نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 305924
نتایج حملات روسیه در سوریه با گذشت یک ماه از آن چه بوده است؟
تاریخ انتشار : جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۷
خبرگزاری فرانسه در گزارشی به بررسی نتایج حملات جنگنده‌های روسیه با هدف نابودی تروریست‌ها در سوریه پرداخته است.
نتایج حملات روسیه در سوریه با گذشت یک ماه از آن چه بوده است؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ خبرگزاری فرانسه در گزارشی از بیروت به قلم «سارا حسین» نوشت: روسیه سی ام سپتامبر حملات هوایی را برای پشتیبانی حملات زمینی نیروهای حکومت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در استان های مختلف آغاز کرد. نتایج این حملات با گذشت یک ماه از آن چه بوده است؟

-روسیه به چه مناطقی حمله می کند؟

روسیه حملاتی را در ۱۰ استان از ۱۴ استان سوریه از جمله استان هایی که مقر گروه های افراطی داعش، مانند رقه و دیرالزور است، ‌انجام می دهد. بر اساس آماری که خبرگزاری فرانسه بنابر بیانیه های وزارت دفاع روسیه و اظهارات ژنرال "آندری کارتاپولوف،" فرمانده عملیات نظامی در سوریه تهیه کرده است، ‌ارتش روسیه ۹۶۹ هدف « تروریستی » را در ۱۰۰۸ حمله هوایی بمباران کرده است.

این هفته،‌ بنابر اعلام دیده بان حقوق بشر سوریه برای نخستین بار هواپیماهای روس با گسترش میدان عمل خود استان جنوبی درعا را هدف قرار دادند. تنها استان هایی که از حملات روسیه در امان بوده است، ‌طرطوس ( غرب ) و ‌سویدا ( جنوب) است که در اختیار حکومت سوریه قرار دارد . حسکه ( شمال شرق) که کنترل آن بین نیروهای کرد و حکومت تقسیم شده است و قنیطره در بلندی های جولان (جنوب) در کنار مرز آتش بس با اسرائیل قرار دارد.

-چه زرادخانه ای؟
روسیه از سال ۱۹۷۱ یک پایگاه دریایی تدارکاتی را در طرطوس در اختیار دارد اما عمدتا از فرودگاه نظامی که حکومت سوریه در استان لاذقیه در اختیار این کشور قرار داده است اقدام می کند. این دو پایگاه تحت محافظت صدها چترباز و کماندوی دریایی قرار دارد که در صحنه عملیات وارد عمل نمی شوند.

بیانیه های وزارت دفاع روسیه به حملات هواپیماهای جنگنده سوخو -۲۴،‌ سوخو -۲۵،‌ سوخو-۳۰ و سوخو ۳۴ اشاره می کند. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد بالگردهای این کشور در سوریه حضور دارند اما در حملات ذکر نمی شوند.

هفتم اکتبر،‌ این وزارتخانه اعلام کرد کشتی های جنگی روسیه که در دریای خزر حضور دارند ۲۶ فروند موشک کروز به ۱۱ هدف در سوریه شلیک کردند.

گروه های هدف قرار گرفته چه گروه هایی هستند؟
روسیه اعلام می کند داعش و دیگر گروه های تروریستی را هدف قرار می دهد اما غربی ها از این کشور به سبب اینکه به جای حمله به داعش به طور عمده شورشیان میانه رو را هدف قرار می دهد، انتقاد می کنند.

سازمان های میانه رو مورد حمایت آمریکا مسکو را متهم می کنند که مستقیما آنان را هدف قرار می دهد. به این ترتیب گروه صغور الجبل اوایل اکتبر اعلام کرد هواپیماهای روسیه انبار سلاح آنان را در استان ادلب هدف قرار داده است .

- چه تعداد کشته ؟
بنابر اعلام دیده بان حقوق بشر سوریه، حملات روسیه به کشته شدن ۵۹۵ نفر منجر شده است. بر اساس آماری که تا پنجشنبه تهیه شده است، ‌۲۷۹ افراطی متحد جبهه النصره ( شاخه سوری القاعده ) و همچنین ۱۳۱ نفر از اعضای داعش کشته شده اند.
 
کلمات کلیدی : روسیه ، سوریه ، حملات روسیه در سوریه ، تروریست ، حمله به مواضع تروریست ها در سوریه ، داعش ، جبهه النصره
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۵:۴۷:۵۸
روسیه هیچ کاری به پیش نمیبره.اینده نشان خواهد داد اینا فقط برای سر کار گذاشتن مردم روسیه است. (3289053) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.