توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 394827
پرواز بمب افکن‌های روسیه در نزدیکی حریم هوایی انگلیس و واکنش لندن
تاریخ انتشار : جمعه ۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۸
وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد، دو جنگنده تایفون را از پایگاه هوایی خود در اسکاتلند برای رهگیری دو بمب افکن روسی در حال پرواز در نزدیکی حریم هوایی این کشور به پرواز درآورده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه تلگراف، بمب افکن‌های روسی در مسیر نروژ به پرواز در آمده و از غرب جزایر اسکاتلند عبور کردند و تا حدودی به حریم هوایی انگلیس نزدیک شدند.

یک سخنگوی نیروی هوایی سلطنتی انگلیس اعلام کرد: در واکنش سریع به این اقدام روسیه، دو جنگنده به پرواز در آمده و این دو بمب افکن روسی را تا زمانیکه در نزدیکی حریم هوایی انگلیس بودند، تحت نظر گرفتند.

وی ادامه داد: هیچ گونه نشانه‌ای مبنی بر ورود این دو بمب افکن به داخل حریم هوایی انگلیس وجود ندارد. جنگنده‌های انگلیس برای اتخاذ تدابیر پیشگیرانه به پرواز در آمدند.

در گذشته نیز حوادث مشابهی از این قبیل میان روسیه و انگلیس اتفاق افتاده است.

در همین راستا در دسامبر سال گذشته مقامات ارتش انگلیس مذاکراتی را با همتایان روسی خود در مسکو درباره اینگونه حوادث در نزدیکی حریم هوایی انگلیس برگزار کردند.

مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد: این مذاکرات با هدف یافتن راه‌هایی برای جلوگیری از هر گونه محاسبات اشتباه و تنش میان جنگنده‌های دو کشور انجام گرفته است.
کلمات کلیدی : بمب افکن‌های روسیه +حریم هوایی انگلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.