نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489624
نامه نمایندگان مجلس به وزیر ارشاد برای توقف دو فیلم در حال اکران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۸
جمعی از نمایندگان مجلس شواری اسلامی طی نامه‌ای به وزیر ارشاد و فرهنگ اسلام، توقف اکران دو فیلم «اکسیدان» و «مادر قلب اتمی» را خواستار شدند.
 
به گزارش فارس، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی تأکید کردند: اخیراً اکران دو فیلم سینمایی مبتذل به نام‌های «اکسیدان» و «مادر قلب اتمی» سبب نگرانی جمعی از نمایندگان مجلس را فراهم آورده است.

در ادامه این نامه آمده است: از آنجایی که قرآن مجید به کلیه ادیان و پیامبران اولوالعزم احترام و تقدس قائل است و با توجه به فرمان ولی امر مسلمین بر حفظ وحدت ملی و احترام متقابل به همبستگی موحدان در مبارزه با استکبار و صهیونیستم بین‌المللی که از مسائل اساسی است، لذا انتظار که جنابعالی به عنوان مسئول فرهنگ و ارشاد اسلامی از ادامه اکران و نشر این دو فیلم جلوگیری به عمل آورده و از ادیان مقدسی که به ساحت آن‌ها توهین شده، دلجویی و از اختلاف‌افکنی در صفوف واحد ملت شریف و بزرگوار ایران ممانعت به عمل آورید.
 

 
بر اساس این گزارش، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی نیز این دو فیلم را در سینماهای خود اکران نکرده است.

ناگفته نماند فیلم «مادر قلب اتمی» سه سال توقیف بود و به آن پروانه نمایش داده نمی‌شد.
 
کلمات کلیدی : فیلم + سینمای ایران + اکران فیلم + وزارت ارشاد
 
علي
Australia
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۵:۰۳:۳۲
شما نگاه نكنيد (4461321) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.