نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449123
علت عدم افزایش درآمد دولت از محل یارانه‌ها برای جلوگیری از افزایش قیمت آب، برق و گاز
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۰۰
رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۶ گفت: مردم تصور دیگری از میزان مبلغ درآمد دولت از محل هدفمندی یارانه ها داشتند در حالی که هنوز بدهی بانک مرکزی را تسویه نکرده ایم.

به گزارش ایلنا، غلامرضا تاجگردون در نشست علنی نوبت سوم امروز مجلس شورای اسلامی در توضیح تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۶ که پیرامون هدفمندی یارانه ها است، گفت: ۵ سال پیش که رئیس کمیسیون تلفیق آقای نادران بود و رئیس جمهور شخص دیگری بود می‌گفتند درآمدهای ناشی از اجرای هدفمندی آنقدر است که ما می توانیم ۱۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان به مردم بدهیم.

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم تصور می کردند درآمد دولت از محل یارانه‌ها ۸۰ هزار میلیارد تومان است اما ۴۰ هزار میلیارد تومان آن اعلام می شود لذا دنبال حق خود بودند در صورتی که هنوز هم نتوانسته‌ایم بدهی بانک مرکزی از سال اول اجرای هدفمندی را تسویه کنیم.

او افزود: در آن چند سال شفاف سازی نکردیم و شرکت ها چپاول شدند، مردم از ما گاز، آب و برق می‌خواهند اما گفته شد ۳ هزار میلیارد تومان برای قیر راه روستایی کنار بگذاریم که از محل درآمد هدفمندی‌ها بود.

تاجگردون ادامه داد: خزانه زنبیلی نیست که همه پول ها آن جا برود بلکه خزانه مجموعه‌ای است که پول‌ها به آنجا رفته و بازمی‌گردد؛ شرکت پالایش، بودجه دارد اما آنها باید پول آب، برق و گاز و حق و حقوق کارمندان خود را بدهند.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه در پایان خاطرنشان کرد: ۵ تا ۶ سال است که مجلس روی مبلغ ۴۸ هزار میلیارد تومان مقاومت کرده و نگذاشته‌ایم که بالا برود چرا که به تبع آن قیمت آب، برق و گاز نیز افزایش می یافت لذا مردم را نباید در تقابل اعداد واهی بگذاریم.
 
کلمات کلیدی : یارانه+درآمد دولت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۶:۵۴:۳۱
ثروئت ملت را به خود ملت بدهید/خودشان بهتر می دانند چه جوری خرج کنند/ به ادازه کافی از جیب ملت به نام ملت ولی کام رانت خوارن خرج شده/ پول ان بدهید. دویست هزار تومان تازه کمه! (4176538) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.