نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440726
نتایج یک نظرسنجی/ احتمال پیروزی عارف بر روحانی در انتخابات آتی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۵
در حالیکه این روزها جریان اصلاحات از گزینه های همچون دکتر پزشکیان، جهانگیری و حتی علی مطهری برای رقابت و یا حداقل تحت فشار قرار دادن حسن روحانی و جریان اعتدالیون در انتخابات ریاست جمهوری نام می برد، بازهم نامی از عارف در میان گزینه های پیشنهادی نیست.

به گزارش جهان نیوز، محمد رضا عارف بی شک یکی از ناکام ترین چهره های سیاسی سال های اخیر کشور می باشد که بخش زیادی از این ناکامی به سیاست ورزی های شخصیش بر نمی گردد.

کناره گیری از انتخابات ریاست جمهوری سال 92 به نفع حسن روحانی و همچنین شکست از علی لاریجانی برای ریاست مجلس در سال 95، از عارف یک چهره بزرگ ناکام ساخته که روند سیاسی این چهره تاثیر گذار در جریان اصلاحات را هم دچار مشکلات جدی کرده است.

نکته قابل تامل درباره تصویر ایجاد شده از عارف به عنوان یک چهره ناکام سیاسی این است که وی بیش از آنکه خود سبب این ناکامی ها شده باشد، بیشتر قربانی تصمیم گیران جریان اصلاحات بوده است.

اما در حالیکه این روزها جریان اصلاحات از گزینه های همچون دکتر پزشکیان، جهانگیری و حتی علی مطهری برای رقابت و یا حداقل تحت فشار قرار دادن حسن روحانی و جریان اعتدالیون در انتخابات ریاست جمهوری نام می برد، بازهم نامی از عارف در میان گزینه های پیشنهادی آنها حتی به گزینه ذخیره نیز نیست.

این در حالیست که یک نظرسنجی که اخیرا انجام شده نشان می دهد که عارف بنا به شرایطی احتمال پیروزی بر حسن روحانی در انتخابات آتی ریاست جمهوری را دارد.

نکته جالب توجه این است که نتایج این نظرسنجی که بر اساس این پرسش انجام شده که "اگر تنها محمد رضا عارف و حسن روحانی کاندیدای ریاست جمهوری باشند، به چه کسی رای خواهید داد؟ "نشان می دهد که رای عارف و روحانی بسیار نزدیک بهم می باشد و حتی احتمال پیروزی عارف بر حسن روحانی بنا به شرایطی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

از سوی دیگر به اعتقاد برخی ناظرین محمدرضا عارف حتی در صورت حضور حسن روحانی و یک قطب دیگر انتخاباتی، توان رقابت مناسب را بازهم در انتخابات ریاست جمهوری آینده خواهد داشت.
منبع:جهان نیوز
 
کلمات کلیدی : انتخابات ریاست جمهوری 96+ روحانی+ عارف
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۰۱:۲۱:۲۲
باهمه ی کارشکنی ها و ایجاذ ناراضی تراشی های عمدی به روحانی رای می دهیم (4144160) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.