توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506327
شلیک موشک به مزدوران سعودی در یمن
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۵
یگان موشکی و توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از شلیک 27 موشک کاتیوشا به تجمع نیروهای ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان سعودی خبر دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المسیره یمن، این موشک‌ها به مناطقی در «التبه الرمیلیة»، «عباسه»، «ذو رعین» شرقی و غربی شلیک شده است. از سوی دیگر یگان‌های توپخانه ای ارتش یمن مقر نیروهای ائتلاف در فرماندهی «الفواز» را هدف حملات سنگین مستقیم قرار دادند.

همچنین نیروهای یمنی تمامی بیابان میدی را که نیروهای ائتلاف عربی به آن نفوذ کرده بودند، بازپس گرفتند. نیروهای یمنی همچنین ساختمان فرمانده «سقام» را با موشک‌های زلزال 2 و موشک‌های کاتیوشا هدف قرار دادند.

این نیروها همچنین با حمله به مواضع مزدوران و القاعده در شهرستان الزاهر در استان البیضاء خسارات گسترده‌ای به آنان وارد کردند. یک منبع نظامی یمنی به العالم گفت که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی موفق شدند در این عملیات تعدادی از مواضع در الزاهر را پاک‌سازی کرده و دست‌کم 20 تن از عناصر دشمن را به هلاکت رسانده یا مجروح کنند.

وی همچنین از به اسارت گرفته شدن تعدادی از مزدوران و غنیمت گرفتن مقادیر قابل توجهی اسلحه در این عملیات خبر داد. نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین تلاش یک گروه از مزدوران دشمن برای ورود به منطقه وادی شواق در شهرستان الغیل در استان الجوف را با شکست مواجه کردند. از سوی دیگر، جنگنده‌های رژیم سعودی روز دوشنبه چهار بار منطقه مسوره را بمباران کردند که در اثر آن یک مسجد و منازل شهروندان تخریب شد.

شلیک موشک به مواضع  مزدوران در وادی الربیعه در منطقه صرواح در استان مارب، نابودی یک زره‌پوش و شکست تلاش مزدوران برای نفوذ به منطقه المخدره در استان مارب از دیگر فعالیت های روز دوشنبه نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن بوده است.
 
کلمات کلیدی : موشک، یمن، عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.