نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 254525
رییس قوه قضاییه: خوفی برای محاکمه سران فتنه نداریم/اینها به دنبال فتنه دیگری هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۳
رییس قوه قضاییه گفت: در محاکمه سران فتنه هیچ مشکل و خوفی از احدی نیز نداریم زیرا پرونده های این افراد را به اندازه کافی مملو از موارد اتهامی می دانیم.

به گزارش تسنیم، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی که امروز ( چهارشنبه) برگزار شد، ضمن گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی، به گوشه هایی از ماجرای فتنه ۸۸ و طراحی و اقداماتی که رنگ و بوی براندازی داشت اشاره کرد و اظهار داشت: فتنه ۸۸ یک کودتا است. نمی خواهم ادعا کنم همه کسانی که به دنبال این مسیر رفتند به دنبال براندازی بودند ولی در مسیر براندازی قرار گرفتند و معتقدیم حتما طراحی بیگانه در پشت این قضیه وجود داشته است.

رییس قوه قضاییه با اشاره به اهمیت حماسه ۹ دی و با بیان اینکه اهمیت حماسه ۹ دی همین است که در یک فرصت کاملا بجا با اتکا به انوار الهی و ائمه اطهار مردم به صحنه آمدند و این فتنه را تحمل نکردند گفت: فتنه ۸۸ دعوای شخصی نیست که بگوییم گذشته‌ها گذشته است زیرا بحث حقوق یک ملت و نظام است، این افراد به نظام و انقلاب و آرمان های امام جفا کردند و حالا زیر آرمان‌های امام سینه می‌زنند.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به حصر سران فتنه بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: عده ای در رسانه ها و مجامع عنوان می‌کنند این حصر خلاف قانون است.این افراد بسیار اشتباه می‌کنند زیرا در حصر هیچ خلاف قانونی صورت نگرفته است و مصوبه جلسه‌ای از شورای عالی امنیت ملی بود. بر اساس مصالح در آن جلهس که ما نیز حضور داشتیم تصمیم‌گیری شد. کسانی که بحث حق و دادخواهی را که در قانون اساسی مطرح شده، عنوان می‌کنند باید توجه داشته باشند همه مواد قانون اساسی را با هم باید دید نه اینکه اصلی را بپذیریم و اصل دیگر را رها کنیم.

رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: در محاکمه سران فتنه هیچ مشکل و خوفی از احدی نیز نداریم. پرونده های این افراد را به اندازه کافی مملو از موارد اتهامی می دانیم؛ لذا نتیجه بحث بنده این است که قوه قضاییه به لطف خدا به اندازه کافی اقتدار دارد و ما در وقت لازم که مجوز داشته باشیم به محاکمه این افراد خواهیم پرداخت ولی احساس می‌کنیم مسئله تنها مسئله قضایی نیست بلکه اینها دوباره بساط ایجاد یک فتنه دیگری را دارند و می خواهند از یک کانال و مسیر دیگری این فتنه را دنبال کنند که بحمدالله نظام این مجال را نخواهد داد و مردم ما بابصیرت‌تر و فهمیم‌تر و آبدیده‌تر شده اند و مجالی برای فتنه های آینده نخواهند داد.
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۱۵:۴۴:۲۱
مردم منتظر محاکمه هستند (2576068) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۱۶:۵۱:۱۵
من مخالف ادامه حصر هستم یا آزادی یا محاکمه حصر یعنی چی ؟؟؟؟؟ (2576289) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۱۷:۰۳:۰۴
ما ملت ایران منتظر روزی هستیم که شاهد اجرای عدالت و مجازات سران فتنه باشیم هرجه زودتر انشاالله (2576320) (alef-10)
 
رسول مشهدي
۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۱۷:۵۴:۰۶
جناب آقاي آملي لاريجاني
با احترام در صحبتهاي شما بعنوان قاضي القضات كشور اسلامي ايران تناقضات بسياري ديده ميشود كه به اختصار به چند مورد اشاره ميشود.
- بنا به فرمايش شما اگر مسيولي يكي از اصول قانون اساسي را زير پا بگذارد به وي نميشود معترض شد.چون استناد مي تواند به اين گفته شما استناد كند كه شما همه اصول قانون را ببين نه فقط يك اصل.
يا اينكه اگر كسي يكي از قوانين راهنمايي و رانندگي را زيز پا گذاشت افسر مربوطه نميتواند وي را جريمه كند.چون شما ميگوييد همه اصول قانون راهنمايي و رانندگي را ببين نه اين يكي را.
يا اگر كسي يكي ار اصول قانون جزا را زير پا بگذارد قضات محترم نمي توانند وي را محكوم نمايند.چون قاضي نميتواند فقط يك اصل را در نظر بگيرد و بايد كل قانون در نظر گرفته شود.
اكثر قضات محترم در حكم خود به يك مورد نقض قانون اشاره ميكنند و متهم را محكوم ميكنند.آيا اين حق متهم نيست به استناد به حرفهاي شما به اين راي اعتراض كند؟

ضمنا جناب رييس محترم قوه قضاييه
اين قوه قضاييه براي محاكمه يك متهم بايد بعد از 5 سال دنبال وقت مناسب و مجوز لازم باشد؟
(2576480) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۱۸:۴۴:۳۷
جناب لاریجانی! شورای عالی امنیت ملی فقط به طور موقت و برای برقراری امنیت می تونه این کار رو انجام بده! اگه اینطور باشه که هر روز شورای عالی امنیت ملی به بهانه ای می تونه از محاکمه مجرمین سیاسی سرباز بزنه! (2576633) (alef-1)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.