توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476222
توضیحات دادگستری درباره پرونده ورمی کمپوست
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۵
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: پرونده ورمی کمپوست پس از رای صادره از سوی دادگاه کیفری و اعتراض دادستانی به رای این پرونده برابر ضوابط و مقررات به دیوان عالی کشور ارسال شد.

به گزارش میزان، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری تهران در پاسخ به این سوال که اعلام شده است دادستانی به حکم پرونده ورمی کمپوست اعتراض کرده است آیا این موضوع صحت دارد یا خیر؟ اظهارکرد: این اعتراض نسبت به کل پرونده صورت نگرفته بلکه بعضی از افراد در این پرونده تبرئه شدند و دادستانی به تبرئه آن چند نفری که رای برائت گرفتند اعتراض کرده است.

وی گفت: کیفرخواست پرونده ورمی کمپوست صادر و رای دادگاه کیفری استان بر محکومیت این مجموعه هم به حبس و هم به ردمال و جزای نقدی صادر شده است؛ اما، چون بعضی از این افراد تبرئه شدند دادستان به تبرئه آن چند نفری که رای برائت گرفتند اعتراض کرده است.
این مقام قضایی در ادامه اضافه کرد: متهم اصلی این پرونده به حبس طویل المدت و استرداد وجوه مالباختگان و جزای نقدی محکوم شد.

وی اظهارکرد: این پرونده افراد زیادی را درگیرکرده بود و دراین رابطه پرونده‌های متعددی دردادسرای تهران و همچنین یکی از دادسراهای شهرستان‌های تابعه استان تهران مطرح است.

این مقام قضایی با اشاره به ۷ هزار شاکی در این پرونده گفت: دراین پرونده اموالی توقیف شده که بایستی در فرایند اجرای حکم دریابیم که اموال توقیف شده چه میزان از مطالبات مالباختگان را پاسخگو است.

رئیس کل دادگستری استان تهران اضافه کرد: آنچه که از اموال این فرد و شرکت توسط مراجع قضایی توقیف شد برابر ضوابط قانونی به مالباختگان این پرونده اختصاص داده خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : دادگستری + پرونده ورمی کمپوست
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.