نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 392423
خداحافظی سفره‌های ایرانی با شیر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۱
مدیر عامل اتحادیه تعاونی لبنی گفت: در برنامه پنجم توسعه پیش‌بینی شده بود که سرانه مصرف لبنیات به ۱۶۰ کیلوگرم برسد که به موجب برخی عوامل، تاکنون این امر محقق نشده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران محمد رضا گنجی مدیر عامل اتحادیه تعاونی لبنی، با بیان اینکه هم اکنون سرانه مصرف لبنیات در کشور ۸۰ کیلو است، اظهار داشت: در برنامه پنجم توسعه پیش بینی شده بود که سرانه مصرف لبنیات به ۱۶۰ کیلو گرم برسد که به سبب برخی عوامل از قبیل خشکسالی، افزایش نرخ خوراک دام، کاهش قدرت خرید افراد این امر محقق نشده است.

وی در خصوص بالا بودن قیمت لبنیات نیز گفت: با توجه به افزایش قیمت محصولات لبنی باید گفت که افراد زیادی این محصول را با وجود خواص فراوان از سفره غذایی خود حذف کردند، لذا بایستی به سمت و سویی حرکت کنیم که با کاهش هزینه های تولید و به دنبال آن قیمت سرانه مصرف افزایش یابد.

گنجی ادامه داد: در حال حاضر بالا بودن نرخ بهره های بانکی، منجر به افزایش قیمت تمام شده محصولات شده که دولت با کاهش نرخ بهره بانکی می تواند کمک فراوانی در این زمینه نماید.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی لبنی در خصوص سرانه مصرف لبنیات در برنامه ششم توسعه تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده که مصرف سرانه حداقل به ۱۶۰ کیلو برسیم و برای تحقق چنین امری لازم است دولت از این صنعت سلامت محور، حمایت همه جانبه به عمل آورد تا از بروز برخی مشکلات از قبیل پوکی استخوان و.. در آینده جلوگیری شود.

هدفمندی یارانه‌ها سرانه مصرف را کاهش داد

محمد رضا اسماعیلی مدیر عامل سابق اتحادیه تعاونی لبنی، گفت:در خصوص سرانه مصرف شیر در برنامه ششم توسعه گفت: در برنامه ششم پیش بینی شده که سرانه مصرف لبنیات به سطح جهانی ارتقا یابد تا سلامتی آحاد جامعه تضمین شود.

وی با بیان اینکه سرانه مصرف لبنیات در حال حاضر کمتر از ۷۰ لیتر است، ادامه داد: این درحالی است که وزارت جهاد کشاورزی سرانه مصرف را بالاتر از این رقم اعلام می کند که این راهکار درستی نیست.

مدیر عامل سابق اتحادیه تعاونی لبنی در خصوص راهکارهای افزایش سرانه مصرف لبنیات بیان کرد: فرهنگ سازی، حمایت دولت از اقشار کم درآمد جامعه از مهم ترین عوامل افزایش سرانه مصرف است.

وی گفت: بعد از هدفمندی یارانه ها سرانه مصرف لبنیات کاهش یافت که این امر ضربه مهلکی به این صنعت وارد کرد.
 
کلمات کلیدی : لبنیات+شیر
 
علی
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۰:۵۳:۱۵
شیری که وایتکس بریزی توش خداحافظی هم داره (3936348) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۱:۲۱:۰۴
والله ما نان نداریم بخوریم شیر به کنار (3936391) (alef-11)
 
م. س
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۲:۳۶:۱۶
وقتي تو بطري ها شير بجاي شيرشير خشك صنعتي و اب به مردم تحىيل ميدن كي شير مي خوره (3936459) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۲:۵۷:۰۲
دولت خسته نباشی از این همه دروغ که به مردم تحویل دادی . شیر 200تومانی 6برابر گران شده دولت میگه تورم تک رقمی شده. مردم نان خالی نیست بخورن. بخدا دوستم نانوایی داره میگه مردم نان نسیه میبرن اون وقت دولتی ها با خیال آسوده شب سر رو بالش میزارن. حالا هی بگید مردم ماشین آخرین سیستم سوار میشن . تورم زیر صفره (3936474) (alef-13)
 
علی
Italy
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۱:۳۷:۳۶
ما هنوز داریم از نفتی که دولت قبلی سر سفره اورد استفاده میکنیم! انتظار ندارم این نظر منتشر بشه ولی خوب... (3936649) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۰:۵۵:۲۸
در مورد ارزش افزوده و مالیات، وقاعا به حال اقتصاد ایارن باید گریست.
به نام مالیات بر ارزش افزادوه عملا مالیات برمصرف می گرند. هر کسی هر کالای را در هر مرحله از مواد اولیه تا کالا نهایی می خرد 9% مالیات می دهد/ مصرف کنند نهایی، که شاید بیکار یا فقیر یا از اقشار نیازمند کمک باشد هم بخاطر کالای مصرفی- حتی ضروری- مثل خوراکی مالیات برمصرف می دهد!/ این عدالت نیست/ این حمایت از از مستضعفان نیست که شعار انقلاب بود! (3936610) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۵:۱۳:۳۹
ایشالله صد سال دیگه شاید درست شه.😠😠😠😠😠😠😠😠 (3936703) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۱۵:۳۳:۴۸
مردم الان یک نان خالی تو سفره دارن که یک عده نقشه میکشن اونم حذف کنن
از مسئولین تقاضا داریم به این افراد کمک نمایند تا کار یک سره شود (3937122) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.