توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485529
خوش خلق:افزایش 9 درصدی مصرف برق توسط تهرانی‌ها / برنامه ای برای خاموشی نداریم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱
مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران گفت :مصرف برق در سه ماهه امسال نسبت به پیک مصرف سه ماهه مدت مشابه سال گذشته 9 درصد رشد داشته است که دلیل آن افزایش دماست و از پیک مصرف سال 94 که در فصل تابستان اتفاق افتاد نیز عبور کرده ایم.

غلامرضا خوش خلق در گفت و گو با جام جم آنلاین افزود: خوشبختانه تا این لحظه هیچ مشکلی برای تامین برق نداشتیم اما اگر شدت گرما افزایش یابد وتدوام هم داشته باشد ممکن است نگرانی ما بیشتر شود و انتظارمان از مردم این است که همکاری کنند تا با مدیریت مصرف در اواسط روز تابستان خوبی را پشت سر بگذاریم و هیچ مشکلی نداشته باشیم.

وی با اشاره به تدابیر انجام شده برای تقویت شبکه برق گفت: ما برای تابستان امسال 60 طرح اولویت دار تعریف کردیم که تا الان بخشی از آن به مدار آمده است ودر هفته آینده چند تای دیگر راه اندازی می شود. پیش بینی امان این بود که تا تیرماه امسال 50 طرح به اجرا برسد که انشالله محقق می شود.

از جمله این طرح ها می توان به توسعه پست 400 کیلو ولت در ورداورد اشاره کرد که وارد مدار شده است،‌ همچنین احداث پست 420 کیلو ولت در سعادت اباد از دیگر طرحهاست که در 10 -15 روز آینده وارد مدار می شود که همه این طرح ها شبکه برق را تقویت می کند .چندین پست فوق توزیع نیز در نقاط مختلف در حال اجراست که یکی از آنها در غرب تهران وارد مدار شد . همچنین طرحهای توسعه ای مختلفی از جمله احداث 250 کیلومتر کابل 63 کیلو ولت از نوع جدید نیز اجرا شده است که بخش عمده اش به شبکه وصل شده است .

وی با اشاره به اینکه هیچ گونه خاموشی با برنامه در برنامه ریزی های مان نیست افزود: با اقدامات انجام شده امیدواریم مشکلی در تامین برق نداشته باشیم ولی انتظارمان از مردم این است که ما را با مدیریت مصرف در وسط روز یاری کنند تا از این شرایط عبور کنیم.

خوش خلق با اشاره به قدمت شبکه های برق تهران گفت : از آنجا که برق منطقه‌ای تهران قدمت زیادی دارد فرسودگی زیادی نیز در برخی تأسیسات برق این منطقه وجود دارد و عمر برخی تأسیسات به بیش از ۵۰ سال می‌رسد که چالش پیش روی ما در بهینه سازی است و نیاز به توسعه بسیار دارد و به دلیل محودیت های مالی در کار عقب افتادگی داریم . وی افزود : ما هر سال متناسب با رشد مصرف باید اقدامات توسعه ای و بهینه سازی را انجام دهیم چرا که هر عقب افتادگی انباشتگی ایجاد کرده و کار را مشکل می کند.

خوش خلق گفت: برق منطقه‌ای تهران ۲۵ درصد مشترکین کشور را در خود جای داده که شامل ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار مشترک است. حدود ۲۰ درصد کل تأسیسات برق کشور نیز در محدوده برق منطقه‌ای تهران (استان‌های تهران، البرز و قم) قرار دارد.
 
کلمات کلیدی : خاموشی برق +پیک مصرف برق+برق+تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.