دیگه کاملا واضحه!! (4401418) (alef-13)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۱۶:۱۹
باید به جناب میرزاده گفت مثل برخی ها لطفا و لطفا اینقدر از مقام معظم رهبری و اسم ایشان برای موجه جلوه دادن کارهای اشتباهاتان هزینه نکنید. شما دانشگاه ازاد را به یک بنگاه اقتصادی و کارخانه تولید و فروش صرفا مدرک تبدیل کردید. و نه محلی برای توسعه علم. شما شان و منزلت مدارک دانشگاهی را فدای پول کردید. اینقدر از رهبر هزینه نکنید برارد عزیز. دکتر ولایتی امین رهبری و نظام هستند و طبق گفته ایشان اسناد فساد موجود است. (4401469) (alef-13)
 
ف.خ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۲۰:۴۴
معلوم نیست پشت پرده چه می گذرد. میرزاده شخص گمنام و نا شناخته ای نبود که چشم بسته به دانشگاه آزاد بیاید. (4401323) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۲۳:۲۷
دانشگاه آزاد شده بود میراث خانوادگی فرزندان مرحوم هاشمی.
به خدا قسم این همه پولی که به دانشگاه آزاد به واسطه شهریه دانشجویان فهیم و مظلوم تزریق میشد برای یک انقلاب علمی کافی بود که آقایان بی مدیریتی و ضعف و فساد در این سه دهه، همه آن را به باد دادند. (4401330) (alef-13)
 
امير
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۲۵:۱۵
يا حق
واقعا نميشه فهميد چه خبره ولى حرفهاى ميرزاده منطقى ومحكمتر بنظر ميرسه، بنظرم الان بايد ولايتى پاسخگو باشد. (4401338) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۲۶:۴۰
چرا هر دو طرف موضوع این مسائل بین خودشون حل نمیکنن تا نیاز نباشه به سطح اجتماع کشیده بشه... ما از کجا بفهمیم کدام طرف درست میگه ؟؟؟ (4401344) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۲۸:۰۷
دليل بركناري ميرزاده قطعا" سياسي هست و آقاي ولايتي با اين اقداماتش فقط وجهه خودش در بين مردم خراب كرد .اگر تخلفي بود مي تونستند سرفرصت و با مستندات برخورد كنند. (4401349) (alef-13)
 
مجید
Netherlands
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۲۵:۰۱
کاملا صحیح است اگر ایشان دنبال حق است مدرک اقای نوریان را بررسی کند. (4401509) (alef-13)
 
بابایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۲۸:۳۰
هشت سال دولت احمدی نژاد هم بسیار تلاش کردند تا دانشگاه آزاد را به انواع جرایم مالی ، سیاسی ، اموزشی و مدیریتی به همین دلیل و با پیگیرهای فراوان و بکار گیری شورای عالی انقلاب فرهنگی که با اکثریت طرفداران دولت تشکیل شده بود فرهاد دانشجو برادر وزیر علوم وقت را بجای جاسبی به صندلی ریاست دانشگاه آزاد رساندند تا بتوانند با کمک کامران دانشجو وزیر علوم گزارشی از حجم بالای تخلفات دانشگاه ازد تهیه و علیه مرحوم آیتن الله هاشمی منتشر نمایند که گر خدا خواهد عدو هم سبب خیر شود لذا است که بر خلاف نظر و خواست دولت و اکثریت شورای عالی انقلاب فرهنگی گزارش تنظیمی کامران دانشجو وزیر علوم و فرهاد دانشجو رییس دانشگاه آزاد بر پاکی عملکرد آموزشی ، مالی و مدیریتی دانشگاه آزاد تأکید و بناچار از خدمات نزدیک به سه دهها تلاش دکتر جاسبی تقدیر کردند.
اینکه ولایتی به محض ورود به راس دانشگاه ازاد و بدون یک روز سابقه مدیریت آموزشی و بدون کمترین تخصص و اطلاعات فعالیت مالی موفق به کشف مفاسد مالی رییس دانشگاه و اقدام فوری مبنی بر برکناری می کنند حتما جای تأمل دارد امیدوارم قوه قضاییه بتواند بی توجه به حواشی تقابل رییس جدید هیات موسس و هیات امنا دانشگاه آزاد با رییس سابق این دانشگاه به روشنگری قانونی و قضایی اقدام تا جامعه و خانواده بزرگ دانشگاه ازاد بیش از این در تردید عملکرد رییس سابق یا رییس فعلی هیات امنا قرار نداشته باشد. (4401350) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۱۶:۵۹
بابا مدافع سینه چاک خاندان هاشمی و جاسبی یه کم آروم تر (4401474) (alef-13)
 
دانشجویی دانشگاه آزاد امیدیه
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۵۸:۲۷
دوست عزیز خیلی از خلاف ها ممکن است خلاف های آموزشی باشد که کافی است شما کمتر از یک ما در دانشگاه آزاد باشی و ببینی چه وضعی است .من در دانشگاه آزاد امیدیه مقطع کارشناسی ارشد درس میخوانم بعضی از اساتید در طول ترم فقط 3 جلسه درکلاس حاضر می شوند تعداد دانشجو ها در هر کلاس هم 90 تا 120 دانشجو است. (4401627) (alef-13)
 
فلامرزی جهرمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۶:۳۱:۱۲
دانشگاهی که پول می گیرد تا واحد بفروشد اسمش دانشگاه نیست.واحد نجف آباد دانشگاه آزاد حداقل 5 ساله داره این کار رو می کنه.
از طرفی همین آقایان زحمت کشیدن شروع کردن به پذیرفتن دانشجو در مقاطع خاصی که همونجوری توی دانشگاه های دولتی دانشجو کافی توشون بود.با وقاحت تمام برای رشته ی دکترای حرفه ای دامپزشکی بدون کنکور دارن دانشجو می گیرن،انگار نه انگار دانشجوهای دولتی با بدبختی قبول شدن و دارن درس می خونن و جون می کنن.اگر این میراث آقای هاشمی و خانواده ی ایشونه اون دنیا بیکاری و بی سر و سامانی هزاران دانشجو هم با ایشون و خانواده ایشونه.
حالا هم که یکی اومده داره یه سر و سامانی به این دانشگاه پول خور می ده امثال شما کاسه ب داغ تر از آش شدن.برید از دانشجوهای همین دانشگاه بپرسین چجوری سرکیسه شدن.دیگه مثل شده بجای سر گردنه می گن سر دانشگاه آزاد. (4401715) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۶:۳۷:۵۴
قطعا رسیدگی از طرف قوه قضائیه خیلی از ابهامات را برطرف می کند (4401738) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۳۲:۵۲
سوالی که وجود داره اینه: آقای ولایتی طبق کدام بند اساسنامه بدون رای گیری اعضا رییس هییت موسس شد؟ الف جان انصاف بخرج بده منتشر کن (4401362) (alef-13)
 
سیدناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۳۹:۲۲
مهندس میرزاده معاون اجرایی دکتر روحانی می شود. (4401370) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۴۰:۴۶
اگر سخنان آقای میر زاده صحت داشته باشد آقای ولایتی مرتکب خطای قابل طرح در دادگاه برای رفع اتهام فساد شده اند . فکر نمیکنم به همین سادگی بشود با آبروی مردم رفتار کرد هر چند بعد از مناظرات انتخاباتی از قرار دیگر خط قرمزی در اتهام زنی وجود ندارد . (4401372) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۵۸:۱۹
آقای ولایتی شما 170 هزار تومان هزینه ثبت نام ما در دکترای امسال که همزمان دانشگاه دولتی نیز دریافت کرد را بدهید.
این هزینه از 500 هزار نفر دریافت شده است. بقیه فساد ها به ما ارتباطی ندارد. (4401409) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۱۶:۵۵
ولایتی تو چرا (4401473) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۱۷:۰۱
منتظر جواب دکتر ولایتی هستیم. (4401475) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۲۱:۵۷
سیاسی بازی اصولگرها در دانشگاه ازاد ! (4401493) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۲۲:۳۹
یکی از بزرگترین خدمات مرحوم هاشمی رفسنجانی ایجاد این دانشگاه بود که باعث گسترش علم وافزایس سطح سواد وآگاهی در بین جوانان در دورترین نقطه این کشور می باشد قطعا انحراف وخطا وجوددارد چه خوبست که آقای ولایتی در اسرع وقت نسبت به پیشنهاد آقای میرزاده جواب دهد تا برای عامه مردم روشن شود که کدامیک درست می گویند. (4401498) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۲۴:۴۶
به نظرم حرفای میرزاده منطقی تر هست و عزل ایشون هم خیلی مشکوک بود وزاری دولت هم جلسه رو عمدا ترک کرده بودند مناظره باید برگزار بشه به این صورت که قبل مناظره اقای ولایتی همه ادعاهای خودش رو مطرح کنه و میرزاده هم اسناد خودش رو بیاره تا مشخص بشه جریان چیه
احتمال میدم اطلاعات غلط به ولایتی داده اند (4401507) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۳۶:۲۱
هر دو بزرگوار شخصیت محترمی هستند.مطالب جناب دکتر میرزاده منطقی ومستدل است و از جناب دکتر ولایتی بعید است اینگونه رفتارها و کلی گویی و غیر مستند حرف زدن و اتهام زنی بر اساس نقل قول از افراد ناشناخته. (4401562) (alef-13)
 
دانشجویی امیدیه
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۳۶:۳۶
واقعا عزل میرزاده به نظرم پدیده مبارکی بود انشاا.. ایشان در مناسب دیگر بتوانند خدمت کنن. من یک مورد از عدم لیاقت ایشان را باز گو می کنم امیدوارم به گوش مدیریت جدید هم برسد. در دانشگاه آزاداسلامی امیدیه در حالی که کلا 10 استاد رشته نفت بیشتر ندارد هر ترم 500 دانشجوی مهندسی نفت در مقطع کارشناسی ارشد میگیرد. بعد 100 ها دانشجو برای یافتن استاد راهنما باید چند سال دنبال استاد راهنما بگردند و چندین ترم هم هزینه ثبت نام را پرداخت کنن. آخه برادر کاسبی به چه قیمتی (4401565) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۴۳:۲۷
ما از ریاست خاندانی خسته ایم (4401585) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۴۸:۰۱
دانشکاه! است یا کارتل مفاسد اقتصادی!!!
این دکتر به آن دکتر میگوید مفسد!!!!!!
با پول بی زبان مردم بدبخت یک کاغذ میذارن لا بغل بچه های مردم و بیسواد تحویل جامعه میدهند و خودشان تجارتخانه راه می اندازند.!!!!! (4401594) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۵۰:۲۴
اقای بابایی ولایتی سابقه اموزشی وعلمی داره. ایشان یکی ازموسسان وبنیانگذاران دانشگاه وزارت امورخارجه بودند چطوروباچه علمی میفرمابید ایشان سابقه اموزشی نداره بخاطرفرهنگ بسیارعقب مانده ماایرانی هاست. روندمالی دانشگاه ازادبایدشفاف بشه. من دانشجوی این دانشگاه هستم. بریدببینیدچطور برای تمام مقاطع دروسی روبطورجبرانی که اجباری هم هست پاس کردنش روگذاشتند ودر مقطع ماکه دکتری هست این دروس جبرانی باعث شده که یک ترم به دوره اموزشی اضافه بشه و 3میلیون و 600 هزارتومان فقط شهریه ثابت بدیم به غیراز شهریه وپول واحدها. البته امیدوارم اصلاح بشه که خیلی احتمالش کمه. شفافیت مالی دردانشگاه ازاد کمه. دانشگاه ازادشده ملک طلق اقایان رفسنجانی و پسران و همچنین دختران ایشان و داماد ایشان جاسبی و حسن خمینی. (4401603) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۵:۵۶:۰۰
جناب ولایتی لطفا مستندات رو منتشر کنید. گویا بعد از رفتن هاشمی بزرگ، قصد بزرگی کردن دارید. (4401622) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۶:۲۰:۳۵
تا کی تهمتهای اثبات نشده . اخلاق کجاست . قوه قضاییه باید در این موارد با عزم وصداقت و بیطرفی دخالت کند . ابروی افراد مهمترین است . بی طرفی اصل است . همه چیز شده سیاست . از ابروی کشور خرج میکنند. (4401686) (alef-13)
 
سید علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۶:۲۷:۰۲
ولایتی که همه میدونم رفیق شفیق جناب مرحوم رفسنجانی بود، بازی خراب کن ریاست جمهوری دوره قبل هم بود که مثلا ائتلاف تشکیل دادن و نرفت کنار!! بعدشم میرفت پیشمه مرحموم رفسنجانی!
به نظرم یادمون رفته که تو اون قضیه انتخابات سال 92، اکثریت سیاسیون میگفتن آقای ولایتی مهره مرحوم رفسنجانی بود که دیدارهای بعدشم این رو تأیید کرد. (4401705) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۶:۴۴:۳۱
کاش بشود قسمتی از شهریه ما مسترد شود ! (4401758) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.