نظر منتشر شده
۵۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 189320
چرا وزارت ارشاد سفر ۱۲۰ نفر را به لبنان پنهان کرد؟
عليرضا بهرامي، 15 خرداد 92
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۰۰
معمولا واکنش منفي عمومي نسبت به سفرهاي خارجي با هزينه بيت المال وجود دارد و ازسويي در بسياري از وزارتخانه ها و نهادهاي عمومي، سفرهاي خارجي با بهترين پروازها، اقامت در بهترين هتل ها و حق ماموريت هاي ارزي، يکي از بخش هاي جذاب بوده که گاه بر سر تصاحب و تملک آنها، رقابت ها و بعضاً درگيري هاي درون سازماني هم به وجود مي آيد.

از سوي ديگر، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در دولت دهم، وزارتخانه اي بوده که به دو چيز مشهور شده است؛ يکي اين که وزير آن کثيرالسفر بوده و معمولا سفرهاي داخلي و خارجي زيادي را در برنامه کاري خود داشته و همچنين کوچک ترين حضورها و فعاليت هاي اين وزارتخانه، علاوه بر پايگاه هاي اطلاع رساني اين مجموعه، با پيگيري هاي مصرانه مجموعه روابط عمومي آن، در خبرگزاري ها و روزنامه هاي مختلف انعکاس يافته است.
حال وقتي که از يکي از سفرهاي چند روزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با حضور ده ها نفر به يک کشور خارجي، حتي يک خبر هم منتشر نمي شود، اين همه تناقض، اين تأمل را به وجود مي آورد که علت اين پنهان کاري چيست؟

واقعيت اين است که يک گروه ۱۲۰ نفره (بر طبق روايت هاي شفاهي از منابع مطلع، به احتمال زياد اين تعداد، بيش از اينها بوده است و ما احتياط آميزترين تعداد را آورديم. ۱۴۰ نفر و دويست نفر هم شنيده‌ايم) متشکل از هنرمندان، شاعران و جمعی از مدیران فرهنگی به کشور لبنان و شهر بيروت در هفته اول خردادماه سفر كردند. در این سفر تفریحی که سعي شد با برگزاري نشست هاي ارايه گزارش فعاليت ها به آن وجهه فرهنگی نيز داده شود، گروهی از هنرمندان سینما و تلویزیون، تئاتر، موسيقي و هنرهاي تجسمي را جمعی از مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر مراکز و نهادهای فرهنگی مانند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ستاد جشنواره‌های فجر همراهی می ‌کردند.

همچنین در این سفر، تعدادی از برگزیدگان جشنواره‌ شعر فجر نيز حضور داشتند که معمولا یک سفر خارجی جزو جایزه‌ آنهاست. البته تعداد اين شاعران برگزيده اندک بوده و جمعی از دیگر شاعران و برخی از دست‌اندرکاران این جشنواره حضور داشتند.

این درحالی است که برخی از برگزیدگان جشنواره‌ شعر فجر دوره‌ اخیر از این سفر انصراف دادند. البته گفته مي شود برخي از آنها، معادل ريالي هزينه سفر را دريافت کردند و همچنین برخی از مدیران اجرایی جشنواره شعر فجر ازجمله مدير روابط عمومي آن نيز بي اطلاع از اين سفر قرار گرفته و در آن غایب بودند. از سرشناس ترين فعالان سينمايي حاضر در اين سفر نيز به الهام حمیدی – بازیگر - و علی غفاری – کارگردان فیلم «استرداد» - مي توان اشاره کرد.

حال با اين واقعيت ها، چند پرسش در راه کشف حقيقت به وجود مي آيد:
۱- اين که وقتي قرار مي شود گروهي از شاعران و هنرمندان کشور به سفري رسمي اعزام شوند، معيار انتخاب افراد چيست و منتخبان داراي چه ويژگي هاي مشخصي بوده اند که آن ها را از ديگران متمايز کرده است؟ يا حتي اين سؤال که چگونه مي شود يک فعال تئاتر همواره در سفرهاي شاعران به کشورهاي مختلف چون هندوستان، تاجيکستان، ترکيه و لبنان ازسوي نهادهاي رسمي کشور- به عنوان شاعر - حضور مي يابد؟ يا برخي از افراد حاضر در جمع شاعران يادشده، به واسطه کدام کتاب يا شعر منتشر شده در مجلات، به واسطه کدام فعاليت شعري در دست کم يک سال گذشته در فهرست مدعوان اين سفر قرار گرفته اند؟

۲- چه دليلي موجب مي شود مسؤولان وزارت ارشاد تصميم مي گيرند چنين سفري را با اين حجم، به هيچ وجه اطلاع رساني نکنند؟ اين سفر با خرج کدام نهاد انجام شده و پنهان نگاه داشته شدن آن در پايان دوران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي دولت دهم، با مشکلات بودجه اي آن و تعطيل شدن بسياري از فعاليت هاي فرهنگي هنري کشور چه ارتباطي دارد؟ فقط دلار اعطا شده به حاضران در سفر به عنوان پول توجيبي، حدود ۸۵ ميليون تومان به نرخ ارز آزاد، هزينه دربر داشته است. پس اين سفر اگر داراي دستاوردهايي براي کشور بوده و اين حجم از همسفران هم براي نيل به آن دستاوردها دعوت شده بودند، چگونه مي شود که هيچ اطلاع رساني درباره اين دستاوردها صورت نمي گيرد تا ديگران هم نسبت به دستاوردهاي سفري با هزينه اي حداقل دو ميلياردي توجيه شوند؟
 
mohamad
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۴:۵۲:۲۵
هردم از این باغ بری میرسد
تازه تر از تازه تری میرسد

خدا میداند تا پایان این دولت چه اسراری که فاش نشود؟؟ (1401773) (alef-10)
 
شیپورچی
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۰۷:۵۸:۴۲
مطمئن باشید بند را آنان به آب دادند که تلاش کردند ولی آنان را به این سفر نبردند و از بس ناراحت بودند بند را آب دادند وگرنه شما هم خبر نمی شدید . خوبه که گفته شده با هنرمندان رفتند نگفتند که با خانواده های اراشد به این سفر رفتند ! (1403848) (alef-13)
 
یک سرباز گمنام
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۰۷:۵۹:۴۳
بنده در یک مسابقه شرکت کردم، پس از اعلام نتایج متوجه شدم که از اثر من بازدید نشده ( یک سایت اینترنتی، با توجه به چک شدن آمار سایت و ... )، پس از اعتراض به دبیرخانه مسابقه، هیچگونه جوابی رو شاهد نبودم، پس از بررسی های لازم از طریق .... متوجه شدم که بیشتر برنده ها ( باز هم نمیگم تمامی ) قبلا انتخاب شده اند.
این که یک مسابقه ساده بوده، وای به حال سفر لبنان که اسم جایزه مسابقه رو هم یدک نمیکشیده (1403851) (alef-13)
 
مجید حسین پور
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۳:۲۵:۰۷
سال 66 من یک بسیجی 13 ساله بودم تو شلمچه کفش کتانی من پاره شده بود یکی از دوستان شهید شده بود کتانی او خونی شده بود گرفتم شصتم تو آفتاب 40درجه خشک شده بود کفشم را از پا در آورده و اون کفش شهید را که شسته بودم گرفتم پایم کردم بعدازچند لحظه تو دلم گفتم این آقا جونش را داد من نمیتونم با کتانی پاره سر کنم یا چند تاول به پایم بخوره کفشش را گرفتم بوسیدم گذاشتم تو سنگرمان حالا به قول شما آقایان پول بیت المال را ملیاردی خرج میکنند هیچ لرزه ای تو دلشان ایجاد نمیشود (مجید حسین پورشهرستان جویبار مازندران 09370415138) (1401681) (alef-3)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۶:۴۳:۰۴
مجید جان خررا با بارش می برند وبالامیکشند (1401926) (alef-13)
 
مادر
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۸:۳۲:۴۸
الهی برای ان همه گذشت وفدا کاری بمیرم (1402059) (alef-13)
 
.
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۱:۲۵:۴۷
الهی (1415754) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۲۱:۰۶:۵۸
نمی شناسمت اما اگر در دوران جنگ جبهه بوده ای و جنگیده ای پای تاول زده ات را از دور می بوسم. (1402549) (alef-3)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۱۰:۱۶:۵۶
مجید جان! با عرض پوزش وشرمساری، آن دوران بسر آمد. زمانه زمانه رندی بمعنای زرنگی وارونه و دغلکاری و دو دوزه بازی شده است.
هرکس از چراغ قرمز رد میشودخود را زرنگ قلمداد میکند. آنکه سر دیگری را شیره مالیده وحقش را ضایع میکند خود را شایسته و برتر میداند، انکه از مال مردم میبرد آنرا از آ« خود میداند و.....و.............و........!! (1404140) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۱۰:۲۱:۵۲
دلت خوشه برادر!! کی به کیه !
اگر ز باغ رعیت ملک خورد سیبی
برآورند غلامان او درخت از بن (1404155) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۱۶:۴۹:۱۶
مجید جان
وقتی ریس جمهور مملکت، با خانواده به نیویورک میره چه توقعی از بقیه داری (1405512) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۵:۲۴:۳۳
اگه لرزه به تنشون می افتاد که اوضاع این نبود . (1411988) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۳:۲۷:۵۰
نویسنده سوالات عجیبی را مطرح کرده و فکر میکند در کشوری اروپائی با حساب و کتاب زندگی میکند.این ایا ها و اگر ها و چرا ها در مملکت ما نه جواب داشته نه جای تعجب. حداقل در طول خدمتم در سازمان ...... تا اواخر دهه هفتاد موارد متعددی از ماموریت های غیر مرتبط با عنوان شغلی و مسئولیت کاری افراد را شاهد بوده و یا از دیگران شنیده ام. کسانی در سازمان بودند که همیشه در واحدهای فنی ماموریت دار خارج جابجا میشدند.و یا یکبار بعنوان مهندس یا تکنسین و حتی دکل بند ماموریت خارجی داشتند. (1401684) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۱۹:۲۰:۰۳
ما چکار به کشور اروپایی داریم صحبت از مملکت اسلامی خودمونه
تا یکی میآد انتقادی بکنه میگن اروپا مگه اورنجوری نیس
ما که اروپا نرفتیم ولی گمون هم نکنم که اینجوری باشه که اگر بود صداو سیما چه ها نمی کرد (1405814) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۳:۲۸:۱۷
اگر راه زمینی‌ امکان پذیر بود آنها را با پراید و موتور می‌بردند....! (1401685) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۳:۲۹:۲۴
شما را نبردند!! (1401690) (alef-10)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۲۰:۳۹:۵۲
اتفاقا ما انصراف داديم و نرفتيم (1402450) (alef-13)
 
mohamad
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۳:۳۵:۲۴
جالب است ،ارز برای دارو و درمان نداریم آنوقت با پول بیت المال چه کارها که نمیشود! (1401694) (alef-3)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۲۳:۰۸:۳۹
اینها که در مقابل هزینه های میلیارد دلاری که در کشورهای امروز دوست! خرج میشود دیناری بیش نیست (1402996) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۱۷:۳۶:۲۲
پول از میراث فرهنگی میگیرن که از فروش زیرخاکیها به دست میاید وکسی هم خبر نداره (1405608) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۶:۴۵:۰۲
این همه از کرامات دولت ساده زیست است خدایا ترا شکر که مسولینی بر مردم گمارده شدند ساده زیست هستند اگر غیر این بود چه فاجعه ای می شدإإإإإإ (1417946) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۵:۱۰:۰۶
اين پول از جيب ملت ايران بوده است، مگر نه!؟ ما بايد مي دانستيم. مگر نه!؟ چون ما نمي دانستيم و الان هم كه فهميده‌ايم راضي نيستيم بايد عين آن را به ما برگردانيد! وگرنه آخر و عاقبت‌تان در جهان باقي به خطر خواهد افتاد. (1401801) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۰۹:۰۵:۲۲
سلام
شما دیگه چقده امیدواری!!!!!!!!!!!!!!!!!
یعنی الان همه شکلکای تعجب دنیا هم رونظرت بذارم کمه هاااا
اونوقت من بیچاره دوماهه دنبال یه داروی پیوند کبدی هستم گیرم نمیاد هروقت میرم داروخانه هلال احمر میگه خانم تحریمیمممممممم میفهمی یعنی چی؟
حالا من قسم حضرت عباس رو باور کنم یا دم خروس رو؟
کاش یکی از دفتر رهبری جواب می دادددددد:(( (1403982) (alef-13)
 
ياسر
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۵:۱۴:۵۷
ان شاالله اين دولت به پايان برسد وجليلي هم نتواند بيايد، تا مردم از دست اينها راحت شوند،اول با سادهزيستي اومدند وحالا چطوريند؟؟واقعا اين نقوي ودين در كجاي اين اقايان وجود داره؟ا
سايت الف ممنو ن از شما، وروشنگري كتيد تا مردم ساده دل ومتدين ما دوباره فريب نخورند (1401807) (alef-13)
 
لواساني
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۵:۱۷:۴۸
واقعا شرم آور است. از خواندن اين مطلب از ارزشها شرمنده شدم که چطور در زير پاي اين مسئولان بي مسئوليت له ميشود. از غيرت نويسنده مطلب و سايت الف سپاسگزارم (1401812) (alef-10)
 
مهرداد
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۵:۴۳:۳۶
سلام خداوکیلی در این 8 سال به اندازه تمام عمرم آدم ظاهرالصلاح و مدعی دیدم که فقط استاد از بین بردن بیت المال هستند و در آخر هم ............ (1401855) (alef-13)
 
مهدي
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۵:۴۸:۰۰
خه چرا خودمون رو به كوچه علي چپ ميزنيم
اين آخر كاري الف از احمدي نژاد ميخواد تبري بجويد هي اين چيزها رو گنده مي كنه وگر نه احمدي نژاد و اطرافيانش تو اين 8 سال از اين تور چيزها كم نداشتند اگر غير از اين بود با اين درآمدهاي افسانه اي اين چند سال بايد كيفيت زندگي مردم خيلي بهتر از اين ميشد كه الان هست.
اينها رو گفتم كه بدوني الف جان و گرنه بعيد مي دونم اين مطلب رو مثل بقيه مطالبم كه نگذاشتي تو اظهار نظرها بذاري تو نظرها (1401867) (alef-13)
 
صادق
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۵:۴۸:۰۲
خدا رو شکر که من و ما و شما جز این مسئولین خدوم و زحمت کش ایران اسلامی نیستیم
و شعاع دایره کسانی که احتمالا حق الناسی به گردنمون دارن از پدر و مادر و خانواده هامون فراتر نیست
خدا رو شکر
خدا رو صد هزار مرتبه شکر (1401868) (alef-10)
 
زهرا
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۴:۲۶:۴۲
آقا صادق ! واقعا گل گفتین.....
واقعا خدا رو شکر
با شنیدن این خبرها که این روزها کم هم نیستند، با ترس می گویم: خدا یا اگر قراره مثل این جماعت امتحان پس بدهم (یا بدتر) جانم را بگیر ولی امتحانم نکن. (1409778) (alef-13)
 
بیژن
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۶:۰۲:۲۸
وقتی رئیس جمهور 100 نفر و بیشتر را بر میداره با خودش و با هزینه دولت میبره نیویورک چه انتظاری از وزیر ارشاد دارین که طرفداراش را نبره لبنان. (1401887) (alef-13)
 
ايمان
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۶:۰۸:۳۶
أهن تفت ديده مولا كجاست....!؟ (1401895) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۱۴:۵۷:۰۱
فراموشش کن! (1405164) (alef-3)
 
فرقاني
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۶:۲۰:۱۹
بله ديگه اين ماهيت دولت ساده زيسته. البته اين مشتي است نمونه خروار وگرنه تو حوزه هاي اقتصادي چه اتفاق هايي مي افته که هر کدوممعادل هزاران مورد از اين موارد فرهنگيه (1401904) (alef-13)
 
عبدالله
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۶:۵۲:۵۰
با سلام
من هم از يكي از دوستانم در وزارت فرهنگ و ارشاد از اين سفر شنيدم كه حدود يكصد نفر بوده اند تقريبا از همه معاو نتها تعدادي سهميه هنرمند بوده و جالب اينكه راس هيات معاون اداري و مالي!! وزير بوده فقط با يك حساب سر انگشتي كه در مقاله اشاره شده است هزينه بليط و خروجي و حق الزحمه هتل در لبنان ماشين و اتوبوس هزينه خورد وخوراك و،،،،،،،،،البته شايد دوستان بگويند در لبنان ميهمان سفارت ، رايزني فرهنگي و غيره بوده اند كه انهم از كيسه بيت المال است ولي در اين وانفسا فقط هزينه اعزام اين افراد تا لبنان در خوشبينانه ترين حالت ٢٥٠ تا ٣٠٠ ميليون ميشود .بد نيست مسئولين محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نسبت به تامين هزينه ها توضيح دهند كه از چه محلي تامين شده است . نكته مهم ديگر اينكه بد نيست جناب دكتر حسيني وزير محترم كه عمده ماموريتشان داخلي است سال ٩١ چند كشور خارجي رفتند كه اصلا هيچ انعكاس خبري نداشت،
و اگر محاسبه اش سخت است فقط سفرهاي اين ٦٥ روز يعني از اول سال ٩٢ تاكنون را بگويند ممنون ميشويم
بنظر ميرسد قرار است كه مبالغ باقي مانده در انتهاي حسابها دراين مدت كوتاه باقي مانده تمام شود و كيسه خالي تحويل دولت بعدي گردد . راستي بايد از نمايندگان محترم سئوال كرد در بودجه ابلاغ نشده سال ٩٢ وزارت فرهنگ اين بودجه ها ديده شده است . (1401934) (alef-13)
 
برادر
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۰۱:۰۰:۱۴
عبدالله جان معلوم است که شما واقعا ساده زيستي دوست عزيزم هزينه اعزام صد صد و پنجاه نفر را چطور حساب کردي که شد 250 ميليون؟ برادرجان اين رقم فقط پول بليط هواپيماي اين افراد ميشود نه با احتساب پول توجيبي دلاري که در گزارش آمده و نميدانم چرا نويسنده ميزان آن را نفري 200 دلار حساب کرده که اطلاع دارم نفري 600 دلار بوده حال اضافه کن به اين ميزان اقامت در هتل چهار يا پنج ستاره را با ناهارها و شام هاي آن چناني. يکي از حاضران در اين سفر ميگفت آن چنان حيف و ميل ميکرديم غذاها را که گاهي عذاب وجدان ميگرفتيم از آن همه غذاي دستکاري شده اضافه مانده توي بشقابها (1403413) (alef-3)
 
عبدالله
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۲۳:۱۷:۳۵
برادر جان
سلام من شايد ساده زيست هم باشم ولي كمي دستم توي حسابه اگر دوست داشتي با هم حساب ميكنيم حق الزحمه در تشكيلات دولتي حدودا بين ٥٠ تا ٧٠ دلار در روز است اگر ٧٠ را ملاك بگيريم ميشود هر نفر ٣٥٠ دلار براي يك هفته در ١٠٠ نفر ميشود ٣٥٠٠٠ دلار در ٣٦٠٠ تومان ميشود ١٢٦ميليون تومان اگر بليط را هم هفتصد هزار تومان بگيريم ميشود ٧٠ ميليون تومان خروجي و خورده مخارج جمعا ميشود حدود ٢٥٠ ميليون تومان ضمنا من نوشته ام تا بيروت من فقط مخارج تا لبنان را نوشته ام و اكر در انجا را هم حساب كنيم حتما حرف شما درست است ،ضمنا بهتر است مسئولين محترم سايت كمي تماس با وزارت فرهنگ و مسئولين آن اشته باشند شايد در آخر اين دولت كه مدت كمي باقي مانده مجبور به پاسخ گويي شوند والسلام (1406140) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۶:۵۳:۱۴
هالو تشریف داشتید (1401935) (alef-13)
 
مدیر مظلوم
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۷:۰۳:۱۳
دارند مدیران جهانی برای مدیریت جهان تربیت می کنند (1401950) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۸:۵۹:۵۴
اونوقت وقتی تو مناظره ها دوستان اصولگرا صحبت از ترویج فرهنگ اسلامی در بین مردم می کنند زهرخندی بر لبانت نقش می بندد به ای معنی که .... (1402130) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۹:۵۷:۱۹
با این کمبود بوجه سفرهای دولت از چه منبعی خرج می شود و یا به ما کارمندان دولت در خصوص بوجه دروغ می گویند و الله یعلم (1402309) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۲۰:۰۱:۰۱
این همان دولتی است که به بهانه ساده زیستی در اولین سفرش به مشهد وزرا را تک تک با هواپیما می فرستاد یا به بهنانه مبارزه با تجمل گرایی هواپیمای دولت را تبدیل کرد اما حالا دهها برابر قیمت چارتر کردن یک هواپیما را به کشور خسارت می زند باید از کپی دومش هم که الان حاضره ترسید (1402320) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۱۶:۰۹:۱۹
موافقم كپي از اصلش بدتره (1405405) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۲۲:۲۸:۴۱
به راستی...
وقتی رئیس جمهور در همایش 110 نخبه، در جواب پیشنهاد وزیر (معلوم الحال) علوم مبنی بر اختصاص یک دستگاه پراید به هر کدام از نخبگان دعوت شده (اینکه آنها چگونه انتخاب شده بودند، بماند) درفشانی فرموده و می گویند "وزیر علوم دستش را درجیب ما کرده و از مال ما می بخشد،...، باشد نفری یک پراید هم به شما می دهم" (پراید در آن روز 17-18 میلیون بود)...
و این کاملاً گویای این واقیت است که ایشان نه تنها خود را امانتدار و خدمت گذار مردم ندانسته بلکه صاحب مملکت دانسته و فکر می کند سرمایه ملت و بیت المال، ارث پدرشان است که این طوری می بخشند (حساب کنید 110 17 میلیون = 1 میلیارد و 870 میلیون تومان) ...
واقعا چه انتظاری از وزرای ایشان دارید؟
پسر کو ندارد نشان از پدر... تو بیگانه خوانش نخوانش پسر (1402842) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۰۰:۲۵:۳۰
فقط بگم اعصابم با خوندن این مطلب به هم ریخت. خدا نگذره از کسانی که با پارتی بازی و رانت خواری و ... زندگی جوانان را داغون میکنن و خودشون و وابستگانشون رو شاد.
همسرم فوق لیسانس داره و بیکاره . مسلمون ها میدونید یعنی چی؟؟؟
فکر نکنم!!! والله گه میدونستید این وضع هزینه کردمون نبود. آخرین شانس کار دولتیش رو مصاحبه ردش کردن . به خدا پارتنی بازی کردن. تازه ایشون برادر شهید هم هست . والله هرکی پارتی نداره باید بمیره! این وضع جامعه ماست. (1403261) (alef-13)
 
آریا
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۰۹:۰۷:۲۳
آقای توکلی شما که در مجلس هستید چرا قانونی برای تخلف ریاست جمهوری تعیین نمیکنید؟
بدین صورت که هر رئیس جمهور در پایان دوره خود اگر خلافی کرده باید پاسخ گو و اگر جواب قانع کننده نباشه حتی به زندان محکوم بشه تا هیچ رئیس جمهوری به خودش جرات نده که هر کار خواست در دوران حکومتش بکنه و بعد هم بگه خدا حافط.

مثل مربیان تیم ملی که میان کلی پول میگیرن و بعد هم که میبازن میگن بای بای (1403984) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۱۲:۴۳:۳۱
باسلام اساسا این اولین بار نیز که از جیب بیت المال هزینه های به اصطلاح فرهنگی خرج میشود... کافی به امارهای تهیه شده واعلام شده در همین ماهای اخیر توجه شود که قبل از آن کسی حتی میل به گفتن نداشت اینکه در این کشور رانت خواری و گروه گرایی و حمایت افراد خاص بنا به دلایل بسیار روشن یک رسم ماندگار شده است رسمی که پیش از این و قبل از انقلاب اسلامی به شدت مزمت می شد و اما امروز آدمهای زنجیره ای در همه جا هستند و از امکانات به نفع خود نهایت بهره را می برند جالب آنکه بسیاری از خبرنگاران ما نیز در دسته جات این افراد حضور دارند خبرها را سرچ می کنند و گاه با خیلی از انها همراه می شوند اما به وقت انجام رسالت خبرنگاری خود سکوت می کنند مگر انکه باز شرایط برایشان تعریف شود و یا کسی بخواهد تا خبری را منتشر کنند و انان که سعی دارند خلاف اب شنا کنند فرصت برایشان مغتنم نیست تا هرجا بی عدالتی بود داد سخن سر دهند و دیگران را با خبر کنند گاه خبرها سوخته شده و گاه نوش دارو پس از مرگ سهراب است و فایده ای به حال من و شما ندارد.... (1404714) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۱۴:۰۲:۲۹
از آقای شاه آبادی معاون امور هنری که به این سفر رفته دلیل این سفر را بپرسید (1405006) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۱۵:۲۲:۳۰
یاد فیلم "کتاب قانون" با بازی پرویز پرستویی افتادم . (1405253) (alef-3)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۱۷:۲۴:۰۵
این همان اقتصاد مقاومتی است که آقایان وزیر تفسیرش کردند 1 (1405583) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۱۹:۱۹:۰۰
اخر دولت است بخور بخور براه است. (1405813) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۲۰:۲۵:۲۲
چه اطلاع رسانی هست که این باشد؟!
ظرف نیم ساعت یا چند دقیقه یا چند ثانیه بدون اطلاع رسانی عادلانه به ملت ملیاردها سهام بیت المال را میفروشند و جابجا میکنند

تا ملت از خواب بلند شود و صورت بشوید و ناشتائی بخورد کلید پشت کامپیوتر حضرات رانت اماده است تا با یک کلیک ملیاردها سهام بدون اطلاع قبلی و واقعی ملت جا بجا شود چه انتظاری داری برادر؟! (1405910) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۲۳:۳۳:۳۰
خرج که از کیسه مهمان بود وزارت ارشادی شدن اسان بود (1406158) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۵۴:۴۶
سلام
عزیزدل برادر چه اشکالی دارد که ازبیت المال اینجوری خرج کنند اخ پدرمن بیت المال ارثیه پدرشان است ازاول انقلاب میگوییم ماخدمتگزار این ملتیم تاحالا ولی ازجیب ملت خرج میکنیم چون صاحب این بیت المال هستید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!اگر درامریکا البته شیطان بزرگ کسی این چنین کاری را انجام بدهد در رسانههای ایران بوق وکرنا که ای چنین وچنان ولی ما چون مسلمان هستیم بقیش باحود شما (1407607) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۷:۳۶:۳۳
خاک بر سر آن مردم احمقی که به احمدی نژاد به عنوان نماد ساده زیستی رای دادند (1407807) (alef-13)
 
احمد سایانی
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۳:۵۲:۲۳
مگر در این سفر کارمندان رابرده اند که از حیف و میل صحبت میشود طبق اطلاعاتی که دارم 100 هنرمنددر حوزه سینما - شعر - داستان - تاتر - موسقی - تجسمی را جهت بازدید از مناطق مختلف لبنان با رویکرد مناطق جنگی و جنوب لبنان و نشان دادن عظمت حزب الله در برابر رژیم صهیونیستی و اینکه هنرمندان با مشاهده این هبیت اسلام و حزب الله ب در آثارشان طرحی نو در اندازند و بتوانند در آثارشان بهره ببرند . اگر امثال رضا برجی ها که در این سفر حضور داشتند گزارش تصویری در رسانه ها کار میکردند و یا یادداشت و گزارش سفر می نوشتند ، شاهد کم لطفی این چنینی سایت الف ها قرار نمیگرفتند و شاهد اخباری مبنی بر تداوم این قبیل برنامه ها برای هنرمندان و تحسین دست اندرکاران بودیم. (1411484) (alef-13)
 
ض
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۶:۱۵:۵۳
سلام وزیرتکذیب میکنه وقضیه براحتی حل میشه وهمه فراموش میکنند،خدابه جیب فقرابرکت بده که ایام فراغت برای عزیزان زحمتکش راتامین میکندالبته وزیرارشادادم کم روییه ادم بدی نیست بخاطرچندمیلیون تومان ناچیز بهش گیرندیدبازهم میگم دعاکنیدخدابه کیسه فقرابرکت بیشتری بده.اگه اروپابودپدرصاحب بچه رودرمی اوردن؟111 (1412261) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۰۹:۱۴:۱۷
دوستان در هتل لوکس و 5 ستاره روتانا اقامت داشتند و در بهتربن رستورانهای بیروت شام و نهار میل می کردند. برنامه سفرشون رو هم از تله کابین و منطقه تفریحی جونیه شورع کردند (1415096) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.