نظر منتشر شده
۲۴۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 310324
برچسب‌زنان به هيچ كس رحم نمي كنند؛ برچسب دلواپسی این بار برای رحیم پور ازغدی
احسان رستگار؛ 25 آبان 94
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۲
«این اولین بار نیست که حسن رحیم پور ازغدی مردی که او را از نظریه‌پردازان جدید انقلاب اسلامی می‌دانند، با سخنانش جنجال‌های سیاسی برپا می‌کند. او که زمانی دولت احمدی‌نژاد را مردمی‌ترین و پرطرفدارترین دولت تاریخ ایران نامیده بود، حال دو سالی است که در کوی دلواپسی سیر می‌کند و روحانی و دولتش را هر از گاهی از دم تیغ انتقادات می‌گذراند.»

بند فوق، بخشی از استدلال های مطلب «همه سخنان جنجالی یک سخنران؛ قدم‌های رحیم‌پور ازغدی در کوچه دلواپسی» است که خبرگزاری خبرآنلاین، هفته ی گذشته منتشر کرد.

نکته ی جالب این جاست که نگارنده ی سطور فوق در آن خبرگزاری، آن قدر ذوق زده بوده تا از هر موضع مربوط و نامربوط ازغدی جهت تخریب وی استفاده کند، که دقت نکرده که آن موضع گیری و جمله ای که به حسن رحیم پور ازغدی نسبت داده، مربوط به حیدر رحیم پور ازغدی یعنی پدر ایشان بوده که ۶ سال پیش چنین اظهار نظری کرده که جالب تر این جاست که اتفاقا این خبر نیز در خبرآنلاین موجود بوده و فقط کافی بوده نویسنده ی این خبرگزاری در خبر همان خبرگزاری دقت می کرده تا علاوه بر الصاق برچسب دلواپس به ازغدی، نظر شخص دیگر را به او نسبت ندهد.


در آن خبر آمده بود:
«حیدر رحیم پور ازغدی شش سال پیش در جریان بررسی صلاحیت وزرای کابینه دهم در یادداشتی خطاب به آقایان لاریجانی، باهنر و توکلی نوشت: دولت احمدی نژاد انقلابی، پرطرفدارترین و مردمی‌ترین دولت در تاریخ جمهوری اسلامی است و در برابر دشمنان جهانی و این همه کینه‌توزان داخلی، سزاوار همدلی و همیاری است نه سنگ‌اندازی و تضعیف.»

با این امید که مابقی استدلال ها و ارجاعات مطلب «همه سخنان جنجالی یک سخنران؛ قدم های رحیم پور ازغدی در کوچه دلواپسی» تا این حد بی دقت و تهمت آمیز نباشد، نگارنده ذکر نکات زیر را مفید می داند:

حسن رحیم پور ازغدی، در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه در ۸ آبان گفت:
«این اسناد(اسناد لانه جاسوسی آمریکا) حتی در کشور ما هم بایکوت شده است، باید این اسناد مطالعه شود تا بفهیم امروز آمریکا چگونه دنبال نفوذ در کشور است. چند تن از اعضای دولت موقت حقوق بگیر سیا بوده و برخی هم ناآگاهانه به آنها اطلاع می‌دادند، آمریکا در میان مراجع قم، دانشگاهیان، تکنوکرات‌ها، اهالی رسانه‌، توده‌ای‌ها و کمونیست‌ها، چریک‌ها و جدایی‌طلبان نفوذ کرده بودند، آنها از هیچ‌کسی صرف نظر نکردند و به سراغ آخوند، وزیر ، وکیل و ضد آخوند و روشن فکر ، لیبرال‌ها و دولتی‌ها رفتند. آنها حتی تا شورای انقلاب نفوذ کرده بودند و از محرمانه ترین اخبار آنها اطلاع داشتند. آنها در دولت و حوزه و مجلس آدم داشتند؛ فکر می‌کنید الان آدم ندارند؟ همین الان در همه نهادهای جمهوری اسلامی آدم دارند و از هر کسی به نحوی استفاده می‌کنند.

هنوز خطرات و ارتباطات سرویس‌های جاسوسی در حوزه‌های مختلف وجود دارد و ما باید مراقب خط نفوذ آمریکا که رهبری به آن اشاره کردند، باشیم.این سرویس‌های خارجی بر روی افراد زیادی سرمایه‌گذاری کرده تا وقتی این افراد مسئول شدند غرب در تصمیم‌گیری‌های کشور از طریق این افراد نفوذ داشته باشد. اکنون حتی برخی از دانشجویان در اروپا به من گفته‌اند که سرویس‌های اطلاعاتی اروپایی از آنها رسما خواسته‌اند که از داخل وزارتخانه‌ها یا سایر نهادها به آنها اطلاعات بدهند.»


این اظهار نظرها که هم مبتنی بر مستندات تاریخی است و هم عقلا مترتب است، موجی از حملات بی رحمانه ی برخی رسانه ها را به سمت حسن رحیم پور ازغدی روانه کرد.

در این تخریب ها، حتی برخی از رسانه ها، آن قدر از این نظرات وی خشمگین شده بودند، که جهت تخطئه ی اظهار نظرهای وی در مورد بحث «نفوذ» را که اظهار نظرهای ازغدی چندین سال پیش ازغدی حول موضوعات غیرمرتبط با نفوذ بیان کرده بود نیز دستاویز قرار داده بودند.

این روزها فقط کافی است نقدی تند کنی. حتی اگر تند بودن نه از جنس افراط بلکه از جنس صراحت و حق طلبی محض باشد، هیچ اهمیتی ندارد؛ مهم این است که تو نقد کرده ای. نقد کردن بی تعارف همانا و الصاق برچسب های رنگارنگ و متعدد بر پیشانی منتقد همان. حتی اگر تو فعالیت سیاسی و حزبی هم نکنی، مهم نیست؛ مهم این است که امروز برچسبی مهلک وجود دارد که اکثر مردم با شنیدن آن، سیگنال های منفی به ذهنشان مخابره می شود؛ آن برچسب دلواپس است و آن منتقد حسن رحیم پور ازغدی است!
فقط کافی است در حد یک مخاطب شبکه ی ۱ باشی تا بتوانی درک کنی که روح سخنرانی ها و موضع گیری های ازغدی، برگرفته از حریت او و با هدف اصلاح است.

گویی رحیم پور ازغدی، باید فقط برود پشت بلندگو و با نگاه منتقدانه نسبت به مکاتب غربی، ساعتی جوانان و مخاطبینش را سرگرم کند و بعد هم مثل یک آدم سر به راه، تشریفش را ببرد تا سخنرانی بعد که باز به همین ترتیب، مخاطبین حاضر در محل سخنرانی و مخصوصا صدا و سیما را جذب کند.

انگار ذنب لا یغفر است که ازغدی مانند هر روشنفکر دینی دیگر و هم چون هر اندیشمند و عالمی، بخواهد تا حین طرح مباحث نظری و واکاوی اندیشه ی غرب، معایب و مشکلات داخل کشور و مسئولان جمهوری اسلامی ایران را هم نقد کند.

برای برچسب زنندگان حرفه ای اصلا مهم نیست که نظرات شجاعانه ی قبلی ازغدی چه بوده و انگیزه بخش برچسب زننده، آن انتقادات تند قبلی ازغدی نیست، حتی اگر در نوشته ی برچسب آلودش، به آن ها ارجاع دهد، بلکه تنها علت برچسب زدن به اندیشمندی مانند او، این است که از کلیدواژه ی جدید رهبری، آن هم نه به سبک یک کاسب، بلکه به روش یک مصلح، استفاده کرده است و آن کلیدواژه «نفوذ» است.

شکی نیست که «نفوذ» هم مانند بسیاری از دیگر کلیدواژه ها که رهبری در سخنرانی هایشان آن ها را در فضای سیاسی کشور باب می کنند، از دو سو مورد استفاده قرار می گیرد؛ طیفی اصلا تاملی در مورد آن کلیدواژه نکرده و صرفا حسب آن که رهبر انقلاب و شخص اول مملکت، آن عبارات را استفاده می کند، آن ها هم استفاده می کنند تا در منظر مردم، خود را خودی تر نشان دهند، اما طیفی هم هستند که آن عبارت یا کلیدواژه را استفاده می کنند نه چون رهبری استفاده کرده اند، بلکه چون به آن مفهوم معتقدند. حتی در مواردی هم مسبوق به سابقه بوده که آن مفهوم پیش تر توسط همان اندیشمند با ادبیات و در قالب لغاتی متفاوت استفاده شده، اما پس از آن که رهبری آن عبارت جدیدتر و به روزتر را مورد استفاده قرار داده اند، آن اندیشمند ترجیح داده تا در مواردی، از آن کلمه ی مورد استفاده ی رهبری در توصیف نظراتش بهره ببرد.

شرح فوق، کل گناه نابخشودنی حسن رحیم پور ازغدی بود. او وارد حوزه ی استحفاظی و دایره ی منافع طیفی شده که بی رحمانه به هر کس و ناکسی برچسب دلواپس می زنند. او در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه ی ۸ آبان، گفت:
«آمریکا در میان مراجع قم، دانشگاهیان، تکنوکرات‌ها، اهالی رسانه‌، توده‌ای‌ها و کمونیست‌ها، چریک‌ها و جدایی‌طلبان نفوذ کرده بود، فکر می‌کنید الان آدم ندارند؟ همین الان در همه نهادهای جمهوری اسلامی آدم دارند و از هر کسی به نحوی استفاده می‌کنند. آنها برای نفوذ به هرکسی از یک راهی وارد می‌شوند.»

بعد از این سخنرانی، بسیاری از رسانه ها، از اصلاح طلبانی که «برچسب به دست» هستند گرفته تا آن رسانه هایی که ژست اصول گرایانه شان از جنس یقه ی دیپلمات و مواضع انقلابی شان فقط در مناسبات و راهپیمایی ها نمایان می شود، از دو هفته ی پیش تا هفته ی گذشته، طوری علیه ازغدی قلم فرسایی کردند که مخاطب ممکن بود گمان کند که وی، از هسته های تشکیل دهنده و اتاق فکر غیررسمی حزب پایداری است!

و اما بررسی اظهار نظر متهورانه و پیش قراولانه ی رحیم پور ازغدی، به شرح زیر است:

۱- صرف این که یک اندیشمند چه از نوع حزب اللهی اش و چه غیر آن، موضعی را اتخاذ کند که بداند بیم در خطر قرار گرفتن شانیت، آبرو و محبوبیت او در هر دو جریان مرسوم جمهوری اسلامی ایران می شود (یعنی اصول گراها و اصلاح طلبان)، بی شک نشان دهنده ی شجاعت اوست. حال این که این شجاعت آیا با درایت نیز همراه شده یا خیر، مساله ای است که حسب مورد باید به آن پرداخته شود.
در این مصداق، ما با حسن رحیم پور ازغدی حزب اللهی ای طرفیم که خاصیت شجاعانه بودن نظرات او، برگرفته از حق گویی های ازغدی است، نه برای جلب توجه یا خاص نشان دادن خود.

به این ترتیب این ادبیات خط شکنانه ی ازغدی، تابوشکن نیست بلکه کلیشه گریز است؛ به این معنا که هدف او، نشان دادن کژی ها و کاستی هایی است که داخل حاکمیت و نظام رشد کرده و اگرچه گفتن آن می تواند گوینده را متحمل هزینه هایی کند، ولی گریزی از طرح آن ها نیست.

آیا شکی وجود دارد که ازغدی خود نیک می دانسته که وقتی از نفوذ و احتمال نفوذ در همه ی بخشهای نظام سخن به میان آورد، از هر دو سو ممکن است آماج تخریب های مغرضانه قرار گیرد؟

او گاهی این گونه است و به سبک استاد شهید آیت الله مطهری - که ازغدی اندیشه اش را وام دار مطالعه ی آثار ایشان می داند - دل به دریا می زند و هزینه-فایده نمی کند. اصلا برایش مهم نیست که چه کس را از نقد او خوش می آید و یا این نقد، که را دندان خشم و کین و بغض به هم فشرده است!

بعضی اوقات وقتی نقد می کند، توجه نمی کند آن را که تشنه اند به خون انسان های حق گوی غیر حزبی؛ چون اگر شخصی دل در گروی منافع حزبی و جناحی داشته باشد، بسیاری از اوقات، یا لب به انتقاد نمی گشاید و یا اگر هم گشود، می توان به لطایف الحیلی، او را هم رام کرد، اما امان از کسی که حق می گوید نه چون می تواند با آن موضع آوانگارد و کلیشه گریز، از مردم رای بگیرد یا پایه هایش را در جریان مطبوعه اش متسحکم کند، بلکه حق می گوید چون شیعه است و امر به معروف و نهی از منکر را یک شعار نه بلکه یک مرام و سلوک دائمی می داند.

۲- اظهار نظر ازغدی، بر اساس مستندات تاریخ معاصر و حتی تاریخ پس از انقلاب اسلامی ایران، به راحتی قابل تایید و تصدیق است. مگر نبودند نفوذی هایی چون کشمیری که بخش عمده ای از گنجینه های انقلاب که در حزب جمهوری جمع شده بودند را به شهادت رساندند؟ مگر نبودند نفوذی هایی که در بیوت برخی مراجع تقلید رخنه کردند،و در دل برخی دیگر بذر دلخوری از امام را کاشتند.
مگر جاسوس و نفوذی معنایی جز این دارد که باید خودی انگاشته شود؟ اصلا اگر نفوذ از درون نباشد که دیگر نفوذ به حساب نمی آید؛ می شود ورود، اما ورود برای خودی هاست و غیرخودی ها با ابزار نفاق و تظاهر، خودی نمایی می کنند و از درون ضربه می زنند.

۳- این که ازغدی نسبت به نفوذ در ماکز مختلف نظام هشدار میدهد، یک موضع بسیار جسورانه است که اگر برخی از اصلاح طلبان افراطی و تفریطی، آن را به زبان آورده بودند، با سوت و کف ممتد همین هایی که ازغدی را هو می کنند مواجه می شدند.
ازغدی نگفته که مثلا فقط در قوه ی مجریه نفوذی هست، نگفته که مثلا تنها در رسانه ها و آن هم بعضی از رسانه های برخی جریان های خاص نفوذی است، بلکه او یک واقعیت تلخ را به طور عام و همه گیر بیان کرده و حتی بعضی از نهادها یا جریان ها را هم از آن قاعده مستنثنی نکرده است. حال چگونه رواست که رسانه ای به او تهمت دلواپسی بزند؟

۴- این قسمت از جملات ازغدی که اشاره می کند به این که آمریکا و دشمنان از هر کسی به نحوی استفاده می‌کند و آنها برای نفوذ به هرکسی از یک راهی وارد می‌شوند، عملا تفسیری است از تعابیری که در وصف ابلیس در قرآن کریم و احادیث معصومین علیهم السلام ذکر شده است،‌ به این معنا که شیطان در دل هر کس و برای گمراهی هر کس، از راهی وارد می شود که او در آن زمینه ضعف دارد. پاشنه ی آشیل و نفود از نقطه ی ضعف، از بدیهیات عقلی تمامی مکاتب، جوامع و دوران هاست.

آیا چون در این فراز از سخنرانی، ازغدی آمریکا را چون شیطان توصیف کرده و برخی اصرار دارند بر رابطه با آمریکا، باید ازغدی دلواپس نامیده و تکفیر و برچسب نواز شود یا آن ها که آمریکا را برخلاف نظر امام خمینی (ره) شیطان بزرگ نمی دانند، باید پاسخ دهند که چرا تظاهر به تقید به راه امام می کنند؟

ازغدی نه اسمی از اصلاح طلبان برده و نه در تفکر او، اصلاح طلبی یا اصول گرایی قداست ذاتی دارند، بلکه او دارد همه را انذار می دهد به اعتماد نکردن به آمریکا و خاطرات تلخ نفوذهای آمریکا را یادآوری کرده و تذکر می دهد که این ها فقط صفحات از تاریخ پس از انقلاب اسلامی نیستند، بلکه رخنه هایی هستند که متاسفانه ما در اکثر قسمت ها و نهادهای نظام، نتوانسته ایم کامل آن ها را مسدود کنیم.

حال سوال این جاست که از این سخنان ازغدی، چرا باید طیفی از همراهان دولت و طیفی از اصلاح طلبان، این گونه به رگ غیرتشان بر بخورد و احساس تکلیف کنند که او را مورد نوازش های برچسب مآبانه شان قرار دهند؟ (تاکید می شود طیفی و نه همه ی آن ها؛ قطعا طیف هایی از دولتی ها و اصلاح طلبان، بغضی نسبت به ازغدی ندارند).

برخی این روزها وصف الحالشان شده این بیت:«از بس فشرده اند به هم از کین ازغدی، دندانشان چون بخیه به دندان نشسته است.»
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۱۴:۰۴
بله دیگه همه یا مغرضند یا بی سواد. این وسط فقط شما هستید که نه هیچ غرض ... در دل دارید و نه از بی سوادی رنج می برید! غرور هم حد و اندازه دارد والا

(خودم سانسور کردم) (3328319) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۹:۱۸:۲۷
بنده به عنوان یک محقق اماتور اصل مساله نفوذ را قبول دارم منتها نمیدانم چرا همه سعی دارند نفوذ را به اصلاح طلبان و جناح چپ که کمتر در حاکمیت حضور دارند نسبت دهند که اگر چنین باشد پس دشمن احمقی داریم که بجای نفوذ در نهاد های موثرتر به یک روزنامه نفوذ کنند (3329548) (alef-18)
 
وحید
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۰:۲۳:۳۷
من از ایشان و نظریه هایش خوشم
نمی آید (3329700) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۳:۵۱:۴۴
خطاب این نظر به چه کسی است؟ میخواهم بدانم مثبت بدهم یا نه (3330006) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۷:۵۲:۰۵
عاشقتم جاب رحيم پور (3331313) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۳۷:۴۰
در دیدار چند روز قبل دانشجویان با رهبر معظم انقلاب، یکی از دانشجویان گفت: " اقدامات نادری نظیر سخنرانی پیش از خطبه‌های استاد حسن رحیم‌پور ازغدی نیز، که موجب جذابیت عمومی و بازگشت نماز جمعه به جایگاه حقیقی آن بود، با تنگ‌نظری‌های جناح‌های حاکم و مسئولین رسانهٔ ملی و نمازجمعه متوقف شده است."

رهبر انقلاب در پاسخ فرمودند: " اینجا اسم آوردند از یکی از برادران خیلی خوب ما که در خطبه‌های نماز جمعه صحبت میکردند؛ خیلی خوب، از ایشان، از امثال ایشان استفاده کنید، اینها را در تشکّلها بخواهید." (3330209) (alef-18)
 
teoman
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۸:۲۳:۰۷
ایشان باید از بعضی ها یاد بگیرند و قبل از سخنرانی چند عدد سکه برای بعضی از رسانه ها بفرستند تا از حملات در امان باشند
نمونه اش در برنامه پایش این هفته که آقای دعوت شده در کمال پررویی سکه ها را در جیب گذاشته و رفته خیلی عادی یعنی غافلگیر هم نشده تکراری بوده براش (3330285) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۷ ۰۵:۲۷:۵۲
سلام
کشور ما هیچ کس حقی ندارت به دولت مردان ویا مجلسی ها ویا کشوری لشکری در مجامع عمومی تضعیف کند اگه بنا باشد هرکسی ازاد باشد نقد بررسی کند پس همه انهای که سخن شیرین دارن مجلس گرم کن هستند میتونند اینطوری نیستی که فقط عده ای دل واپس باشن همه ملت برای سر افرازی کشور اسلامی تلاش میکنن پس کشور برای 75 میلیون نفره نه برای عده خواص (3331949) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۱۴:۳۴
الف جان! "دلواپسی" برچسپ میباشد! نه تهمت! اصلاح بفرمایید!! (3328323) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۱۵:۰۶
میدونم همیشه وقتی پای سخنانی مثل آقای الهی قمشه ای هیچ وقت به ذهنم نمیرسه کانال رو عوض کنم ولی وقتی کانالی اقای ازغذی رو نشون میده تا کلمه ای از دهن مبارکشون خارج نشده من کانالو عوض میکنم (3328327) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۱۵:۳۲
اصلا مهم نیست شبه روشنفکران متوهم چه میگویند مهم این است که استاد رحیم پور در اکثر مواقع حق میگویند. (3328328) (alef-18)
 
برچسب
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۵:۵۱:۱۷
یکی نیست بگه عزیزم، الف جان یا نویسنده ی گرامی، خب شما چرا ناراحتی؟ این همه برچسب و مرچسب به کابینه روحانی زدند، استضیاح دکتر فرجی دانا تااااااااااااااااااااااا کلی ماجرا در باب برجام، حالا گیر دادی به یک نوشته و اظهار نظر؟؟؟ برچسب؟؟؟؟؟ چرا تحملتون کمه شماها؟؟؟ (3329058) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۵۶:۵۳
مرچسب!!!
برو اول درست صحبت کردن یاد بگیر (3330236) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۰۰:۳۲:۴۲
تحمل اوناای کمه که به منتقدین میگن برو به جهنم، بی سواد، بی شناسنامه و...
این بنده خدا از یک مقاله انتقاد کرده
بدون اینکه به کسی توهین کنه (3335234) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۲:۰۴:۵۵
برچسب!!!!

دلم به حال بعضی از اینها می سوزه طفلی ها ماموریت دارن که توجیه کنن و هر نقد دولتی رو با لجن پراکنی و مغلطه گری به هوچی گری بکشونن.

بخدا بد نیست اول کمی سواد پیدا کنی و بعد بیای بحث فرجی دانا و برچسب زنی رو اینجا مطرح کنی. اون مثبت ها هم زیاد دلخوش نباش از هم کیش های بیکارت تو اینترنت کم پیدا نمی شن. (3335649) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۸:۳۸:۳۲
رحیم پور ناحق می گوید. (3329484) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۶:۳۶:۰۹
الف مصداقی دلیل آورد ... و شما فقط کلی گویی می کنید
اگر راست می گویید بگویید کجای سخن آقای ازغدی باطل بوده است و غیر مستند؟

چون اگر مصداقی وارد شوید دستتان خالی است مثل خبر آنلاین که مثلا قدم پیش گذاشته و خواسته که بجای کلی گویی مصداقی وارد شود اما دیدیم که مصداق او اشتباه یا گاف بوده است و اصلا آقای ازغدی فلان سخن را نگفته بوده ...

دنبال حق باشید چه از زبان آقای روحانی خارج شود چه از زبان احمدی نژاد یا ازغدی یا هر کس دیگر ... شما احساساتی هستید متاسفانه ... حزب باد .... (3330138) (alef-18)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۳۲:۰۶
رحیم پور طرفدار حقه و فرق نمیکنه مسئول دولت از چه حزبی باشه (3330203) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۳:۴۷:۴۹
امريكايي هستي شما؟ (3330895) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۲:۰۶:۵۸
تو راست می گی. رحیم پور ناحق می گوید!!!! الان کجای این جواب تو توجیه گر دروغ و تهمت سایت خبرآنلاین بود.

رحیم پور ناحق می گه ولی اونهایی که ریختن خیابون و سطل اشغال اتیش زدن و مغازه ها رو داغون کردن و اتوبوس به اتیش کشوندن اونها حرف حق می زنن

سالهاست که به دروغ ها و مغلطه های شما ها عادت کردیم.

اگر ذره ای حرف حق برای گفتن داشتین به جای مغلطه گری جواب نقدهای اون رو می دادین و بعد هم تهمت زنی و دروغ پردازی های این چنینی خبرآنلاین رو لاپوشانی نمی کردین (3335655) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۰:۴۴:۳۱
اگر واقعا آقای ازغدی که همیشه و همه جا تریبون به دست هستند مظلوم واقع شدند و کسی تونسته بهشان انتقاد کند پس معلوم می شه کشور ما در حال پیشرفت است.

خوشحال شدم از خبرتان (3329741) (alef-18)
 
نیکخواه
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۰:۱۸:۴۱
خوارج هم حق میگفتند و امیر مومنان در جواب آنها گفت سخن حقی است ولی آهنگ باطل دارد!!!!!! (3330033) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۸:۱۶:۰۳
تو یه خط 3 تا توهین کردی!
1- مهم نیست - نظر بخشی از جامعه مهم نیست؟
2- شبه روشنفکر
3- متوهم. شما خودت داری به مخالفان برچسب توهم میزنی


این ها هستند طرفداران این تفکر. قضاوت با دیگران (3331351) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۱۵:۵۱
ایشان میخواهند بگویند
آی مردم،راه سومی هم هست که من مبدع اون هستم! (3328329) (alef-18)
 
میلا
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۶:۴۹:۴۰
عجب شما خوبی (3329213) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۰:۱۴:۴۷
بسیاری از سخنرانی های جناب ازغدی را تا آخر دیده ام. اما تا بحال ندیده ام ایشان راحلی ارائه کند. اینکه صرفا نقد کنی کار اسانی است ایده جایگزین مهم است که تابحال در سخنرانی های ایشان ندیده ام. در نقد هم منتقد عادلی نیست چون در مواردی که به غرب تاخته اند انصافا دست خود ما نیز خالی است . با تمام این اوصاف هیچ وقت ایشان را با حسن عباسی مقایسه نکنید. (3330030) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۱۸:۲۰
ادای سروش رو برای اصولگراها
درمیاره (3328343) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۵:۵۰:۰۶
نماز جمعه نماز وحدت است. چرا افرادی مانند ازغدی به عنوان سخنران قبل از خطبه ها به این و آن تاخته و عملا" از تریبون نماز جمعه برای تسویه حساب شخصی و گروهی استفاده می کنند؟ (3329055) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۸:۱۳:۰۱
چند بار نماز جمعه رفتی؟ (3329440) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۷:۲۰:۴۱
اخبارش را كه مي شنويم اگر حرف زدن براي همه آزاد هست هفته بعد من ميخواهم صحبت كنم !!!!!!!!!!!!!!!!؟ (3331259) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۶:۳۸:۴۴
یعنی خواندن اسناد آمریکائی ها که تصریح می کند در بین مسئولین جاسوس وجود دارد اینقدر برای بعضی ناراحت کننده است؟
اجازه می دهید ما به این بعضی ها شک کنیم؟
واقعا مشکل شما چیست؟ بجای کلی گویی بگویید آقای ازغدی در چه مورد خلاف عقل و سند سخن گفته است؟ (3330141) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۲:۲۹:۰۵
به کی تاخته مثلا؟؟ (3330771) (alef-18)
 
teoman
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۸:۲۴:۵۲
الان سروش کجاست ؟
چرا بیشتر این روشنفکرا اخرش همه میرن بی بی سی و وی او ای و سی بی اس و ............... (3330292) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۸:۵۹:۲۲
سروش کی هست که ادا در آوردنش چی باشه، سروش به واسطه مخالفتش با نظام و آنارشیسم فکریش انقدر بزرگ شد وگرنه رحیم پور از جمله افرادی بوده که حلقه کیان و امثال سروش رو بارها به نقد کشیده

مخالفان رحیم پور چون نمی توانند پاسخ های منطقی به او بدهند او را تخطئه می کنند (3330356) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۱۹:۱۱
دیدی گفتم بعد از آقای علم الهدی نوبت ازغدی بعدیش حسین شریعتمداری (3328347) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۲۷:۲۵
"عضو شورای انقلاب فرهنگی افزود: رسانه های طرفدار نیز غالبا بی سواد اند، اغلب خبرهایی که از اشخاص نقل می کنند درست و قابل اعتماد نیست، "

خدایی با این یکی موافقم جناب ازغدی ! (3328392) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۵۸:۱۵
چوب و که برداری گربه دزده فرار می کنه! چرا برخی روزنامه ها از بازخونی اسناد لانه جاسوسی ناراحت هستن؟ (3328544) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۴:۱۵:۲۳
سوال بسیاری از مردم این است:

چرا عده ای معدود تمام تریبونها را در دست دارند؟ (3328812) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۶:۴۰:۳۷
جواب دوستمون را بده چرا جای دیگری می روی؟
سوال ایشون اینکه مشکل بعضی ها با افشای اسناد لانه جاسوسی چیست؟
این سوال مهمی است که اگر پاسخ داده نشود کار به جاهای باریک کشیده می شود. (3330142) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۴:۱۹:۴۱
ازغدی و دکتر عباسی از مفاخر هستند. خدا نگهدارشان باد. (3328826) (alef-18)
 
مصطفي
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۵:۱۳:۵۸
تهمت‌هاي ايشان كه به وضوح به افرادي حقيقي اشاره داشت، اگر در يك كشوري غربي بيان مي‌شد با محاكمه مواجه مي‌شد. هر چند به قول دكتر روحاني برخي در اين كشور مصونيت آهنين دارند و هر تهمت و افترايي را مي‌توانند به ديگران نسبت دهند. (3328963) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۲:۴۲:۳۱
عزیزم سنگ کشورهای غزبی رو به سینه نزن

اونجا اگر ازغدی محاکمه بشه قبل از اون خیلی ها ( کرسنتی ها , استات اویلی ها و ...) محاکمه و محکوم میشن (3329917) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۶:۴۱:۱۱
منظورت از تهمت اسناد لانه جاسوسی آمریکاست؟ (3330143) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۳:۴۹:۲۸
دولت راستگويان خخخخخخخخخخ (3330896) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۳:۲۶:۲۶
دوست عزیز , من با هر 2تاشون زاویه دارم اما گذاشتن آقای ازغدی در کنار دیگر مفاخر , ظلم مفرط به آقای ازغدی است!
الباقی بقای شما. (3329984) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۷:۲۵:۴۵
مفاخر شما نه ملت (3331270) (alef-18)
 
امیری
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۴:۳۱:۲۶
هیچکس از بازخوانی اسناد لانه جاسوسی ناراحت و نگران نیست.بلکه از دکان درست کردن و تهمت بی دلیل زدن به افراد ابرو دار،و کنار گذاشتن افراد دلسوز جامعه ،و روی کار اوردن افراد تندرو و بیکاره ،بعنوان انقلابی نگرانیم.
ثانیا 37 سال از اشغال لانه جاسوسی گذشته،این مطالب چقدر بوده و چقدر تا به حال بودجه برای افرادی که در انجا "شاغل" بوده اند صرف شده؟ و تا به حال چکار میکردند؟ بنظرم بهتر است برای جلوگیری از هرگونه سواستفاده و تهمت زدن ناروا، مطالعه این اسناد و یا کپی کامل انها،در اختیار یک مرکز دانشگاهی بیطرف قرار گیرد.
2- کسانی که همچون مرحوم بازرگان و همفکران انها،ویا امروزه ،افراد لیبرال و دمکرات و اصلاح طلب ،امثال اقای دکتر زیباکلام و ... نمیتوانند نفوذی تلقی شوند.بلکه نفوذیها در میان کسانی هستند که ادعای انقلابی گری دارند و دلسوزان کشور را با انگهای مختلف طرد میکنند... و خود در رسانه ها و نهادهای وابسته به حاکمیت ژست انقلابی گرفته اند،ودر لباس خدمت، به خیانت به کشور میپردازند.

الف عزیزلطفا چاپ کن،تا بلکه ازادی اندیشه نمیرد.افسرده شدم از بس مطالبم سانسور شد در الف! (3328855) (alef-13)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۹:۲۰:۴۳
لطفا نظر اقای امیری را بخوانید (3329553) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۳:۰۶:۲۱
بسیار سنجیده و دفیق بود نحلیلتان (3329956) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۶:۴۳:۴۵
شما که با بازخوانی اسناد مشکل نداری پس چرا از باز خوانی آن توسط آقای ازغدی ابراز نارضایتی می کنی؟
مگر آقای ازغدی حتی یک نفر را به صورت مصداقی متهم به جاسوسی کرد؟
اینقدر فرار به جلو نفرمایید
شما هم قبول کنید اگر 30 سال پیش آمریکا اینقدر از بین مسئولان و حتی فرزندان مراجع تقلید جاسوس داشته است چرا الان که انقلاب برای آنها خطرناکتر شده است اقدام به جاسوس گیری نکنند؟ ها؟! چرا نه؟ ... چرا خودتان را خواب می زنید ... (3330145) (alef-18)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۵:۳۸:۳۰
مشكل اينه كه اين بقول شما نظريه پرداز ميگويد همه دروغ ميگويند غير از من...با زبان بي زباني ميگويد كه ولايتمداري يعني تاييد اينجانب..اسلام انچيزي است كه من ميگويم..اينها خود بزرگ بيني نيست..كسي از بازخواني اسناد لانه جاسوسي ناراحت نميشود.از ديكته خواني اسناد ايراد ميگيرند...ايا نفوذ در همين دو سال بوجود امده ..ايا ادعاي هاله نور نفوذديني نبود..ايا حضور چاوز و امام زمان نفوذ عقيدتي نبود..ايا دستور امام زمان براي يارانه نفوذفكري نبود...اياتاراج نفت و حالا هم دويدن براي پولش نفوذ اقتصادي نبود..ان مدت جناب نظريه پرداز كجا بود كه تذكر دهد..شايد بورسيه شده بود تا مدرك نظريه پردازي بگيرد... (3329015) (alef-13)
 
سیف
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۵:۴۲:۱۱
«این که ازغدی نسبت به نفوذ در ماکز مختلف نظام هشدار میدهد، یک موضع بسیار جسورانه است که اگر برخی از اصلاح طلبان افراطی و تفریطی، آن را به زبان آورده بودند، با سوت و کف ممتد همین هایی که ازغدی را هو می کنند مواجه می شدند»
میخواستم بگم اگر همین جمله ها رو یک اصلاح طلب می گفت،یه راست میبردنش اوین! (3329024) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۶:۴۵:۱۹
اصلا مگر به گروه خونی اصلاح طلبها می خورد که بیایند اسناد جاسوسی را باز خوانی کنند و هشدار دهند که آمریکا در حال یار گیری است ...؟
مضحک است .. (3330146) (alef-18)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۲۰:۴۱
باعرض پوزش خدانکرده خودش مگر به سیستم اطلاعاتی دیگر وابسته است که وابستگان اطلاعاتی آمریکا درایران رامی شناسه مگر اشتباه کرده وتوبه کنند.
((((همین الان در همه نهادهای جمهوری اسلامی آدم دارند ))) (3328621) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۳:۰۷:۴۵
افریییییییین (3329961) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۱:۰۳:۰۹
عزیزم اگه بگی امریکا تو مراکز مختلف کشور ادم نکاشته یا واقعا خیلی سادهای یا برای عادی سازی وابستگی و جاسوسی تلاش میکنی (3330565) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۷:۰۴:۲۶
داداش خوب نخ ول میکنی (3331238) (alef-18)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۴:۰۴:۱۵
من خطاب به چنین افراد برچسب زنی فقط این بیت را شایسته می بینم

مهر خاموشی حصاری شد ز کج بحثان مرا
ماهی لب بسته را اندیشه قلاب نیست (3328776) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۵:۰۲:۵۰
اقا ادبیات ما خرابه میشه این شعر و معنی کنی ؟ (3328930) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۰:۰۱:۲۵
یعنی اینکه با این جور ادمایی بحث کردن فایده ای نداره (3329651) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۶:۴۷:۲۶
شما بجای شعر خوانی بیا بگو آمریکایی که 30 سال قبل اقدام به جاسوس گیری در بین مسئولین کرده است آیا الان دست روی دست گذاشته است؟ (3330151) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۴:۳۶:۴۹
چرا این اقا باید هر هفته جمعه بیاد چند ساعت از وقت تلوزیون و مردم ایران را بگیره ؟ (3328867) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۶:۲۶:۰۴
باشم عزیزم، از این بعد میگم عمله های کدخدا بیان وقت مردمو بگیرن، راضی میشی؟ (3329152) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۸:۱۹:۱۹
شما خالف خودت رو به راحتی میگی عمله کد خدا!!!! بعد ناراحت میشی بهت بگن دلواپس یا عمله روسیه؟ (3331358) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۳:۲۱:۱۷
برو با ایشون مناظره کن (3329978) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۵۹:۰۰
به شما ربطی نداره!!!
هر وقت در این زمینه تصمیم گیر بودید نظر بدید (3330239) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۱:۰۴:۴۳
دفعه میگیم خانم کلینتون رو از طرف شما دعوت کنند وصف العیش نصف العیش (3330567) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۷:۲۹:۳۱
اينها همه چيز را حتي نماز جمعه را باندي وسياسي كردند ومن هرگز در اين عبادت باندي وسياسي غير اسلامي شركت نمي كنم (3331274) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۲۹:۰۴
اقای ازغندی محترم با این محاسباتی که شما دارید صد سال دیگر هم نمیتوانیم مملکت خود را جمع و جور کنیم چنانچه اقا محمود نتوانست دو نفر را همپیمان خود کند (3328401) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۲۹:۰۹
ایشان خودشان از بزرگان برچسب زنی هستند حالا چه شده که از سنت نا میمونی که خودشان و دوستانشان باب کرده اند ناراحت شده اند الف جان گفتم که بدانی والا منتشر هم نکردی نکردی (3328402) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۳۱:۰۲
دلواپسی برای ما یک شرف و افتخار هست و هرکه دلواپس نیست به غیرت و شرفش شک کند... (3328411) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۳۲:۰۲
آقای ازغدی یک انسان اندیشمند و شجاع هستند.متاسفم واسه افرادی که به هیچ کس رحم نمیکنند و چیزی جزء منافع گروهی نمیفهمند. (3328419) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۵۱:۵۷
این رحیم پور ازغدی به نوعی دلواپس است که ژست روشنفکری می گیرد. (3328516) (alef-18)
 
بینا
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۱:۰۷:۰۴
کسانی که دلواپس واقعی نیستند یا بی غیرتند و نسبت به مسائل اطراف خود بی تفاوت یا فاقد فهم و شعور سیاسی (3330571) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۰۱:۰۱
البته لحن ایشان اگر ملایم تر شود بهتر است! (3328557) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۳:۳۹:۳۰
لحن چه فایده داره؟ مهم طرز فکره . (3329993) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۷:۰۳:۱۸
میشود لطفا یک نمونه برای شجاعت ایشان بیاورید؟ (3329250) (alef-18)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۰:۳۲:۳۵
ایشان اندیشمند نیستند بلکه فقط یک سخنران تریبون به دست هستند، ولی فقط کافیه با یک اندیشمند مناظره کنند تا متوجه شوید اندیشمند یعنی چه

الف اگر شما هم حامی بی چون چرای این اشخاص نیستید چاپ کن!!! (3329721) (alef-18)
 
هدایت
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۳۲:۰۵
کلا در این روزگار بنفش جواب منطق و استدلال هر کس رو نتونستید بدین بهش بگبن تندرو ، یا دلواپس ، یا کاسب تحریم و .... (3328420) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۴۳:۰۲
آقا یا خانم هدایت , خدا به راه راست هدایتت کنه . ان شا اله (3328474) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۸:۰۵:۰۷
طرف نماز جمعه تا حالا نرفته از دو کیلومتریش هم رد نشده حالا میگه چرا یکی دیگرو نمیارید!!!
مطالعه اگر دارید بیاید با استدلال جوابشو بدید اگر نه که مسلما نه هست لطفا ساکت شید انقدر جوابهای چرت و پرت ندید (3330252) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۴۳:۳۲
ن یک چیزو نمی فهم از اول پیروزی انقلاب تا الان مغازه های ما پراز نوشابه های پپسی و کوکاکولا ست و همه ما هم میدونیم که ریشه آنها سرمایه داران یهودی و صهیونیست امریکایی است و شب و روز هم میشنویم از نظرسلامتی افراد زیر سوال هستند.
آیا این دو کالا تا بحال باعٍث و بانی نفوذ بیگانه و امریکا در کشور شده اند
اگر که شده اند پس وامصیبتا !!!
اگر هم نشده اند پس این همه داستانها برای محصول مرغ سوخاری کی اف سی و همبرگر مک دونالد که هم میتوانند با ذبح اسلامی تهیه شوند و هم نسبتا محصولات با کیفیت وبا استانداردهای بالا تهیه میشود و میتواندازطریق سرمایه گذاری اشتغال و سرگرمی نیز برای جوان ها ایجاد کنند
چرا این همه مخالفت و وانفوذا سرمیدهیم اگر اینطور که مطرح میشود باید جلوی خیلی از محصولات بایدگرفته شود مثلا تلفن و لب تاب اپل و یاخیلی از محصولات امریکایی (3328478) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۴۳:۵۰
اگه بخواهيم منصفانه در مورد آقاي ازغدي قضاوت كنيم من خودم از 100 به ايشون حدودا" 30 ميدم . چون خيلي وقتا كاملا متعصبانه و بدون استدلال منطقي اظهار نظر ميكنند (3328480) (alef-18)
 
----
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۵۵:۲۴
30 هم زیاده (3328740) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۴:۴۰:۳۰
اگر كسي منطقي تر از ايشان سراغ داريد بفرماييد جواب ايشان را بدهند . تا به حال هر كس واكنش مخالفي داشته يا به زبان طنز بوده يا هوچيگري كرده . من تا به حال يك پاسخ درست و منطقي به سخنان ايشان نديده ام . (3328880) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۹:۴۸:۳۶
یعنی به کسی اجازه پاسخگویی به جناب ازغدی داده میشه ؟! (3329628) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۰۶:۰۰:۲۴
پاسخ دادن به آقای ازغدی نیاز به سوزاندن فسفرهای مغز داره و اگر کسی اهل تفکر بود طبعا اصلاح طلب نمی شد که دشمنان نظام از آنها به عنوان سرمایه های خود نام ببرند (3335355) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۹:۰۵:۰۲
با منطق شما جوره این به این معنا نیست که واقعا منطقی باشه لحن و ادبیات ایشان امثال خودش را دورش جمع میکند (3330363) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۶:۲۷:۲۲
همین که شما از 100 به ایشون 30 بدی، براشون افتخاره، چون اگه کسی با مدل استنتاج دیکتاتوریه شما به ایشون 100 بده، باید بره سر بذاره به بیابون (3329160) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۶:۰۵:۳۸
شما ها که اهل دموکراسی هستید چی؟
به مخالفین نظرتون نمره صفر میدید؟؟؟!!!
پس دیکتاتور واقعی را اگر فکر کنی میشناسی
البته اگر فکر کنی (3331144) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۳:۱۸:۳۱
زیادی دادی0 حق اش است (3329972) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۶:۵۱:۴۱
یعنی آقای ازغدی مثل الان شما متعصبانه و بدون استدلال منطقی اظهار نظر کرده است؟
خوب ایشان که از روی اسناد رسمی مطالب خود را بیان کرد ...

یعنی شما انتظار داری که ما قبول کنیم ایشون بدون استدلال منطقی اظهار نظر کردند و شما با استدلال منطقی ...؟!!

نمی دانم چرا شما به خود نمی آیید؟!! (3330154) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۴:۱۳:۲۸
کلا لایک هارا ببین و سرخورده شو بعد برو از 3ساعت قبل از مراسم سخنرانی عکس بگذارید بگویید مردم کمند ؟!!!!!!
بعد میایید میگید مگه مردم تو مجازی هستند بعد که لو میره 40 میلیون درایران تو فضای مجازیند میان میگن نه اصلا درست نیست
اسفند نزدیک است با نماینده هاتون خداحافظی کنید (3328804) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۶:۵۵:۵۷
شما به این لایکهای مجازی دل خوش کنید، از کمپین خودرویی تون معلوم بود که چقدر در دنیای مجازی این کمپینها و لایکها واقعیست. حقیقت جامعه 180 درجه با تفکرات امثال شما فرق دارد جنابان ونک به بالا نشین یا دوستدار ونک به بالا نشینها. (3329229) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۷:۵۵:۳۸
همانطور که کمپین نخریدن خودرو بیشتر یک شوخی بود، این لایکها هم شوخیست. (3329387) (alef-13)
 
صدا
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۳:۵۰:۳۵
کمپینِ نخریدن خودرو شوخی بود؟؟؟ شوخی میفرماید!
80 درصدِ قیمت خودرو وام دادند! تو خواب هم نمیدیدید , فکر کردین یدفعه عاشق چشم و ابروی شما شدند؟ تازه این حداقلِ اتفاقه .
شما سرِ خودت میتونی کلاه بزاری ولی سر یکی دیگه عمرا" .
اما شما اینجوری خوش باش و لذتش را ببر . (3330004) (alef-18)
 
omid
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۲۶:۴۹
کمپین هیچوقت یه شوخی نبود. همین فشار کمپین باعث شد که همچین شرایطی رو برای خرید خودرو بذارن.
اینا قبل کمپین که اول پول خودرو رو می گرفتن و تحویلشم با خدا بود.
تو اسفند ماه هم همین داستانه. جرات دارید از روش رد صلاحیت ها استفاده نکنین و نتیجه رو ببینید.
ما بی شماریم.
الف خواهشا پیام های ما رو چاپ کن. (3330196) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۸:۱۷:۱۵
نهایتا هزار نفر تو یه سایتی مثل الف خیلی زیاد حساب میشه!!!؟؟؟
انشالله انتخابات اسفند از توهم میای بیرون (3329449) (alef-13)
 
شهروند
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۹:۰۸:۰۲
برخی می خواهند با پف کردن نور خدا(حق) را خاموش کنند .....
مجلس ششم شما را هم آزموده ایم.....
همین که دشمن من و شما را به جان هم انداخته نشان می دهد نفوذ حقیقت دارد (3329529) (alef-18)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۵:۱۳:۵۴
دوست عزیز با سلام
اتهام زنی به مردم اسمش شجاعت نیست شجاعت آن است از کلی گویی بیرون آمده و اسامی افراد خائن را به زبان آورد. (3328962) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۶:۵۴:۳۵
وظیفه اقای ازغدی خواندن اسناد بود
مصداق یابی کار مسئولان اطلاعاتی است و مردم هم باید از روی اظهارات مسئولین بعضی واقعیتها را بفهمند ... (3330157) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۶:۲۵:۵۷
حق کسانی که هشت سال تمام به همه منتقدان توهین کردن حداقلش تاکید می کنم حداقلش تندرو خطاب کردن و بی اعتنایی است ... به هر حال در همیشه روی یک پاشنه نمی چرخد (3329151) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۴۰:۴۱
ولی خدا وکیلی اینجاشو خوب اومده که:
کارآمدی آقای مهندس و دکتر فقط برای جلسات خواستگاری یا جلساتی است که با آن بتوانند پز بدهند و به درد دیگری نمی‌خورد. در هیچ کجای دنیا مانند ایران عقده دکتر شدن نداریم» (3328457) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۴۱:۰۵
طبق گفته اقای رحیم پور باید رابطه با قدرت ها و ابر قدرتها قطع شود انگاه فقط می ماند رابطه با سنگال و ادیس ابابا و جزایر موریس
حسن جان خواهشا کمی تخفیف بده (3328459) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۶:۵۵:۳۵
عجب برداشت من در آودی از سخنان دکتر داشتی ... (3330159) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۸:۲۰:۵۲
دکتر!!!!! دکتر زیاد داریم تو مملکت . الکی فقط دکتر خطاب نکن. اسم رو بگو. (3331363) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۴۱:۳۲
بعضی ها حاشیه امنیت دارن حالا هرچی بگن مهم نیست خودی محسوب میشن آفت همین خودی غیر خودی کردن و دسته بندی ها هست (3328464) (alef-18)
 
نوری
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۴۱:۳۴
در مورد تفکرات آقای ازغدی نیازی به برچسب زدن نیست. ضمنا دلواپسی برای ایشان برچسب یا صفت منفی به حساب نمی آید، هم خودش می داند و هم ما! وگرنه این همه تریبون از صدا و سیما گرفته تا نماز جمعه و سخنرانی دانشگاه ها چرا فقط به ایشان و هم فکرانشان می رسد؟؟؟؟ (3328465) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۴۳:۳۶
معلومه نفوذی ها از این صحبت دکتر رحیم پور در مورد از دست دادن منافع و جایگاهشون احساس خطر کردند که اینطور به پاچه گرفتن روی آوردند. (3328479) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۵۴:۲۷
اگه آقا از کلمه "نفوذ" استفاده نمیکردند شما از جه کلمه ای استفاده میکردی؟! (3328737) (alef-18)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۷:۱۸:۲۵
هیچ از خودتان سوال می کنید این آقای رحیم پور درذ دوره آقای احمدی نژاد این حرفها را چرا مطرح نمی کرد . مگر آن موقع نفوذی نبود . (3329274) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۹:۳۰:۱۷
بنابه گفته شما پس حداقل 70 درصد مردم اين مملكت نفوذي هستند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3330405) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۴۶:۲۳
متاسفانه ایشان باید دکتری میگرفتند تا به این اندازه میفهمیدند که دانشگاه بدرد نمیخورد.البته اقای دکتر فرق ما با تمتم دنیا اینست که در کشور های پیشرفته دانشگاه به بقیه میگوید چه باید بکنند و در کشور ما بقیه به دانشکاه میگویند چه باید بکند.من اگر اشتباه نکنم امام خمینی میفرمودند اگر دانشگاه های ما درست شوند مملکت درست میشود.البته من هم اعتقاد دارم که دانشگاه کارایی لازم را ندارد.باید فکری به حال ان کرد.یکی از کارهایی که میشود کرد همانست که جنابعالی فرمودیدتعطیل کنیم.و برگردیم به ان حالت قدیم که میگفتند طرف شش ابتدایی دارد ولی اندازه دکتر سواد دارد. (3328493) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۴۷:۴۴
خیلی هم بی راه نگفته ایشان هم دارای تفکر مستقلی نیست حرفهای در هم بر هم هم زیاد به خورد مردم میدهد (3328499) (alef-18)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۴۸:۰۹
این آقا که فقط خودشو معیار حق میدونه، از کی دفاع میکنید؟؟ (3328504) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۶:۵۷:۰۹
کلی گویی در پاسخ به مستند گویی = دست خالی از جواب (3330161) (alef-18)
 
سعید ساعتی
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۴۹:۲۰
من از آقای ازغدی خوشم نمیاد، خیلی دوست داره از لغات و اصطلاحات زیادی استفاده کنه ولی فارغ از این کلمات، منطقش خیلی سطحیه (3328507) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۵۱:۳۱
سلام.نگفتید کدوم رسانه بهش چیزی گفته؟اون فقط حرف ما رو زده. (3328512) (alef-18)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۵۲:۲۷
روش رحیم پور اینست ک ادعاهای راست و خلاف واقع را با هم مخلوط میکند و بخورد مستمعین میدهد. و چون کسی در مقابلش نیست که جلویش بایستد و از او سند و مبنای خبر ادعایی را مطالبه کند همواره تنها بقاضی میرود وراضی بر میگردد. (3328518) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۶:۵۸:۳۳
لطفا شما بیا و جلوی ایشان بایست
اما قبل از آن می شه خواهش کنم یکی از آن راست و دروغ ها را بیاوری و ثابت کنی که کجایش راست و کجایش دروغ بود؟ (3330162) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۲:۳۳:۱۹
شما که خیلی می‌فهمی و بلدی با استدلال جوابشو بده! (3330782) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۶:۰۸:۰۹
با کدام رسانه
رسانه که دست تویه (3331151) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۵۵:۵۷
ببخشید! اما قبل از این که خبرگزاری ها و به قول شما برچسب زنها این موضوع را اعلام کنند نیز دلواپس بودن ایشان محرز بود!!! (3328532) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۲:۵۷:۱۶
دوره ی ازغدی ها و تحلیل های ایدئولوژیک خیلی وقته گذشته (3328540) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۰۰:۲۰
بر چسب نزن بحهر کسی اول خودت دوم کسی !؟ (3328554) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۰۵:۴۶
وادادگان و بی خیالان را توصیه می کنم به خط امام و انقلاب برگردند (3328571) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۷:۴۰:۵۹
شما وخط امام !!!!!!!!!!!!!!!؟ (3331294) (alef-18)
 
مرتضی
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۰۸:۲۴
راستی بیان تکرارومکررات ونخ نماشده نویسندگان ومقام های سیاسی وامنیتی چه حریتی لازم دارد ایشان چه اندیشه نویی ارائه داده که استحقاق عنوان روشنفکر دینی داشته باشد نویسنده این مقاله هنوز از الفبای شناخت تعریفی روشنفکر ودین عاجز است (3328581) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۳:۱۵:۲۶
در مونولوگ استادند اما اصلا اهل دیالوگ نیستند این استاد محترم چون چیزی در چنته ندارند هیچی (3329967) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۶:۵۹:۴۷
شما اصلا تا الان یک سخنرانی ایشان را با فکر و حواس جمع گوش کرده ای؟ (3330164) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۰۹:۳۱
در رسانه ملی که پولش را همه مردم تامین می کنند آقای رحیم پور ازغدی روزی ده پانزده ساعت وقت رزرو شده دارد تا حرفهایش را بزند آن هم به صورت یکسویه و بدون این که کسی بخواهد نقدی به وی کند! (3328584) (alef-18)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۵:۳۸:۵۱
سلام.بگید چه ساعاتی ما هم گوش کنیم. (3329017) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۱۱:۰۵
با نظر نویسنده مخالفم (3328589) (alef-18)
 
Milad
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۱۱:۲۳
کسایی که پور ازغدی رو انسان منطقی و منصفی میدونن واقعا از صمیم قلب چنین نظری دارن؟؟ توصیه میکنم یکمی مطالعه و جهان بینیتونو بیشتر کنید (3328590) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۰۶:۱۱
من به شما توصیه می کنم که یک سخنرانی ایشان را با تفکر و بدون تعصب گوش کن .. افزایش مطالعه و جهان بینی پیش کش... (3330167) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۲:۳۳:۵۳
شما که مطالعه و جهان‌بینی‌تون زیاده، لطفا بگید چرا همچین نظری نداشته باشیم؟ (3330784) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۱۱:۴۸
تحصیلات اقای ازغدی چقدر است؟ (3328592) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۴:۰۷:۲۶
بیا صدتا دکتر بهت نشون میدم اندازه اونهایی که سیکل دارند هم نمیفهمند. (3328783) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۹:۱۲:۲۰
چون شما خوت متوجه نیستی فکر میکنی اون صد تا دکتر نمیفهمند ...این چه لحن و ادبیاتیست که شماها دارید واقعا مایه خجالت و شرمساریه چی به فرزندانتون یاد میدید شماها (3330368) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۴:۰۸:۱۴
زنده باد ازغدی. (3328787) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۱۲:۵۳
اینکه نفوذی وجود دارد هیچ گاه شک نکنید
اما سوال این است ایا این نفوذی ها در دولت جدید امده اند یا از قبل بوده اند
اگر بوده اند چرا همین دو سه ساله اخیر این امر مطرح شده
حتما باید یک توافق اتفاق بیافتد تا نفوذی ها فعال شوند
یا مساله جنگ قدرت و ....... این جور چیز هاست ؟ (3328598) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۰۷:۵۸
رهبری پرجم دار مطرح کردن طرح نفوذ و تاکید بر آن در ماه های اخیر هستند

باید از دولت پرسید که چه کرده که این بحث اینقدر پررنگ شده است... (3330170) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۶:۱۱:۳۰
هیچی با دنیا داره تعامل میکنه
به بعضی ها که داره حزبشون از هم می پاشه فشار میاد (3331161) (alef-18)
 
سيدهادي
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۱۷:۲۳
اسرائيل تا كنون سه بار بنده را مي خواست تروركند.جمله ماندگار دكتر....كلا به كسي كه درباره همه چي اظهارنظرمي كند شك كنيد (3328610) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۰۹:۴۹
یعنی گفتن اینکه طبق نقل وزارت اطلاعات می خواستند دکتر را ترور کنند این یعنی اظهار نظر در مورد همه چیز؟
بلکه باید به کسی که صغرا و کبرای کلامش با نتیجه اش هم خوانی ندارد اعتنا نکرد ... (3330172) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۶:۱۳:۰۹
یعنی نظر خودت
جنای صغری کبری (3331166) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۶:۱۲:۱۱
اسراییل میخاد با موشک ایشونا ترور کنه
وای خدای من (3331163) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۲۰:۲۴
درسته كه مدرك تحصيلي ايشون ديپلمه؟؟ (3328619) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۱۰:۳۲
یعنی شما فکر می کنی به مستندات ایشون الان پاسخ دادی؟ هه هه هه هه ... (3330173) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۷:۴۳:۵۶
مستندات كو كجاست ما كه نديديم سند حسابداريه چيه !؟ (3331301) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۲۶:۰۷
آقای احسان رستگار باز انشا نوشتی: اگر آقای ازغدی از نظریه پردازان جدید انقلاب اسلامی می باشد پس نظریه پردازان قدیمی کجا هستند. بعد هم عزیز من شما یادت نمی آید 36 سال پیش انقلاب شد و نظریه پرداز آن را هم همه می شناسند.
بعد شما بگو آقای ازقدی چه نظریاتی برای انقلاب اسلامی داشته و چه ایدئولوژی مطرح کرده است. همانهایی که آقای عباسی یا سردار قاسمی اعلام می کنند. بعد هم شما از کجا آمار می آورید که میگویید دولت آقای احمدی نژاد پر طرفدار ترین بود. وقتی از اول انشا خود دورغپردازی می کنید چگونه انتظار برخورد جدی نسبت به انشای خود دارید. آقای رستگار چند صباح دیگری که بزرگ شوی درک می کنی که فرق نظریه پرداز با مقام دولتی در این است که اگر منطق و تفکر نظریه پرداز درست و صحیح باشد، ممکن است برای مدت زمان کوتاهی مهجور واقع شود اما این مردم خواهند بود که برای او ارزش قائل خواهند شد. همانگونه که بسیاری از حکمرانان فراموش شدند اما فیلسوفان و نظریه پردازان از زمان یونان هنوز زنده هستند. (3328647) (alef-13)
 
amir
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۲:۲۲:۱۹
برادر من قسمتی که شما بهش اشاره کردی نقل قول بود از خبر آنلاین. (3329903) (alef-18)
 
amir
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۲:۲۷:۵۴
آقای ازغدی تهمتی به کسی نزد تلاش برای نفوذ همیشگی ست در این دوره به دلیل تغییر نگاه به روابط ایران و آمریکا باید هوشیارتر باشیم. بعضيا چرا اینقدر به خودشون گرفتن پس تحمل نقد چی شد (3329907) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۱۲:۳۰
نظریه پردازان قدیمی مثل سروش که تکلیفشان روشن شده است
او در دامن دشمنان اسلام بر ضد قرآن و اسلام خیال بافی می کند ... (3330178) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۳۴:۰۲
این که افرادی برای نابودی کشور نفوذ می کنند حرف جدیدی نیست وخاص ایران هم نیست همه کشورها با آن مواجه اند قبل تر هم خیلی ها آن را بیان می کردند و به آن معتقد بودند . مثلا سطح خرابکاریهای دولت نهم ودهم این قدر زیاد است که فقط از دست عوامل نفوذی بر می آید وبس ! (3328671) (alef-18)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۴۲:۳۲
اگه انقدر که به این آقا اجازه سخنرانی میدهند به منتقدین ایشان هم اجازه میدادند شاید کمی در مواضع خویش تجدید نظر میکردند،وقتی تنها اظهار نظر کنی و به کسی اجازه نقد ندهی و یا نقد کسی را نپذیری به خودت اجازه میدهی در همه موارد اظهار نظر کنی . (3328710) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۱۵:۰۵
طبق سند رسمی صدا و سیما میزان سخنان موافقین برجام در رسانه تقریبا دو برابر سخنان منتقدین برجام بوده است ...
شک ندارم اگر تمام وقت صدا و سیما را به موافقین دولت بدهند باز هم از اینکه منتقدین در نشریات انتقاد کنند همین حرفهایی را می زنند که الان می زنند.
علت هم روشن است دستشان از استدلال خالی است و با یک استدلال منتقد تمام فضا سازی های آنها دود می شود می رود روی هوا .... (3330181) (alef-18)
 
اسلامیی
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۶:۲۷:۰۷
آخه کی در مورد برجام گفت تو هم پریدی وسط برجام برجام شروع کردی
داره طرف در مورد انتقاد و یا کلاً دارای نظرات متفاوت تر با افراد متفاوت تر از نظر سیاسی و ... که شاید دانشمند تر باشند بیان تریبون داشته باشند تو برجام رو هی میگی بابا چقدر دایره بهانه گیری و حاضر جوابی شما خنده داره (3331191) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۰۶:۱۰:۲۳
شما متوجه پاسخ دوستمان نشدی...
چون دولت یازدهم از منتقدین سرسخت آقای ازغدی است
لذا وقتی دولت در خصوص انتقاد به برجام آنطور رفتار می کند روشن است اگر تمام تریبونها را به تمام متفکران موافق دولت بدهند و یک ساعت را در اخییار آقای ازغدی بدهند باز دولت به همان یک ساعت انتقاد می کند چون پنبه همه آنها را همان یک ساعت سخنرانی آقای ازغدی می زند چرا؟
چون جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا
چون باطل ضعیف است ولو خیلی نشان دهد و حق قوی است ولو یک نفر آنرا بگوید و عمل کند ... (3335357) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۷:۴۴:۴۹
تو هم باور كردي خيلي زود باوري يا تايمر ساعتت مشكل داره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3331302) (alef-18)
 
یاسین
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۴۵:۲۷
کاسبان برجام دلواپس هواشدن برجام و منافع مالی اقتصادی ناشی از توافق برجام هستند. انحصار واردات و .... (3328718) (alef-18)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۴۷:۲۱
خداییش من اغلب سخنرانی های اقای ازغدی را شنیده ام باید به ایشان افتخار کرد واقعا در این دوران قحط الرجال ایشان واقعا مردند وباسوادو باجرات اگر بیست سی تا امثال ایشان را داشتیم روزگارمان بهتر از این بود ایشان هشدار دادندکه امکان نفوذ امریکا در کلیه ارکان حکومتی وجود دارد نمی دانم اگر کسی کک به تنبان نداشته باشد وریگی به کفش چرا باید از این هشدار خردمندانه ناراحت شود (3328721) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۱:۲۳:۳۶
شما فکر می کنید ایشان با این حرفها از تعداد سخنرانیهاشان کم می شه یا خدای نکرده بهشان بر می خورد؟ نه جانم ایشان کاسبیشان در همین حرفهاست. (3329805) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۱۶:۱۶
من تردید ندارم اکثر کسانی که با کلی گویی با دکتر مخالفت می کنند یا اصلا سخنان ایشانرا گوش نمی کنند یا اگر گوش می کنند حواسشان جای دیگر است ... (3330183) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۶:۱۶:۲۲
ولی من برعکس شما کاملا مطمئنم که تاریخ مصرف ازغدی گذشته

دوران باری با کلمات (3331172) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۴۸:۱۳
رسانه های طرفدار دولت و حتی خود دولتی ها یک جور انحصار طلبی جدبد رو دارند رواج می دهند و به صورت هماهنگ به هرکسی که کوچکترین انتقادی داشته باشند می تازند ادبیاتی سلطه گرانه (3328723) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۶:۲۸:۰۱
بالاخره گهی پشت به زین (3331194) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۵۶:۲۸
اگه برچسب زنی بده چرا خودتان میزنید؟ (3328743) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۴:۰۲:۵۷
من يكي از دوستداران جناب آقاي ازغدي هستم مي خواهم بپرسم در زمان دولت قبلي هم نماز جمعه برقرار بود و مشكلات هم اگر بيشتر از دولت فعلي نبود كمتر نبود پس چرا آن موقع اينقدر برافروخته نمي شدند ؟ اگر آقاي روحاني 11 روز خانه نشين مي شدند جناب ازغدي چكار مي كردند ؟ من فكر مي كنم آنقدر حرف داشتند شايد تريبون را به امام جمعه نمي دادند . تا حدودي به انصاف ايشان مشكوكم . (3328771) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۵:۰۲:۱۷
با حرفات موافقم غیر از جمله اول (3328929) (alef-18)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۵:۱۲:۵۶
خانه نشینی که 10 روز بود.چرا آقای روحانی چند ماه فکت شیت نداد؟ (3328958) (alef-18)
 
بابک
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۶:۰۶:۴۴
شما اصلا میدونی فکت شیت چیه!!!!! (3329097) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۶:۱۷:۳۶
فارسی صحبت کن ما هم متوجه بشیم
جناب فیلسوف (3331175) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۲۳:۲۱
شما مگر تمام سخنرانی های ایشان را شنیده ای؟
ایشان صریحا به نقد مکتب ایرانی و نگاه های غلط آقای احمدی نژاد پرداخت است
جیزی که هست ایشان بارها گفته است که لازم نمی بیند که مصداقها را بیان کند بلکه باید شاخص های قرآن و عقلی را گفت و مردم خودشان مصداق ها را بشناسند
شما بروید آقای روحانی و ... را نصیحت کنید که طوری سخن نگوید که رهبری صریحا بیاید و بگوید برداشت شما از تذکرات امام حسین به عمربن سعد و... غلط است
رهبری هر زمان که احمدی نژاد نیاز به تذکر داشته است واقعا تذکر جدی داده است از جمله نقد مکتب ایرانی که آقا فرمودند اگر می خواهید به ایران افتخار کنید به ایران بعد از اسلام افتخار کنید و بعد مقایسه کردند افتخارات قبل و بعد از اسلام را .. (3330192) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۴:۰۳:۱۳
اولا"‌ كه آيا تريبون نماز جمعه جاي اين حرفهاست ؟
آنهم از سوي يك فرد غير مسئول ، آيا ديگر اساتيد هم فرصت استفاده از تريبون نماز جمعه را پيدا مي كنند يا آنها همه ليبرال و غرب زده هستند ؟

دوما"‌اينكه امريكا تا شوراي انقلاب هم نفوذ كرده بود و ما هنوز اسم آن نفوذي ها را نمي دانيم تقصير ليبرال ها نبست ، همه مردم خوشحال خواهند شد اسم آن نفوذي ها را بشنوند .

با كمال احترام بايد بگويم سمت شما و جايگاهتان در نظام با ادعاهايتان همخواني ندارد پس لطفا"‌ در نقادي هاي خود از حوزه تئوريك فراتر نرويد .

دل به دریا می زند و هزینه-فایده نمی کند نشان از درست بودن حرفهايش نيست .
كاش قبل از دل به دريا زدن با اقتدا به سيره اهل بيت سخنان خود را سبك سنگين كند و ببيند ، همه را نفوذي و غرب زده خواندن چه عايد ما مي كند جر اينكه امريكا را قوي تر از آنچه هست به مردم نشان دهد و مردم را از اصلاح مايوس كند (3328773) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۲۴:۱۴
سوال کردی آيا تريبون نماز جمعه جاي اين حرفهاست ؟
پَ نَ پَ جای گفتن شکیات نماز است فقط؟ (3330194) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۷ ۰۸:۱۸:۳۵
برو دکتر خودتا نشون بده (3332057) (alef-18)
 
مودی
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۹:۲۶:۱۷
شما از سیره اهل بیت چه میدانید؟؟!!!
لطفا اصلاح طلبا از این حرفا نزنن که بیشتر مایه مزاح و خنده ست.
ایدئولوگ ها و بزرگاتون همچون سروش و کدیور و شبستری و ملکیان ؛ اهل بیت رو به عنوان الگوی مناسب قبول ندارند ؛حالا شما چی دارید میگید؟؟!!! اگه انتظار مرید سروش و کدیور بیاد قبل خطبه های نماز جمعه حرف بزنه خیلی ادعای بیجایی هست.
سروش رسما وحی بودن قران رو انکار کرد و اعلام کرد که بخشی از قران شعر محمد است ؛کدیور هم که میگوید اهل بیت آدمهای بزرگی هستند اما رفتار آنها نمیتواند الگوی ما باشد و در این زمان قابلیت بهره گیری از ان نیست و....
خب میفرمایید مریدان چنین اشخاصی را بیاورند در نماز جمعه ؟؟!!!
البته در میان اکثریت مردمی که طرفدار اصلاحات هستند اصلا اینگونه نیست و نسبت به دین و آموزه های دینی حساس هستند اما متاسفانه مرشدان اصلاحات ؛ هرگز با مردم و هواداران خود روراست نیستند .
خدا رحمت کند شهید بزرگوار مطهری را .... ایشان میگفتند در نظام اسلامی حتی مارکسیست ها هم میتوانند راهپیمایی کنند اما به شرط اینکه با پرچم و شعار خودشان باشند نه اینکه شعار اسلامی بدهند اما عملا مارکسیست باشند. (نقل به مضمون ) (3330394) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۴:۲۹:۴۳
بهتره اصلاح طلبا با زیبا کلامشون خوش باشن که اسراییل رو به رسمیت می شناسه و چکمه رضاخانم لیس می زنه

پورازغدی انقدر علم داره که اصلاح طلبا در مجامعشون زدن ایشونو طرح ریزی کنن

رهبر در دیدار دانشجویانم فرمودن از ایشون یعنی آقای ازغدی استفاده کنین (3328851) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۶:۵۰:۵۲
دقیقا با تمام وجود دلخوش داشتن استاد گرانقدر دکتر زیباکلام هستیم (3329217) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۳:۵۸:۲۸
اگه اصلاح طلبا زدن رو طرح ريزي ميكنند برخي دوستان هستند كه ترور رو عملي مي كنند نمونه بارزش هم سعيد حجاريان (3330118) (alef-18)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۴:۳۵:۰۵
ایشان چرا این همه تریبون داره؟؟؟

ما مالیات نمیدیم که فقط عده خاصی حرف بزنن (3328863) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۶:۵۲:۵۴
ولی ما مالیات میدهیم که اتفاقا امثال ایشان حرف بزنند نه زیباکلام معلوم الحال. (3329221) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۲۶:۱۲
یعنی وقتی نوبخت... اینها بیایند و پیش از خطبه های نماز جمعه فرامیشات بفرمایند؟ (3330195) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۴:۳۶:۴۰
نگاه و استدلال ازغدی در مورد بیش تر مسایل به دلیل تخصصی نبودن، هم چون از هر دری و سخنی، کاملا ژورنالیستی با رنگ ولعاب متفکرانه است. (3328866) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۲۷:۲۰
میشه یک لطفی بکنی و یکی از آن موارد غیر تخصصی آقای ازغدی را بزاری روی میز و بعد با دلیل حرفت را ثابت کنی...
سخن شما غیر تخصصی و از هر دری حرف زدن و .. است .. (3330197) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۴:۴۳:۰۰
آقای رحیم پور ازغدی در سخنانی، خطاب به زنانی ک نمی‌خواهند باردار شوند گفته بود:

هم اکنون برخی خانم‌ها می‌گویند بچه دار نمی‌شویم برای اینکه هیکلمون به هم می خوره. ای مرده شور ببره هیکلت رو. مگه هیکلت رو می خوای ببری آخرت؟ تو این هیکل رو می خوای چه کار؟ غیر از اینه که می خوای ببری تو قبر یا اینکه می خوای هیکلت رو ببری تو خیابون نشون بدی. استفاده هیکلت برای شوهرته و البته شوهرت برای توئه و برای بچه آوردن.

به نظر من که این آدم تندرو و دلواپس می باشد ! (3328885) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۵:۴۷:۰۲
ازغدی برچسب زده یا اصلاح طلبا؟ (3329042) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۱:۳۰:۰۱
ازغدی (3329818) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۶:۱۸:۵۰
ازغدی (3331179) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۰:۰۱:۱۱
بله منم همین نظر رو داشتم اما شوهرم برای برخورداری از یک هیکل زیبا مرا رها کرد ورفت ! (3329650) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۲۹:۰۶
شما اگه لطف کنی در خصوص باز خوانی اسناد لانه جاسوسی اگر دلیل داری که غلطه حرفت را بزن بعد در خصوص صحت و سقم موضوعات دیگر و جزئیات آن حرفهایت را آنهم در جای خودش مطرح کن .. (3330200) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۴:۴۴:۳۷
"حسن رحیم پور ازغدی مردی که او را از نظریه‌پردازان جدید انقلاب اسلامی می‌دانند"
ببخشید غیر از اصولگرایان چه کسی ایشان را نظریه پرداز جدید می داند ؟ (3328888) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۳۰:۳۳
شما همه چیز را جناحی نگاه می کنید...
امام علی (ع) فرمود: نگاه کن چی می گوید نه اینکه چه کسی می گوید.
سخنان هر کس چه اصلاح طلب چه اصول گرا اگر حق باشد قبول و اگر باطل باشد رد است ... (3330202) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۲۲:۳۲:۵۱
آقای رحیم پور قبول کنید که اندیشه های سیاسیتون شکست خورد بهتره به دنبال کلاس وعظ باشین (3331708) (alef-18)
 
ارش
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۴:۴۸:۴۷
آقای ازغدیی شما همیشه پشت تریبون هستید نمی دانیم چه موقعی به زندگیتون میرسید واقعا خسته نشدید فکر میکنم وضع مالیتون خوبه مثل ما نیستید درضمن مملکت ما مقامات امنیتی خیلی باهوشی دارد (3328898) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۳:۲۴:۵۰
مثل زیبا کلام (3329983) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۳۲:۱۴
اگر خبر نداری بدان که ایشان قسمتی قابل توجهی از ریه خودشان را به علت شیمیایی در جنگ از دست داده است و حرف زدن برای ایشان از من و شما سخت تر است
باید به این روحیه تلاش این برادر شهید و جانباز انقلاب برای روشنگری مردم آفرین گفت و آنرا الگو قرار داد. (3330204) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۴:۵۵:۱۰
این که آمریکا حتی تا شورای انقلاب هم می تواند نفوذ کند از دو حالت خارج نیست یا به افراد نفوذی پول فراوان برای نفوذش می دهد که کمتر عاقلی فقط به این دلیل قبول می کند یا از چنان توجیهی برخوردار است که می تواند افراد را تا این مقامها جذب خود کند و این یعنی امثال شما تئوریسینهای انقلاب و نظام قادر نشده اید که افراد را با منطق تان قانع کنید یا عملکردتانو نتایج آن نشان دهنده ایراد داشتن راه و روش تان است لذا قبل از آنکه دیگران را که جذب آمریکا شده اند مقصر بدانید شاید بهتر باشد در راه روش تان تجدید نظر کنید شاید این افراد از نفوذی امریکا به نفوذی شما تبدیل شوند (3328914) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۵:۰۱:۱۹
دیدگاه سیاسی اش رو قبوا ندارم ولی خیلی از تحلیل هاش درسته ، آمریکا در همه نهادها آدم داره . فراموش نکنیم که در پرواز انقلاب از پاریس به تهران صادق قطب زاده دقیقا کنار امام نشسته بود ! ساده اندیشیه اگر تصور کنیم آمریکا به فکر نفوذ و استفاده از عواملش در ایران نیست ! بدتر از همه این ها عمده ترین کار آمریکا در سال های اخیر استفاده از شیو ه ای بوده که تدریجا در اذهان مردم و خصوصا جوانان خودش رو حامی دموکراسی جا زده و الان بیشتر نسل جوان ما از نقش آمریکا در توطئه های پشت پرده بی خبر هستند و البته این کار به یمن خدمت افراطیون بی منطقی انجام شده که با اندیشه های قرون وسطایی خودشون رو پرچمدار مبارزه با آمریکا کردن ، خیلی طبیعیه که وقتی امثال بن لادن و ابوبکر بغدادی و بعضی از تندروهای داخلی علیه آمریکا شعار می دن نسل جوان ما از وحشت حاکمیت و قدرت گرفتن این جماعت طرفدار غربی بشه که دستانش به خون میلیون ها انسان آغشته است اما با زرنگی و فریبکاری خودش رو حامی آزادی معرفی می کنه. جناب ازغندی ! ای کاش در بیان مخالفت خود تغییر شیوه دهید (3328927) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۴:۵۱:۰۶
دوست عزیز شما با این حرفها به حضرت امام توهین می کنید و ایشان را به ساده بودن و بی اطلاعی از اینکه در کنار ایشان یک نفوذی و جاسوس آمریکا حضور داشته، متهم می کنید. شما را به خدا بسه دیگه چرا دست از سر مردم برنمی دارید و دائم ملت را به خوب و بد ، جاسوس و نفوذی و ... متهم می کنید. با این تحلیل های شما الحمدالله بعد از انقلاب نیمی از مسئولین درجه اول ما یا جاسوس بودند و یا خائن و یا فتنه گر. چگونه می توان با این اوصاف به آینده این ملت امید داشت؟ چگونه می توان به مسئولین و دولتمردان اعتماد کرد؟ با این رویه شما از کجا معلوم که فردا روزی همین مسئولین کنونی از راس تا ذیل متهم به جاسوسی و نفوذی بودن متهم نشوند؟ دیگه به چه کسی و کدام دستگاه می شود اعتماد کرد؟ (3330989) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۵:۵۷:۱۷
استاد ازغدی خوب بعضی ها رو سوزوندیااااا (3329075) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۳:۲۱:۳۸
اندیشه ملتی رو سوزوند جانم (3329980) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۶:۳۵:۴۳
تهاجم فرهنگي ، ناتوي فرهنگي ، فتنه ، انحراف و حالا نفوذ هم به سرنوشت نامگذاري هاي هرساله دچار شده است .
به طور قطع يكي از دلايلي كه سخنان حضرت آقا موثر واقع نمي شود همين رفتاري است كه با كليد واژه ها مي شود .

فقط دلهاي مريض از يك توصيه پدرانه و پيشگيرانه چماقي براي كوبيدن بر سر رقيب مي سازند كه هم اين چماق بي اثر است و هم نفوذ كلام آقا را كاهش مي دهد (3329175) (alef-13)
 
یاسرازمشهد
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۷:۱۴:۵۷
همشهری بسیارباسوادم
پشتیبانی ات می کنیم .تو متعهدومتدین ومردخدایی ودشمن زیاد داری .موفق باشید (3329270) (alef-18)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۸:۱۰:۰۵
چرا حضرات ستاد نماز جمعه یک هفته علی مطهری یا زیبا کلام را دعوت نمی کنند
خودت هم بخون کافی الف (3329429) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۰:۰۵:۱۷
فکرشو بکن زیبا کلام بیاد نماز جمعه
:)) (3330021) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۷:۵۰:۱۴
شايد ظاهرش براي امور ديني خوب نباشد ولي بهتر از خيلي ها هست كه با حربه دين دنياي ملت را خراب مي كنند ودينداريشان هم منافقانه هست (3331311) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۳۴:۳۵
خرین هفته ای که آقای هاشمی رفسنجانی نماز جمعه خواند با همه سعی و کوششی که برای حفظ وحدت و حرمت نماز جمعه داشت، اما سوسول های طرفدار فتنه سبز هم شرکت کردند بدون وضو و با کفش نماز جمعه خواندند، دختران بد حجاب با آرایش زننده و موهای آویزان و ناخن های لاک زده نیز با کفش در نماز جمعه شرکت کردند، یعنی تمسخر نماز جمعه و عبادت خدا، لذا برای حفظ حرمت نماز جمعه عذر آقای هاشمی رفسنجانی برای همیشه خواسته شد ، در دوران خاتمی هم که به خاتمی اجازه امامت جمعه داده نشد به همین خاطر بود، که حرمت نماز جمعه شکسته نشود، حالا اگر علی مطهری یا ، زیبا کلام را به عنوان سخنران قبل از خطبه دعوت کنند قصه همین خواهد شد یعنی به خاطر خصوصیاتی که اینها دارند مثل آهن ربایی که آهن را به خود جذب میکند اینها این گروه را جذب می کنند اما با دعوت از آقای ازغدی هرگز چنین اتفاقی نمی افتد البته ممکن است عده از دانشجویان و جوانانی که در مواقع عادی خیلی مقید به رعایت ظواهر شرعی و حجاب اسلامی نباشند نیز برای شنیدن سخنان آقای ازعدی در نماز جمعه حاضر شوند ولی برای حفظ، حرمت نماز جمعه ظواهر شرعی و حجاب اسلامی را مراعات می کنند. و مانندبقیه نمازگزاران، با حجاب و بدون آرایش و بدون کفش و با توجه به یاد خدا نماز می خوانند. هر وقت آقای مطهری و زیباکلام به این حد از شایستگی برای سخنرانی در محل نماز جمعه رسیدند، هیچ اشکالی ندارد که برای نمازگزاران سخنرانی کنند. اما حالا به هیچ وجه ، نه معقول و نه منطقی است ، و چنین درخواستی برخلاف عقل سلیم است. (3330205) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۳:۵۷:۴۷
به حضرت زیبا کلام بفرمایئد یک دفعه تشریف بیارن نماز جمعه تا ابتدا مردم از نفس حضورشون مستفیض بشن بعد از افاضاتشون. میترسم دکترای علوم سیاسی بیاد تو نماز جمعه درخواست جایزه صلح نوبل از کشور گینه بیسائو !!!!!!!!!برای مطهری کنه
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ (3330915) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۰:۱۷:۰۹
یک نفر نیست از ایشان بپرسه این اطلاعات را از کجا آورده است ؟ (3329688) (alef-13)
 
هادی موسوی
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۱:۱۷:۰۴
برای من خیلی تعجب اور بود از کسی که در برنامه هایش بیشتر دم از علی ع و صفات او میزند چگونه بدون اطمینان ودلیل وصرفا" بر اساس جوسازیهای سیاسی دیگران را متهم به جاسوسی و حقوق بگیری از بیگانگان میکند از یک طرف میگوید اسناد لانه جاسوسی در ایران هم بایکوت شده وچرا اینگونه است و خواستار ان میشود که انها منتشر شود وانگاه با وجود عدم دسترسی به انها تعدادی از وزرای دولت موقت را متهم به حقوق بگیری از بیگانگان میکند واقعا" کسی که ادعای پیروی علی ع را دارد اینگونه باید باشد؟! ارتباط امیر انتظام وزیر خارجه وقت دولت موقت با سفیر امریکا در ان زمان امری عادی بود که با جوسازیهای سیاسی برای از میدان بیرون بردن دولت موقت به مورد جاسوسی تبدیل شد . والا اگر واقعا جاسوسی بود در ان شرایط تند ان روز بالفور اعدام میشد. خلاصه باید به این ادم که مدعی مومن بودن است تذکر داد که هیچ چیز این دنیا ارزش ان را ندارد که عاقبت خود را خراب کند. اینگونه شایعه پراکنیها در مورد اسناد سفارت امریکا وبقولی لانه جاسوسی ادم را یاد صحبتهای شیخ علی تهرانی در همان زمانها که همه را از دم تیغ تهمت میگذراند می اندازد. خدا عاقبت همه را به خیر کند بهتر است ایشان به همان مطالبی که اشراف دارد یعنی سیره امامان بپردازد یعنی پس از اینهمه سال و روابط پیدا و پنهان رجال سیاسی بعد از دولت موقت جمهوری اسلامی با سیاسیون امریکایی در حال نبود روابط سیاسی فیمابین هنوز متوجه نشده که مورد امیر انتظام وزیر خارجه وقت جاسوسی نبوده بلکه بازی سیاسی رقبا بوده ؟ انموقع جوان بودی و جو زده شدی حالا چرا؟!!!!!!! (3329793) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۱:۲۱:۵۳
این همه میدان و تریبون و میکروفن و تلویزیون و سفرهای خارجی.....

همه اش با پول و مالیات بیت المال, کی گفته درسته؟

پس نظر مخالفان چی؟ اگه یکی از نظرات ایشون خوشش نیاد باید چیکار کنه؟

تازه اینها در مراحل بعدی رنگ هم عوض میکنن و خواهند گفت ما منظورمون فلان

بوده و.....بوده است و با زرنگی تمام این حرفهای فعلی را 180 درجه عوض خواهند

کرد...

اینها استاد عوض کردن رنگ خود هستند نه استاد دانشگاه و بیرق هر مسلکی را به

آسانی آب خوردن بالا میبرند حالا اسلام نشد هر چیز دیگر

به روز ش سر میکنند و به موقعش تغییر نظر میدهند

از دید اینها همه مقصرند بجز خودشان

یالا الف جان بفرست کامنت مرا به همان جای همیشگی (3329799) (alef-13)
 
مهسا
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۱:۲۲:۴۹
بحث بحث حفظ نظام هست خداییش کسی که در حد و اندازه این شخصیت باشه کم هست مانند سروش علی مطهری و زیبا کلام ها سواد اسلامی ندارند سواد سیاسی دارند
من از انتقاد ایشان دغاع نمی کنم ولی از خارج گود نظاره گرم ایشان اسلام شناس و نظریه پرداز خوبیست پس جا داره نگاه منقدانه صحیح داشته باشیم (3329801) (alef-13)
 
الف ر
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۱:۲۳:۱۸
تواین انقلاب تنها چیزی که خریدار داره البته برای صاحبان زر وزور تهمت ،بر چسب های متنوع اگه از اول انقلاب لیست بگیریم به عنوان یک پروژه دکتری میشه از ان استفاده برد به قول بزرگی اگه به یه نفر بگیم تله سگ بایستی ثابت کنیم در غیر این صورت باید حد جاری بشه ببین حکم اسلام رادر حق الناس حالا ادعای مون ببین (3329804) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۱:۳۶:۵۹
تا حالا که می گرفتین دلواپسی عیب نیست اونهایی که دلواپس نیستن مشکل دارن حالا دلواپسی شد برچسب (3329830) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۲:۰۲:۰۱
استدلال نداره در حرفاش بیشتر حرفاش مغالطه است. (3329871) (alef-18)
 
رزمنده جانباز
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۲:۰۵:۵۲
از نگاه بنده رحیم پور ازغدی یک روشنفکر و یک منتقد نیست زیرا روشنفکر خود را در حصار یکسویه « اندیشه برتر » نمی پندارد و منتقد هم کسیست که در هر موضوعی مزایا و معایب را با هم به نقد می کشد. (3329876) (alef-13)
 
شیرازی
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۲:۱۲:۲۱
اصلاح طلبان طالب تسلیم در مقابل آمریکا هستند..اصلاح طلبان حاضرند عزت ایران را به قدرت کدخدا بفروشند. بیچاره ها چند تا لایک در الف می بینند فکر می کنند زیادند. خداشما را عقل و ازغدی را عزت عنایت کند. (3329886) (alef-13)
 
راه
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۲:۱۲:۴۰
سلام. زنده باد حسن . اما این حسن . نه اون حسن . دکتر حسن رحیم پور ازغدی دلاور و شجاع و با غیرت و هوشیار و راستگو و عاقل و عادل و دانشمند , که همیشه با سخنان مستدل و مستند خود , مدعیان بد اخلاق و پرخاشگر را مات کرده است. اما من نمیدانم این مدعیون بی منطق و ترسو چرا یک بار به درخواست مناظره ی آزاد و شفاف از سوی امثال آقای رحیم پورازغدی لبیک نمیگویند تا تمام هویتشان آشکار شود؟ آیا از استدلالات ایشان خوف دارند؟ یا از عدم توان خودشان می ترسند؟ (3329888) (alef-13)
 
على
۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۲۳:۱۴:۲۶
در رابطه با اقاى ازغندى مطالب زير قابل ذكر است. ١- ايشان يكى از تئوريسن هاى اسلامى و حامى نظام است ٢-در كذشته مبانى اسلام را بى طرفانه تبين مكرد و تا حدودى مطالبش در مخاطبين موتر بؤد ولى اخيرا با حمله به منتخبين مردم از دايره انصاف خارج شده اند و بد از نظام دفاع مى كنند. ٣- زمان زيادى در رسانه ملى ونماز جمه در اختيار وى كذاشته مى شود و طورى تدايى مى شود كه ايشان تنها تؤريسن نظام است در حالى كه شخصيت هاى والا در حوزه ودانشكاه و بدنه نظام وجود دارد كه از نظر دانش وبينش از وى بالا ترند اما به انها فرصت داده نمى شود بنظر من ايشان اخيراء بواسطه جناح كرايى اعتبارى كه در ميان مخطبان داشتند از دست داده اند (3329965) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۰:۱۲:۵۴
سلام
من به نتیجه رسیده ام که برای ثواب. و پاک شدن از گوشه‌ای از گناهان خوب است هر از گاهی یک سری به الف بزنم و هرکس نظر به حق و خدایی داد را تایید کنم. آمار بهشتی ها همیشه کمتر از غیر بهشتی هاست، برای همین راحت میشه با بهشتی ها هم نظر شد، شاید خدا از سر تقصیراتم بگذره، انشاءالله
اون خیل نظر دهندگان مخالف دین، خدا و ایران اسلامی و انقلاب اسلامی هم حتما یه کسی یه جایی بهشون یه مزدی میده وگرنه آدم عاقل که عمرش را حروم نمیکنه (3330026) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۷:۱۱:۲۳
یک کم به بهشتی بودن خودت و همفکرانت شک کن!!! ادم اینقدر از خود مطمئن!! (3331247) (alef-18)
 
علی
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۳:۳۹:۱۸
این بابا به تمام عالم ادم برچسب زده بعد که در مقابل صفت دلواپس قرار گرفته خود و همکیشانشان بی طاقت شدند
عجیب است ایشان با استناد به اسناد چند دهه پیش با کمال صراحت و با ذکر حزییات به ادعای خوشان حتی ذکر مدل بیسیم مورد استفاده توسط عوامل سفارت امریکا اقدام به ایراد اتهام مشابح به تمامی ارکان و نهادها و مراجع و قوای کشور در حال حاظر کرده اند .
حتی درعبارتی مقدار نفوذ را معادل یک میلیون برابر ان زمان میدانند
صفت شجاعت زمانی برازنده ایشان بود که نه با ادعا و کلی گویی بلکه با ذکر سند و مدرک سخن میگفت .
وازه درایت زمانی برازنده این اقا بود که در زمان و مکان مناسب سخن میگفت و اسمان ریسمان بافی نمیکرد .
حتی این اقا را نمیتوان صاحب تخصص در این حوزه دانست طبیعی است که اگر دیگرانی مانند او حاشیه امن و تریبون قابل اعتنا یی میداشتند پرده از رازهای واقعی جریانات عجیبی که منجر به تولد زنجانی ها میشد برمیداشتند
قبلا نظام و ملت هزینه چنین رجز خوانی ها یی را پرداخته اند. کارشناس شخصی است که با در نظر گرفتن مخاطب عام ظرفیت شنونده راسنجیده و سخن بگوید
پیش از این بارها ملت تاوان اینگونه تهمت و افترا زدن به مسیولان را پرداخته اند
تکلیف برخی جوانان خام و کم تجربه و احساساتی و سر خورده ای که با این سخنان تحریک میشوند چیست ؟ ایا هزینه این نفرت پراکنی ها و افشای جاسوسان فرضی را همکیشان و احزاب هم جنس او پرداخته و یا خواهند پرداخت ؟
یادمان نرفته که دستی که ماشه را بر صورت سعید حجاریان چکاند از دخمه های محفلی بیرون امد و محصول چنین عملکردی بود .یادمان نرود که بزرگتر این اقا سالها با نشستن بر مسند ریاست جمهوری وعده افشای لیستی از مفسدان و دزدان را میداد که هیچ وقت تحقق نیافت مگر پس از انکه از تخت ریاست پایین امد
همچنین فراموش نکرده ایم که اسامی دزدان و اختلاس گران در جیب او کسانی بودند که در دستگاه های تحت مدیریت او صاحب پست و مقام بودند .
مردم را بچه فرض کرده اید ایشان با ذکر کد و ادرس همه این اتهامات را متوجه گروهی میکند که سعی دارند با جهان در تعامل باشند و مشخص است که دوستان او با واژه تعامل بیگانه اند پس این ادعا که او بر همگان تاخته واقعیت ندارد .سیاسی کاری و بازی با واژه ها برای رسیدن به اهداف سیاسی مکان مشخصی دارد و ان مکان هر کجا باشد شورای انقلاب فرهنگی نیست و تناسبی با خطبه نماز نیز ندارد
لا اقل مکان دیگری را برای فاسد و جاسوس دانستن همه عالم ادم انتخاب میکرد و صدا و سیما که مال همه مردم است را مصادره نمیکردند
دقت کنید ایا در این سالها متوسط سن و سال مخاطبان خطبه های نماز جمعه کم شده یا زیاد ؟
اصلا این بابا سنخیتی با جامعه ایرانی به معنای واقعی و دور از تعارف و شعار دارد؟ چرا خودمان را گول میزنیم هنر این افراد تنها و تنها ازدیاد ریزش مخاطبان و جوانان است .
و در اخر باید گفت اگر یک هزارم ادعا های این اقا واقعیت داشته باشد تنها و تنها موید این نکته است که از کوزه ان برون اید که در اوست پس هیچ جایی برای افتخار وجود ندارد . (3330117) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۱۶:۲۲
فقط شما و ازغدي خوبيد. (3330184) (alef-18)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۷:۲۸:۱۲
ای کسی که می گویی ((چرا این اقا باید هر هفته جمعه بیاد چند ساعت از وقت تلوزیون و مردم ایران را بگیره؟)) تلویزیون این همه کانال و برنامه داره مجبور نیستی که نگاه کنی . به نظر من صحبتهای جناب ازغدی روشنگرانه است . (3330198) (alef-18)
 
میثم
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۸:۴۴:۰۱
من فکر می کردم که دلواپس ها به دلواپس بودنشون افتخار می کنند. نمی دونستم یه جور تهمته. خب اگه ناراحتین مثل قاطبه ی مردم دلواپس نباشید. (3330332) (alef-13)
 
نصطفی
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۹:۲۳:۱۸
انگار اقای ازغدی تنها دانشمند وروشنفکر کشور ما هستند
همیشه ایشون تو تلویزیون میبینیم
ایا واقعا کشور ما دیگه دانشمند و روشنفکر نداره؟
متاسفم برا این صدا وسیمای میلی (3330388) (alef-13)
 
مودی
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۲:۲۸:۵۴
از این همه جلز و ولزی که بلند شده ؛ کاملا مشخصه که استاد ازغدی زده وسط هدف.... استاد زنده و سالم باشی (3330770) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۷:۵۱:۱۸
با اين منطق پس روحاني هم خيلي موفق شده كه شما جلز ولز مي كنيد (3331312) (alef-18)
 
حسین س
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۴:۲۲:۰۰
چه کسی بهتر از این آقا با گفتن تمام نهاد ها زیر سلطه نفوذ دشمنه می تونه اقتدار کشورو زیر سوال ببره ؟!!!!!! (3330941) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۴:۴۵:۲۹
سلام عرض می کنم خدمت الفیهای عزیز
ما شما را به عنوان اعتدالیون جریان راست می شناسیم و با شناختی که از جناب توکلی دارم واقعا هم ایشان دغدغه مردم و منافع مردم را داشته و از مسیر اعتدال هم عبور نکرده است. اما شما را به خدا به این آقای ازغدی که از همرزمان خودم هم در جبهه ها می باشند و فعلا هم به عنوان یگانه نظریه پرداز، یگانه فیلسوف حاکمیتی، و... می باشد، بگوئید اینقدر به ملت ایران توهین نکنند. بنظر می رسد که صدا و سیما و ستاد نماز جمعه هم از ایشان به عنوان پیمانکار خود در جنگ قدرت با جناح مخالف خودشان استفاده می کنند. دوستان الف! بفرمایید آیا برچسب زنی به ملت ایران و کارکنان خدوم در ادارات و ارگانها و دستگاههای مختلف و حوزه های علمیه قابل سرزنش است (کاری که این جناب فیلسوف انجام داده) یا اگر کسی به این حضرت آقا معترض شود که چرا به ملت توهین می کنید؟ (3330980) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۵:۳۱:۲۴
من فقط ازین تاسف میخورم که یکنفر درتمامی میدان ها اسب سخن میتازد وبرخلاف آنکه گفته اند الکلام قلی ودلی دایم سخن خودرا تکرار میکند . (3331080) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۵:۵۹:۳۱
ازغدى فقط حرفهاى كليشه اى ميزند (3331134) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۷:۱۸:۲۵
چون خائنها و نفوذی ها احساس خطر کردند و ترسیدند . (3331254) (alef-18)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۲۲:۵۴:۰۹
حق بیامرزاد نویسنده این مقاله و هر آدم منصف دیگر را . (3331738) (alef-18)
 
ع
۱۳۹۴-۰۸-۲۷ ۰۰:۱۸:۴۸
استاد شما دلواپسان نه هدف را میشناسد و نه وسیله را
ایشان صرفا فردی فرصت طلب است که ید طولایی در داستان سرایی دارد
نظریه پرداز شخصی است که توانایی شناسایی نقاط بحران ساز در جغرافیای سیاسی کشور را داشته و برای دور کردن خطرات و مدیریت بحران برنامه ارایه دهد . اسمان و ریسمان بافتن برای پیوند زدن دو دوره تاریخی سرانجامی ندارد جز تخقق ارزوهای ازغدی یعنی عدم توانایی نظام سیاسی در رسیدن به مقصود و در نهایت پدید اوردن فرصتی برای حذف نیروهای اجتماعی و سیاسی مخالف نظر خود ایشان و همکیشانش .ذوق زدگی برخی دوستان بابت ادعای نفوذ امریکادر بالارین سطوح نظام قابل درک نیست .گویی برخی بدشان نمیاید برای اثبات ادعای امثال ازغدی و زمین نماندن حرفشان امریکا پرچمش را در قله دماوند برافرازد (3331840) (alef-13)
 
علوی تبار
۱۳۹۴-۰۸-۲۷ ۰۰:۳۰:۲۵
درسی که باید از این ماجرا گرفت:

من از دوسال قبل ، نه ، که از قبل از انقلاب طرفدار اقای روحانی بودم . ایشان را از سخنرانی های اتشینش در ان روزگار می شناسم ، سال 84هم قلبا ارزو می کردم ای کاش به جای مهره سوخته هاشمی ، اقای روحانی کاندیدا می شد. تا وضع چنان نشود که شد. دو سال و نیم پیش هم برای موفق شدن ایشان در حد توانم تلاش کردم .
اما با رویت مگسان گرد امده پیرامون شیرینی وجود ایشان اندک اندک نگذان بقای سلامتشان شدم و سپس با گذشت یک سال از دولت ایشان ، کم کم جوانه های امید در دلم رو به پژمردگی گذاشت . با هر مصاحبه ایشان به جای اینکه بذر امید ابیاری شود . متاسفانه سم تنفر پاشیده شد. به جای مهر ، قهر و به جای آینده نگری ، گذشته سوزی ، به جای رحمت ، نفرت به جامعه تزریق گردید و هنوز هم با گذشت بیش از نیمی از عمر دولتشان در بر همین منوال می گردد. اینها را گفتم که که معلوم باشد بنده نه دشمنی با عزیز دلم ، روحانی دارم و نه در پی رسیدن به امتیاز و هواداری در میان انبوه منتقدان ایشان هستم که این امور از سن و سال من گذشته است.
اما دوستان ، سروران ، اعم از موافق یا مخالف ،
ماجراهایی مانند این سکه بازیها ، در نظر دقیق در مقابل ان بریز بپاشهایی که اکنون در موارد متعدد در جریان است اصلا قابل توجه نیست.
رسوایی هایی مانند صنعت الومینیوم و ....
امثال ترکان ها اگر غیر از این عمل کنند باید تعجب کرد . این گروه از مدیران ، خودشان را ارباب و حتی بالاتر از ان ولی نعمت مردم می دانند.
کسی اگر فکر کند که الان علی القاعده از درز خبر این سکه پخش کردنشان ناراحت می شوند ، سخت در اشتباه است.
اینها از کسی واهمه ندارند ! الان بیشتر همین را می خواهند تا به واسطه پخش این خبر ، عده بیشتری از اقشار تاثیر گذار ملت را به امید بهره مندی از این بذل و بخشش ها به دایره سربازان جبهه خود در اورند.
دوستان ، این ساده اندیشی است که فکر کنیم معاویه به عنوان مبدع این روش ، از اینکه مردم بفهمند که در ازای ترک جبهه امام علی و بعد امام مجتبی ، می توانند از معاویه کیسه های زر سرخ هدیه بگیرند ، اندکی پرهیز داشت.
اتفاقا او اصرار داشت تا این امر را به عنوان یک معروف در اذهان مسلمین جا بیاندازد.
قصه ابن عباس را حتما شنیده اید ، او از بهترین و نزدیکترین فرماندهان امام مجتبی بود ! او فرمانده قرارگاه لشگر امام و امین ترین کس برای امام بود . معاویه پیکی با ده هزار زر سرخ به سراغش فرستاد ، او بر اشفت و دست رد به سینه معاویه زد . اما معاویه نا امید نشد ، بار بعد با صدهزار سکه زر سرخ دست همکاری به سوی ابن عباس دراز کرد . این بار جواب ابن عباس کمبی نرمتر شده بود اما باز منفی بود . نهایتا معاویه توانست با سماجت و بالا بردن قیمت ، ابن عباس کذایی را هم صید کند.
در تاریخ نقل شده که ابن عباس ، اخرکار حتی همکاری با معاویه را رد کرد و پناه برخدا ، فقط قبول کرد که خودش را از زمره یاری دهندگان به امامش محو کند و به عبارتی فقط سکوت کند.
لذا بهتر است توجه داشته باشیم که این خبرها تازه شروع کار اقایان است. اینها تازه اسبشان را زین کرده اند و ضمنا امثال سید امیر عزیز که این بار دست رد بر سینه این بی حیا گی زده اند باید هواسشان باشد این اخرین تلاش این افراد نیست بار بعد قیمت پیشنهادی را بالاتر خواهند برد. (3331855) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۸-۲۷ ۱۲:۲۷:۱۷
هدف اقای هاشمی و اقای روحانی اینه که با امریکا رابطه برقرار کنن خیلی ها موضع صریح علیه این ها نمیگیرن به خاطره منافع حزبی و شخصی ومناصبی که دارن پس اینا شیعه نیستن چون شیعه همیشه طرف حق رو میگیره ولو کم باشه مثل اصحاب امام حسین ع زمان ائمه هم نظایر این افراد زیاد بود (3332643) (alef-18)
 
محمدی
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۸:۱۱:۲۳
بنام خدا من نمی دانم چرا بعضی از مردم وبعضی از دولت مردان اینقدر بی انصاف هستند که بی پروا و بدون در نظر گرفتن رضای خدا تمام خدمات دولت قبل را نا دیده می انگارند و فقط به چند اشتباه تکیه کرده ای کاش دولت فعلی همان اشتباه را
با نصف خدمات دولت گزشته را داشته برای نمونه به دو مورد از خدمات دولت قبل اشاره می کنم دولت قبل نفت را با قیمت بشکه ای 30 دلار تحویل گرفته و با هنر خویش تا بشکه
ای 130 دلار رسانده و تحویل اقا یان دولت فعلی داده ولی دولت با تدبیر خود به 40 دلار رساند و یا دولت قبل 2150000 واحد مسکن مهر را در کارنامه خود دارد و2000000 روستایی نیز با تسهیلات کم بهره دارای مسکن شدنندوهمچنین 2000000نفر شهری نیز با تسهیلات کم سود دارای خانه شدنند اگر دولت فعلی یکصدم این خدمات را اگر دارد بفرمایید (3336051) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.