توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 409929
نظر نصیرزاده درباره محرومیت بازیکنان ایرانی توسط FIFA
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۴
 کارشناس حقوقی فوتبال گفت: طبق قوانین فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) محرومیت تا سه جلسه قابل تجدید نظر خواهی نیست و نمی‌توان به آن اعتراض کرد.

«هوشنگ نصیرزاده» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: محرومیت سه جلسه ای برای «جواد نکونام» و یک جلسه ای برای «احسان حاج صفی» و «سردار آزمون»، محرومیت های حداقلی است و نمی شود برای آن درخواست تجدید نظر خواهی کرد.

نصیرزاده، اظهار کرد: گزارش ناظر و داور دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و قطر بر رفتار غیر حرفه ای جواد نکونام و ورود غیر قانونی اش به زمین بازی متمرکز بوده است.

وی افزود: البته این تمام گزارش های ارسالی به مقامات ارشد فیفا برای صدور رای محکومیت علیه تیم ملی ایران نبوده است و مسئولان فدراسیون فوتبال قطر نیز به طور یقین گزارش جداگانه ای دراین باره به مرجع عالی قضایی فیفا ارسال کرده اند.

این کارشناس حقوقی فوتبال با بیان اینکه به طورحتم گزارش مسئولان قطری سایر حواشی را دربرگرفته است و محکومیت احسان حاج صفی و سردار آزمون به استناد گزارش قطری ها برای این دو در نظرگرفته شده است، ادامه داد: البته ما نمی دانیم مسئولان فدراسیون فوتبال ایران چه گزارش هایی در این ارتباط به فیفا ارائه کرده اند، در حواشی آن دیدار یکی از همراهان تیم ملی قطر به جواد نکونام سیلی زد و باید با اعتراض فدراسیون فوتبال ایران برای او نیز جریمه درنظر گرفته شود.

این عضو کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال که پیش از این درگفت و گوی دیگری با ایرنا محرومیت جواد نکونام را پیش بینی کرده بود ، ادامه داد: ورود به زمین مسابقه قبل از سوت پایان بازی از سوی داور در هر نیمه اول و دوم از سوی جواد نکونام غیر قانونی و برهم زننده قوانین فیفا ست و می تواند یک تا 6جلسه محرومیت را درپی داشته باشد.

به گفته نصیر زاده از آنجا که محرومیت تا سه جلسه قابل تجدید نظر خواهی نیست، مسئولان فیفا با اعلام سه جلسه محرومیت برای مربی تیم ملی فوتبال ایران حد وسط این جریمه را در نظر گرفته اند تا محرومیت نکونام و 2 بازیکن تیم ملی که یک جلسه محروم بودند، قطعی باشد.

وی درپاسخ به این سئوال که بدین ترتیب اعتراض به این آرا از سوی فدراسیون فوتبال چه سودی برای فوتبال ملی ایران درپی خواهد داشت؟ گفت:‌ به نظرمی رسد مسئولان فدراسیون فوتبال ایران این اعتراض را تنها برای توجه مسئولان فیفا به این مرجع ارسال خواهند کرد و آرای حاج صفی و سردار آزمون را بی انصافی تلقی خواهند کرد چرا که طبق کدهای انضباطی فیفا، محرومیت نکونام و 2 بازیکن ایرانی، قطعی و غیر قابل تغییر است.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال نیز درباره رای اعلام‌شده برای دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و قطر در چارچوب مقدماتی جام جهانی و محرومیت مربی و بازیکنان ایرانی، گفت: به نظرم ابتدا باید به این اطلاعیه بسنده کنیم تا ببینیم کار به کجا می‌رسد و پس از آن در یک کنفرانس خبری اطلاعات بیشتر را ارائه می کنیم.

وی افزود: محرومیت‌ها اعلام شده است اما در حال رایزنی هستیم و اعتراض خاصی را به این موضوع انجام داده‌ایم که تا حصول نتیجه آن را دنبال می کنیم.

دیدار تیم های ملی ایران و قطر در چهار چوب مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2018 روسیه ، روز 18 شهریور ماه امسال در ورزشگاه آزادی برگزار شد و تیم ایران موفق شد با 2 گل قطر را از پش رو بردارد.
پس از به ثمر رسیدن گل نخست ایران در دقیقه 87 ، درگیری بین بازیکنان و کادر فنی دو تیم رخ داد.
فدراسیون فوتبال ایران ، روز گذشته (چهارشنبه) خبر از محرومیت بازیکن و جواد نکونام ، مربی تیم ایران داد.
 
کلمات کلیدی : فیفا+تیم ملی ایران+فوتبال ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.