توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 376728
تیم کین: کلینتون بود که تحریم‌ها علیه ایران را اجرا کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۸
زوج انتخاباتی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سخنرانی در کنوانسیون ملی دموکرات‌ها، از نقش وزیر خارجه سابق این کشور در اعمال تحریم‌ها ضد ایران سخن گفت.

به گزارش فارس، در ادامه کنوانسیون ملی دموکرات‌ها، زوج انتخاباتی هیلاری کلینتون هم در نشست فیلادلفیا سخنرانی کرد.

بر اساس سنت انتخاباتی در آمریکا، نامزدهای پست معاونت اولی ریاست جمهوری در هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه در نشست کنوانسیون ملی احزابشان شرکت کرده و رسما حضور در کنار نامزد حزب متبوع خود در رقابت انتخابات ریاست جمهوری را می‌پذیرند.

بر همین مبنا، هفته گذشته «مایک پنس» به عنوان نامزد پست معاونت اولی ریاست جمهوری دونالد ترامپ در نشست جمهوریخواهان سخنرانی کرد و حالا «تیم کین» به عنوان زوج انتخاباتی و نامزد معاونت اولی هیلاری کلینتون در نشست دموکرات‌ها سخنرانی کرد.

سناتور کین که یکی از اعضای ارشد دموکرات‌ها در کنگره آمریکا محسوب می‌شود، در نشست کنوانسیون ملی دموکرات‌ها در فیلادلفیا، برای حاضران از زندگی شخصی و کاری خود و خانواده‌اش گفت.

او ابتدا از پسرش که در قامت نظامیان آمریکایی حاضر در ناتو به اروپا رفته، حرف زد و با انتقاد شدید از مواضع دونالد ترامپ، بر لزوم تقویت ناتو و تعهد آمریکا به این ائتلاف نظامی غربی سخن گفت.

سناتور کین در جای جای سخنرانی خود بر مواضع نادرست و غلط دونالد ترامپ و تاثیرات مخرب آن بر منافع آمریکا تاکید و مواضع نامزد جمهوریخواهان را رد کرد.

سناتور دموکرات کنگره که از حامیان توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ بوده است، در صحبت از صلاحیت‌های هیلاری کلینتون برای ریاست جمهوری آمریکا، درباره نقش وزیر خارجه سابق این کشور در حصول برجام سخن گفت.

تیم کین مدعی شد: «او به عنوان وزیر خارجه، تحریمهای سخت علیه ایران اجرا و اعمال کرد که این کار راه را برای یک موفقیت چشمگیر برای برچیدن برنامه سلاح‌های اتمی این کشور هموار شد».

سناتور ارشد آمریکایی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع تروریست‌های داعش در عراق و سوریه و دیگر نقاط هم اشاره کرد.

زوج انتخاباتی هیلاری کلینتون قول داد که در صورت پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، «ما داعش را به سرعت نابود می‌کنیم. به من اعتماد کنید».

او البته درباره اینکه چطور و با چه استراتژی و سیاستی، او و هیلاری کلینتون در صورت پیروزی «داعش را به سرعت نابود» خواهند کرد، توضیحی نداد.
 
کلمات کلیدی : تیم کین، کلینتون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.