نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445127
۶ دانشگاهی که بیشترین آمار خروج از کشور را دارند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۰
مدیر کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم گفت: سالانه حدود ۴۰ تا ۴۵ هزار نفر از دانشجویان دانشگاه های دولتی به دنبال تایید مدرک برای ترجمه و ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند.
 
به گزارش مهر، ناصر مطیعی در خصوص اینکه دانشجویان کدام دانشگاه ها بیشترین مراجعه را برای تایید مدرک برای ترجمه و ادامه تحصیل در خارج دارند، گفت: دانشجویان دانشگاه های صنعتی شریف، صنعتی اصفهان، تهران، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت و فردوسی مشهد، بیشترین مراجعه به اداره کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم را برای تایید مدارک برای ترجمه دارند.

وی ادامه داد: اکثر این دانشجویان در مقاطع دکتری و فوق لیسانس  هستند و سالانه حدود ۴۰ تا ۴۵هزار نفر از دانشجویان به این اداره کل برای تایید مدارک مراجعه می کنند تا برای تحصیل به خارج از کشور مراجعه کنند.

مدیر کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم در مورد اینکه این دانشجویان بیشتر به کدام کشورها برای ادامه تحصیل مراجعه می کنند، گفت: دانشجویان زمانی که برای تایید مدارک برای ترجمه به این اداره کل مراجعه می کنند، دراین مورد که برای تحصیل به کدام کشور یا چه رشته ای تحصیل خواهند کرد گزارشی از آنها دریافت نمی شود.
 
 
کلمات کلیدی : دانشجویان ایرانی+تحصیل در خارج
 
ایلامی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۲۳:۳۵:۲۶
باید هم برن، وقتی اینجا همه چی برای پزشکاس دیگه مهندسا چرا بمونن (4162132) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۰۰:۱۹:۳۲
بله. وقتی شما اکثر پولها را به سمت پزشکی سوق می دهید باید منتظر تهی شدن مملکت از نخبه های علوم و مهندسی باشید. طبیعی است. (4162168) (alef-11)
 
ناشناس
Denmark
۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۰۱:۴۸:۴۰
حسنت به دانشگاه شریف که رتبه اول فرار دانشجویان را به خاطر مهیا کردن فضای نامناسب علمی و به خصوص فرهنگی فراهم کرده است. متاسفانه در دانشگاه شریف، اونقدر جو استاد محور است که به راحتی اساتید برای رقابت و نزاع بین خودشون، دانشجویان را سپر بلای خود قرار می دهند و از همین رو این دانشجویان فرار را به ماندن ترجیح می دهند. نخبه باشی، فشار عصبی هم بر ذهنت در کنار فشار درسی وارد بشه و اشتغال و جذب هیات علمی هم یا تعطیل باشه یا بدون شایسته سالاری، میشه فرار نخبگان، به همین سادگی. (4162210) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۰۸:۴۵:۲۹
این مملکت صنعتش تعطیله بزارید برن اونجا پیشرفت میکنن. (4162310) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.