نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 249125
لزوم هشیاری در برابر داعش فرهنگی
بخش تعاملی الف - محمد حسن کسائیان
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۳
یکی از فلاسفه غربی می گوید بهترین راه مبارزه با هر چیزی مدد گرفتن از خود آن چیز است. یعنی همواره نقطه ضعف هر پدیده ای درون آن پدیده است و از همان نقطه می توان به آن ضربه زد. مولانا نیز در داستانی تمثیلی اشاره می کند دانه گندم وقتی کاشته می شود فرایند تبدیل به جوانه شدن را از خودش شروع می کند که در نهایت منجر به نابودی دانه خواهد شد.

نظریه پردازهای غربی با علم به این نکته مدتیست در حال طراحی توطئه کثیفی بر علیه اسلام و بخصوص تشیع هستند. که هشیاری بیش از پیش ما را می طلبد.

با ظهور پدیده نامیمون و کثیف داعش ما با دو دید گاه مواجهیم دیدگاه اول مربوط به کشورهایی است که خود در پشت پرده حامی این گروه می باشند. ولی بنا به عللی مجبورند در مقابل افکار عمومی جهان ژست مخالفت بگیرند و تشکیل ائتلاف بدهند جهت مبارزه با آن. که البته از نظر سیاسی می توان آن را تحلیل نمود. در این نوشته دنبال دلایل نظام سلطه در بوجود آوردن و مبارزه با داعش نیستیم که خود بحث مفصلی دارد. دیدگاه دوم این است که داعش را دشمن می شناسد اما با دیدگاه غرب یکی نیست و با آن اختلاف استراتژیک دارد. کشورمان صاحب این دیدگاه اخیر است. و نشان داده است علیرغم دشمنی کامل با تفکر داعشی اما با دیدگاه و روش مبارزه غرب، هم داستان نیست.

نکته ای که نگارنده می خواهد به آن بپردازد این است که گاها در بعضی رسانه های داخلی شاهد تحلیل های اشتباهی هستیم که می تواند خطرناکتر از خود داعش باشد. متاسفانه اکثر این دیدگاه ها بر گرفته از تحلیل های غربی بر علیه داعش است. که اگر به عمق تحلیل های غربی که انعکاس آن را هر روز در رسانه های خودمان می بینیم، توجه کنیم می بینیم که کاملا در حال بازی در زمین آنها هستیم. آیا نشان دادن نوجوان سیزده ساله ای که فریب داعش را خورده و با عملیات انتحاری به دنبال بهشت موعود خداوند می گردد زیر سوال بردن فرهنگ شهادت نیست آیا اگر دشمنان قسم خورده اسلام قصد دست درازی به کشورمان را داشتند با این گزارشات مسموم که در ذهن بیننده مان رسوب کرده می توان حسین فهمیده یا جهان آراهای دیگری داشت که نه به طمع بهشت و نعمت های آن که به انگیزه دفاع از ناموس و وطنشان جنگیدند و پیکرشان در خون غلطید داشت. آیا نشان دادن صحنه سنگسار زن عربی که به دست نیروهای داعش در حال بردن به محل اجرای حکم است فارغ از اینکه آن زن مستحق چنین مجازاتی هست یا نه، باعث انزجار افکار عمومی از این حکم الهی نخواهیم شد.

این مثال ها و مثال های دیگر که هر روز شاهد آن هستیم را بگذارید در کنار توطئه اسید پاشی که دقیقا زمانی انجام گرفت که طرح امر به معروف و نهی از منکر در مجلس در حال تصویب بود. آیا همه این ها را یک توطئه کثیف برای به مسلخ کشاندن اسلام و احکام نورانی آن نیست.

تفکر اسلامی و بخصوص نگرش پاک علوی از نظر بنیادی با تفکر داعشی فرسنگ ها فاصله دارد پس بیاییم به جای واگویه تحلیل های غربی که بعضا از داعش نیز خطرناک تر است. و به اعتقادات مردم احساسی کشورمان ضربه می زند تحلیل های خومان را در رسانه داشته باشیم.
۱۳۹۳/۱۰/۲۰ ۰۷:۱۴
 
۱۳۹۳/۰۷/۱۴ ۱۵:۵۴
 
۱۳۹۳/۰۵/۲۶ ۱۰:۴۷
 
۱۳۹۳/۰۴/۲۴ ۱۰:۱۱
 
۱۳۹۳/۰۴/۰۵ ۰۸:۳۲
 
۱۳۹۳/۰۲/۰۸ ۱۷:۰۷
 
 
کلمات کلیدی : محمد حسن کسائیان
 
lمسعود
۱۳۹۳-۰۸-۲۵ ۰۸:۳۷:۰۵
نگارنده نکته بین به مطلب بسیار ظریفی اشاره کرده است که ظاهراً از طرف متولیان فرهنگی و سیاسی کشور مغفول مانده ویا اینکه جدی گرفته نشده است. اگر دیر بجنبیم برخی مفاهیم جهاد و شهادت ناب و خالص از نظر مردمان آینده بی مفهوم و یا کاملاً از سنخ عملیات های تروریستی دیده خواهد شد. (2490921) (alef-10)
 
مجتبی
۱۳۹۳-۰۸-۲۵ ۰۹:۲۴:۵۷
خداوند دشمنان اسلام را لعنت کند (2491003) (alef-10)